Obsah fóra U Prokopnutého bubnu U Prokopnutého bubnu
Vaše oblíbená hospoda nyní již i na hexnetu!

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Dodger - SPOILERY POVOLENY!
Jdi na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Knihy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
TheMole
Člen Klubu Terryho Pratchetta

PříspěvekZaslal: čtvrtek 13. září 2012 12:55     Předmět: Dodger - SPOILERY POVOLENY! Citovat

Ano, právě dnes vychází v Anglii nový Terryho román.
Není to sice Zeměplocha, ale příběh z alternativní Země (tj. takový Národ č. 2).

Sem můžete psát své první (ale i druhé nebo třetí Smile ) dojmy z knihy, pokud si na ni troufnete vrhnout už v originále. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TheMole

PříspěvekZaslal: čtvrtek 25. říjen 2012 15:36     Předmět: Citovat

Smile Tak jsem zatím cca v polovině, a je to docela dobré... řekl bych, že román z dickensovského Londýna (a.k.a. z Ankh-Morporku Wink ) se Terrymu píše nepoměrně líp, než román z tichomořského ostrova...
Co vy, už máte někdo přelouskáno?
Weeta

PříspěvekZaslal: čtvrtek 25. říjen 2012 15:48     Předmět: Citovat

Čtu třetí kapitolu, takže se to zatím nerozběhlo.
Ale je to chytlavý Smile
Weeta

PříspěvekZaslal: pondělí 12. listopad 2012 11:00     Předmět: Citovat

Tak co Moulo, jak to s tebou vypadá?
Já jsem v polovině...a napjatě čekám co se z toho vyvrbí.
Jinak mě fakt dostala ta atmosféra Londýna. Ale některé pojmy jsem si musel dohledat,,, jako tosher a peeler apod...
TheMole

PříspěvekZaslal: pondělí 12. listopad 2012 11:13     Předmět: Citovat

Very Happy Tak určitě, jak říkáte... atmosféra vynikající, holičství hrůzné, pan Charles... ne, říkejme raději pan D. (ať nespolierujeme) mnohomocný... a moc se mi líbí Salomonův přístup k Bohu.

Embarassed Ale musím přiznat, že od toho pětadvacátého října jsem se vůbec nepohnul, měl jsem jiné věci... nicméně do konce roku to dočtu, slibuju! Smile
Hadati

PříspěvekZaslal: pátek 16. listopad 2012 19:50     Předmět: Citovat

TheMole napsal:
:D Tak určitě, jak říkáte... atmosféra vynikající, holičství hrůzné, pan Charles... ne, říkejme raději pan D. (ať nespolierujeme) mnohomocný... a moc se mi líbí Salomonův přístup k Bohu.

:oops: Ale musím přiznat, že od toho pětadvacátého října jsem se vůbec nepohnul, měl jsem jiné věci... nicméně do konce roku to dočtu, slibuju! :)

Když se řekne Charles a vezmu, že je to viktoriánská Anglie, tak mě napadne jen jeden. A to mu ani nemusí říkat pan D, aby mě to trklo :-)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
TheMole

PříspěvekZaslal: sobota 17. listopad 2012 11:11     Předmět: Citovat

Wink no jseš holt chytrej kluk, no...
Weeta

PříspěvekZaslal: sobota 17. listopad 2012 15:36     Předmět: Citovat

NO, mě tedy napadají dva Charlesové D. .... Z té samé doby.
Ale co, v hlavičce je přeci spojlery povoleny Wink
Weeta

PříspěvekZaslal: neděle 02. prosinec 2012 22:49     Předmět: Citovat

Tak já mám dočteno!
Pocity veskrze pozitivní, Dodger je chytrej jak vopice.
Ale zdálo se mi stejně jako u Šňupce, že neměl hlavní hrdina zrovna moc nebezpečné protivníky a vše mu vycházelo velice hladce. Taková procházka růžovým,,, tím no,, kanálem...

Ale začínám uvažovat, že nepořídím v českém jazyce, vyjde-li. Ta angličtina mi tam zkrátka sedí a vím, že Šňupec v češtině taky nebyl takovej jak v originále.

Nu proč ne, i skladník ve šroubárně si může přečíst Vergilia v originále...
Jenik

PříspěvekZaslal: neděle 11. prosinec 2016 17:16     Předmět: Citovat

Filuta

396 Chytrák,
chytrouš, chytrolín, vychytralec, zchytralec, vykuk, číman, ferina, filuta, šelma, šibal, fiškus, filištín, hadimrška, kujón, kuliferda, lišák, liška, liška podšitá, liška pálená, podšívka, povedená kopa, pěkný ptáček, starý mazák, diplomat.

627 Prohnanec,
lišák, liška podšitá, liška drbaná, čertův chlapík, člověk všemi mastmi mazaný, hlava otevřená, povedený ptáček, povedená kopa, koumák, koumes, kunt, chytrák, chytrouš, vychytralec, zchytralec, čtverák, šprýmař, rarášek, šotek, taškář, podšívka, kože prolhaná, šibal, šelma, ferina, ferina lišák, filuta, filutář, fifikus, kuliferda, pěkný kvítko, výlupek, pálený kostelník, darebák, kujón, čistý panáček, starý mazák, stará máza, vykuk, číman, šíbr, kos, žádný béčko, žádný mejdlíčko, žádný vořezávatko, vychcanec, fikus, pirfus.

V slovenčine je to poslabšie:
Prefíkanec, prešibanec, vybíjanec, výmyselník, líška, lišiak, potmehúd, fifik, fifík, fiškus, fiškál, figliar, migľanc, migrifič, podnikavec, špekulant, prospechár, ziskuchtivec, ziskožravec, chytrák, vypočítavec, šikovník.

Oravcov slovník cudzích slov.
Jenik

PříspěvekZaslal: úterý 13. prosinec 2016 16:55     Předmět: Citovat

218:
"Víte, že Charlie píše knihy? Občas přemýšlím, kam na všechny ty své nápady chodí."

Charles Dickens napísal knihu Oliver Twist:
Oliver se útěkem od pana Sowerberryho dostává do Londýna, kde se připojí k bandě mladých zlodějíčků, kterou vede starý a prohnaný Žid Fagin. Ten zlodějíčkům poskytuje za protislužby přístřeší, jídlo a rady, jak koho okrást. Mezi zloději v bandě vyniká John Dawkins, kterému nikdo neřekne jinak než Ferina Lišák.

Anglicky Artful Dodger.

277:
Solomon musel lhát policistům po celé Evropě, a jistě s Bohem na své straně, a je velmi pravděpodobné, že by v přítomnosti policie přiznal třeba i jen to, že je nebe modré.

Solomon must have lied to policemen all over Europe, and with God on his side, and would be very unlikely in the presence of a peeler to know if the sky was blue.

T.j. nepravděpodobné.

281:
Nebyl si jistý, na co myslí Joseph Bazalgette, ale nejspíš na soky,

Nejspíš na stoky (sewers).

V knihe sa viackrát spomína Karl:

113:
"Vzpomínám si, že jednou, když jsem byl zase na útěku, jako obvykle, potkal jsem hrozně zarostlého mladíka, který mi tvrdil, že jednoho dne budou všechny takové věci smeteny. To jsme se právě schovávali před kozáky. Tak si občas říkám, co se s mladým Karlem asi stalo..."

191:
"Pak jsme se rozešli, ale až do smrti si budu pamatovat mladého Karla - myslím, že už jsem se ti o něm kdysi zmínil? Jak mi řekl, že jsou si všichni lidé rovni, ale jsou utlačovaní, i když je pravda, že často utlačují sami sebe."

245:
"A jediné, co od tebe chci, příteli, je, abys mi dovolil vzít si tenhle dokument, který se týká cara, a možná, jednoho krásného dne, kdyby to vyžadovala situace, ho vhodně použít. Zvlášť pokud je můj mladý přítel Karl ještě pořád naživu..."
Jenik

PříspěvekZaslal: středa 14. prosinec 2016 17:15     Předmět: Citovat

Weeta napsal:
NO, mě tedy napadají dva Charlesové D. .... Z té samé doby.

To isté napadlo aj fanúškov na lspace/wiki.
Ale neuhádli ste: Charles Darwin sa tam nespomína.
Anonymní

PříspěvekZaslal: úterý 03. leden 2017 21:27     Předmět: Citovat

Kvarteto Šťastná rodina hraje Sherlock - s04x01, někde v polovině epizody, s Karinem, v Tbilisi Very Happy.
bratr Žumpa

PříspěvekZaslal: úterý 10. leden 2017 11:31     Předmět: Citovat

Čtu Filutu a trpím u toho. Tak celkem do třetiny se mi to docela líbilo, i když jsem chvílemi měl dojem, že jsem v Ankh-Morporku a ne v Londýně, prostředí mi naprosto splývá (zvlášť po posledních zeměplošských knihách). No ale od půlky už se u toho nudím jako prase, celé kapitoly ve kterých se VŮBEC NIC neděje... hrůza. Nebo Vám příjde OK kapitola, jejíž jediný obsah je že Filuta zajde k holiči, krejčímu a vykoupat se? Na to by stačil jediný odstavec. Pro mě je to fakt jenom vata a je to první knížka o Terryho, kde skutečně přeskakuju stránky. A pekelně jsem se nudil už u Obléknu si půlnoc a vlastně i u Páry Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
VeHaLi

PříspěvekZaslal: úterý 10. leden 2017 12:33     Předmět: Citovat

Dostala jsem Filutu k Vánocům a velmi rychle jsem ho přečetla. Moc se mi líbil, řekla bych, že pěkně navodil atmosféru viktoriánských románů. Taky se mi líbily narážky na jiné postavy a romány. Nečekala jsem Zeměplochu, protože to Zeměplocha není. Taky mě bavila postava Charlieho, měla jsem příležitost porovnat pohled na něj se Simmonsovým Droodem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Knihy Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.