Obsah fóra U Prokopnutého bubnu U Prokopnutého bubnu
Vaše oblíbená hospoda nyní již i na hexnetu!

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Klubová kniha šlechty a šlichty, 1. ilustrované vydání
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 18, 19, 20  Další

Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Archiv kategorie Dílo Terryho Pratchetta
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Zavazadlo:
zbožňuji/obdivuji
47%
 47%  [ 8 ]
mám rád(a)
29%
 29%  [ 5 ]
svým způsobem obdivuji, ale jinak ho (moc) nemusím
0%
 0%  [ 0 ]
nemám k němu žádný zvláštní vztah
23%
 23%  [ 4 ]
nemám rád(a)
0%
 0%  [ 0 ]
nenávidím/nesnáším
0%
 0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 17

Autor Zpráva
Vildak
Člen Klubu Terryho Pratchetta

PříspěvekZaslal: sobota 26. únor 2011 0:16     Předmět: Klubová kniha šlechty a šlichty, 1. ilustrované vydání Citovat

Často (zvláště při procházení zapomenutých částí fóra) si říkám, jak je možné, že se mohou mé (a naše) názory na různé postavy tak lišit.

Pohrával jsem si s myšlenkou podobné téma založit pro jednu nebo dvě postavy, které mě napadly napoprvé.
Ale úspěch Moulových Kalhot(e)k mě přesvědčil o tom, že stále máme chuť popovídat si o svých názorech a Zeměploše, jen když máme v zásobě dost vhodných témat, protože při našich znalostech a osvícenosti se každé brzo vyčerpá.

Tématem Klubové knihy šlechty a šlichty by se měl každý týden (případně každé dva) stát jeden ze zemeplošských hrdinů či hrdinek. Po tento týden bychom měli možnost hlasovat v anketě a psát k němu své postřehy a komentáře (přičemž prosím - vyvarujte se SPOLERů - někteří z nás ještě nečetli všechny knihy).

V anketě samotné budete mít možnost zvolit jednu z následujících šesti odpovědí:

Postavu
- zbožňuji/obdivuji
- mám rád(a)
- svým způsobem obdivuji, ale jinak ji (moc) nemusím
- nemám k ní žádný zvláštní vztah
- nemám rád(a)
- nenávidím/nesnáším

Vím, že mnoho vašich názorů je roztroušených po celém Prokopnutém bubnu, ale tady je můžeme zase shromáždit.
Až mi začnou docházet nápady o kom hlasovat, rád uvítám ty vaše.

Toto téma vzniklo se svolením Hadatiho. May contain nuts.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vildak

PříspěvekZaslal: sobota 26. únor 2011 0:16     Předmět: Citovat

Klubová kniha šlechty a šlichty
1. kapitola

Bábi Zlopočasná

Vildak

PříspěvekZaslal: sobota 26. únor 2011 0:17     Předmět: Citovat

Ať si kdo chce co chce říká, ať si Kelda slzy utírá, Bábi jsem vždycky obdivoval a měl ji rád.

I to, nebo snad právě to, že musí být nejlepší a nejlepší je, že všechno bere do svých rukou a ostatní pokládá za neschopné hlupáky, že potřebuje nové výzvy, že se nevzdává, že je dobrou čarodějkou, že je "dobrou čarodějkou", i když to není taková legrace. (a chápu, že jsem právě vypsal důvody, proč ji někteří z vás rádi nemají)

Pro její charakter mám z jistých důvodů pochopení a navíc mi přijde, že má opravdu nepředstavitelně těžký život.
TheMole

PříspěvekZaslal: sobota 26. únor 2011 9:29     Předmět: Citovat

No jistě, protože jak píše Terry via Stařenka Oggová:

„Pch! Tak to já zas tedy ano! To bys musela ujít pěkný lán světa, abys našla protivnější ženskou, než je Esme,“ prohlásila rezolutně Stařenka Oggová, „a mně to můžeš věřit. Ona o sobě naprosto přesně ví, co je zač. Narodila se hodná a dobrá, a jí se to prostě nelíbí.“

Když přemýšlím o mém vztahu k Bábi, celkem dobře by se dalo použít slovo respekt. Ano, já Bábi respektuji, beru na vědomí co všechno dokázala v spleteném předivu zeměplošských příběhů,ale...o nějakém obdivu se asi mluvit nedá. Maximálně si užívám spíš Gytu Oggovou a vůbec celý Oggovic klan (ale předpokládám, že na ni taky přijde řeč, takže to nebudu rozvádět), u obdivu se dá mluvit i ve vztahu k Toničce Bolavé...ale co se týče Bábi, opravdu k ní zaujímám víceméně neutrální postoj. Nemůžu říct, že bych ji nesnášel, protože je mi jasné, že všechny její činy a slova jsou ku prospěchu věci, ale kvůli její usilovné snaze vytěsnit ze svého života všechno emocionální a sentimentální...prostě moc vysokou známku nedostane.

Ale čemu bychom se divili - u kočky taky nelze očekávat, že bude obdivovat veterináře.
Vildak

PříspěvekZaslal: sobota 26. únor 2011 11:13     Předmět: Citovat

Tedy, tolik hlasů a tak málo komentářů?
TheMole

PříspěvekZaslal: sobota 26. únor 2011 11:15     Předmět: Citovat

Wink Vítej na tomhle fóru.

Ale abych nebyl zlý - oni se třeba k něčemu rozhoupou...
Weeta

PříspěvekZaslal: sobota 26. únor 2011 14:47     Předmět: Citovat

Tedy zvolil jsem nijak zvláštní vztah.
Je to asi tak, že jsem ty knihy četl ale obecně čarodějky mě tolik nezaujaly, ještě tak možná čaroprávnost se mi dost líbila.

Bábi je samozřejmě postava velice vtipná, svým zvláštním způsobem.
Ale že bych jí měl nějak zvlášť oblíbenou, to prosím ne.
Takže tak.
VeHaLi

PříspěvekZaslal: sobota 26. únor 2011 16:59     Předmět: Citovat

Bábi mám ráda pro její vyznávání hlavologie, protože mi to přijde jako princip, na kterém jede většina světa. Spíš než "zbožňuji" se mi líbí možnost "obdivuji", protože ženská, která ví, jak zlý svět je, a stále na lidi neposlala nemoci a jiné ošklivé věci, i když by mohla, je prostě úžasná.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
zuna

PříspěvekZaslal: sobota 26. únor 2011 17:05     Předmět: Citovat

Bábi je moja favoritka Wink Je ľudská práve preto, že svoje človečenstvo často popiera.

Na svete musia byť aj Bábi Zlopočasné aj starenky Oggové Laughing
Vildak

PříspěvekZaslal: sobota 26. únor 2011 17:10     Předmět: Citovat

VeHaLi napsal:
Spíš než "zbožňuji" se mi líbí možnost "obdivuji",...

Zapomněl jsem zmínit, že to nepočítám jako synonyma, ale že jsem to prostě sloučil do jednoho, protože je to stupeň "nejvyšší oblíbenosti".

Jak přesně na tom s tou kterou postavo jste můžete upřesnit tady. Wink
TheMole

PříspěvekZaslal: sobota 26. únor 2011 17:12     Předmět: Citovat

Wink Já tam teda žádnou možnost "obdivuji" nevidím...
Vildak

PříspěvekZaslal: sobota 26. únor 2011 17:13     Předmět: Citovat

TheMole napsal:
Wink Já tam teda žádnou možnost "obdivuji" nevidím...

A to jsem si všechny ty texty několikrát prohlížel. No co, tak bábi musíme obivovat a v příští anketě se to snad změní k lepšímu.
germik

PříspěvekZaslal: sobota 26. únor 2011 19:30     Předmět: Citovat

Bábi obdivuji podobným způsobem jako třeba Vetinariho - to že vždy přesně ví (nebo se aspoň tak tváří) co se děje - nejlíp se to asi ukázalo když zametla se Strakupírovic Wink
Hrdlodus

PříspěvekZaslal: neděle 27. únor 2011 12:41     Předmět: Citovat

Jistěže obdivuji. Copak mohu cítit něco jiného k osobě, která je vždy pánem ... tedy paní situace?! Je to čarodějka, ale kouzla nepoužívá a přesto vždy dosáhne svého. Jediné kouzlo, které s oblibou používá, je Zapůjčení, což je vlastně jedno z nejmocnějších kouzel, protože, jako elfové, ovládá jiné tvory. A každý problém řeší s elegancí sobě vlastní a vůbec celkovým vystupováním si tvoří respekt. Vždyť i [spoiler]Smrťovi řekla s klidem do oč...-ních důlků, že mu zlomí pazouru. Svým charismatem, umíněností a inteligencí, což pro zjednodušení nazývá hlavologií, přesvědčí prakticky kohokoliv, že ona má pravdu.

TheMole napsal:
...ale kvůli její usilovné snaze vytěsnit ze svého života všechno emocionální a sentimentální...

S tím nesouhlasím. V knihách jsou zmínky o jejích emocích a sentimentu. První mě napadne, jak tenkrát [spoiler]nedostala pozvánku na křest. Hned poté večer, kdy zachránila před [spoiler]Smrtěm novorozence, ačkoliv sama ví, že co patří Smrťovi, to mu nelze upřít. Že ji ovládají také emoce vlastně pokaždé dokazuje vztek a urážlivost, pokud se k ní někdo nechová s úctou.
Prostě je odměřená a kdyby nebyla, nebyla by tak dobrá.
Adoráta Srdénková

PříspěvekZaslal: pondělí 28. únor 2011 10:10     Předmět: Citovat

Hrdlodus napsal:
Jistěže obdivuji. Copak mohu cítit něco jiného k osobě, která je vždy pánem ... tedy paní situace?! Je to čarodějka, ale kouzla nepoužívá a přesto vždy dosáhne svého. Jediné kouzlo, které s oblibou používá, je Zapůjčení, což je vlastně jedno z nejmocnějších kouzel, protože, jako elfové, ovládá jiné tvory. A každý problém řeší s elegancí sobě vlastní a vůbec celkovým vystupováním si tvoří respekt. Vždyť i [spoiler]Smrťovi řekla s klidem do oč...-ních důlků, že mu zlomí pazouru. Svým charismatem, umíněností a inteligencí, což pro zjednodušení nazývá hlavologií, přesvědčí prakticky kohokoliv, že ona má pravdu.

TheMole napsal:
...ale kvůli její usilovné snaze vytěsnit ze svého života všechno emocionální a sentimentální...

S tím nesouhlasím. V knihách jsou zmínky o jejích emocích a sentimentu. První mě napadne, jak tenkrát [spoiler]nedostala pozvánku na křest. Hned poté večer, kdy zachránila před [spoiler]Smrtěm novorozence, ačkoliv sama ví, že co patří Smrťovi, to mu nelze upřít. Že ji ovládají také emoce vlastně pokaždé dokazuje vztek a urážlivost, pokud se k ní někdo nechová s úctou.
Prostě je odměřená a kdyby nebyla, nebyla by tak dobrá.

Naprosto souhlasím Smile
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Archiv kategorie Dílo Terryho Pratchetta Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 18, 19, 20  Další
Strana 1 z 20

Přejdi na: