Obsah fóra U Prokopnutého bubnu U Prokopnutého bubnu
Vaše oblíbená hospoda nyní již i na hexnetu!

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Dvojdíly nebo paperbacky?

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Dotazy ohledně Zeměplochy a dalšího díla Terryho Pratchetta
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jirincz
Anonymní

PříspěvekZaslal: úterý 29. duben 2014 23:42     Předmět: Dvojdíly nebo paperbacky? Citovat

Přečetl jsem zatím tři knížky od Sira Terryho a musím říct, že to má orpavdu něco do sebe a chci si je koupit do knihovničky, kde nesmí chybět. Chtěl jsem kupovat hezky postupně ty paperbackové, ale zjistil jsem, že jsou i dvojdíly. Co je lepší? Čemu mám dát přednost?

Obecně mám raději hardbacky, ale trochu mi vadí, že jsou do sebe zapojené dvě knihy, které spolu klidně nesouvisí. A nejsou to taky velké bichle?

Co byste mi doporučili? Jaké jsou plusy a mínusy pro tu nebo tu? Díky
Hrdlodus

PříspěvekZaslal: úterý 29. duben 2014 23:57     Předmět: Citovat

Dvojdílné knihy jsou marketingovým tahem.
Jelikož jste se již rozhodl pro pořízení knížek od Terryho Pratchetta, můžete se soustředit na jednotlivé díly. Mně by dvojdíl vadil.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chroustal
Člen Klubu Terryho Pratchetta

PříspěvekZaslal: středa 30. duben 2014 1:14     Předmět: Re: Dvojdíly nebo paperbacky? Citovat

K tomuto tématu se dají nějaké informace od zdejších čtenářů získat i zde (dokonce i o váze jednotlivých knih Wink ):
http://forum.discworld.cz/viewtopic.php?t=921&postdays=0&postorder=asc&start=15
Ve dvojknihách jsou k sobě dávány dvě knihy tak , jak postupně vycházely v češtině.
ortie

PříspěvekZaslal: středa 30. duben 2014 10:36     Předmět: Citovat

Záleží na využití. Dvoudíl se blbě čte na cestách.
VeHaLi

PříspěvekZaslal: středa 30. duben 2014 10:48     Předmět: Citovat

Dvojknihy prý vypadají krásně v knihovně. A jsou v nich prý i nějaké obrázky, narozdíl od paperbacku.

Já jsem si knihy kupovala tak, jak vycházely, takže si určitě dvojknihy nekoupím, ale pro nového čtenáře to může být zajímavé.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ortie

PříspěvekZaslal: středa 30. duben 2014 10:51     Předmět: Citovat

VeHaLi napsal:
Dvojknihy prý vypadají krásně v knihovně.

A návštěvy to ocení. Jak říkal Werich: Příchozí vejda...
Chroustal

PříspěvekZaslal: středa 30. duben 2014 11:02     Předmět: Citovat

Ilustrace jsou moc pěkné - od Paula Kidbyho.
Já jsem začala číst Zeměplochu poměrně nedávno, a protože jsem chtěla postupovat systematicky Wink , sháněla jsem všechny díly naráz. Jelikož v té době některé neměli, tak mám i čtyři dvojknihy ...
Jejich nešikovnost vidím třeba i v tom, že když chci číst ucelenou sérii třeba o čarodějkách, je třeba sáhnout pokaždé po jiné knize.
jirincz
Anonymní

PříspěvekZaslal: středa 30. duben 2014 14:36     Předmět: Citovat

Předem díky za názory, ale moc jste mi to rozmýšlení neusnadnili:-) Na dvojdílech se mi líbí navíc právě ty kresby navíc a pevná vazba. Ale děsí mě právě nepraktičnost, velká váha a v rámci knihy nesouvisející příběhy.

Kdyby vyšly v pevné vazbě jednotlivé díly s těmi kresbami to by byla jiná a neváhal bych ani minutu. Rád si za kvalitnější zpracování připlatím, než jen paperback.
petulinka1

PříspěvekZaslal: středa 30. duben 2014 18:00     Předmět: Citovat

Ono by taky bylo (podle me) celkem atraktivni, kdyby vysly jako dvojknihy dily navazujici na sebe (ale nevim, jestli po tom fiasku s dvojjazycnejma verzema bych mela vubec jeste nadhazovat nejaky napady Very Happy). Jednu dvojknihu tady mam, ale krome tech kreseb a toho, ze pak nemusim premejslet, kterej dil nasledoval, to jinou vyhodu nema pro me Very Happy
Aludneva

PříspěvekZaslal: pondělí 28. červenec 2014 18:43     Předmět: Citovat

Jsou ilustrace z dvojknih k mání i jinde? Miluju Kidbyho styl, ale většinu Zeměploch už mám v paperbackové formě a byla by hloupost mít je dvakrát.
TheMole

PříspěvekZaslal: pondělí 28. červenec 2014 18:47     Předmět: Citovat

Pokud vím, tak ne; maximálně možná ve Výtvarném umění Zeměplochy. Ale Paul je z většiny tvoří přímo pro dvouknihy.
Gar-Mogoth

PříspěvekZaslal: úterý 29. červenec 2014 9:09     Předmět: Citovat

Ještě jsou některé i v Portfoliu, ale ty se částečně kryjou s Výtvarným uměním, pár jich je i na Paulově facebooku/webu.
A ne vždy jsou v dvojdílech nové obrázky, např. v Dámách a pánech není žádná nová ilustrace a jedna dokonce už byla v Čarodějkách na cestách. Většinou je to ale tak půl napůl.
nakladatel

PříspěvekZaslal: úterý 02. září 2014 22:27     Předmět: Citovat

jirincz napsal:
Předem díky za názory, ale moc jste mi to rozmýšlení neusnadnili:-) Na dvojdílech se mi líbí navíc právě ty kresby navíc a pevná vazba. Ale děsí mě právě nepraktičnost, velká váha a v rámci knihy nesouvisející příběhy.

Kdyby vyšly v pevné vazbě jednotlivé díly s těmi kresbami to by byla jiná a neváhal bych ani minutu. Rád si za kvalitnější zpracování připlatím, než jen paperback.

Však se dočkáte. Od Noční hlídky budou patrně jednotlivě vázané, protože dvě bichle bychom už k sobě nenacpali... Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
dudepurple

PříspěvekZaslal: úterý 12. duben 2016 9:10     Předmět: Re: Dvojdíly nebo paperbacky? Citovat

Mám takový pocit, že cca před třemi roky se dvojdíly finančně vyplatily, dnes už ale zase vedou jednotlivé paperbacky. Navíc paperbacky občas bývají ve slevě anebo je lze v dobrém stavu sehnat z druhé ruky Smile
Máme první čtyři příběhy v dvojdílech a když si teď přítelkyně znovu chtěla přečíst Morta, raději si půjčila z knihovny paperback, protože ten dvojdíl je zkrátka příliš velký a těžký, než aby se s ním každý den vláčela v tašce do práce.
Bob van Sikorski

PříspěvekZaslal: úterý 12. duben 2016 17:56     Předmět: Citovat

To ano, to můžu potvrdit, s dvojdíly jsem se něco nacestoval mezi Plzní a Prahou a ve srovnání s brožurou to vyžaduje určitou fyzičku, nemluvě o tom, že sebou člověk vláčí dvě knihy místo té jedné, kterou potřebuje. Ale jak psal pan Talaš zde už předloni, od určitého dílu to přejde v jednotlivé knihy. A já za sebe mohu říci, že dvojknihy, tedy lépe řečeno vázaná Zeměplocha, vypadá v knihovně lépe. V záplavě všech těch pořád stejných brožur, co v Česku v SF a F vyšly, by brožovaná Zeměplocha mohla zaniknout. Velká těžká vázaná ale tvoří příjemnou dominantu (samozřejmě obestlána dalšími Pratchettovkami, které už brožované jsou). Jinak finanční stránku neřeším, ten rozdíl není s ohledem na celkové množství knih a na to jak pozvolna ty vázané pan Talaš vydává (to plně chápu) tak drtivý.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Dotazy ohledně Zeměplochy a dalšího díla Terryho Pratchetta Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: