Obsah fóra U Prokopnutého bubnu U Prokopnutého bubnu
Vaše oblíbená hospoda nyní již i na hexnetu!

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Průvodce po zeměploše
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Knihy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
puczmeloun

PříspěvekZaslal: pátek 22. prosinec 2006 15:52     Předmět: Citovat

Chyby odkazového tipu jsou jenom malé chyby ty jsou zkoro nepotrebne proto bych kuli nim moc nesílel Very Happy

A s tou slečnou klíšťovou no já myslím že by se to S melo psát určitě velké nepochybně... Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
nenapadáměžádnýméno
Anonymní

PříspěvekZaslal: neděle 24. prosinec 2006 6:53     Předmět: Citovat

Ani mě nenapadlo z toho vinit přeskládatele. To je evidentní vada voriginálu. Všickni máte muj vobdif. Překládat 650 stránek a eště zadarmiko - já bych se na to ani nevykvajznul.
puczmeloun

PříspěvekZaslal: pondělí 25. prosinec 2006 18:22     Předmět: Citovat

heh tak sem to včera dostal a nejsem ani za 50 stránkou a už vás obdivuji za překlad...je to opravdu dobrý...jen mám takovou jednu rejpavou otázku...proč je zkratka maškarády M!!!!! když by v pohodě mohla být jako pravda M!...jen mě to zajímá tak mě nekamenujte...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
puczmeloun

PříspěvekZaslal: pondělí 25. prosinec 2006 23:47     Předmět: Citovat

To je jediný důvod? bože to si ze me delás srandu Very Happy ale ne dobrý to by me nenapadlo...
Asperia

PříspěvekZaslal: úterý 26. prosinec 2006 11:19     Předmět: Citovat

Hadati napsal:
Letax napsal:
Vzhledem k tomu že jsem byrokratický hnidopich tak mám další chybu- u hesla Cech obchodníků se neshoduje popis erbu s jeho obrázkem! Tedy symboly jsou správně, ale popletené jsou strany.

Jako byrokratický hnidopich by sis měl tedy nejdřív prostudovat zákony, které kritizuješ Wink

Povšimni si, že tato "chyba" je u všech erbů. Blasonování erbů se dělá z pohledu držitele štítu, takže je to správně.

taky jsem si toho všimla a vysvětlila si to tak. pěkná kniha, pěkný překlad! jenom škoda, že tam není aktuální stav Zeměplochy, např. Zaslaná pošta. ale to jistě bude další vydání Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hadati
Člen Klubu Terryho Pratchetta

PříspěvekZaslal: úterý 26. prosinec 2006 19:33     Předmět: Citovat

puczmeloun napsal:
To je jediný důvod? bože to si ze me delás srandu :D ale ne dobrý to by me nenapadlo...

„Představte si, co je to za člověka,“ pokračoval trpělivě Sardelli, „který si sedne a napíše vám svůj šílený smích? A ty vykřičníky na konci, všiml jste si? Pět! To je jasné znamení, že je ten člověk ve stavu, kdy bude klidně nosit na hlavě vlastní spodky.

Těch pět vykřičníků jsme navíc převzali z originálu. Neměli jsme důvod tu zkratku měnit.
Elischka

PříspěvekZaslal: středa 27. prosinec 2006 16:45     Předmět: Citovat

Hadati napsal:

„Představte si, co je to za člověka,“ pokračoval trpělivě Sardelli, „který si sedne a napíše vám svůj šílený smích? A ty vykřičníky na konci, všiml jste si? Pět! To je jasné znamení, že je ten člověk ve stavu, kdy bude klidně nosit na hlavě vlastní spodky.

Těch pět vykřičníků jsme navíc převzali z originálu. Neměli jsme důvod tu zkratku měnit.

Tu zkratku jsem pochopila!!!!! Nedávno jsem o těch pěti vykřičnících řekla jednomu kamarádovi, který píše smsky překypující vykřičníky:-) Měl radost:-)
DORFL

PříspěvekZaslal: pátek 29. prosinec 2006 21:44     Předmět: Citovat

Tohle jsou jen opravdové hnidopišské drobnosti:

Radost z bašty (str. 495)
U medové směsi zmiňované u Ovesné kaše by zřejmě mělo být velké "M" (viz Kuchařka Stařenky Oggové).

Zvířena Plochy (str. 645)
Možná špatně vidím nebo je tu pod jiným jménem... chybí mi tu padmedvěd a andulka (není to náhodou narážka na toho australského ptáka jménem Kookaburra?) z Posledního kontinentu (str. 213).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hadati

PříspěvekZaslal: pondělí 01. leden 2007 14:59     Předmět: Citovat

V originále žádný padmědvěd ani andulka nebyli.
nenapadáměžádnýméno
Anonymní

PříspěvekZaslal: úterý 02. leden 2007 8:19     Předmět: Citovat

Takovejch těch hnidopišáren je tam fůra. Třeba u Vrahů je Zděná, ale v Pyramidách je uváděnej ňákej Závod do kolmý stěny. Taky bych řek, že je chyba v erbu u cechu pekařů - V Nohách z jílu je tam noha s hřebíkem (muka-mouka) a né ta kytka...
puczmeloun

PříspěvekZaslal: úterý 02. leden 2007 12:13     Předmět: Citovat

Dobre kdyz hnidopisárny tak ja du do toho....sem si je poctive psal a ted je vsechny vypisu a plís prosím o vysvetlení....

1)313 - Al kali - hlavní město Klače pokud si dobre pamatuju (str. 269) tak proc je na mape Kruhového moře uprostřed Tsortu?
2)330 - Lancerský nůž - Já předpokládám že ony nástroje jsou do normální řeči převedené nástroje nomální př. Spirálová věc potvrzující realitu bytí je otvérák na víno a Nástroj k rychlemu ukončení argumentace je nůž...tak co jsou potom ty ostatní nástoje? neví někdo?
3)363 - megalit - má to být prvni troll, ale nechci být hnidopich kdyz jdou trollove pozptku v case neni to nahodou troll poslední? Very Happy
4)390 - nac mac fíglové - vysvětlí mi někdo ja fíglí žena muže mít dvact fíglátek naráz? nepukla by náhodou? nemá je spís mí pekne po sobe? Very Happy
5)474 - písen roznovské hodiny - odkaz H je asi špatně ne?
Hadati

PříspěvekZaslal: úterý 02. leden 2007 21:32     Předmět: Citovat

nenapadáměžádnýméno napsal:
Takovejch těch hnidopišáren je tam fůra. Třeba u Vrahů je Zděná, ale v Pyramidách je uváděnej ňákej Závod do kolmý stěny. Taky bych řek, že je chyba v erbu u cechu pekařů - V Nohách z jílu je tam noha s hřebíkem (muka-mouka) a né ta kytka...

A nezní zděná lépe, zejména když konečně víme, jak se vlastně hraje?
Hadati

PříspěvekZaslal: úterý 02. leden 2007 21:40     Předmět: Citovat

puczmeloun napsal:
Dobre kdyz hnidopisárny tak ja du do toho....sem si je poctive psal a ted je vsechny vypisu a plís prosím o vysvetlení....

1)313 - Al kali - hlavní město Klače pokud si dobre pamatuju (str. 269) tak proc je na mape Kruhového moře uprostřed Tsortu?
2)330 - Lancerský nůž - Já předpokládám že ony nástroje jsou do normální řeči převedené nástroje nomální př. Spirálová věc potvrzující realitu bytí je otvérák na víno a Nástroj k rychlemu ukončení argumentace je nůž...tak co jsou potom ty ostatní nástoje? neví někdo?
3)363 - megalit - má to být prvni troll, ale nechci být hnidopich kdyz jdou trollove pozptku v case neni to nahodou troll poslední? :D
4)390 - nac mac fíglové - vysvětlí mi někdo ja fíglí žena muže mít dvact fíglátek naráz? nepukla by náhodou? nemá je spís mí pekne po sobe? :D
5)474 - písen roznovské hodiny - odkaz H je asi špatně ne?

1) Al Kali - tečka tohoto města je umístěná nalevo od nápisu, leží přímo na té řece u moře.
2) Nemám tucha :-)
3) Samozřejmě, že první od konce
4) Novorozeňata jsou malé jako hrášky a do tlusté Keldy se jich těch dvacet snad vejde.
5) Jo, je. Viz chyby v překladu.
puczmeloun

PříspěvekZaslal: středa 03. leden 2007 21:27     Předmět: Citovat

1) dyt ta tecka je uprostred tsortu...btw to co je u řeky tsort je snad delta ne? stejne jako u mžilu...btw stejne i kdyby to ta delta byla tak je po obou stranach ale dyt to ma byt pristav klače (statu)?
2)A nekdo jiny?
3)uz mlcím vzdy se to dá nák okecat Very Happy
4)20 hrachu do keldy no ta musi být jak totalni balon Very Happy ale jo jesi sou velci jak hrasi tak pohoda...
MUDR

PříspěvekZaslal: středa 03. leden 2007 21:44     Předmět: Citovat

Zařízení k detekci malých zrnek naděje by mohla být lupa.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Knihy Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 3 z 6

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.