Obsah fra U Prokopnutho bubnu U Prokopnutho bubnu
Vae oblben hospoda nyn ji i na hexnetu!

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uivatelSeznam uivatel   Uivatelsk skupinyUivatelsk skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukrom zprvySoukrom zprvy   PihlenPihlen 

Pn Pratchettovo zrn i zenit - Non Hldka vs. Buch
Jdi na strnku Pedchoz  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Pidat nov tma   Zaslat odpov    Obsah fra U Prokopnutho bubnu -> Terry Pratchett a ti druz
Zobrazit pedchoz tma :: Zobrazit nsledujc tma  
Autor Zprva
puczmeloun

Zaloen: 1.10.2006
Pspvky: 1284
Bydlit: Ankh-Brnn

PspvekZaslal: pondl 26. bezen 2007 18:00     Pedmt: Citovat

TheMole napsal:
puczmeloun napsal:
TheMole napsal:
Ten nzev je vlastn citace z Klobouku s oblohou "When Im old, I shall wear midnight" neboli "A budu star, budu nosit plnon er"

Ale jak rekl sm terry mozn napsny budou a mozn taky ne. A mozn se taky ani nebudou jmenovat tak jak jsem rek Very Happy
Very Happy A mon tam vbec nebude vystupovat Tonika. Bude to nco jako Cimrmanv "Hamlet" bez Hamleta.

Tak to u je troku moc ne? Tonika snad v knize kter je o n vystupovat bude, ani sm pratchett totiz nedosahuje idelu spisovatele jry cimrmana...na to proste nem...
Nvrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprvu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW strnky
Elischka
len Klubu Terryho Pratchetta

Pspvky: 2874
Bydlit: Praha

PspvekZaslal: ter 27. bezen 2007 11:50     Pedmt: Citovat

Cimrman byl idelem vech discipln, nejen literatury a dramatu - co teba takov jeho filozofie externismu? Tonika tvo cel blok, jen se nevyskytuje na tom mst, kde se nm zd, e Tonika stoj. Very Happy
Nvrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprvu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW strnky
TheMole

Zaloen: 20.3.2007
Pspvky: 8544

PspvekZaslal: ter 27. bezen 2007 12:42     Pedmt: Citovat

Elischka napsal:
Tonika tvo cel blok, jen se nevyskytuje na tom mst, kde se nm zd, e Tonika stoj. Very Happy
To snad plat pro kadou arodjku, ne? Wink
Nvrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprvu
Elischka

PspvekZaslal: ter 27. bezen 2007 12:49     Pedmt: Citovat

TheMole napsal:
Elischka napsal:
Tonika tvo cel blok, jen se nevyskytuje na tom mst, kde se nm zd, e Tonika stoj. Very Happy
Pro kadou, kter um vypnout signl "jsem tady". Very Happy
Nvrat nahoru
TheMole

Zaloen: 20.3.2007
Pspvky: 8544

PspvekZaslal: ter 27. bezen 2007 12:52     Pedmt: Citovat

Elischka napsal:
TheMole napsal:
Elischka napsal:
Pro kadou, kter um vypnout signl "jsem tady". Very Happy
Co by mla umt kad, kter chce bt alespo trochu spn...jak jinak by se dozvdla to vechno, co se o n k za jejmi zdy? Wink
Nvrat nahoru
Elischka

PspvekZaslal: ter 27. bezen 2007 13:00     Pedmt: Citovat

Pravda. Very Happy
Nvrat nahoru
Wishkah

Zaloen: 15.5.2010
Pspvky: 89
Bydlit: Paovice'

PspvekZaslal: ter 15. erven 2010 14:21     Pedmt: Citovat

Vm, e jdu s kkem po funuse, ale ta esej co tady napsal pan Nenutil mi pijde jako onanie nad vlastnmi schopnostmi stvoit dlouh psychologick rozbor pln cizch slov, kter ve vsledku nedv dn smysl. Nejsem odbornk a ani se za nj nevydvm, ale ve vsledku sem fakt nepochopil co tm chtl bsnk ct, kdy cel ta dlouh pas se dala vyjdit ve tech vtch
Nvrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprvu Odeslat e-mail
Jenik

Zaloen: 5.5.2009
Pspvky: 2006

PspvekZaslal: steda 16. erven 2010 12:31     Pedmt: Citovat

Ke lovek ta knihu raz, tak z nej nieo m a potom to eventulne zabudne.
Ke lovek ta knihu po roku, tak u je to in lovek (m in mmy).
Ja tam celho Pratchetta kad rok a vdy ho vidm inmi oami. Vdy som star.

Neny m pravdu. Vyrastie, pochop.

Pratchettovo dielo m viac rovn - mu ho ta aj deti aj dospel. Deti v tom ocenia vtip a prbeh (prvoplnove vtipy), star sa mu zamera na mylienky, ktor v diele s.

A o tom hovoril Neny: hloubka posteh, mylenek a humanistickch tez. Prvn liga spisovatelskch veliin - presne.

S Nenym neshlasm v tom, e Buch je len dobr tandard. Ono vlastne kad Pratchettovka je dobr tandard. Draz treba da na slovo "dobr".

Kzlo Pratchettovch knh je v tom, e sa daj ta opakovane s inou mysou (u som spomenul mmy). ifru mistra Leonarda som tal len raz. Sce so zaujatm, ale teraz sa nijako neviem printi, aby som ju vzal do ruky ete raz. Podobne to bolo s knihami Stephena Kinga. Napnk, ale na druh tanie u to nem ten drive. S to bestsellery, dobre sa taj a predvaj, a to je vetko. Sta si to poia z kninice, preta a vrti.

U Pratchetta mm zruku, e ke u vytiahnem z kapsy peniaze, bude to st za to. e budem ma o zbavu postaran na 20 rokov. Viem, o om hovorm, ja ho tam u 18 rokov.
Nvrat nahoru
Wishkah

Zaloen: 15.5.2010
Pspvky: 89
Bydlit: Paovice'

PspvekZaslal: tvrtek 17. erven 2010 8:58     Pedmt: Citovat

Jo uznvm. Zemplochu netu tak dlouho jako ty a to, e se na ten text lovk dv pokad z jinho hlu pi kad dal etb taky uznvm. Jsou knky, kter bav pokad a knky jednou a dost. Ale j poukazoval na to, e to co Neny napsal moc smysl nedvalo, protoe to co tm ve vsledku myslel se dalo vyjdit v pr vtch jako prv te ty. Kdyby to napsal takhle neeknu ani slovo, ale ten lnek mi piel hodn ukecan a lovk moc nepochop o co mu vlastn lo, protoe sta peskatkovat od filosofie, ke kritice a pak zase k ltosti tak asto, e sem z toho ml ve vsledku bramboraku
Nvrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprvu Odeslat e-mail
Jenik

Zaloen: 5.5.2009
Pspvky: 2006

PspvekZaslal: steda 16. duben 2014 21:47     Pedmt: Citovat

Tri fzy vvoja autora

1. rozosmia
2. zabavi
3. printi k zamysleniu

1. fza je zaiatoncka. Autor je mlad a pe pre mlde. Aj on sa ete len u. Neberte to hanlivo, s to vborn veci. Ale bud ete lepie. Fza kon asi Magickm prazdrojom.

2. fza - zdokonaovanie. Aj autor aj itatelia u s trochu star. Vznikaj kluby fanikov, fankovia diskutuj na internete, a to dva autorovi urit sptn vzbu. Autor si povie: tak ke diskutuj, tak im dm dostatok materilu na diskusiu. Zmerne vklad do textu skryt odkazy, narky, rbusy (a 57), ktor tak niektor (aj ja) milujeme. Som si vedom, e hranice medzi fzami s dos arbitrrne, ale niekde t hranicu postavi musm. Povedzme, e tto fza kon Poslednm hrdinom.

3. fza - dokonalos. itatelia s u dospel a nastupuje nov genercia itateov. Autor u je dostatone vyspel na to, aby mohol poukza aj na tie najzvanejie problmy. Zameriava sa viac na to, aby itatelia zaali rozma. Zase ma neberte za slovo - aj v predolch knihch je dos materilu na zamyslenie. Ale ke kvantita prekro urit hranicu, stva sa z nej kvalita. Od Non hldky a doteraz s v knihch skutone vne veci. Za autorov opus magnum povaujem Nevdanch akademikov. Skoro na kadej jednej strane njdete mylienku, ktor stoj za vahu a citovanie. Na upci to mono ete nepoznte, ale ke si pretate Stoupn pry, uznte, e autorovi u dochdza para.

Hlavne to neberte ako nejak objektvne pojednanie, je to len moja skromn mienka.

(Za tento prspevok akujem hlavne Erikovi, presnejie jeho poruche. Nemohol som sledova pskov a maiky na YouTube, tak som meditoval o dleitejch veciach.)
Nvrat nahoru
Zobrazit pspvky z pedchozch:   
Pidat nov tma   Zaslat odpov    Obsah fra U Prokopnutho bubnu -> Terry Pratchett a ti druz asy uvdny v GMT + 2 hodiny
Jdi na strnku Pedchoz  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Strana 10 z 10

Pejdi na:  
Nemete odeslat nov tma do tohoto fra.
Nemete odpovdat na tmata v tomto fru.
Nemete upravovat sv pspvky v tomto fru.
Nemete mazat sv pspvky v tomto fru.
Nemete hlasovat v tomto fru.