Obsah fóra U Prokopnutého bubnu U Prokopnutého bubnu
Vaše oblíbená hospoda nyní již i na hexnetu!

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Chyby a opravy obecně
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Obsahové chyby v překladu (nejen) Zeměplochy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pieter

PříspěvekZaslal: úterý 05. prosinec 2006 11:48     Předmět: Chyby a opravy obecně Citovat

Než se pídit, jestli vyšel opravený dotisk (a pochopitelně utrácet za další police do knihovny Smile, nebylo by lepší udělat takový ten klasický lístek s erraty, který by si člověk hezky vytiskl a vložil, případně rozstříhal a inkriminovaná místa přelepil?
Jinak (omlouvám se, ale stránky ani na knihu si nevzpomenout) mě víc než Mudromil Oberkost vytrhuje ze čtení několikrát zmiňovaná civilní válka. Je to v nějaké Hlídce.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Mostly Harmless

PříspěvekZaslal: pátek 29. prosinec 2006 16:15     Předmět: Citovat

Souhlasím...tento dobrý zvyk upadl mezi nakladateli a knihkupci bohužel v zapomnění, stejně jako třeba vkládání stužek jako záložek do knížek...není nic horšího, než když nemůžu najít záložku...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní

PříspěvekZaslal: úterý 06. březen 2007 21:54     Předmět: Citovat

Mostly Harmless napsal:
Souhlasím...tento dobrý zvyk upadl mezi nakladateli a knihkupci bohužel v zapomnění, stejně jako třeba vkládání stužek jako záložek do knížek...není nic horšího, než když nemůžu najít záložku...

do paperbacku se lepi stuzka dost blbe Wink
DORFL
Člen Klubu Terryho Pratchetta

PříspěvekZaslal: úterý 06. březen 2007 22:08     Předmět: Citovat

Ten lísteček s nějakou chybou jsem nedávno viděl v knize Psáno osudem a politikou od Sylvy Součkové. Smile
Mám dojem, že v případě některých zeměploch by ty opravné papíry vydaly na menší knížky. Smile
Ale nápad je to rozhodně dobrý. Když už by ty papíry s chybami nebyly v knize, tak alespoň je všechny vypsat někde na internetu...
Hadati

PříspěvekZaslal: úterý 06. březen 2007 22:10     Předmět: Citovat

Zkuste navrhnout panu nakladateli, my to tu těžko vyřešíme.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Cellindra

PříspěvekZaslal: pátek 09. březen 2007 12:51     Předmět: civilní válka Citovat

Jo, ta civilní válka je důležitá, Hadati, jestli to ještě nemáš ve své databázi chyb, tak si to tam přidej. Je to v Pohyblivých obrázcích a hodněkrát. Radši zkontroluj, jestli to není ještě v některé Zeměploše.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hadati

PříspěvekZaslal: pátek 09. březen 2007 14:44     Předmět: Citovat

Cell: Dobře. I když jsem myslel, že se Civilní válka objevila i v Noční hlídce. Zkontroluji to.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Mrakoplaška

PříspěvekZaslal: pátek 25. duben 2008 19:25     Předmět: Citovat

poslední hrdina, strana 113: "Ankh Morporku, máme na palubě orangutana!" by lepší bylo "Ankh morporku, máme orangutana" (Houstone máme problém...)
Taktéž, strana 156: "Conan si mírně odfrkl" místo "Cohen si mírně odfrkl".

tak mě napadá, jak je to vlastně s ostrejma srpkama měsíce? Slunce na Měsíc svítí skrz zemi, ta slunečnímu svitu stíní, tim pádem měsíc dorůstá a podobně ? Jak se země točí? Nikdy jsem se v tomdle nevyznala, ale tim pádem by na zeměplošných obrázkách neměly bejt ostrý srpky měsíce, když slunce svítí na měsíc zkrz zeměplochu. měli by tam bejt nakreslené obrysy želvy a tak... opravte mě, jestli ze sebe dělám debila a jestli se to někdy někde probíralo, jako že asi jo tak se popřípadě omlouvám za opakování tématu...

a propos: Stínov, Stínadla... hehe ani nevim jak mě to napadlo, asi jsem doopavdy tak dutá...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Tomis

PříspěvekZaslal: sobota 26. duben 2008 11:10     Předmět: Citovat

Trošku jsem nepochopil co máš na mysli se stínovem a stínadlama, ja si dokonce myslím, že shades by se lépe přeložilo jako stínadla, jenže ty už v české literatuře máme s určitým jasně definovaným významem, tak pan překladatel hledal druhy nejlepší překlad
Rausek

PříspěvekZaslal: sobota 26. duben 2008 12:42     Předmět: Citovat

Co se týče toho měsíce, tak slunce obíhá mezi Plochou a A´Tuin, takže by se tam měl jen tu a tam vyskytnout nějaký ten chobot či kel. Wink Navíc, co my víme, jestli zeměplošský měsíc ubívá a přibívá ze stejného důvodu, co zemneplošský. Třeba má prostě jednu půlku bílou, druhou černou a dobu atočení kolem své osy 28 dní. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Etherina Kotníčková

PříspěvekZaslal: středa 07. květen 2008 20:49     Předmět: Citovat

Já vždycky vidím v knize pár chyb... ale než dočtu, zapomenu je. Laughing Příště si je musím psát, protože už mě to štve, vždycky to někam chci napsat a nejde to. Ta moje hlava...
Hadati

PříspěvekZaslal: čtvrtek 08. květen 2008 11:11     Předmět: Citovat

Ale jen obsahové chyby. Pravopisné, ne. To bych se při opravách zbláznil...
Etherina Kotníčková

PříspěvekZaslal: čtvrtek 08. květen 2008 11:39     Předmět: Citovat

Však já myslím obsahové... anglicky na to umím dost... pak se vždycky bavím úvahami jak přesně mohl vypadat originál.
Anonymní

PříspěvekZaslal: neděle 03. leden 2010 14:25     Předmět: Citovat

Kam s pravopisnýma chybama? Jsem patrně zhejčkaná, ale dokážou mi neuvěřitelně jít na nervy. Když se Vám "Mad hlavou" (prohánějí mráčky - nepamatuji si přesně), tak je to opravdu začátek šílenství...

Tento poklad jsem našla v knize označené za dotisk, takže bych naopak čekala, že chyby byly odstraněny.
TheMole

PříspěvekZaslal: neděle 03. leden 2010 17:13     Předmět: Citovat

Pravopisné chyby do vláken, které již byly k příslušné knize založeny, případně založit vlákno nové, pokud uvedená kniha je dosud "nepokryta".

Jen si upřesním - ten překlep je v brožovaném dotisku, nebo ve vázané dvouknize? Totiž v případě dvouknihy by to byla moje vina, tam mi přece jen ještě některé překlepy unikly... Confused
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Obsahové chyby v překladu (nejen) Zeměplochy Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.