Obsah fóra U Prokopnutého bubnu U Prokopnutého bubnu
Vaše oblíbená hospoda nyní již i na hexnetu!

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Mladá Pratchettová

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Terry Pratchett a ti druzí
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Měly by být knihy o Úžasné Zeměploše psány i po skonu Terryho Pratchetta?
Ano
60%
 60%  [ 9 ]
Ne
40%
 40%  [ 6 ]
Celkem hlasů : 15

Autor Zpráva
Hrdlodus

PříspěvekZaslal: pondělí 07. leden 2013 10:53     Předmět: Mladá Pratchettová Citovat

DORFL napsal:
Pratchettovy plány do budoucna: V Zeměploše bude pokračovat dcera

Možná se to tady už někde objevilo, nestíhám vše sledovat, ale možná někdo neví:

citace:
Rihanna mezitím začala s tvorbou vlastních příspěvků do Zeměplochy. BBC ji najala jako jednoho z autorů, jež se budou podílet na novém seriálu The Watch (Hlídka) inspirovaném ankh-morporskou Městskou hlídkou.

Provedl jsem základní výzkum (takže jsem akorát zapnul Wikipedii) a podíval se na Rhiannu: Rhianna Pratchett

Ví o ní někdo víc? Protože Zeměplocha je Úžasná Pratchettovým renesančním duchem - jeho rozsahem znalostí. Pratchett sice prezentoval Zeměplochu jako humoristické dílo, ale je to propracovanější snad víc než Středozemě. V duchu Pratchettovského humoru jistě bude Rhianna pokračovat, ale má předpoklady, aby se její linie mohla rovnat linii jejího otce?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mike

PříspěvekZaslal: pondělí 07. leden 2013 12:58     Předmět: Citovat

Taktéž jsem provedl základní výzkum, a tedy:

- The Watch... no, určitě se těším, snad to bude stát za to. Smile

- Rhianna by určitě mohla psát - no, když se to nebude líbit, tak to jednoduše nikdo nemusí číst, ale určitě by to zkusit mohla. Co když je lepší ( Smile ) než táta. Těžko nyní soudit. Smile
Rausek
Člen Klubu Terryho Pratchetta

PříspěvekZaslal: pondělí 07. leden 2013 13:02     Předmět: Citovat

Ani jednu z her na kterých se Rhiana podílela jsem nehrál, ale slyšel jsem, že je dobrá. Předpokládám, že má díky tomu i velký přehled a to především ve fantasy světě. Bylo by hezké kdyby se jí povedlo navázat na svého otce a dát Zemeploše další rozměr, ale těžko říct jestli to dokáže. Zas na druhou stranu si přečtěte Čaroprávnost a hned potom Šňupec a uvidíte diametrální rozdíl téměř ve všem (o Barvě kouzel se raději ani nezmiňuji). Takže shrnuto a podtrženo jsem rád, že to Rhiana zkusí a doufám, že její styl si najde své fanoušky. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mike

PříspěvekZaslal: pondělí 07. leden 2013 13:07     Předmět: Citovat

Hrál jsem Risen, což je opravdu pěkná hra - podobně, jako série Gothic, jestli někdo zná. ale to jen na okraj. Smile

Ono, to je zapříčiněno několika aspekty - každý autor se nějak vyvíjí a pokud to chápu dobře, resp. tak, jak jsi to myslel, tak zde hraje velký podíl na porovnání Čaroprávnost - Šňupec i ona Alzheimrova nemoc.

Ano tedy, ať to zkusí, jak jsem prve řekl, sami uvidíme, jaké to bude, a zda má cenu, aby psala ona. Smile
germik

PříspěvekZaslal: úterý 23. červen 2015 11:03     Předmět: Citovat

Toliko asi k tématu Wink

http://bookriot.com/2015/06/22/pratchetts-daughter-says-no-discworld-books-thats-ok/
Le fille Ash
Člen Klubu Terryho Pratchetta

PříspěvekZaslal: pondělí 20. červenec 2015 23:19     Předmět: Citovat

Tohle je škoda.. ale chápu to. A možná, možná je to tak i dobře.. Terry Pratchett holt je (ano, opravdu nechci použít slovo byl..) jen jeden.. A jeho knihy tu budou žít dál pro nové a nové generace čtenářů.. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Terry Pratchett a ti druzí Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: