Obsah fóra U Prokopnutého bubnu U Prokopnutého bubnu
Vaše oblíbená hospoda nyní již i na hexnetu!

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Muži ve zbrani
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Knihy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
germik

PříspěvekZaslal: úterý 26. duben 2011 20:29     Předmět: Re: ortie Citovat

ortie napsal:
germik napsal:

mno, oni se takoví našli, ale hoodně špatně skončili Wink Very Happy

Ale Karotka není manipulovatelný, ten by se nikomu z panstva nehodil.

Njn, to už ale zjistil Kruxminor a Edík trochu pozdě Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ortie

PříspěvekZaslal: úterý 26. duben 2011 20:31     Předmět: ortie Citovat

Karotka mi spíš pasuje do role Hrdiny, Zakladatele dynastie. Tedy on sám není král (navzdory znaménku a meči), jeho potomci budou králové. Ale teď co - jak to vyjde s Anguou? Štěňata, vlkodlaci nebo lidi? Rolling Eyes
KVÍK
Člen Klubu Terryho Pratchetta

PříspěvekZaslal: úterý 26. duben 2011 20:34     Předmět: Re: ortie Citovat

ortie napsal:
Karotka mi spíš pasuje do role Hrdiny, Zakladatele dynastie. Tedy on sám není král (navzdory znaménku a meči), jeho potomci budou králové. Ale teď co - jak to vyjde s Anguou? Štěňata, vlkodlaci nebo lidi? Rolling Eyes

nebo yenorkové (nebo jak se to píše)
ortie

PříspěvekZaslal: úterý 26. duben 2011 20:35     Předmět: ortie Citovat

Nojo, ale budou schopni vládnout AM?
germik

PříspěvekZaslal: úterý 26. duben 2011 20:36     Předmět: Re: ortie Citovat

ortie napsal:

Ne, žádní králové myslím nebudou - Terry dal docela jasně najevo, že se bude rozvíjet moderním směrem, a tam králové nepatří... Wink
A doufám že mu to s Anguou vyjde... Very Happy
Rubína

PříspěvekZaslal: úterý 26. duben 2011 20:36     Předmět: Re: ortie Citovat

ortie napsal:

Dokud do toho bude mít Havelock co mluvit, tak nikoliv. Smile A to může být ještě velmi, velmi dlouho...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ortie

PříspěvekZaslal: úterý 26. duben 2011 21:01     Předmět: Re: ortie Citovat

Rubína napsal:
ortie napsal:

Dokud do toho bude mít Havelock co mluvit, tak nikoliv. Smile A to může být ještě velmi, velmi dlouho...

A to je jediné štěstí pro AM.
TheMole

PříspěvekZaslal: úterý 26. duben 2011 21:10     Předmět: Re: ortie Citovat

germik napsal:
ortie napsal:
germik napsal:

mno, oni se takoví našli, ale hoodně špatně skončili Wink Very Happy

Ale Karotka není manipulovatelný, ten by se nikomu z panstva nehodil.

Njn, to už ale zjistil Kruxminor a Edík trochu pozdě Wink

Pročež bylo následně potřeba oživit rodovou slávu Nóblhóchů. Wink
Rubína

PříspěvekZaslal: úterý 26. duben 2011 21:19     Předmět: Re: ortie Citovat

Ty bláho, copak Karotka, představte si královnu vlkodlačici... tady by možná přišlo ke slovu bylonebylium a všechno by se zvrtlo v nemnoho kůže, černý trůn a v Paláci by se nutně musely vystavět nějaké ty rozeklané věžičky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Mágor

PříspěvekZaslal: úterý 26. duben 2011 21:28     Předmět: Citovat

Popř. trůn za stříbnej mečů? Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dude

PříspěvekZaslal: pondělí 02. duben 2012 17:17     Předmět: Citovat

14:
"Ehm, omlouvám se, sire Eduarde, zbylo mi pár sklíček a skřeti ještě nebyli unavení takže -"
"Další obrázek, p-prosím. P-pak můžete odejít."
"Jak račte, pane Eduarde."
"Cestou se ohlaste u hlavního kata v mučírně!"
"Jak račte, pane Eduarde."

Sestry-71:
"Cože?" probral se vévoda se zamyšlení. Potom popuzeně mávl rukou. "Ne, vůbec ne. Jen se na cestě odsud zastav u kata a dohodni se s ním, kdy na tebe bude mít čas."
"Jistě, pane. Okamžitě, pane. Děkuji vám, pane. Jste velmi -"
"Já vím, já vím," přikývl lord Felmet nepřítomně. "Můžeš jít."
Dude

PříspěvekZaslal: pátek 05. duben 2013 8:33     Předmět: Citovat

87:
Vedle Patricije dvakrát udeřily překrásné sluneční hodiny a převrátily se.

Skúšam si to predstaviť.

---
99:
V době, kdy dorazil k panensky neposkvrněnému cíli, změnil se v rozmazanou šmouhu. Pak se ozvalo skřípavé prasknutí a terč vybuchl jako nukleární stodola.

Barn (značka "b") je jednotka účinného průřezu (značka "s").
Název barn, znamenající česky "stodola", vznikl při vývoji atomové bomby za 2. světové války (Projekt Manhattan). Tehdy v počátcích měli vědci problém řízeně zasáhnout neutronem cíl pokud v nadsázce nebyl veliký jako stodola. Původně slangový výraz se v odborné komunitě vžil a následně byl používán jako krycí název mající zastřít studovanou podstatu.

---
326:
Všichni si najednou uvědomili, že slyší jakýsi chřestivý zvuk. Noby totiž roztočil svůj řemdih, a dopustil se tak vážné chyby. Ostnatá koule byla velmi těžká a rozdíl mezi Nobym a trpaslíkem byl spíše v druhu než ve velikosti. Spojeni řetězem obíhali teď stejným dílem koule kolem Nobyho jako Noby kolem koule. Kdyby ji byl Noby pustil, byla tady šance, že bude cíl zasažen ostnatou koulí stejně jako desátníkem Nóblhóchem. Ani jedna možnost okolostojícím na náladě nepřidala.

Potom pronesl p. Saturnin delší řeč, ve které se snažil vyložit lupiči, že boj dvou nestejně vyzbrojených soupeřů není fér. Přinutil ho, aby si vzal ze stěny zbraň, kterou lupič popisuje jako tyč a kouli na řetěze, a sám si vzal také takovou. Po jakýchsi zmatených formalitách došlo k boji, ve kterém byl lupič raněn. Zajímavé je, že zraněný nevylučuje možnost, že si tržnou ránu na hlavě způsobil sám. Říká, že ten nástroj šlo velmi těžko ovládat a že několikrát se jen taktak uhnul roztočené kouli své vlastní zbraně.

Zdeněk Jirotka: Saturnin

---
418: „Městská stráž nechť je rozšířena na počet padesáti šesti mužů.“
425: „No páni,“ řekl nakonec. „Šestapadesát?“
428: „Máte tedy k dispozici šestapadesát mužů, ano?“

K tomu musíme pripočítať veliteľa (Elánia).

---
423:
„To jsem si vždycky myslel i já. No, nebudu vás dál zdržovat. Jsem si jistý, že musíte zařídit spoustu věcí.“

Samozrejme Vetinari.
Jenik

PříspěvekZaslal: pondělí 27. květen 2013 12:10     Předmět: Citovat

Anotácie (preklad): http://forum.discworld.cz/viewtopic.php?p=198875#198875
Jenik

PříspěvekZaslal: úterý 06. srpen 2013 6:53     Předmět: Citovat

204:
* Pozn. autora: Pravděpodobně žádný jiný svět v mnohovesmíru nemá skladiště věcí, které existují jen in potentia, ale ankh-morporské skladiště budoucího vepřového je produktem Patricijových zákonů o nevýstižných metaforách, jednostranně zaměřeného myšlení obyvatel, kteří věří, že všechno musí někde existovat, a celkové slabosti materie reality kolem Ankhu, která je tady slabá jako opravdu velmi slabá věc. Celkový výsledek je ten, že obchod s budoucím vepřovým - tedy s vepřovým, které ještě neexistuje - vedl k vybudování skladiště, kde se toto maso ukládá do doby, než existovat začne. Výjimečně nízká teplota je výsledkem nevyrovnaného toku temporální energie. Alespoň to tvrdí mágové z budovy Silnoproudé magie. A ti mají správné vysoké klobouky a před jmény zkratky, často i několik, takže musí vědět, o čem mluví.

„V máji a júni 2013 sa testovali procedúry potrebné na realizáciu virtuálneho reverzného toku plynu na Ukrajinu, ktoré preukázali, že ukrajinská strana na to momentálne nie je pripravená,“ povedal Jurikovič z nášho ministerstva hospodárstva.
http://ekonomika.sme.sk/c/6892630/slovensko-skusa-otocit-smer-plynovodu-aby-rusi-oslabili-na-ukrajine.html
Jenik

PříspěvekZaslal: sobota 05. duben 2014 15:39     Předmět: Citovat

214:
„Vytáhněte mě,“ ozval se Potroublo dušeným hlasem. „Nebo mi podejte kečup.“

To je klasika:
„Prosím vás, kamarádi, proboha, hoďte mi sem kousek chleba, ještě je tady moc vomáčky.“

429:
V tom domě se najednou vysypalo okno…
Gaspoda přistál na trávníku a jako šílený se rozeběhl k plotu. Z chlupů mu odletovaly duhově opalizující mýdlové bubliny. Kolem krku měl širokou stuhu uvázanou na mašli a v tlamě nesl misku na žrádlo s nápisem PAN MAZLÍK.

A toto je z poslednej kapitoly Dobrodružstiev Toma Sawyera:
„Ani mi o tom nemluv, Tome. Já to zkoušel, ale nejde to; nejde to, Tome. To pro mne nic není; já na to nejsem stavěný. Vdova je na mne milá a hodná, ale já takový život nesnáším. Nutí mě vstávat každé ráno ve stejnou dobu; musím se mýt a češou mě, až ze mne lítají cucky; nenechá mě spát v kůlně; musím nosit ty zatra šaty, ve kterých se člověk dusí; já nevím, čím to je, ale těmi šaty nějak neproniká vůbec žádný vzduch; a jsou tak prach fajnové, že si v nich nemůžu sednout ani lehnout, ani udělat kotrmelec; já už jsem si nezačundral na dveřích do sklepa, ani nepamatuju – musí to být už moc a moc let; do kostela musím chodit a čučet tam a čučet – a já ta nudná kázání nemůžu ani cítit! Nesmím tam chytat mouchy, nesmím tam bagovat a celou neděli musím chodit obutý. Vdova jí podle zvonku; chodí spát podle zvonku; budí mě podle zvonku – všecko je tak děsně pravidelné, a to člověk nevydrží.“

(Citáty zo Švejka uvádzam slovami 'klasika' alebo 'známa kniha', prípadne vôbec neuvediem zdroj.
Predpokladám, že ho každý Čech aj Slovák pozná, takže je mi trápne ho uvádzať menom.)
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Knihy Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.