Obsah fóra U Prokopnutého bubnu U Prokopnutého bubnu
Vaše oblíbená hospoda nyní již i na hexnetu!

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Svět hovínek (The World of Poo)

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Knihy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Dude

PříspěvekZaslal: sobota 07. červenec 2012 21:56     Předmět: Svět hovínek (The World of Poo) Citovat

(Zase to ostalo na mne: Wink )

http://www.discworld.cz/knihy/126-The_World_of_Poo

Šňupec-85:
Zběžně mrkl na přebal. Jmenovala se Svět hovínek. Když jeho žena zmizela z dohledu, pečlivě ji prolistoval. No dobrá, člověk musel připustit, že se svět mění a kráčí kupředu, a dnešní pohádky už zřejmě nebudou o zářivých malých věcičkách s křidélky. Jak obracel list po listu, pomalu začínal chápat, že ať už tu knihu napsal kokoliv, byl to člověk, který přesně věděl, co rozesměje taková malá děcka, jako je Samík, až jim z toho bude slabo. Ta část o plavbě po řece ho skoro přiměla k úsměvu. Promíchána skatologií tvořila zajímavé vyprávění o desinfekčních nádržích, instalatérech a žumponorech a medácích a o tom, jak psí lejno pomáha vyrobit ty nejjemnější kůže, a o spoustě dalších věcí, o nichž jste si nikdy nemysleli, že byste je potřebovali znát, ale které se vám, jakmile je jednou uslyšíte, usadí v paměti.

Krátke (dá sa prečítať za deň), ale výživné (teda pokiaľ ste fanda na takéto veci).
Ocenia to deti, ktoré ešte nevedia písať, a tí by to mali ohodnotiť.
(Dá sa to, napríklad poprosia rodičov alebo starších súrodencov, aby tu miesto nich napísali.)

Mladý Geoffrey prichádza do Ankh-Morporku, kde objaví nový druh koníčka (podobne ako malý Samík).
Navštevuje rôzne poučné miesta (dračiu nemocnicu, ZOO, Cech inštalatérov a žumponorov a nakoniec Kráľa zlatej rieky) a všade nachádza exponáty do svojej zbierky.
Proste popularizácia jednej stránky ľudskej prirodzenosti.

Pre nás starších je jedno čítanie až priveľa.

Oceňujem ľahkosť četby. Ak nepoznáte nejaké slovo, nie je problém. Väčšinou ide o nejaký druh exkrementu.

Kvôli úplnosti ocitujem Klégrov Tezaurus:
268 Vyměšování/výkal: výmět, exkret, exkrement, faeces, lejno, hovno, enóno, hovínko, sračka, drek, stolice, lidská stolice, stolička, trus, výtrus, zvířecí trus, hromádka, bobek, kozí bobky, srnčí bobky, kobližka, kromdar, krombožinec, husinec, kobylinec, kočičinec, koninec, kravinec, mušinec, myšinec, slepičinec, guáno, hnůj, mrva, kejda, fekálie, koprolit.

(A čo si o tom myslím ja? Radšej si nič nemyslím. Ale napadá ma jedno slovo: dekadencia.)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomcruise123
Anonymní

PříspěvekZaslal: čtvrtek 11. říjen 2012 9:25     Předmět: Citovat

nice post

tom*-*--**-*--
Anonymka
Anonymní

PříspěvekZaslal: úterý 10. prosinec 2013 21:30     Předmět: Kdo to je, kdo to je, kdo ten záchod blokuje? Citovat

Teď právě čtu podruhé Šňupec, a zase jsem v textu narazila na knihu Svět hovínek... Svět hovínek mi hrozně připoměla jedna kniha, kterou jsem viděla na levném výprodeji knih, která by Samíka také určitě bavila. Ta kniha se jmenuje Kdo to je, kdo to je, kdo ten záchod blokuje?, napsali a nakreslili ji pánové Hynek Vilém, Jeanne Willis a Adrian Reynolds, vydáno r. 2009... Je to vlastně problematika toho, že na veřejných záchodech, pravděpodobně v zoo, je velmi dlouhá fronta a dva malí kluci chtějí jít namalou, a už to zkoro nemůžou vydržet, a tak přemýšlejí, kdo na tom záchodě může tak dlouho být. První sloka:
Kdo to je, kdo to je
kdo ten záchod blokuje ?
Všichni chtějí vědět
jak dlouho tam bude sedět

Představte si slonici
jak ta má velkou zadnici !
A papíru malý kus
na obrovský sloní trus !

Potom to pokračuje zase rýmovaně, a je tamže křeček zadržuje bobek ,ale je dost malý nato, aby vyšplhal nahoru, nebo že želva kaká malá plácavá hovínka, ale také jí to dlouho trvá, nebo že si tygřík tiskne piňdíka, podívejme na stydílka. Nakonec to dopadne tak, že ti kluci otevřou okno na těch záchodech a tam uvidí chobotnici, která si myje ruce... no docela očekávaný závěr, ne? A ještě něco - kniha je doprovázená velmi zábavnými a výstižnými ilustracemi.
PS: Pardon, že jsem sem napsala tuto zprávu, ale nemohla jsem si pomoct, přišlo mi to zábavné a nikdo v rodině Pratchetta nečte, tak jsem se nemohla nikomu svěřit. Přišlo mi to jenom zajímavé... nevím jak se na to budete dívat vy. Embarassed
Jenik

PříspěvekZaslal: čtvrtek 01. květen 2014 15:30     Předmět: Citovat

Rozhovor s cool vědcem

Otázka: Proč jste zkoumal trus tučňáků?
Benno Meyer-Rochow: Ze zvědavosti.
Z knihy Mark Benecke: Proč se špagety nedají přelomit na dvě části

Pressures produced when penguins pooh—calculations on avian defaecation: http://iposeogsekk.com/penguano.pdf
Victor Benno Meyer-Rochow dostal Ig Nobelovu cenu za rok 2005.

Rose George: Pojďme se bavit o hovně. Doslova.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Knihy Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.