Obsah fóra U Prokopnutého bubnu U Prokopnutého bubnu
Vaše oblíbená hospoda nyní již i na hexnetu!

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Hry na hrdiny (papírová RPG)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Skládka Jindřicha Močky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Kterému stylu dáváte (byste dávali) při hře přednost?
vyprávění (role play)
76%
 76%  [ 13 ]
kostky, tabulky (roll play)
23%
 23%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 17

Autor Zpráva
Vildak
Člen Klubu Terryho Pratchetta

PříspěvekZaslal: neděle 14. srpen 2011 15:52     Předmět: Citovat

Elan: Pro mě? Prestižní povolání? Ale já myslel, že ty jsou jen pro munčkiny. Případně kněze.

Procházel jsem si různá prestižní povolání v doplňkových knihách. Že budou ty knihy jen prostředkem, jak vydělat a hru na oplátku ztížit novými výmysly, které uvítají powergameři, jsem čekal. Tak je to všude. Poté, co jsem ale narazil na prestižní povolání pro mnichy - Pán opilců...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vildak

PříspěvekZaslal: neděle 14. srpen 2011 22:20     Předmět: Citovat

Vaarsuvis napsala nebo napsal:
(Comic 624) Bugsby's Grasping Hand
(Comic 624) Bugsby's Flicking Finger
(Comic 624) Bugsby's Expressive Single Digit!
(Comic 653) Bixby's Crushing Hand
(Comic 781) Bugsby's Cat-Retrieving Hand
etc.

Smál jsem se tomu, ale ze špatného důvodu. Teď už vím, že existují tato kouzla:

Bigby’s Interposing Hand (spell level 5)
Bigby’s Forceful Hand (spell level 6)
Bigby’s Grasping Hand (spell level 7)
Bigby’s Clenched Fist (spell level 8.)
Bigby’s Crushing Hand (spell level 9)
Džajna

PříspěvekZaslal: pondělí 15. srpen 2011 12:18     Předmět: Citovat

Vildak napsal:

Co vy na to? Když jsem si připomněl terminologii, došel jsem k závěru, že bych si rád zahrál spoustu povolání, ale všechno to byly leadeři, defendeři a controlleři. Jediný striker byl monk, tomu bych neodolal. Very Happy

No, povím ti to takhle... kdo hraje nějaké RPGčko z toho důvodu, že chce zabíjet příšery (takže soudím, že velké procento), tak v DnD 4 holt bude muset hrát strikera. Strikeři ve čtyřkových pravidlech dávají pořádnou damage, nikdo jiný. Případně teda ještě nějaký hodně bojový controller, jakého u nás hraje Rausek se svým eladriním wizardem. Takže proto tolik strikerů, ostatní platformy jsou spíš podpůrné, ale upřímně si nedokážu představit družinu strikerů, která by nějaké klasické dobrodružství zvládla bez větších problémů a aniž by jim byly z PJovy strany dělány ústupky. Kámen úrazu totiž je, že strikeři většinou (kromě barbara) mají málo životů - takže potřebují defendera, aby rány kupoval za ně, jinak vydrží sotva pár kol. Náramně se jim hodí samozřejmě controller, který s bitevní plochou umí udělat takové ošklivé věci, že kolikrát se stane, že Rausek hraje prakticky sám. Very Happy No a pak potřebují leadera, nedokážu si představit družinu bez leadera. Jasně, stikeři si můžou nabrat schopnosti a powery, které umí léčit, ale musel by si to podle mě vzít každý jeden z nich, aby se udrželi na nohou. Já mám svého leadera postaveného jako polní nemocnici. Moje postava v boji prakticky neútočí a drží se zpátky a když se nám (opět) stane, že jsem poslední, kdo stojí, tak mým jediným úkolem je postavit na nohy ty, co dávají damage. Smile To je prostě úloha leadera, stejně jako je úloha defendera nechat do sebe mlátit a úloha strikera bušit do nepřátel, s tím se holt musíš smířit, když chceš hrát podle základních čtyřkových pravidel. Vybereš si platformu a to budeš dělat. Samozřejmě tady existují i povolaní tak nějak půlnapůl. Ale to zase pak chce, že když bych si já vybrala dejme tomu napůl leadera a napůl strikera (což jde, klidně si můžu udělat warpriesta a dávat slušnou damage, ale pak zase nebudu tolik léčit), tak si někdo musí vzít taky povolání, které mu umožní "zaskočit" tu druhou půlku leadera. Smile Tedy pokud chcete aby hra byla optimální. Smile
Prostě ve čtyřkách je docela důležité při sestavování družiny vědět, kdo bude co hrát a přizpůsobit se tomu.

Jinak máme v družině dva strikery: shiftera hraničáře, kterého hraje Flou (nejhustodémonštější mlátička, prostě überstriker... tedy po Player's Handbook 2, co vymysleli ve trojce zatím ochotně ignorujeme, protože nás psionika nijak zvlášť nerajcuje a tam už se s ní počítá Smile)
další striker je půlelfka rogue
(když vyjde sneak attack, tak je to radost pohledět!)
pak již zmíněný Rausek a jeho vražedný eladriní Wizard,
člověk paladin (většině z nás přijde jako nejhorší možný defender, ale možná je jen potřeba umět ho pořádně hrát, rozhodně to není lehké povolání)
no a moje maličkost hraje jako již spoustu let klerika, současně je má oblíbená rasa déva. (Aneb jestli chceš opravdu pořádného healera, musí to být nutně kněz, ostatní leadeři jsou samozřejmě taky healeři, ale kněz tam má takových bonusů, že M*A*S*H jsou oproti němu cucáci Very Happy)

Ikshorm v Ordinaci napsal:
Roy to recently dead Gary Gygax napsal:
(Thanks for) every female dark elf cavalier wielding two lances from the back of a* unicorn.

2) Džajno, máte v grupě výše popsanou postavu?

3) Nehledě na odpověď, mohl bych někdy přijít mlčky sledovat D&D? Laughing

2) Nee, bohužel žádné temné elfky (problém trojkových pravidel pro hráče). Ale kdyby ti stačila částečně vlkodlačí hraničářka... Very Happy

3) Klidně přijď s tím není problém. Stejně neustále hledáme nové hráče, takže kdyby se ti to zalíbilo... Wink Akorát to příště musíš napsat někam, kde existuje aspoň nějaká pravděpodobnost, že to najdu. Very Happy Kdyby mě na to neupozornila Věrka a teď tady Vildak... Smile
Ikshorm

PříspěvekZaslal: pondělí 15. srpen 2011 12:53     Předmět: Citovat

Wereflou? Neodolatelné! Smile

Tak zatím mám alignment (neutral good). Ještě povolání (Warlock vyloučen vzhledem k zmíněnému, holt nebudu Richard Sad ) ... Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Vildak

PříspěvekZaslal: pondělí 15. srpen 2011 12:58     Předmět: Citovat

Tady má někdo bonus na Mučení. Very Happy Já bych hrál, až bych brečel. Nemohl bych se třeba někdy dostavit s Iksem a taky se dívat?

Džajna napsal:
Aneb jestli chceš opravdu pořádného healera, musí to být nutně kněz, ostatní leadeři jsou samozřejmě taky healeři, ale kněz tam má takových bonusů, že M*A*S*H jsou oproti němu cucáci Very Happy

Tak to jsem odhadl správně. Vůbec se mi zdá, že ty "staré dobré classy" stejně hraje minimálně tak 70-80% hráčů.
Džajna

PříspěvekZaslal: pondělí 15. srpen 2011 13:00     Předmět: Citovat

Vildak napsal:
Najít se dá leccos. I pravidla D&D 3.5. Řeknu vám, z toho dýchá taková atmosféra Hůlkového řádu...

Hůkový řád taky samozřejmě běží na 3.5 pravidlech. Wink

Teď mě tak napadlo, že bych měla uvést věci na pravou míru, se tady sice rozvášňuju o DnD 4e, ale zatím nejlepší pravidla podle kterých jsem kdy hrála byly jednoznačně DnD 3.5.

Začínala jsem na DrD 1.xx, jako každý a už tehdy, nějakých deset dvanáct let zpátky mě příšerně ale příšerně sralo házení znovu, když ti padla šestka a vůbec celkově hodně omezená a občas příšerně složitá pravidla a prakticky se nevyvíjející postava. Když jsem začali hrát znovu asi tak... no jo, teď už to bude šest let zpátky, tak jsme zase začali s DrD. Hlavně mě k RPG offline Smile táhlo, že je to jako počítačová RPG hra, ale můžu si dělat, co chci. Když jsem měla v pc hře chuť někomu rozbít hlavu, ale hra mi to neumožnila, tak byl Dračák jasná volba. Very Happy

Jenomže, tak strašně omezená pravidla. Plusko se PJovi hrát nechtělo z nevím jakého důvodu, takže jsme zůstali u DrD 1.6. Jenomže pak přišel osudný souboj, kdy Flouina (druid asi elf) vlčice, od té doby zvaná Xena, hodila osmkrát po sobě šestku a hlavní boss kampaně byl v kelu. PJ to popsal tak, že Xena prostě vyskočila a šílenou náhodou prokousla temnému magiči krční tepnu. Very Happy Naši střídající se PJové ale v tuhle chvíli pochopili, že tudy cesta nevede. Po pár dalších hraních přišel jeden PJ s tím, že existují originální pravidla, která jsou sice v angličtině (částečně přeložena), ale že jsou mnohem mnohem propracovanější a že z nich vychází "slátanina", kterou pro mě DrD 1.6 navždy zůstane po té, co jsem si přečetla pravidla DnD (omlouvám se všem, kteří je zbožňují, ať už je to nostalgie, nebo jsou na ně odkázání proto, že se anglických pravidel děsí, nebo protože je mají prostě rádi).

Takhle jsme se dostali k DnD 3.5. V té době už fungovala několik let, takže pro ně byla vydána spousta příruček, příběhů, dobrodružství, všeho! Oproti českým pravidlům jste nestačili zírat. A ta nekonečná volnost, jediné omezení byly nervy dungeon mastera. Postava se s každou úrovní rozvíjela, měli jste strašné množství skillů, které jste si mohli vybrat, featů, mohli jste si vymyslet další, vlastní. Soubojový systém byl nádherně vyrovnaný, každá zbraň byla jiná, rasy a povolání byly propracovávány několik desítek let a to bylo sakra znát. Já jako kněz jsem samozřejmě ocenila stovky možných bohů, které jsem mohla (a jednoho z nich dokonce musela) uctívat. A mělo to své podmínky a důsledky. Přesvědčení bylo taky docela obstojně vyřešené. A kouzla! Kouzla naprosto luxusní!!! Uznávám, že necasteři byli hodně ochuzeni, ale ať už byl člověk divine caster nebo arcane caster, musel učůrávat blahem.
Takhle nějak se cítil člověk, který byl ochotný načíst pravidla. Uznávám, že přelouskat víc než 300 stran v angličtině (protože překlady byly velmi často nepřesné), není pro mnohé úplně příjemná představa, ale zaprvé jste prostě nepotřebovali všechno přečíst (povolání a rasy jiné, než ty vaše) a pak jste to hlavně nemuseli umět zpaměti. Ze začátku jsme trávili spoustu času civěním do pravidel. A když byla shovívavá družina tak se mnozí hráči pravidla doučili prostě přímo při hře.

No pak po příjemně strávených několika letech přišla pravidla 4e. A nastal věk temna. Very Happy Oproti 3.5 jsou příšerně zjednodušená a omezující (i když pořád je to na míle a míle vzdálené od DrD 1.6). Prakticky z DnD udělala deskovku. Dala ti do ruky kartičky, co můžeš zahrát a šmitec. Roleplaying tam samozřejmě stále je. Bohužel téměř zmizela kouzla mimo souboj, i když se je tak trochu trapně snaží nahradit rituály. No ale každopádně jsou jednodušší jako pro hráče, tak pro DM. Takže proto jsme je začali hrát. Já nadávala, škrábala, kousala a všeštěla, ale byla jsem přehlasována. A lepší hrát čtyřky než nehrát vůbec. Ale ano, chápu, že někdo prostě není ochoten mít deník o 60 stranách, jako jsem já s knězem na 8. úrovni měla (kouzla!!! *slint*).

Takže... se vykašlete na DrD a pojďte hrát DnD. Razz
Džajna

PříspěvekZaslal: pondělí 15. srpen 2011 13:09     Předmět: Citovat

Ikshorm napsal:
Wereflou? Neodolatelné! Smile

Tak zatím mám alignment (neutral good). Ještě povolání (Warlock vyloučen vzhledem k zmíněnému, holt nebudu Richard Sad ) ... Laughing

Neutral good už bohužel není, afaik. Pokud si to dobře pamatuju, tak je zákonné dobro, dobro, bez přesědčení (prakticky neutrál), chaotické zlo a zákonné zlo. Tady se to taky strašně zjednodušilo. Warlocka by ti Petr třeba i dovolil. Když jsme ještě hráli v Litovli, tak jsme v družině jednoho měli. Smile
Džajna

PříspěvekZaslal: pondělí 15. srpen 2011 13:15     Předmět: Citovat

Vildak napsal:
Tady má někdo bonus na Mučení. Very Happy Já bych hrál, až bych brečel. Nemohl bych se třeba někdy dostavit s Iksem a taky se dívat?

Klidně přijď taky, my se tu stejně téměř nikdy nesejdeme všichni, a místa je tu taky dost. Wink

Vildak napsal:
Tak to jsem odhadl správně. Vůbec se mi zdá, že ty "staré dobré classy" stejně hraje minimálně tak 70-80% hráčů.

U nás to tak je... ale Petr v Litovli hraje Wardena a nemůže si ho dost vynachválit a věřím, že kdyby si někdo nastudoval Šamana, tak by se určitě taky hodně líbil. Avengeři jsou LUXUSNÍ strikeři, dost podobní mníchům... a tak. Každé povolání má něco do sebe. Snad i ten bard... Very Happy
Vildak

PříspěvekZaslal: pondělí 15. srpen 2011 13:16     Předmět: Citovat

Tak DrD 1.x (konkrétně 1.6) už jsem do kytek poslal, ale teď se připravuju na vyzkoušení DrD 2.

Na zjednodušení přesvědčení jsem taky koukal a upřímně řečeno to vůbec nepochopil. (Tedy Proč?)
Když se konečně rozjela debata o DnD, rád bych připomněl své STAR WARS d20. To vyšlo po DnD 3.5 a před 4 a bylo jakýmsi pionýrem. Právě tady se přestali rozdělovat body do dovedností atd. Těm, kteří DnD 4 znají to bude dost povědomé. (Když jsem v pravidlech čtyřek narazil u šplhání na přesně ten samý příklad, který jsem znal, ale s wookieem a ne s elfem... Very Happy) Mohl bych to přinést ukázat na sraz.
Vildak

PříspěvekZaslal: pondělí 15. srpen 2011 13:17     Předmět: Citovat

Džajna napsal:
...a věřím, že kdyby si někdo nastudoval Šamana, tak by se určitě taky hodně líbil. Avengeři jsou LUXUSNÍ strikeři, dost podobní mníchům... a tak. Každé povolání má něco do sebe. Snad i ten bard... Very Happy

A) Nad šamanem tenkrát jsem dost zásadně uvažoval.
B) Avenger říkáš? Tak já si ho jdu alespoň přečíst. Very Happy
Džajna

PříspěvekZaslal: pondělí 15. srpen 2011 13:18     Předmět: Citovat

Vildak napsal:
Elan: Pro mě? Prestižní povolání? Ale já myslel, že ty jsou jen pro munčkiny. Případně kněze.

Procházel jsem si různá prestižní povolání v doplňkových knihách. Že budou ty knihy jen prostředkem, jak vydělat a hru na oplátku ztížit novými výmysly, které uvítají powergameři, jsem čekal. Tak je to všude. Poté, co jsem ale narazil na prestižní povolání pro mnichy - Pán opilců...

Hehehe Very Happy, náhodou ty "základní" prestižní povolání jako je třeba Stínový tanečník a tyhle ty, tak ty jsou docela v pořádku. V 3.5kách už jsem měla vyhlídlého warpriesta. Very Happy Fňuk, tehdy jsem byla mlátička kněz, plechovka (full plate armor) co může sesílat kouzla. Fňuk!
Džajna

PříspěvekZaslal: pondělí 15. srpen 2011 13:21     Předmět: Citovat

Vildak napsal:

Když se konečně rozjela debata o DnD, rád bych připomněl své STAR WARS d20. To vyšlo po DnD 3.5 a před 4 a bylo jakýmsi pionýrem. Právě tady se přestali rozdělovat body do dovedností atd. Těm, kteří DnD 4 znají to bude dost povědomé. (Když jsem v pravidlech čtyřek narazil u šplhání na přesně ten samý příklad, který jsem znal, ale s wookieem a ne s elfem... Very Happy) Mohl bych to přinést ukázat na sraz.

Určitě přines. Ráda se podívám. Wink
Vildak

PříspěvekZaslal: pondělí 15. srpen 2011 13:22     Předmět: Citovat

Přepříliš silné povolání kněze...

btw Jako další příklon k většímu powergamingu čtyřky vidím třeba fakt, že rasy nemají na vlastnosti postihy... Co to jako je? Very Happy
Vildak

PříspěvekZaslal: pondělí 15. srpen 2011 13:26     Předmět: Citovat

Džajna napsal:
Vildak napsal:

STAR WARS d20. Mohl bych to přinést ukázat na sraz.

Určitě přines. Ráda se podívám. Wink

I když na druhou stranu to asi jde přece jen jinou cestou než 4ka. Je jen pět povolání (Jedi, Soldier, Scout, Scoundrel, Noble), s tím, že si featy a multiclassem "vyrobíš co jen chceš". A pak tedy nějakých cca 8 až 10 prestižek, ale většina z nich je pro Force usery. I když - upřímně - kdo by chtěl hrát Star Wars a nepoužívat Sílu.
Vildak

PříspěvekZaslal: pondělí 15. srpen 2011 13:33     Předmět: Citovat

Autor článku Přepříliš silné povolání kněze... napsal:
Navíc ve třetí edici tvůrci umožnili knězovi spontánní sesílání s cílem povzbudit hráče k výběru jiných kouzel, než "povinných" léčivých, což je rozhodně krok správným směrem.

Nad tím jsem se zrovna pozastavoval. Podle toho, co jsem pochopil by byl Priest hlupák, kdyby si nějaké léčivé spelly připravoval. A to už je přece jen divné...

Při čtení těch trojkových pravidel jsem se spíš pozastavoval nad Wizardem. Jeho kniha a zisk nových kouzel mi okamžitě připomněly tohle:
http://www.giantitp.com/comics/oots0306.html
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Skládka Jindřicha Močky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Další
Strana 3 z 11

Přejdi na: