Obsah fóra U Prokopnutého bubnu U Prokopnutého bubnu
Vaše oblíbená hospoda nyní již i na hexnetu!

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Barva Kouzel
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Knihy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jenik

PříspěvekZaslal: sobota 19. listopad 2016 23:06     Předmět: Citovat

222:
Tak takhle je to, pomyslel si. Když zemřete, ocitnete se na studeném vlhkém místě, kde mrzne i mlha. V Hádově říši, kde truchlící duchové mrtvých věčně bloudí pochmurnými močály, kde v okolní mlze blikají strašidelná světélka a člověk visí na slabé...
Ani Hádova říše nemůže být tak strašlivě nepohodlná. A on se opravdu cítil nesmírně nepohodlně. Záda, do kterých se mu zarývala jakási větev, ho hrozně bolela, ruce a nohy měl poškrábány od trnitých výhonků a v hlavě mu dunělo, jako by do ní přednedávnem dostal ránu něčím hodně tvrdým a těžkým. No, jestli to je Hádova říše, pak je to opravdu peklo, když člověk visí na slabé...

Cliffhanger (z angl. cliffhanger, visící na útesu) je typ dějového zvratu v příběhu, užívaný v literatuře, dramatu, filmu a zejména seriálech. Cliffhanger je dramatický závěr díla, při němž hrdina zůstává v nevyřešené, nebezpečné situaci, „konec v nejnapínavějším momentu“.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenik

PříspěvekZaslal: čtvrtek 09. únor 2017 9:21     Předmět: Citovat

10:
Samozřejmě, že poplošný den má osm dnů a poplošné světelné spektrum se skládá z osmi barev.

Samozrejme týden (week).

The Beatles: Eight Days a Week.
Ziriath

PříspěvekZaslal: středa 15. únor 2017 22:48     Předmět: Citovat

Čtu Barvu znova. Je to něco jiného, než ty pozdější - ale neřekla bych horší, prostě jiné. Něco jako alternativní vesmír - nebo spíše protože je tohle starší, tak jsou alternativním vesmírem ty pozdější.
Čtvrť čarodějů a zaříkávačů, hubení mágové, trh s otroky, wtf? Tohle nemůže být stejnej svět.

Kousek od Ankh-Morporku rostou citrusy, v Mortovi se zase píše o myrtě a ibišcích v zahradách... Dřívější Ankh je zřejmě mnohem teplejší, než pozdní. Kdyby byl v našem světě, tak bude někde u Středozemního moře. A já ho tak mám raději, než ten 'londýnský'.
Jenik

PříspěvekZaslal: pátek 06. říjen 2017 8:13     Předmět: Citovat

korloid napsal:
Jeníku, co znamenají ta čísla u citací? Barva je předpokládám svazek Barva kouzel. A co je zač ta 71? V mém výtisku je na str.71 rozhovor Ymora s hospodským Broadmanem, do kterého přišel Zlorf Flanelnoha. Kdes to číslo vzal nebo co znamená?

Vysvetlím:
Je to číslo strany.
Ja mám dotisk 1. vydání z roku 1996 (drobné písmena). Posledná strana je 225.
Tam je Flanelnoha na strane 57.
Ty máš asi novšie vydanie (s väčšími písmenami). Takže to budeš mať asi o 14 strán ďalej (alebo viac).
Ktorú stranu máš poslednú?
korloid

PříspěvekZaslal: pátek 06. říjen 2017 17:22     Předmět: Citovat

Jenik napsal:
korloid napsal:
Jeníku, co znamenají ta čísla u citací? Barva je předpokládám svazek Barva kouzel. A co je zač ta 71? V mém výtisku je na str.71 rozhovor Ymora s hospodským Broadmanem, do kterého přišel Zlorf Flanelnoha. Kdes to číslo vzal nebo co znamená?

Vysvetlím:
Je to číslo strany.
Ja mám dotisk 1. vydání z roku 1996 (drobné písmena). Posledná strana je 225.
Tam je Flanelnoha na strane 57.
Ty máš asi novšie vydanie (s väčšími písmenami). Takže to budeš mať asi o 14 strán ďalej (alebo viac).
Ktorú stranu máš poslednú?

Dotisk prvního vydání, Praha 2007, poslední strana je 290.

Děkuji za vysvětlení. Smile Zkoušela jsem u některých Tvých příspěvků hledat, co ta čísla mohou znamenat, ale asi mám všechny, které jsem zrovna prohlížela, ta dotiskovaná, a proto to nesouhlasilo.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Knihy Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Strana 10 z 10

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.