Obsah fóra U Prokopnutého bubnu U Prokopnutého bubnu
Vaše oblíbená hospoda nyní již i na hexnetu!

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

kde nejlépe nakoupit
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Dotazy ohledně Zeměplochy a dalšího díla Terryho Pratchetta
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Gar-Mogoth

PříspěvekZaslal: středa 09. červenec 2014 10:13     Předmět: Citovat

Pokusím se vysvětlit na příkladu. Prodejce určí minimální cenu - dejme tomu 50 Kč. Ten, co přihazuje zadá nejvyšší cenu, kterou by chtěl zaplatit - třeba 100 Kč. Půjde ale vidět jenom, že vyhrává s cenou 50 Kč.
Pokud další přihazující nabídne cenu menší než oněch 100 Kč - třeba 80, pořád bude vyhrávat první přihazující a jen se posune aktuální cena na 80 korun. Jestli ale někdo těch 100 korun přehodí, bude v aukci vyhrávat on, aktuální cena se posune na pár korun přes stovku a jeho nejvyšší nabídka zase vidět nebude. Atd.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hadati
Člen Klubu Terryho Pratchetta

PříspěvekZaslal: středa 09. červenec 2014 22:02     Předmět: Citovat

Gar-Mogoth napsal:
Pokusím se vysvětlit na příkladu. Prodejce určí minimální cenu - dejme tomu 50 Kč. Ten, co přihazuje zadá nejvyšší cenu, kterou by chtěl zaplatit - třeba 100 Kč. Půjde ale vidět jenom, že vyhrává s cenou 50 Kč.
Pokud další přihazující nabídne cenu menší než oněch 100 Kč - třeba 80, pořád bude vyhrávat první přihazující a jen se posune aktuální cena na 80 korun. Jestli ale někdo těch 100 korun přehodí, bude v aukci vyhrávat on, aktuální cena se posune na pár korun přes stovku a jeho nejvyšší nabídka zase vidět nebude. Atd.

Moc jasné mi to není. Dejme tomu, že minimální cena je 50. A zaplatí 100. B vidí, že cena byla zvýšena a zaplatí 80. Vidí, že to nestačí, tak zaplatí 120. A tedy následně vidí, že jeho cena byla přehozena, ale opět neví, o kolik, takže musí zkoušet stejným způsobem. Pochopil jsem systém? Tedy, že víš, že někdo přihodil, ale nevíš, kolik?
A co C, který přijde později? Také vidí, že minimální cena překročila 50?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Gar-Mogoth

PříspěvekZaslal: čtvrtek 10. červenec 2014 10:30     Předmět: Citovat

Přesně tak, všichni vidí aktuální posunutou cenu, ale ne maximální - tu zná jen aktuálně vyhrávající (jestli ji vidí prodávající si nejsem jistý).
A zkoušet to takhle nikdo nemusí - většinou už potenciální kupující ví, kolik je ochotný zaplatit a rovnou tam přihodí o dost víc - buď to vyjde nebo ne. (Teda já to aspoň takhle dělám, když už mě jednou někdo přehodí. A pokud to nevyjde, tak mám aspoň dobrý pocit, že jsem o dost zvednul cenu Smile )

A zatím jenom 230 korun... čekal bych o dost víc.
Knihomol r. .303.

PříspěvekZaslal: čtvrtek 10. červenec 2014 11:29     Předmět: Citovat

Počkat, a prodávající dostane tu nejvyšší viditelnou cenu, nebo tu skutečně nejvyšší nabídku?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Gar-Mogoth

PříspěvekZaslal: čtvrtek 10. červenec 2014 13:24     Předmět: Citovat

Tu, která jde vidět
filom3n

PříspěvekZaslal: úterý 29. prosinec 2015 21:11     Předmět: audioknihy - straze straze Citovat

nemohu koupit straze straze, audioknihu, nemate nekdo eshop kde to koupit? diky, klidne na filom3n@gmail.com

chci si poslechnout a cist mne nebavi

dekuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hadati
Člen Klubu Terryho Pratchetta

PříspěvekZaslal: úterý 05. leden 2016 17:17     Předmět: Re: audioknihy - straze straze Citovat

filom3n napsal:
nemohu koupit straze straze, audioknihu, nemate nekdo eshop kde to koupit? diky, klidne na filom3n@gmail.com

chci si poslechnout a cist mne nebavi

dekuji

V češtině vyšly jako audiokniha pouze prvních pět knih, takže Stráže! Stráže! nikde nekoupíš.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Dotazy ohledně Zeměplochy a dalšího díla Terryho Pratchetta Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Strana 5 z 5

Přejdi na: