Obsah fóra U Prokopnutého bubnu U Prokopnutého bubnu
Vaše oblíbená hospoda nyní již i na hexnetu!

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Dobrá Znamení
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Knihy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Jaká je vaše nejoblíbenější postava z dobrých znamení?
Crowley.
67%
 67%  [ 41 ]
Azirafal.
11%
 11%  [ 7 ]
Jeden z Nich (i Adam).
0%
 0%  [ 0 ]
R. P. Tyler.
3%
 3%  [ 2 ]
Shadwell nebo Newt.
0%
 0%  [ 0 ]
Anatéma Novotriková nebo Agnes Magorésová.
9%
 9%  [ 6 ]
Jeden ze čtyř Jezdců.
8%
 8%  [ 5 ]
Bůh, Satan, Metraton, Ligur nebo Hastur.
0%
 0%  [ 0 ]
Madam Tracy.
0%
 0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 61

Autor Zpráva
Machy

PříspěvekZaslal: čtvrtek 14. srpen 2008 21:55     Předmět: Citovat

Crowley je nejlepší.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bratr Žumpa

PříspěvekZaslal: čtvrtek 14. srpen 2008 22:15     Předmět: Citovat

Já Dobrá znamení miluju, osobně je považuju za nejlepší Terryho knížku. A hlasoval jsem pro jednoho ze Čtyř jezdců, konkrétně mám rád Hlada.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Sam Elánius

PříspěvekZaslal: úterý 19. srpen 2008 13:44     Předmět: Citovat

Crowley je nejlepší...ale vidím že nejsem jedinej kdo to napsal...no ale je to tak..
Manticore

PříspěvekZaslal: pondělí 01. červen 2009 17:35     Předmět: Citovat

bratr Žumpa napsal:
Já Dobrá znamení miluju, osobně je považuju za nejlepší Terryho knížku. A hlasoval jsem pro jednoho ze Čtyř jezdců, konkrétně mám rád Hlada.

Znečištění je nejlepší - viz- Tyler:"jak by se vám líbilo, kdybych přišel k vám domů a všude za sbou trousil nějaké odpadky?" Znečištění se toužebně usmál:"To byste mě velmi, opravdu velmi potěšil, " vydechl...
Jenik

PříspěvekZaslal: sobota 28. srpen 2010 9:42     Předmět: Citovat

Preložil som APF Good Omens do slovenčiny.
Nemôžem ho tu publikovať (kilometrový Wink ), ale ak niekto chce, môžem mu ho poslať.
Knize.Vladivoj
Člen Klubu Terryho Pratchetta

PříspěvekZaslal: pondělí 30. srpen 2010 11:52     Předmět: Citovat

Crawly Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jenik

PříspěvekZaslal: sobota 25. červen 2011 9:29     Předmět: Citovat

ortie napsal:
Je známé, že tam se některé skupinky přely celé dny například o to, kolik andělů by mohlo tančit na špendlíkové hlavičce.

315:
V minulosti bylo stráveno nesmírné množství teologických lidohodin při probírání klasické otázky: Kolik andělů může tančit na špendlíkové hlavičce?

Pokud se chceme dobrat alespoň nějaké odpovědi, musíme zvažovat následující fakta:

Tak za prvé, andělé netančí. To je jeden ze základních poznávacích znaků andělů. Mohou s andělskými výrazy naslouchat hudbě sfér, ale necítí potřebu vyrazit na parket a pořádně to tam roztočit. Takže ani jeden.

Tedy přesněji téměř ani jeden. Azirafal se naučil gavotu v jednom diskrétním pánském klubu v Portlandu někdy v roce 1880, a zatímco se k ní na začátku stavěl jako kachna k obchodnímu bankovnictví, netrvalo dlouho a byl poměrně dobrý. Když pak po několika desetiletích vyšla gavota z módy, přišlo mu to skutečné velmi líto.

Takže když budeme předpokládat, že tanec by byl gavota a že by měl Azirafal vhodnou partnerku (která by pro tento hypotetický případ uměla jak gavotu, tak tančit na špendlíkově hlavičce), zní odpověď jasně. Jeden.

Právě tak byste se mohli zeptat, kolik démonů může tančit na hlavičce špendlíku. Koneckonců, jsou ze stejného rodu. A ďáblové tančí.

Když otázku položíte takhle, odpověď zní celkem hodně, pokud by tedy opustili svá hmotná těla, což je pro démona samozřejmě hračka. Démony nesvazuje fyzické jsoucno. Když si to představíte v dlouhém časovém úseku, vesmír je jen něco malého a kulatého jako ty skleněné koule naplněné vodou, kterými stačí zatřást, abyste v nich rozpoutali miniaturní vánici. Ale když se na to podíváte hodně zblízka, jediný problém tance na hlavičce špendlíku budou představovat ty velké díry mezi elektrony.

Pro démony rodu andělského, stejně jako pro ty původu pekelného, jsou velikost, tvar a složení pouhopouhou otázkou volby.

P.S. Ten pôvodný citát je na s.324.
ortie

PříspěvekZaslal: neděle 26. červen 2011 19:55     Předmět: ortie Citovat

str. 324 potvrzuji
Dude

PříspěvekZaslal: neděle 01. duben 2012 17:25     Předmět: Citovat

173:
V tomto okamžiku bychom měli popsat, co vlastně Anatéma nad plotem viděla. Jak řekla později, viděla něco, co vypadalo jako hlava řeckého boha v předpubertálním věku. Nebo možná jako jedna z těch biblických ilustrací znázorňujících svalnaté anděly, kteří provádějí spravedlivé drcení. Byla to tvář, která nepatřila do dvacátého století. Byla rámována zlatě zářícími kudrnami. Něco takového měl vytvořit Michelangelo.

citace:

- Než začneme jednat dál, aby bylo jasno: jste, doufám, katolička.
- Katolička, a zbožná k tomu, řekla paní Afra. - Denně se chodím modlit do kostela minoritů.
Sotva to dořekla, polekala se, neboť tvář hraběte Gambainiho naráz, jako když sfoukneš svíčku, zhloupla a pozbyla všeho výrazu, jak se to někdy paradoxně stává, když člověka přepadne nadměrně skvělá, přímo z nebeských výšin seslaná myšlenka.
- Do kostela minoritů, pravíte?
- S vaším laskavým svolením do kostela minoritů, řekla nejistě paní Afra.
- Ale minorité, zvolal hrabě, - to přece jsou ti všiváci, kteří mi už dva roky odmítají prodat archanděla Michaela, který tam u nich visí!
- To jsem nevěděla, řekla provinile paní Afra. - Ujišťuji Vaši hraběcí Milost, byla bych se chodila modlit jinam.
- O to nejde, řekl hrabě. - Ale mně před chvílí vrtalo v hlavě, který obraz mi připomíná podoba vašeho chlapce, a to je pro kunsthistorika mého vědeckého významu náramně trapné a trýznivé, protože nikoho nemůžu požádat, aby mi pomohl, a ve svém hledání jsem odkázán jen a jen sám na sebe a na svou paměť, která sic obvykle je znamenitá, ale tentokrát zrádně selhala. Jenže teď už to vím: ano, archanděl Michael právě z toho kostela, kam se chodíte denně modlit. Což znamená, že jste jej denně měla na očích?
Paní Afra si nebyla jasně vědoma toho, že u minoritů visí nějaký archanděl Michael, ač jej opravdu měla téměř denně na očích, ale považovala za prospěšné dát hraběti přisvědčivou odpověď:
- Někdy i několikrát denně, hraběcí Milosti.
- I tehdy, když jste svého syna nosila pod srdcem?
Paní Afra cudně přiklonila hlavinku.
Hrabě zdvihl obě ruce k alegorii Zimy, zdobící tu část stropu, pod níž seděli.
- Accidente! zvolal. - To tedy znamená, že zatímco umělci napodobují díla přírody, příroda tentokrát napodobila dílo umělecké, a že minorité si mohou svého Michaela klidně strčit za klobouk, neboť já budu mít doma velmi dobrou kopii, pořízenou štětcem božím, ovšem - podíval se na Petra - pokud ten ragazzo tady není hlupák nebo darebák.

Vladimír Neff: Královny nemají nohy

O Neff-Pratchettovej rezonancii písal aj Jenik vo vlákne Soudné sestry.
Dude

PříspěvekZaslal: úterý 03. duben 2012 15:43     Předmět: Citovat

149:
"To jsou kecy!" prohlásil pianista. "Vůbec není strategicky důležitý. Má jenom výjimečně dobře zásobené vinné sklepy."
"Má pravdu, Pedro," připojil se k němu muž s kalašnikovem. "Naše parta po tom taky šla. Il general Ernesto de Montoya mi povídá, podívej, Fernando, válka skončí nejpozději v sobotu, a chlapci si budou chtít užít. Zaběhni do hotelu de Palomar del Sol a zaber ho jako kořist, ano?"

Od té doby zatížil hlavy historiků a svědomí generálů velký spor o příčinách, moudrosti, nesmyslnosti, aktivech či pasívech tohoto zvláštního rozhodnutí, které místo ke zničení německé Desáté armády vedlo k tomu, že slavně osvobodila Řím. Ale u jednotek, které se tehdy oné operace zúčastnily, to žádnou polemiku nevyvolalo. Vojákům bylo jedno, jestli teoretickým cílem inkoustů, kteří tahali za nitky, je Řím, Valmontone nebo Timbuktu. Bojující vojáci byli v obecném zájmu míru vždycky připraveni postupovat v celkovém směru nepřátelského ústupu, ale jejich přesné cíle byly určeny onou soukromou mezispojeneckou bitvou, která zuřila po celé délce Itálie ... bitvou o flašku.
Jestliže se postupové trasy vysněné vrchním velením náhodou shodovaly s trasami, které si vyžádala tato alkoholická válka, tím líp pro všechny zúčastněné; jestliže ne, tím hůře pro generály.
Hlavní zásobovací linkou z týlu byl pitivod z Beneventa. Bez ohledu na to, jak daleko postoupila fronta na sever, tato životně důležitá alkoholická tepna byla udržována nepřetržitým proudem sedmitunek, vyrážejících k ilegálním výpravám na jih, na vzdálenost sto padesáti kilometrů i víc, skoro až zpátky tam, kde invaze původně začala. Tato britská národní pouť nikdy nekončila, poněvadž v Beneventu vyráběli gin. Nebyli to možná nejlepší výrobci ginu v Evropě, ale přísámbůh, určitě byli nejrychlejší.
Ačkoli to bylo silně proti mým zásadám, plukovník Plaster mě posílal po beneventském pitivodu velmi často. Musím prohlásit, že sdílím mnoho vojenských názorů s polním maršálem Montgomerym, a právě tak jsem s ním zajedno v otázce alkoholismu. Jestliže má důstojník myslet logicky a jednat rozhodně, musí si vždycky zachovat jasnou hlavu. Omezil jsem proto své válečné pití na ono minimum, které si povinně vyžadují státní ohledy.
"Promiňte, že vás pořád do toho Beneventa posílám," říkával plukovník, "ale jste jediný z mých důstojníků, na kterého se můžu spolehnout, že mi cestou zpátky nevypije polovičku z toho, co veze."

Patrick Ryan: Jak jsem vyhrál válku

BTW, ako to bolo s oslobodením Plzne?
Jenik

PříspěvekZaslal: pondělí 11. srpen 2014 7:17     Předmět: Citovat

306:
Ozdobou stěn byl jediný obraz. Byl to náčrtek uhlem - originální studie Leonarda k Moně Lise. Crowley ho koupil jednoho horkého odpoledne ve Florencii přímo od malíře a už tenkrát byl přesvědčen, že je lepší než konečná kresba olejem*.

Isleworth Mona Lisa: http://en.wikipedia.org/wiki/Isleworth_Mona_Lisa

Síce to nie je náčrtok uhľom, ale aj tak je podarený.
Aludneva

PříspěvekZaslal: sobota 13. září 2014 21:52     Předmět: Citovat

Nejlepší je Crowley. Ale Jezdci jsou taky boží.
korloid

PříspěvekZaslal: úterý 03. říjen 2017 19:21     Předmět: Citovat

Hlas dostal: Azirafal.

V knížce Konec křížů (napsal Martin Moudrý) je Metatron daleko lepší. Very Happy

A na telefonu mám vyzvánění od Queenů, aby byl Crowley spokojenej. I Want To Break Free.
Jenik

PříspěvekZaslal: úterý 17. duben 2018 18:09     Předmět: Citovat

45:
Já toto ti pravím a pomni na má slova!
Jich čtveřice pojedeť, stejně jako tré jich, pár též a jeden a v plamenech.
Nebude, což by je zastavilo, ni ryba, ni déšť, ni řetěz kotevní, ni ďábel, ni anděl.

Čtveřice: Smrt, Válka, Hlad a Znečištění na motocykloch,
Tré: Madam Tracy, Shadwell a Azirafal na skútri,
Pár: Anatéma a Newton Pulsifer na Wasabi,
Jeden: Crowley na Bentleyi.

Ďalšia štvorica: Velký Ted, Masťa, Sprasák a Soráč na motocykloch.
Ešte jedna štvorica: Adam, Pepřenka, Wensleydale a Brian na bicykloch.
Jenik

PříspěvekZaslal: středa 18. duben 2018 21:36     Předmět: Citovat

217:
S papírkem v ruce vytočil telefonní informační službu.
„Haló? Dobré odpoledne. Budu potřebovat jedno číslo v Tadfieldu. Možná že to bude Dolní Tadfield... Aha. Nebo v nejhorším Norton, neznám přesně uzlové číslo. Ano. Young. Jmenuje se Young. Lituji, křestní neznám. Aha. Dobrá, můžete mi je nadiktovat všechny? Děkuju vám.“
O kousek dál se z bloku čistého papíru zvedlo pero a dalo se do horečnatého psaní.
Při psaní třetího jména si zlomilo nožičku.
„Ah,“ řekl Azirafal a jeho ústa se najednou pohnula zcela automaticky, zatímco jeho mysl doslova vybuchla. „Myslím, že tohle je on. Děkuji vám. Jste velmi laskavá. Přeji vám hezký den.“
Téměř ve vytržení zavěsil, několikrát se zhluboka nadechl a vytočil další číslo. Poslední tři číslice mu dělaly poněkud potíže, protože se mu silně třásla ruka.
Zazněl tón, který hlásil, že telefon zvoní. Pak se ozval hlas. Byl to hlas člověka ve středním věku, ne nepřátelský, ale mírně rozmrzelý jako hlas člověka, který si zdříml a necítí se právě nejlépe.
Azirafalova ruka se roztřásla ještě víc.
„Haló?“ ozvalo se ze sluchátka. „Haló!“
Azirafal se snažil ze všech sil sebrat.
„Promiňte,“ vypravil ze sebe nakonec. „Dali mi správné číslo.“
Zavěsil.

To je trochu nejasné.
Prečo pero zlomilo nožičku?
Prečo jeho mysl doslova vybuchla?
Prečo sa mu silne triasla ruka?
Prečo zavesil?

Musíme pozrieť originál.
Young sa ohlásil takto: "Tadfield Six double-six."

T.j. 666. Číslo Beštie.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Knihy Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.