Obsah fóra U Prokopnutého bubnu U Prokopnutého bubnu
Vaše oblíbená hospoda nyní již i na hexnetu!

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pravidla, otázky a odpovědi k Zeměplošskému Doupěti
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Další

Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Archiv kategorie Dílo Terryho Pratchetta
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Astfglt
Člen Klubu Terryho Pratchetta

PříspěvekZaslal: neděle 06. červen 2010 2:07     Předmět: Pravidla, otázky a odpovědi k Zeměplošskému Doupěti Citovat

Zde se můžete ptát na cokoliv v souvislosti s touto hrou a, prosím, všechny otázky směřující k ní pište pouze sem. Jak ohledně pravidel, tak kterýchkoliv nejasností.
Díky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
TheMole

PříspěvekZaslal: neděle 06. červen 2010 7:39     Předmět: Citovat

Jen pár Zlatých pravidel.

Uvědomte si, že postava, kterou hrajete, nemusí být ještě na začátku Barvy kouzel tím, jak ji znáte. Například - kvestor není kvestorem, Važuzel není Patricijovým sekretářem, knihovník ještě není velká tlustá zrzavá opice, Výsměšek není arcikancléřem a Karotka není v Hlídce. A poslední dva zatím ani nežijí v Ankh-Morporku.
Takže si vždycky dobře popřemýšlejte, jestli Váš příspěvek svou pravděpodobností skutečně odpovídá ději.
A taky - snažte se, jako v Dračím doupěti, hrát svou postavu - nikoli sebe. Tak třeba - v ulicích Ankh-Morporku naleznete jen velmi málo mrtvých srnek, pokud nepočítáme tu nešťastnou událost minulý rok s dostavníkem z Lancre.

Nejde nám primárně o literární tvorbu, o to, aby každý napsal půl stránky textu zeměplošského příběhu. Spíše se orientovat na živý dialog mezi postavami, na zeměplošské RPG.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VeHaLi

PříspěvekZaslal: neděle 06. červen 2010 11:07     Předmět: Citovat

Mám dvě věci. Za prvé stále nevím, co se od tohoto počinu očekává, Dračí doupě neznám, spisovatelské ambice nemám, čas taky ne, takže si mě škrtněte. Za druhé, nebylo by lepší toto provozovat v Gumbu? Přece jen větší část našich grafomanů není řádnými členy KTP...
TheMole

PříspěvekZaslal: neděle 06. červen 2010 11:09     Předmět: Citovat

Právě proto jsme se rozhodli umístit to sem. Aby se dala očekávat alespoň nějaká kvalita příspěvků.
Astfglt

PříspěvekZaslal: neděle 06. červen 2010 11:42     Předmět: Citovat

VeHaLi: Dobře, škrtám si tě. Na posledním srazu jsem se ptal každého, kým by se chtěl nechat zapsat, a ty jsi se Sibylou souhlasila. Tyto lidi jsem chtěl ponechat do doby, než se v tom všichni zorientují.
Ale fajn, nechci do toho nikoho nutit.
VeHaLi

PříspěvekZaslal: neděle 06. červen 2010 12:03     Předmět: Citovat

Promiň, ale na posledním srazu nebylo příliš k pochopení, co s tím vším zamýšlíš. Stejně myslím, že by se toto vlákno hodilo spíše do Gumba, moderováním by se tam pořádek snadno udržel.
Astfglt

PříspěvekZaslal: neděle 06. červen 2010 12:26     Předmět: Citovat

1) Říkal jsem vám ještě na sraze, že pokud něčemu konkrétnímu nerozumíte, tak se ptejte.
2) A důvod, proč je to zde a ne v Gumbu je ten, který jsem říkal už na sraze a i TheMole ho tu už zopakoval. Nechceme z toho udělat další Těžké literárno, a to, co s ním udělalo přispívání každého, kdo se tu přihlásí.
Chceme, aby sem mohl psát jen ten, kdo o to má opravdový zájem, a kdo o Zeměploše už opravdu něco ví. A stal-li se řádným členem, zřejmě tyto podmínky na rozdíl od bůhvíkoho, kdo se sem na fórum jen registruje, splňovat bude.
3) I tohle moderováno bude.
Hadati

PříspěvekZaslal: pondělí 07. červen 2010 16:46     Předmět: Citovat

Tato dvě vlákna jsem zde po diskuzi s Astfgltem povolil, i když nesdílím jeho optimismus, že se to tu rozjede, protože dle mých zkušeností to chce dostatečnou trpělivost a čas. Jak už jsem Astfgltovi, já čas nemám. Už takhle mi KTP a stránky berou dost času. Nebráním se však žádné dobrovolné iniciativě, takže této hře přeji hodně štěstí, ať se uchytí. Astfgltovi zde dávám plné právo řídit si to tu podle sebe, pokud vlákna budou splňovat funkci, ke které byly vytvořeny.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Novom

PříspěvekZaslal: pondělí 07. červen 2010 16:59     Předmět: Citovat

Jelikož jsem nebyl na sraze, tak asi nevím podstatnou část toho, co se tam dělo, o co se to jedná a nikde to není vysvětlené pořádně, takže:

1. Nechápu, o co se pořádně jedná.
2. Pokud by to bylo psaní zpráv jako za svou postavu, tak mi to přijde těžce ujeté, když se nedoveme bavit normálně.
3. Nemělo by se to konat někde ve společnosti lidí na živo, tak jako Dračák? Po netu je to divné.
4. Jestli to je to, co myslím, tak se rád a dobrovolně nezúčastním.
5. Prosím Astfglta, aby tu nezačal psát sáhodlouhá vysvětlení, stačí jen rychle stručně.
6. Celkově mi při přijde jako výkřik do tmy.

A byla tma!
TheMole

PříspěvekZaslal: pondělí 07. červen 2010 19:05     Předmět: Citovat

Bylo by sice hezké hrát to naživo, ale tohle není partička lidí, kteří by se scházeli každý čtvrtek v klubovně. Bohužel. Ale jsem natěšený alespoň na tuhle verzi. Wink
A tvé poznámce pod číslem 2 moc nerozumím. Ne, asi se tu vážně nedovedeme bavit normálně. Nicméně tím spíš tohle stojí za pokus.

Ach ano - a nikdo tě k účasti nenutí.
Ikshorm

PříspěvekZaslal: pondělí 07. červen 2010 19:12     Předmět: Citovat

Já nějak nechápu, jestli to má něco společného s Dračím doupětem a pokud ano, kdo a jak tu bude házet dvanáctistěnnou kostkou (nebo jak se to dnes hraje)? Podle toho Astfgltova stručného úvodu to chápu spíš jako Romea a Julie na Twitteru a pak nevím, proč by se to mělo tutlat v téhle sekci.

BTW, jestli to má skutečně něco společného s DD nebo AD&D, tak jsem bohužel out.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zuzka

PříspěvekZaslal: pondělí 07. červen 2010 19:44     Předmět: Citovat

TheMole napsal:
Spíše se orientovat na živý dialog mezi postavami, na zeměplošské RPG.

Tak to bude, pro mě, trochu problém. Razz
TheMole

PříspěvekZaslal: pondělí 07. červen 2010 19:46     Předmět: Citovat

Smile OK, ty budeš mít tolerovány místo replik plivance
Zuzka

PříspěvekZaslal: pondělí 07. červen 2010 19:48     Předmět: Citovat

Fajn. Beru. Mr. Green
Astfglt

PříspěvekZaslal: úterý 08. červen 2010 1:44     Předmět: Citovat

Ikshorm napsal:
Já nějak nechápu, jestli to má něco společného s Dračím doupětem a pokud ano, kdo a jak tu bude házet dvanáctistěnnou kostkou (nebo jak se to dnes hraje)? Podle toho Astfgltova stručného úvodu to chápu spíš jako Romea a Julie na Twitteru a pak nevím, proč by se to mělo tutlat v téhle sekci.

BTW, jestli to má skutečně něco společného s DD nebo AD&D, tak jsem bohužel out.

Jako zdroj nápadu bylo zkombinovat Povídky ze Zeměplochy, Těžké literárno a v jistém smyslu i Ordinace dr. Chocholouška: Psát libovolně tématické příspěvky ze Zeměplochy, ale bez omezování jako např. v Těžkém literárnu, tedy do jedné historky se může zapojit víc lidí, ale volněji, prostě jak si to pamatují - ať už vlastním vyprávěním "v hlavě", nebo přímou řečí. A díky výbornému tréninku v ordinaci, dokáží leckteří jednat za některou postavu bravurně, což bylo ve výsledku myšlenkou zde využít.

Nikdo k tomu není nucen. Každý se může vyjadřovat jak moc i jak často chce. Daný máte jen čas a sami sebe, tedy alteranci. Nic víc. Můžete říkat co chcete, o čem chcete, můžete mezitím vycestovat, kam chcete,.... cokoliv. Je to na vás.

Za ta léta, co se Zeměplocha v příbězích vyvíjela, byl popsán jen malý útržek toho, co se za tu dobu odehrálo. A mnoho postav, mající obrovský příběhový potenciál, zůstalo nepoužito. Zde je možnost to využít.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Archiv kategorie Dílo Terryho Pratchetta Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Další
Strana 1 z 16

Přejdi na: