Obsah fóra U Prokopnutého bubnu U Prokopnutého bubnu
Vaše oblíbená hospoda nyní již i na hexnetu!

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Šňupec - SPOILERY POVOLENY!
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Knihy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Dude

PříspěvekZaslal: úterý 10. červenec 2012 16:10     Předmět: Citovat

165:
"Sire, to jídlo se jmenuje Slup Njam Kuaa-Cha. Chok-Lee-Lei No-Phui míváme jen v neděli. S dušenou mrkví."

Ešte ma niečo napadlo:

266:
"Když zrovna nedělá ty svoje lumpárny, myslím, že si přivyděláva tapetováním, a má malou krůtí farmu na cestě do Převislic. Nemůžete ji minout, je to taková smrdutá díra, protože že by se o ty ptáky staral, to se zrovna říci nedá. Vždyť tam podle mýho skoro není."

Mne to pripomína film Rozpuštěný a vypustěný.

279:
"Budu vám vděčný, mládenče, když si uděláte čas a zapíšete do svého notesu všechno, co jsem vám řekl od chvíle, kdy jsme se dnes večer setkali. Mohlo by nám to oběma dost pomoci." Florián zasalutoval a ELánius pokračoval: "Když jsme včera viděli tu mrtvou skřetí dívku, pane Floriáne, poznamenal jste si to do svého notesu?"
"Jistě, sire!" Florián skoro znovu zasalutoval. "Dědeček mi řekl, abych si vždycky všechno zapisoval do svého notesu!"

Som si skoro istý.

Celý film: http://www.youtube.com/watch?v=joFcFUqV7r4
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mágor
Člen Klubu Terryho Pratchetta

PříspěvekZaslal: úterý 10. červenec 2012 19:30     Předmět: Citovat

For Dude: Vám něco psát, to je jako mluvit do dubu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vildak

PříspěvekZaslal: pátek 13. červenec 2012 19:13     Předmět: Citovat

I já už mám pár dní Šňupec přečtený a teď jsem konečně tady.

Můj (zjevně mírně heretický) názor je, že je to výborná kniha a dobrý Pratchett.
Slintat může každý čtenář už když se dozví, že to bude Elániovka. Jeefes je skvělý, jen mi jeho přerod přišel trochu podivný, protože z téhle povahy by něco muselo řádně unikat i v předchozích dílech. Na zpracování skřetů mi vadí jen to, že když jsem ještě trpěl falešnými představami, že bych taky mohl zkusit psát, měl jsem pro skřety připraven tentýž osud. Very Happy (Ale Unggue jsem fakt nevymysle.l) Sibyla je taky báječná, Samík navíc poměrně nápaditě napsaný. Ale stejně mi tam něco chybí (a nebo přebývá).

Vynechám přání, s kterým jsem před pár dny knihu otevíral, a sice aby to bylo trochu holmesovské (ano, čekal jsem Jeefese Watsona).
Jenže on mi tam chybí humor. A tím myslím Pratchettovský. Vtipné, ale hrůzostrašně recyklované avec to nezachrání. A stále dokola omílaná Pička mě skoro až urážela.

No jo, Mistrův styl se mění. Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.

A nic to nemění na tom, že nebýt četbě nepříznivého denního režimu, zhltl bych celý Šňupec Pratchetta za den.
ortie

PříspěvekZaslal: sobota 14. červenec 2012 8:16     Předmět: Citovat

Na styl má určitě vliv nemoc.
Vildak

PříspěvekZaslal: sobota 14. červenec 2012 8:26     Předmět: Citovat

To je bezesporu pravda. Přiznávám, že mě to v tu chvíli ani nenapadlo. A tak teď můj příspěvek vyznívá poněkud hloupě.
Hlavně, že je nemoc zatím znát jen soustředěním se na závažná témata a opouštěním vtipů.
Půlšálku

PříspěvekZaslal: neděle 15. červenec 2012 12:50     Předmět: Citovat

Nemoc měla určitě vliv na to, že témata jsou nyní jaksi "závažnější" a že v knihách je méně humoru. Ale ten humor opravdu chybí, protože ten byl osobitý - dělal TP vyjímečným, (společně s novým využitím příběhovosti a postav, které se dle příběhů (ne)chovají). Obojí se ted ale poněkud vytratilo a zůstala jen ta snaha o závažná sdělení, která sice skutečně závažná jsou, ale již nejsou převratně originální. A navíc se opakují. Elánius jako by se stal příliš bezchybným... jak je psáno v recenzi výše, začíná příliš připomínat Vetinariho samotného, který z toho důvodu nikdy nebyl hlavní postava, ale ten, kdo tahá za nitky.

Proto se já osobně nyní s nadějí upínám na třetího Vlahoše, protože ten zatím zůstal typicky "pratchetovskou" postavou... Wink
mouse
Anonymní

PříspěvekZaslal: středa 18. červenec 2012 11:42     Předmět: Smrť Citovat

Ve Šňupci není Smrť! Nebo jsem si jen nevšimla?
mouse
Anonymní

PříspěvekZaslal: středa 18. červenec 2012 11:54     Předmět: a ještě... Citovat

Elánius se mi zdál o dost jiný než v předchozích dílech, nějak už to nebyl on, ztratil něco ze své osobnosti (podle mě). Jak měl zpočátku stále starosti, kým je apod., vypadalo to nadějně, čekala jsem, že se to bude dál rozvíjet (jakýsi vnitřní souboj) ale ono to spíš tak nějak vyšumělo...
Rozhodně to nebylo špatné Very Happy ale řekla bych, že třeba Buch je o moc lepší.
Weeta

PříspěvekZaslal: středa 18. červenec 2012 12:15     Předmět: Re: Smrť Citovat

mouse napsal:
Ve Šňupci není Smrť! Nebo jsem si jen nevšimla?

Opravdu tam není, bohužel.
TheMole

PříspěvekZaslal: pondělí 23. červenec 2012 21:53     Předmět: Citovat

na Aktualne.cz je recenze na Snupec, hodte sem prosim nekdo odkaz
Ikshorm

PříspěvekZaslal: pondělí 23. červenec 2012 21:58     Předmět: Citovat

TheMole napsal:
na Aktualne.cz je recenze na Snupec, hodte sem prosim nekdo odkaz

Proč to neuděláš sám?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Půlšálku

PříspěvekZaslal: pondělí 23. červenec 2012 22:39     Předmět: Citovat

ta recenze to vystihla. Přímočarý děj bez výrazného protihráče pro Elánia.
"Mírnější formy humoru" ale pořád neberu. Wink Označit Smrtě za krutý typ humoru mi přijde trochu zcestné, vzhledem k tomu, že Smrť je jedna z nejnormálnějších a nejchápavějších bytostí na zeměploše. Všechna ta hovínka oproti němu skutečně působí značně dětinsky. Ale i skutečný krutý humor měl své kozlo. Kde jsou ty časy, kdy zavazadlo zhltlo pět ozbrojených mužů a ani se neunavilo a dvoukvítkovo šatsvto i nadále vonělo levandulí...
mouse
Anonymní

PříspěvekZaslal: pátek 27. červenec 2012 22:13     Předmět: Citovat

"knihy představující Pratchetta nejen jako humoristu, ale především jako humanistu"
To je pravda, ale já měla nejraději, když se v jeho knihách objevoval humor i humanismus v rovnováze... Humanismus teď vede na plné čáře.
mouse
Anonymní

PříspěvekZaslal: pátek 27. červenec 2012 22:22     Předmět: Citovat

Závěr té recenze více méně vystihuje i můj názor. Ale máš pravdu, Smrť a krutější forma humoru? Tak bych to tedy neřekla...
Půlšálku

PříspěvekZaslal: pondělí 30. červenec 2012 8:26     Předmět: Citovat

Napadlo mě, že se v knize mluví o nějakém příbuzném lady Berankinové, který vymyslel prezervativy, čímž vyřešil bytovou tíseň ve městě. V Pátém elefantovi se ale o totéž zasloužil stejným způsobem pan Primero, obchodník gumovým zbožím...
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Knihy Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 5 z 9

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.