Obsah fóra U Prokopnutého bubnu U Prokopnutého bubnu
Vaše oblíbená hospoda nyní již i na hexnetu!

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Co právě teď čtete?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 350, 351, 352  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Skládka Jindřicha Močky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
korloid

PříspěvekZaslal: čtvrtek 30. listopad 2017 18:27     Předmět: Citovat

ortie napsal:
Tedy exploze.

Možná taky, ale v té knížce je to o statické elektřině - jako např. ve filmu Četník se žení.

Chtěla jsem se zeptat Jeníka, jestli je "signatúra" singularita nebo ne.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenik

PříspěvekZaslal: čtvrtek 30. listopad 2017 19:25     Předmět: Citovat

A čo tak slovník cudzích slov?
Alebo Google?
Jenik

PříspěvekZaslal: čtvrtek 30. listopad 2017 19:45     Předmět: Citovat

Jízda-51:
Masklin otevřel pusu, aby se zeptal, co znamená domorodý. Věděl, že to neví, a byl si jistý, že to neví ani Torrit. A potom chtěl položit spoustu dalších otázek, a než se zeptal, musel si rozmyslet slova, která použije.
Neznám dost slov, pomyslel si. Některé věci si nemůžete myslet, pokud neznáte ta správná slova.

Ja som svoj prvý slovník cudzích slov prečítal, keď som mal 16 rokov.
Môj obľúbený slovník (Klimešov) som prečítal 2x.
korloid

PříspěvekZaslal: pátek 01. prosinec 2017 7:22     Předmět: Citovat

Slovenský slovník signatúra, česky signatura. Jenže slovo signatura znamená teda co? Jakožto rodilá mluvčí bych ho měla znát. Neznám. Ovšem znám slovo singularita, a na to ve slovenské řeči:
Na dotaz "singularita" nebylo nic nalezeno.
Překontrolujte zadaný dotaz, zda je napsán správně.
Hledejte jiná podobná slova.
Zjednodušte svůj dotaz.
Najděte rodilého mluvčího.
OK, najdu někoho jiného.
--
Tak slovo signatura skutečně v české jazyce existuje a znamená opatřit podpisem, podepsat. Takže ten internetový slovník je k ničemu, protože potom by ta věta nedávala smysl, páč by zněla, když se sejdou vhodné energetické podpisy. Podle mne je slovenská signatúra česká singularita, páč jinak ta věta smysl nedává. Odpoledne se vydám hledat dalšího rodilého mluvčího, teďka už mi zas tlačí čas.
Jenik

PříspěvekZaslal: pátek 01. prosinec 2017 8:09     Předmět: Citovat

Singularita.

Signatúra.

Autorka hovorí jasne, že ju netreba brať doslova:

"Možno. Neber ma doslova, pretože v tom nie som odborníčka, ale myslím si, že ak prídu do kontaktu dve vhodné energetické signatúry, môže dôjsť k takému výraznému iskreniu."

Ale aspoň poctivo uzná, že nie je žiadna odborníčka.

Základné pojmy podľa Wikipédie:

Energie je skalární fyzikální veličina, která popisuje schopnost hmoty (látky nebo pole) konat práci.

Hmota je důležitý pojem fyziky, jeho význam se však zejména ve 20. století výrazně proměnil.
V širším významu je hmota výrazem pro veškeré fyzikálně zachytitelné formy objektivní reality, tedy toho, co existuje nezávisle na našem vědomí a jehož projevy lze objektivně zaznamenat či změřit.

Fyzika (z řeckého φυσικός (physikos): přírodní, ze základu φύσις (physis): příroda, archaicky též silozpyt) je vědní obor, který zkoumá zákonitosti přírodních jevů. Popisuje vlastnosti a projevy hmoty, antihmoty, vakua, přírodních sil, světla i neviditelného záření, tepla, zvuku atd. Vztahy mezi těmito objekty fyzika obvykle vyjadřuje matematickými prostředky. Mnoho poznatků fyziky je úspěšně aplikováno v praxi, což významně přispívá k rozvoji civilizace.
korloid

PříspěvekZaslal: pátek 01. prosinec 2017 18:19     Předmět: Děkuji, Jeníku. Citovat

Jo, myslím, že tomu začínám rozumět. Na vině je nesprávný překlad, protože podle wikipedie slovo singularita existuje i ve slovenském jazyce, a podle slovníku na Seznamu ne = taky maj prostor pro zlepšení se. Autorka Kay Hooper píše anglicky, a tady to někdo přeložil jinak než měl - jsou tam i jiné blbosti (třeba místo slova taky, jsem našla slovo tác, a podobně). To je zrada na plebejce = já taky poctivě přiznávám, že hafo věcí neumím, a hafu věcí nerozumím. Proto se ptám kde to jen jde, a jsem ráda, když najdu někoho trpělivého a ochotného.
Jenik

PříspěvekZaslal: pátek 01. prosinec 2017 18:24     Předmět: Citovat

Máš to ťažké.
korloid

PříspěvekZaslal: pátek 01. prosinec 2017 18:26     Předmět: Citovat

Jenik napsal:
Jízda-51:
Masklin otevřel pusu, aby se zeptal, co znamená domorodý. Věděl, že to neví, a byl si jistý, že to neví ani Torrit. A potom chtěl položit spoustu dalších otázek, a než se zeptal, musel si rozmyslet slova, která použije.
Neznám dost slov, pomyslel si. Některé věci si nemůžete myslet, pokud neznáte ta správná slova.

Ja som svoj prvý slovník cudzích slov prečítal, keď som mal 16 rokov.
Môj obľúbený slovník (Klimešov) som prečítal 2x.

Myslet si může, ale nepokecá si to o tom. Slova potřebujeme pouze na dorozumívání se, na myšlení je nepotřebuju (aspoň já teda nemyslím ve slovech, myslím v obrazech. Když řeknu slovo tužka vidím v myšlení nějakou tužku, ne slovo).

Slovníky bych si číst mohla, jenže mi to nezůstane v paměti. Podle atlasů jsem se naučila některé květiny, houby, a jistě bych zvládla i zvířata, ale pojmy a významy slov, to je pro mě dřina. Ještě že už si můžu dovolit bejt blbá, v době školní docházky to moc nešlo.Very Happy
korloid

PříspěvekZaslal: pátek 01. prosinec 2017 18:42     Předmět: Citovat

Jenik napsal:
Máš to ťažké.

Mám, protože mám nedokončené dělení. Na rozdíl od slečny Rovnovodovážné. Mám sice pravou pravou ručičku (ta je úplně neviditelná), pravou levou ručičku (ta je sice taky neviditelná, ale v jistém smyslu je viditelná), a potom mám levou pravou ručičku a levou levou ručičku (obě viditelné). Žádné další končetiny či orgány jsem zdvojené nenašla, i když o počtu hlav si netroufám polemizovat.
Jenik

PříspěvekZaslal: pátek 01. prosinec 2017 18:48     Předmět: Citovat

Některé věci si nemůžete myslet, pokud neznáte ta správná slova.

Napríklad energia.
Vidíš niečo, keď rozmýšľaš o energii?
korloid

PříspěvekZaslal: pátek 01. prosinec 2017 20:04     Předmět: Citovat

Jenik napsal:
Některé věci si nemůžete myslet, pokud neznáte ta správná slova.
Napríklad energia. Vidíš niečo, keď rozmýšľaš o energii?

Mihotající se hejno jiskřiček, mrak, blesk. Ale máš pravdu, o něčem je těžké přemýšlet beze slov - například slovo pravda (to se mi vybaví pocit správnosti), jenže jak jsme se jako děti naučily přemýšlet? Přece napřed jsme věděly, a až potom jsme začaly pojmenovávat, ne? Takže v tomhle sporu, co bylo dřív, je jasné, že napřed bylo myšlení beze slov, a až potom se slovama, teda aspoň mně to tak připadá.
Jenik

PříspěvekZaslal: pátek 01. prosinec 2017 20:30     Předmět: Citovat

Akademikové-106:
Lidoopi to měli vymyšlené. Žádný lidoop nefilozofoval způsobem „Existuje hora, či neexistuje hora?“ Oni by si mysleli „Existuje banán. Sním banán. Neexistuje banán. Chci další banán.“

Tak nejako rozmýšľajú deti.
korloid

PříspěvekZaslal: sobota 02. prosinec 2017 9:24     Předmět: Citovat

Jenik napsal:
Tak nejako rozmýšľajú deti.

Souhlas. Ano, to odpovídá realitě. Dokonce realitě mé osobní, páč jsem kusem osobnosti zůstala v pěti letech (tady se projevuje přísloví, že všechno zlé je k něčemu dobré = tím, že jsem byla týráním donucena v pěti letech se zbláznit tak, že jsem nepoznávala ani svou matku, když mě jí posléze vrátili, jsem v tom pětiletém myšlení nějakou svou částí zůstala a mohu ho tak kdykoli využít - je to jako falešná schizofrenie. Prostě mám uvnitř mysli minimálně dvě části, a ty si přehazujou vládu nad tělem a mým životem jak je třeba tj.když je dospělák unavenej, vezme to děcko. Je to velmi praktické, protože navenek stačí držet hubu a krok, a ostatní nemaj šanci nic poznat.).

Oldřich Král: Tao - texty staré Číny, Lao C´- TAO TE ŤING

Tao co se dá povědět
už není to Tao
v nebytí jména je počátek nebe a země
a bytí jména je matka všech věcí -
proto:
nahlédneme do jeho tajemství
když o ně nestojíme
a zhlédneme jenom vnějšek
když se po něm pídíme
Jenik

PříspěvekZaslal: čtvrtek 07. prosinec 2017 11:42     Předmět: Citovat

Keby som sa vydala za Pištu Hufnágela! - Krátky úvod do alternatívnych dejín
korloid

PříspěvekZaslal: čtvrtek 07. prosinec 2017 21:12     Předmět: Citovat

Alternativní historii si může klidně trénovat i každý sám na sobě. Například ve dvaceti letech jsem byla na životní křižovatce a rozhodla jsem se jít jednou z možných cest, a když jsem se na tuto křižovatku dostala znova, rozhodla jsem se jít jinou cestou, a teďka mám o zábavu postaráno, protože jednak se zrcadlí logicky znova to, co už se stalo čili má první cesta, kterou znám, a jednak se zrcadlí ta cesta, kterou jsem nešla v tomhle vesmíru, ale v nějakém paralelním, a já jsem tím novým rozhodnutím otevřela spojovací dveře, čili cesta, kterou neznám. A všechno si to krásně kolotá a kolotá.Very Happy Podrobně jsem to vysvětlovala letos v únoru jednomu maníkovi, ale nepřišlo mi, že by tomu rozuměl. Zdejší osazenstvo by na tom mělo být o něco lépe, protože princip je bezchybně popsán v Čarodějkách na cestách. Příběhy. Každý život je příběh. Všichni mluví o niti života, ale jak vznikne niť? Jednotlivá rostlinná vlákna například lnu se splétají do jedné nitě, a zrovinka tak je to s lidským životem respektive s tím, čemu lidé říkají osud: Narodíš se a nějak žiješ. A s každým novým začátkem například vstup na školu, nástup do zaměstnání atd. je jako přidání dalšího rostlinného vlákna do nitě. A vždycky se zážitky z toho života začnou zrcadlit tj.jakoby se odvíjí znova jen je to malinko jinak, ale extrabuřty se opakují v přesně daných časových bodech. Vezmu to konkrétně: zrovna ten nástup do zaměstnání je ideální, protože v jednom zaměstnání má člověk možnost zůstat dostatečně dlouho, aby se stačila odzrcadlit životní křižovatka, na které se dá jít tentokrát jinudy, samozřejmě s tím, že to běžné zrcadlení člověk může využít a pozměnit to, co nevyhovuje; ovšem v tom novém zrcadlení nemám ánung o důležitých bodech, protože to moje obyčejné lidské vědomí nezažilo, takže nemá žádné vzpomínky, od kterých by se mohlo takzvaně jasnovidecky odpíchnout, tak je pro mě všechno překvapení. Samozřejmě je tady univerzální vědomí, které může postrčit mysl k reflexní reakci na nečekanou událost tak, aby mohl život pokračovat alias vědomí má pud sebezáchovy, riziko je v tom, že ne vždycky je tohle postrčení akceptováno neboli svobodná lidská vůle je někdy na škodu. Zajímavej pocit, když není nuda. Podtrženo sečteno žiju nevědomý i vědomý život zároveň. Je to jako bych do bílých vláken zamotala barevné.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Skládka Jindřicha Močky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 350, 351, 352  Další
Strana 351 z 352

Přejdi na: