Obsah fóra U Prokopnutého bubnu U Prokopnutého bubnu
Vaše oblíbená hospoda nyní již i na hexnetu!

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Deskové hry aneb U Prokopnuté krabice
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 35, 36, 37  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Skládka Jindřicha Močky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Knihomol r. .303.

PříspěvekZaslal: neděle 02. leden 2011 17:32     Předmět: Deskové hry aneb U Prokopnuté krabice Citovat

Myslím, že takové téma by se mohlo uchytit, a nikde jsem ho tu nenašel.
...
A já začnu. Má sbírka (či spíše sbírka naší rodiny) obsahuje tyto kusy:
Carcasone: Lovci a sběrači
Osvobozující zjištění, že existuje něco, u čeho se neháže kostkou. Byli jsme z toho nadšení.
Maka Bana
Teprve druhá, kdysi jsme ji hodně hráli. Ale měla problém i s konkurencí Carcasonne, a teď už jen leží ve skříni a sedá na ni prach.
Trans Evropa
Taková lehká věc. Na rozdíl od ostatních her ji hrajeme jen ve 2, odpoledne...(prostě když si chce ségra něco hrát, děláme blbosti typu účast jejích plyšových zvířátek)
Pilíře země
Tohle nám ukázalo, jak to má vypadat. Výběr akcí, počítání, krása.
Agricola
Po pilířích jsme nevěřili, že je něco dokáže překonat. Ale pro tuhle hru to nebyl problém. Neumožňuje jednostrannou taktiku, ale nebrání taktice zaměřené... Po tomhle jsme se těšili na další objev.
Vlci a ovce
Podobá se to Carcasonne... Asi jako se Pú podobá dvoumetrovému grizzlymu. Vysloveně pro malé děti. Jen ségra to vysloveně nezavrhuje, a i ta se na to cítí stará.
Osada
Omlouvám se za urážlivý emoční výlev, jestli se to někomu líbí tak prosím, ale: Podle mě je to vrhkostková ptákovina nedosahující úrovně lepších člověčových variant, kterou nechtějí hrát ani ségřini plyšáci.
Poštovní kurýr
Porád ještě šlápnutí vedle. Co prochází sportům jako golf, deskové hře neprojde. Po svém tahu nemůžete vymyslet další, při něm nemůžete komplikovat tahy soupeře...většinu času jenom koukáte.
Vládci podzemí
Teprve tomuhle se podařilo sesadit Agricolu. Asi nejpěknější vizuální zpracování, kniha pravidel zábavnější než pár slabých povídek z Mamutích knih humoristické fantasy... Sloučení budovatelské a bojové strategie do funkčního celku. Excelentní.
Belfort
Je to hra poněku oddechová, žádné složitosti, prostě jen najímáte potvůrky, těžíte suroviny, stavíte domy, inkasujete body, vše ostatní je spíše na ozvláštnění, rozhodně to nepřivede do problémů. Ale není to rozhodně lehké plno taktiky, který dům kde postavit, koho kam poslat atd. A ony ty ozvláštnění zas tak nepodstatná nejsou. Prostě prima hra.
Ale já si musel přeložit anglická pravidla, nevím, jestli vyšel česky.
Minutová říše
Jak vidno, autoři se chlubí tím, že je hra rychlá. Mají pravdu. Je rychle nachystána, zahrána i uklizena. Přitom má ale všechno co má mít dobyvatelská hra mít. Strategii. Taktická rozhodnutí. Přímé soupeření. Prostě se ji podařilo naplnit ambici, kterou vyjadřuje její název: Dobyvatelskou hrou, kterou zahrajete za dobu partičky karet. A to je výborné, protože my poslední dobou hrávali jen karty.

Naposledy upravil Knihomol r. .303. dne neděle 01. únor 2015 20:26 , celkově upraveno 3 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Rubína

PříspěvekZaslal: neděle 02. leden 2011 17:50     Předmět: Citovat

Já hraju z deskových her čas od času akorát klasické Carcassone, jináč mě totálně pohltil Magic, ale teď už není moc lidí kolem mě, kteří by ho hráli. Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Ikshorm
Člen Klubu Terryho Pratchetta

PříspěvekZaslal: neděle 02. leden 2011 17:51     Předmět: Citovat

Ruby, tenhle problém už dva dny řeším s Hadatim Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Vildak

PříspěvekZaslal: neděle 02. leden 2011 17:53     Předmět: Citovat

Pokud byste na některém srazu pořádali zápasy v Magicu, rozhodně bych se zaujetím koukal. Vzhledem k tomu, že mám momentálně jen dva předrekonstruované balíky z desáté edice a několik starých karet, asi bych ale musel zůstat jen u dívání... Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ikshorm

PříspěvekZaslal: neděle 02. leden 2011 17:58     Předmět: Citovat

Deskové hry jsem v posledních letech také vypustil. Naposledy jsem si před asi 7 lety koupil Carcassone a ten mě po čtvrt roce přestal bavit. Ve škole jsme v rámci předmětu Experimenty a hry v ekonomii hráli Osadníky z Katanu a ti mě nebavili už od začátku. Přemýšlel jsem, že si koupím Doom, ale je moc drahý...

Což je i ten Magic, co mě do něj kvůli zlevněným starterům před pár měsíci zlanařil kolega v kanclu a od té doby si připadám jak SSSR na konci 80. let. Tolik raket a tak málo $ Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
VeHaLi

PříspěvekZaslal: neděle 02. leden 2011 17:59     Předmět: Citovat

Jé, stolní hry! Miluju stolní hry, ostatně v klubu to není žádná novinka Very Happy
Doma máme pěknou hromadu, už to pomalu nemáme kam dávat:
Carcasone a 4 rozšířeními, Lovci a sběrači, Hrad, rodiče mají Objevitele.
Osadníci z Katanu karetní verze pro 2, rodina ještě vlastní základní hru, rozšíření scénáře Alexandr Veliký a stavba pyramid a Kostkovou verzi.
To jsou první hry z těchto "moderních", které jsme si pořídili. Jelikož nás nadchly, výbava se začla rozšiřovat rychleji, než jsme čekali: Říše snů, Citadela, Pilíře země, Poštovní kurýr, Abalone, Lascaux, Doba kamenná, Keltis, Cluedo, Královské rošády, San Juan, Vikingové, Blokus, Dominion, Česko, Evropa, Film, Klasika - otázky a odpovědi, Vlajky, Fantom, Elfenland, Karibik, Cabo da Roca, dále pomalu 200 různých pexes a kvarteta. V rodině se dále pohybují hry Cesta kolem světa za 80 dní, Digit, Veselé ovoce, Cink, Time´s Up, Bláznivá zoo, Superfarmář a další, na které si zrovna nevzpomínám, ale které si vzájemně půjčujeme.
Nutno říct, že můj manžel má velikou trpělivost a hry se mnou často hraje, stejně tak i kamarádi Wink

Naposledy upravil VeHaLi dne pondělí 31. leden 2011 12:34 , celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
TheMole

PříspěvekZaslal: neděle 02. leden 2011 18:02     Předmět: Citovat

Very Happy A co třeba Kamionem po Evropě, Dostihy a sázky, Maršál a špión... to byly, panečku, hry - což? Wink
Ikshorm

PříspěvekZaslal: neděle 02. leden 2011 18:03     Předmět: Citovat

VeHaLi napsal:
Nutno říct, že můj manžel má velikou trpělivost a hry se mnou často hraje, stejně tak i kamarádi Wink

A pokud nebudete mít takové štěstí, můžete si vždycky pořídit dospělé děti, jako Věrka Cool
VeHaLi

PříspěvekZaslal: neděle 02. leden 2011 18:04     Předmět: Re: Deskové hry Citovat

Knihomol r. .303. napsal:
Poštovní kurýr
Porád ještě šlápnutí vedle. Co prochází sportům jako golf, deskové hře neprojde. Po svém tahu nemůžete vymyslet další, při něm nemůžete komplikovat tahy soupeře...většinu času jenom koukáte.
¨
Mně se teda Poštovní kurýr líbí, třeba i protože si obecně vzájemně moc neškodíme. Moc se mi líbí herní plán a možnost tvořit trasy. Ale komplikování hry soupeřům se stejně trochu daří. Když si vzpomenu, jak dlouho Voronde čekala třeba na Salzburk a jak jí ho vždycky někdo sebral... Very Happy
VeHaLi

PříspěvekZaslal: neděle 02. leden 2011 18:09     Předmět: Citovat

TheMole napsal:
Very Happy A co třeba Kamionem po Evropě, Dostihy a sázky, Maršál a špión... to byly, panečku, hry - což? Wink

Dostihy a Kamiony máme, taky ještě Z pohádky do pohádky a soubor stolních her obsahující člobrdo, dámu, mlýny a podobné. Koluje to po rodině.

Ikshorm napsal:
A pokud nebudete mít takové štěstí, můžete si vždycky pořídit dospělé děti, jako Věrka

Jasně, Voronde s Rausekm jsou vzorné děti a neváhají mě s nasazením vlastního času a leckdy psychického zdraví v hraní doprovázet. Very Happy
Market

PříspěvekZaslal: neděle 02. leden 2011 18:14     Předmět: Citovat

JÁ mám osobně deskové hry ráda .Je to úžasná odpočinková činnost , máme doma carcasone ,activity střelené kachny ,a další . Nejraději mám activity ,protože se u nich dá prožít spoustu legrace , např když má dotičná osoba předvěst pantomimou celitbát nebo krabici na sušenky ,také perličky jako nakresli kosodřevinu jsou úžasné .

omlouvám se za opravu textu ale po odeslání jsmem si uvědomila že to co jsem napsala nedává trochu smysl
TheMole

PříspěvekZaslal: neděle 30. leden 2011 15:32     Předmět: Citovat

DORFL v Chatu napsal:
Když tak to dej i do tématu Deskové hry. Wink

Oukily doukily.

Prodám deskovou hru Axis Allies Revised Ed., ve velmi dobrém stavu, pořízena v roce 2006, nabídková cena 999,- Kč

Zájemci pošlete soukromou zprávu, ale prosil bych o předání formou osobního setkání, na některém z příštích srazů.
Vildak

PříspěvekZaslal: neděle 17. červenec 2011 16:17     Předmět: Citovat

Možná se to sem úplně nehodí, ale třeba to oživí tohle téma.

Předobjednali jste? Těšíte se?
Kacitka

PříspěvekZaslal: čtvrtek 04. srpen 2011 11:34     Předmět: Citovat

TheMole napsal:

Jooo kamiony a dostihy, ty jsou úplně nejlepší!!!! Ale poslední dobou samozřejměš Activity Very Happy
TheMole

PříspěvekZaslal: neděle 18. září 2011 9:16     Předmět: Citovat

E-shop Planeta her, znáte-li, je od včerejška v novém kabátě. Wink
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Skládka Jindřicha Močky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 35, 36, 37  Další
Strana 1 z 37

Přejdi na: