Obsah fóra U Prokopnutého bubnu U Prokopnutého bubnu
Vaše oblíbená hospoda nyní již i na hexnetu!

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Dotaz na nakladetele: Nesehnatelné knihy - bude dotisk ?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Dotazy nakladateli
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hadati
Člen Klubu Terryho Pratchetta

PříspěvekZaslal: úterý 08. červenec 2014 19:51     Předmět: Citovat

power napsal:
Chtěl bych zde jen podotknout, že opětovné nevydání některých knih Zeměplochy jako je třeba Poslední hrdina, nahrává nenažrancům, kteří pak tuto knihu nabízí za klidně 2500 korun. Mrzí mě, že Talpress nemá evidentně páky na to, aby pro svoje čtenáře udělal něco navíc. Doporučuji za sebe koupit si knihu v zahraničí, kde je normálně vše k dostání a pokud nevládnete angličtinou, sehnat si oskenovanou českou verzi, což není žádný problém a máte aspoň něco a mnohdy tato varianta vyjde levněji než varianta od Talpressu. Howgh.

Problém u tohoto typu knih je ten, že jsou dražší na tisk, protože jsou plné barevných obrázků a netradičních formátů, ale tolik se neprodává, právě kvůli vyšší ceně, a také tomu, že nejde o tradiční knihy. K tomu zabírají i větší skladovací prostory. Nepřekvapuje mě tedy, že se Talpress do dotisku takových knih nijak nehrne. Žádný rozumný nakladatel nebude vydávat knihy, na kterých prodělá. To by pak mohl velmi rychle přijít na buben.

Já jsem naopak velmi rád, že mnoho pratchettovských neobvyklých knih vyšlo a měl jsem možnost si je zakoupit. Pro nové fanoušky je sice nešťastné, že mají problémy takové knihy sehnat, ale s tím se jen těžko dá něco reálně dělat.

Ad kniha za 2500 Kč. Pokud o ni někdo natolik stojí, že je ochotný za ni dát tolik peněz, tak proč tomu bránit?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Hadati

PříspěvekZaslal: úterý 08. červenec 2014 19:57     Předmět: Citovat

power napsal:
Mrzí mě, že Talpress nemá evidentně páky na to, aby pro svoje čtenáře udělal něco navíc.

Btw. jen tak namátkou mě napadá pár věcí, které Talpress udělal pro fanoušky TP "navíc":

- unikátní sbírka povídek TP, která vyšla jen v ČR (až v poslední době byly vydány povídkové sbírky i v originále)
- opakované organizování návštěv TP v ČR a autogramiády
- zeměplochacon
- zeměplošská encyklopedie v češtině
- atd.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Anonymní

PříspěvekZaslal: úterý 08. červenec 2014 21:35     Předmět: Citovat

Ano, máš jistě pravdu, ale není fér, že dostupnost knih není stejná pro fanoušky, kteří začali číst relativně nedávno. Navíc Poslední hrdina je řadová kniha série, tak proč není vydána jako paperback a hotovo. Aspoň nějak. Navíc bohužel žijeme v tady, protože v zahraničí seženeš vše a mnohdy daleko levněji a netýká se to zdaleka jen knih. Toť vše, já se neuhroutím, ale vadí mi to.
petulinka1

PříspěvekZaslal: středa 09. červenec 2014 9:28     Předmět: Citovat

Hele, stejne, jako Talpressu vycitas, ze nedela dotisk treba Posledniho hrdiny, bys moh CNB vycitat, ze porad nerazej stary mince. Novej nadsenej do jejich sbirani si totiz ty stary musi taky sehnat ze vetsi peniz. S tim se proste musis smirit. Nebo si toho Hrdinu za tech dva a pul litru koupit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rausek

PříspěvekZaslal: středa 09. červenec 2014 18:02     Předmět: Citovat

Anonymous napsal:
Ano, máš jistě pravdu, ale není fér, že dostupnost knih není stejná pro fanoušky, kteří začali číst relativně nedávno. Navíc Poslední hrdina je řadová kniha série, tak proč není vydána jako paperback a hotovo. Aspoň nějak. Navíc bohužel žijeme v tady, protože v zahraničí seženeš vše a mnohdy daleko levněji a netýká se to zdaleka jen knih. Toť vše, já se neuhroutím, ale vadí mi to.
Možná to není fér, ale je to tak. Naopak Zeměplocha je v porovnání s jinými knižními sériemi od jiných autorů a nakladatelství velmi dobře sehnatelná a vyšlo mnoho věcí, o kterých si v jiných zemích mohou nechat jen zdát (např. diáře nebo ilustrovaný Erik). V paperbacku to zatím nevyšlo proto, protože na to Talpress nemá povolení. Viz hned první odpověď nakladatele v tomto vlákně.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hadati

PříspěvekZaslal: středa 09. červenec 2014 21:54     Předmět: Citovat

Anonymous napsal:

Život není fér.

Jestli tím myslíš, že v zahraničí seženeš originál The Last Hero, tak s tím souhlasím (ale originál není problém sehnat ani tady). Ale v kolika ostatních jazycích tuto knihu najdeš a za kolik? A najdeš ji v řádných knihkupectvích nebo také už jen na různých aukrech a v antikvariátech?

Btw. "zahraničí" je přece jen o něco větší než ČR, takže je pochopitelné, že tam můžeš "najít vše" a někdy třeba i levněji ;-)
Gar-Mogoth

PříspěvekZaslal: čtvrtek 10. červenec 2014 10:53     Předmět: Citovat

Tak na stránkách Talpressu u Posledního hrdiny zmizelo "k doptání na prodejně" (škoda - ještě nedávno to tam bylo a chystal jsem se na prodejně doptat) a je tam místo toho "Jedná se o novém vydání". Tedy jsme tomu asi blíž, než kdy dřív.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nakladatel

PříspěvekZaslal: úterý 02. září 2014 22:19     Předmět: Citovat

Požádali jsme o dotisk agenty, ale chtějí zatím minimum 3000 kusů, a to neutáhneme bez distributora, který do tak velkého dotisku zatím nechce jít. Zkoušíme, jestli by nám neprodali 2000 výtisků, ale kroutí se... Tak uvidíme. Tlačíme i distributora, ale je to běh na dlouhou trať.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Dotazy nakladateli Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.