Obsah fóra U Prokopnutého bubnu U Prokopnutého bubnu
Vaše oblíbená hospoda nyní již i na hexnetu!

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Šňupec - SPOILERY POVOLENY!
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Knihy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
TheMole
Člen Klubu Terryho Pratchetta

PříspěvekZaslal: pondělí 30. červenec 2012 8:40     Předmět: Citovat

Tak ja tady sebou na dovolene mam jenom Moving Pictures, ale klidne to mohlo byt takhle - pribuzny lady Berankinove je vymyslel, a Primero je pak vrh' na trh.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ikshorm

PříspěvekZaslal: pondělí 30. červenec 2012 19:10     Předmět: Citovat

Zahraju si na jeníka a ocituji Wikipedii...
citace:
První snahy vyrobit kondom zahrnovaly použití tkaných látek, ale výrobky nebyly příliš efektivní. První efektivní kondomy byly vyrobeny z ovčího střeva nebo jiné zvířecí blány a jsou stále dostupné pro svou lepší schopnost přenášet tělesné teplo a hmatové vjemy v porovnání se syntetickými kondomy, ale nejsou natolik efektivní v prevenci těhotenství a infekce. První doklady o použití kondomů jsou ze starého Egypta.

Vzhledem k tomu, že obyvatelé Pratchettovy Zeměplochy jsou v průměru daleko podnikavější a vynalézavější než obyvatelé Země, není až tak nepravděpodobné, že po objevu vulkanizovaného kaučuku dostali na různých místech stejný nápad dva chlípn... ehm, vědci. A ani nemuseli nutně dopadnou jako Cimrman na patentovém úřadě... Cool
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
ortie

PříspěvekZaslal: pondělí 30. červenec 2012 19:15     Předmět: Citovat

Gabriele Fallopio (Fallopius) se narodil v roce 1523 v Modeně, zemřel dne 9. října 1562 v Padově. Studoval medicínu ve Ferraře, kde byla v té době jedna z nejlepších škol lékařství na světě. Napsal dvě lékařské učebnice a věnoval se výzkumu v mnoha oborech medicíny a farmakologie. V době epidemie syfilidy studoval její příznaky. Při výzkumu vymyslel kondom, malou plátěnou čepičku namočenou v roztoku solí a bylin, která se používala jako ochrana před infekcí.
Knihomol r. .303.

PříspěvekZaslal: sobota 04. srpen 2012 17:28     Předmět: Citovat

Tak jsem taky dočetl. Kniha se mi líbila, ale to co se mi líbilo, to se dá napsat skoro ke každé Zeměploše. Takže musím rozepsat spíše to, co se mi nelíbilo.
Dost mě zklamal (a to dost hodně) lord Vetinari. Z toho dokonalého, až trochu odosobnělého muže-stroje stvořeného k vládnutí, u kterého člověk lapá každý projev lidství (byť pravda, k lapání toho bylo dost a dost), se změnil v "obyčejného" (všeho)schopného politika.
Podobně (byť ne tak moc) se změnil i Elánius. Ztratil spoustu ostrých hran, vnitřních démonů, a stal se z něj až moc velký podpantoflák.
A taky mi to přišlo moc natahované, hlavně ke konci.
Ale abych jen nehaněl:
Ank-Morporský venkov, osídlený různými figurkami, tak nějak si představuji "starou Annglii", jak je vylíčena v těch různých romantických textících. Je pravda, že by si zasloužily více prostoru, ale protože jich je hodně, nebylo by to ke čtení. A zcela je vyhodit by byla trochu škoda, tvoří součást atmosféry (dobrá podobně jako krajina a počasí).
A skokový vývoj, který prodělal Jeeves byl rozhodně tím správným směrem.
A já, jako Homo Politicus, potřebuju i tu trochu politiky a svou malou Utopii. A skřeti (na rozdíl od ad hoc orků) tu byli vždycky a vždycky žili ve sr... v blátě.
Takže ačkoli ta stará zeměplocha se mi líbila víc, ta nová se mi líbí taky. Moc. Akademici jsou zapomenuti, Mistře.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
VeHaLi

PříspěvekZaslal: neděle 05. srpen 2012 0:10     Předmět: Citovat

Já si nemyslím, že by byl Elánius podpantoflák. Já si myslím, že on to má v hlavě asi takto: ví, v jakých by asi byl sr...kách, kdyby nebyl se Sybilou, chlastal by, neměl by proč chodit domů a tak podobně. Takže je jí za spoustu věcí vděčný. Ona zase je vděčná jemu, že ji má rád, že není sama, že má dítě. Sam ví, že je výhodnější některé věci spolknout, podřídit se, občas naoko, neodporovat. Na druhou stranu, když mu na něčem záleží, umí Sibyle odporovat a stát si za svým. Sibyla zase pozná, kdy už netrvat ne svém a mlčet. Ideální manželství, řekla bych. Dalo by se jim úspěšně závidět.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vildak

PříspěvekZaslal: neděle 05. srpen 2012 9:33     Předmět: Citovat

Mě taky Elánius nepřijde jako podpantoflák. To spíš souhlasím s tím, že je už až příliš vetinariovsky dokonalý. Možná je to součást vývoje, ale ve Šňupci mi přišlo, že případ už nebyl pro Elánia málem žádnou výzvou.
Knihomol r. .303.

PříspěvekZaslal: neděle 05. srpen 2012 11:43     Předmět: Citovat

VeHaLi napsal:
Já si nemyslím, že by byl Elánius podpantoflák. Já si myslím, že on to má v hlavě asi takto: ví, v jakých by asi byl sr...kách, kdyby nebyl se Sybilou, chlastal by, neměl by proč chodit domů a tak podobně. Takže je jí za spoustu věcí vděčný. Ona zase je vděčná jemu, že ji má rád, že není sama, že má dítě. Sam ví, že je výhodnější některé věci spolknout, podřídit se, občas naoko, neodporovat. Na druhou stranu, když mu na něčem záleží, umí Sibyle odporovat a stát si za svým. Sibyla zase pozná, kdy už netrvat ne svém a mlčet. Ideální manželství, řekla bych. Dalo by se jim úspěšně závidět.

Ve starších knihách jsem to viděl podobně (nebo spíše stejně, ale se svými prachbídnými zkušenostmi bych to tak hezky nenapsal).
Ale ve Šńupci? Tam to vidím tak, jak jsem to napsal. To, že se nacpe slaninou 100km od Sibyly a 20km už ne, mi připadá opravdu dost podpantoflácké.

P.S. Mimo tuto diskuzi: Nevíte, kdo je Arachné (krom toho, že je to řecky pavouk)?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
TheMole

PříspěvekZaslal: neděle 05. srpen 2012 12:06     Předmět: Citovat

Myslíš tuhle? http://en.wikipedia.org/wiki/Arachne
VeHaLi

PříspěvekZaslal: neděle 05. srpen 2012 23:57     Předmět: Citovat

Knihomol r. .303. napsal:
VeHaLi napsal:

Ve starších knihách jsem to viděl podobně (nebo spíše stejně, ale se svými prachbídnými zkušenostmi bych to tak hezky nenapsal).
Ale ve Šńupci? Tam to vidím tak, jak jsem to napsal. To, že se nacpe slaninou 100km od Sibyly a 20km už ne, mi připadá opravdu dost podpantoflácké.

Jak říkají Indiáni, nesuď nikoho, dokud měsíc nechodíš v jejich mokasínách. Mně se to zdá uvěřitelné a podpantoflácké ne. Partnerský život je holt takové tančení v obchodě s porcelánem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ortie

PříspěvekZaslal: pondělí 06. srpen 2012 6:51     Předmět: Citovat

Knihomol r. .303. napsal:

P.S. Mimo tuto diskuzi: Nevíte, kdo je Arachné (krom toho, že je to řecky pavouk)?

Nafoukaná řecká dívka, která děsně namíchla Athénu. Řečtí bohové jsou dost mstiví.
Dude

PříspěvekZaslal: úterý 07. srpen 2012 8:30     Předmět: Citovat

TheMole napsal:

Ad Smrť - počkej, on tam fakt není??

Ale je.

371: Je úžasné, co všechno vidíš, máš-li oči otevřené.
Půlšálku

PříspěvekZaslal: úterý 07. srpen 2012 15:09     Předmět: Citovat

Myslíš ty dvě rudé oči? to byla spíš ta loď, kterou doháněli, ne? Nemluvě o tom, že už asi od Morta má Smrť oči modré...
Dude

PříspěvekZaslal: středa 08. srpen 2012 8:35     Předmět: Citovat

Nie, to nemyslím.
Citát je zo Zloděja času ( Cesta paní Kosmopilíkové ).

Tým chcem povedať, že keď (až) otvoríš oči, uvidíš Smrťa v knihe Šňupec.
Je to triviálne: Pratchetta treba čítať s otvorenými očami.

Mohol by som ti ukázať presne to miesto v knihe, kde je Smrť, ale nechcem spoilerovať.
Otvor všetky oči a hľadaj.
ortie

PříspěvekZaslal: středa 08. srpen 2012 8:37     Předmět: Citovat

Otevři všechny své tři oči a hledej.
Dude

PříspěvekZaslal: středa 08. srpen 2012 8:42     Předmět: Citovat

Alebo, keď máš len jedno oko, otvor jedno oko.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Knihy Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 6 z 9

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.