Obsah fóra U Prokopnutého bubnu U Prokopnutého bubnu
Vaše oblíbená hospoda nyní již i na hexnetu!

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zábavná matematika aneb
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 21, 22, 23  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Skládka Jindřicha Močky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jenik

PříspěvekZaslal: úterý 26. září 2017 6:49     Předmět: Citovat

Aljechin: Hárem (hra 5 dám).

Klasický problém 8 dám v Prologu:
kód:

solve([],[],_,_,_).                                   
solve([Y|Ys],[X|Dx1],Dy,Du,Dv) :- delete(Y, Dy, Dy1),   
                        U is X-Y, delete(U, Du, Du1),   
                        V is X+Y, delete(V, Dv, Dv1),   
                        solve(Ys, Dx1, Dy1, Du1,Dv1).     

queens(Ys) :- solve(Ys,[1,2,3,4,5,6,7,8],  [1,2,3,4,5,6,7,8],   
                       [-7,-6,-5,-4,-3,-2,-1,0,1,2,3,4,5,6,7],   
                       [2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16]). 

?- queens(X), writeln(X), fail ; true.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenik

PříspěvekZaslal: čtvrtek 26. říjen 2017 10:40     Předmět: Citovat

Jedna hádanka od Radka Pelánka:

Osmá hodina

Jak si dobře pamatuji, narodil jsem se osmnáct minut po sedmé večer. Zrovna skončila velká domovní schůze, když se hádal každý s každým. Naštěstí ten děsný rámus netrval ani pět minut a navíc jsme dostali s bráchou konečně vlastní byteček a vydali se na naši samostatnou cestu. Ze začátku to byla celkem pohoda a s ostatními sousedy jsme celkem v dobrým vycházeli. Pak nás trochu zaskočil jeden hulvátský soused, protože začal tvrdit, že by měl u nás bydlet. Dokonce začal vykládat něco o tom, že nejlepší by bylo, kdyby dostal celé patro. Snažil jsem se ho spolu s ostatními sousedy vyhodit na ulici, což se nám povedlo až na další schůzi, která skončila o tři čtvrtě na osm. Tak jsme tedy znovu šli po cestě sami, ale některé věci se už prostě změnily. Chtěli jsme si uvařit kafe, ale co se nestalo, náš další soused na nás začal přes zeď hulákat, kolik do něj máme dát cukru. Asi dvacet minut jsme se drželi jeho rad, ale pak nám to kafe přestalo chutnat a začali jsme si ho sladit po svém. Najednou zvoní zvonek, běžíme otevřít: ve dveřích ten soused a s ním pár dalších! A hned nás začal objímat, držel nás pořádně dlouho a pevně, až nám kosti praskaly. To nás teda naštvalo, no už jste někdy zažili, aby vás dospělý chlap přes dvacet minut nepustil z náručí? A jen co odešel, tak jsme se s bráchou pohádali. Protože opravdu nebylo kam se odstěhovat, každý si vzal půlku bytu a můžu říct, že od tý doby spolu normálně mluvíme. Zrovna teď je něco po osmé a kosti, co nám zlámal ten soused od vedle, pomalu srůstají, a tak nějak se cítím líp a líp. Nebo ne? Každý to vidí jinak. Ale stejně už je vám určitě jasné, jak se jmenuji.
korloid

PříspěvekZaslal: čtvrtek 26. říjen 2017 18:03     Předmět: Citovat

Jenik napsal:
Jedna hádanka od Radka Pelánka:

Osmá hodina

Jak si dobře pamatuji, narodil jsem se osmnáct minut po sedmé večer. Zrovna skončila velká domovní schůze, když se hádal každý s každým. Naštěstí ten děsný rámus netrval ani pět minut a navíc jsme dostali s bráchou konečně vlastní byteček a vydali se na naši samostatnou cestu. Ze začátku to byla celkem pohoda a s ostatními sousedy jsme celkem v dobrým vycházeli. Pak nás trochu zaskočil jeden hulvátský soused, protože začal tvrdit, že by měl u nás bydlet. Dokonce začal vykládat něco o tom, že nejlepší by bylo, kdyby dostal celé patro. Snažil jsem se ho spolu s ostatními sousedy vyhodit na ulici, což se nám povedlo až na další schůzi, která skončila o tři čtvrtě na osm. Tak jsme tedy znovu šli po cestě sami, ale některé věci se už prostě změnily. Chtěli jsme si uvařit kafe, ale co se nestalo, náš další soused na nás začal přes zeď hulákat, kolik do něj máme dát cukru. Asi dvacet minut jsme se drželi jeho rad, ale pak nám to kafe přestalo chutnat a začali jsme si ho sladit po svém. Najednou zvoní zvonek, běžíme otevřít: ve dveřích ten soused a s ním pár dalších! A hned nás začal objímat, držel nás pořádně dlouho a pevně, až nám kosti praskaly. To nás teda naštvalo, no už jste někdy zažili, aby vás dospělý chlap přes dvacet minut nepustil z náručí? A jen co odešel, tak jsme se s bráchou pohádali. Protože opravdu nebylo kam se odstěhovat, každý si vzal půlku bytu a můžu říct, že od tý doby spolu normálně mluvíme. Zrovna teď je něco po osmé a kosti, co nám zlámal ten soused od vedle, pomalu srůstají, a tak nějak se cítím líp a líp. Nebo ne? Každý to vidí jinak. Ale stejně už je vám určitě jasné, jak se jmenuji.
Radek Pelánek?
Jenik

PříspěvekZaslal: čtvrtek 26. říjen 2017 19:33     Předmět: Citovat

Ale kdeže, Pelánek je len autorom hádanky.

Nápoveda:

1. Všimnite si nadpis.

2. Všimnite si hodiny.
korloid

PříspěvekZaslal: pátek 27. říjen 2017 16:27     Předmět: Citovat

Nic. Hmmm, ta moje slabomyslnost se asi nebude týkat jen jazyků.
Nadpis je osmá hodina čili 20:00 čili malá ručička na osmičce, velká ručička na dvanáctce. Další hodiny jsou 19:18, 19:23, 19:45 a 20:05. Jediné, co mi v souvislosti s některým z těchto číselných údajů napadá, je to, že ve 20:05 hodin jsem se narodila já. Ale odpověď korloid by podle mne nedávala smysl. Měla jsem o dva roky mladšího brášku, a byli jsme si velmi podobní, takže ti, co nás neznali, nás považovali za klučičí dvojčata, ale umřel, když mu bylo 26. A po něm mamka čekala dvojčata kluky, ale musela na potrat. Tak jsem si při 33.výročí jejich vtělení do hmoty vzala k sobě jejich dušičky, a jsem čtyři v jedné. Podtrženo, sečteno, vychází mi, že autor hádanky popisoval svůj vývoj, takže to ženské dávat smysl nemusí.
Jenik

PříspěvekZaslal: pátek 27. říjen 2017 17:31     Předmět: Citovat

Ideš na to dobre, ale špatne počítaš.
Na nadpis sa vykašli, tam bolo dôležité len to slovo hodina.
19:18 je dobre, 19:23 je zle (Zrovna skončila velká domovní schůze), má byť 19:14, 19:45 je dobre, 20:05 nie je podstatné.
Ešte je možno zaujímavý údaj 20 minút.
Už si blízko, nevzdávaj sa.
korloid

PříspěvekZaslal: pátek 27. říjen 2017 19:27     Předmět: Citovat

Důležité z nadpisu je to podstatné jméno, protože to je příjmení? Jmenuje se tedy příjmením Hodina? A teď 20 minut. 20 minut je jedna třetina hodiny. Prohodit písmenka na Jenda Hodina? 20 minut je taky tisíc dvě stě vteřin. Nevím. Nevím. Nevím. Přišel se podívat Crowley, z čeho jsem nešťastná, a povídá, že proč prej si nezjistím výsledek od někoho, kdo to ví. Azirafal se přidává, že na tom, nechat si poradit, není nic špatného. OK, zadala jsem to na diskutníky, a uvidím. Jeníku, já fakt nevím. Aneb jak mi řekla paní profesorka na matiku, když jsme se bavily o maturitní strategii: "Sloupová, Vy vypadáte chytře, stoupněte si k tabuli, pište, a mlčte, ať se neprozradíte." Naštěstí jsem si z matiky vytáhla dva příklady - první jsem vypočítala na tabuli, komise zkoukla výsledek, odpovídal jejich papírům, pohoda. Druhý příklad byla nějaká dlouhá rovnice. Popsala jsem celou tabuli, komise koukla na výsledek a řekla - ten výsledek ale nesedí. Předsedkyně se zeptala ostatních: chce se to někomu přepočítávat? Chvilka ticha. Já držela bobříka mlčení, jak bylo domluveno, tak mi poslali pryč, a na vysvědčení se zaskvěla dvojka. Vzhledem k tomu, že nejsem u maturity, tak se zde mohu směle přiznat, že fakt nevím, jak se jmenoval, a ráno ti napíšu, jestli se chytil někdo na diskutnících. A pak se dám poddat, protože tím vyčerpám všechny možnosti. Google mi nabídl jen upoutávku na tu knížku, výsledek jsem nikde nenašla.
Jenik

PříspěvekZaslal: pátek 27. říjen 2017 19:54     Předmět: Citovat

Je to v tých číslach: 19:14, 19:18, 19:45, 20 minút, 20 minút, 20:05.
Jenik

PříspěvekZaslal: sobota 28. říjen 2017 1:04     Předmět: Citovat

Ozaj, nemá dnes niekto sviatok?
korloid

PříspěvekZaslal: sobota 28. říjen 2017 8:08     Předmět: Citovat

Jenik napsal:

Každý den má někdo svátek - Šarlota, Zoe je napsáno v českém kalendáři u pátku a u soboty je Alfréd, Alfréda.

A co se týče hádanky: Poslušně hlásím, že na diskutnících nikdo neodepsal, nechali mi v tom samotnou, takže se dávám poddat. Jak se teda jmenoval? Pokud možno i s vysvětlením proč. Převelice děkuji. A páč se nic neděje náhodou, poohlídla jsem se po smyslu toho, proč jsem se do toho vůbec pouštěla, když jindy se těmto tématům pečlivě vyhýbám: Souvisí to s mou nedávnou větičkou o rozptylu mého IQ. Už nevím, u kterého tématu to bylo, ale uvedených 40-130 není pravdivé. Jak jsem se včera přesvědčila, skutečná spodní hranice mého kvocientu je 2. Jeden bod za to, že jsem to dokázala samostatně přečíst, a druhý bod za to, že jsem dokázala odpovědět nevím. OK, spodní hranici máme pravdivě. Kategorie IQ 0-20 idiocie, má 0,2% populace. A co se týče horní hranice mé maličkosti. Po chvíli hledání jsem našla vytištěné papíry z jednoho IQ testu, protože když jsem ten výsledek tenkrát viděla, připadala jsem si jak Caesar (přišla jsem, viděla jsem a nevěřila jsem vlastním očím), tak jsem si ho vytiskla, a protože odkaz kupodivu stále funguje, fláknu ho sem taky. Dne 15.9.2013 jsem dosáhla na Http://iq-test.stylove.com v testíku 149 bodů - 28 otázek, 13 minut, žena, 46 let (jsem si jistá, že jsem uvedla věk 46 let, ale v odkazu se nevím proč objevuje číslovka 12, což byl v r.2013 počet let od přijetí bráškovy duše a tím pádem rozšíření mého vnímání rok 2001), a tuto kategorii má také 0,2 % populace. Je u toho napsáno, že mám předpoklady pro tvůrčí činnost. Dřív jsem tomu nevěřila, ale nyní musím uznat, že letos se to mění. Na Písmáku jsem od roku 2001 byla již několikrát, ale vždycky jsem po čase všechna díla smazala, protože tomu něco chybělo. Letos poprvé to má něco do sebe. Smích i pláč v jednom pytlíčku, jak mi potvrdilo pár testerů, kteří má dílka četli, vlastně četly, protože zatím to četly jen holky. Jak je to dlouhé, tak u toho kluci nevydrží, takže jejich názor neznám. No to je teď jedno. Vrátím se k tomu svému rozptylu 2-149. Problém je, že se nedá určit, jakou hladinu IQ budu mít v kterém okamžiku = neumím to ovlivnit. Prostě si to cestuje časem jak paní Tachyonová, a buď se sejdou všechny okolnosti, a jsem za génia, anebo nesejdou, a jsem za blbce; aneb obyvatelé Blackburnu taky nevěděli, kdy se paní Tachyonová objeví.
korloid

PříspěvekZaslal: sobota 28. říjen 2017 8:52     Předmět: Citovat

Jenik napsal:

Very Happy Seržant Fred Tračník

A my máme vítání občánků, jdu se nachystat. Smile
Jenik

PříspěvekZaslal: sobota 28. říjen 2017 8:59     Předmět: Citovat

Česká republika.

Vysvetlenie:

1 minúta = 1 rok.
Jenik

PříspěvekZaslal: sobota 28. říjen 2017 10:06     Předmět: Citovat

Česká republika.

Jak si dobře pamatuji, narodil jsem se osmnáct minut po sedmé večer (1918).
Zrovna skončila velká domovní schůze, když se hádal každý s každým (vojna).
Naštěstí ten děsný rámus netrval ani pět minut (1914)
a navíc jsme dostali s bráchou (Slovensko) konečně vlastní byteček a vydali se na naši samostatnou cestu.
Ze začátku to byla celkem pohoda a s ostatními sousedy jsme celkem v dobrým vycházeli.
Pak nás trochu zaskočil jeden hulvátský soused (Nemecko),
protože začal tvrdit, že by měl u nás bydlet.
Dokonce začal vykládat něco o tom, že nejlepší by bylo, kdyby dostal celé patro.
Snažil jsem se ho spolu s ostatními sousedy vyhodit na ulici (vojna),
což se nám povedlo až na další schůzi, která skončila o tři čtvrtě na osm (1945).
Tak jsme tedy znovu šli po cestě sami, ale některé věci se už prostě změnily.
Chtěli jsme si uvařit kafe, ale co se nestalo, náš další soused (ZSSR)
na nás začal přes zeď hulákat, kolik do něj máme dát cukru.
Asi dvacet minut jsme se drželi jeho rad, ale pak nám to kafe přestalo chutnat a začali jsme si ho sladit po svém (1968).
Najednou zvoní zvonek, běžíme otevřít: ve dveřích ten soused a s ním pár dalších! (bratská pomoc).
A hned nás začal objímat, držel nás pořádně dlouho a pevně, až nám kosti praskaly.
To nás teda naštvalo, no už jste někdy zažili, aby vás dospělý chlap přes dvacet minut nepustil z náručí?
A jen co odešel (1989), tak jsme se s bráchou pohádali.
Protože opravdu nebylo kam se odstěhovat, každý si vzal půlku bytu (1993)
a můžu říct, že od tý doby spolu normálně mluvíme.
Zrovna teď je něco po osmé (2000 a niečo)
a kosti, co nám zlámal ten soused od vedle, pomalu srůstají, a tak nějak se cítím líp a líp.
Nebo ne? Každý to vidí jinak.
Ale stejně už je vám určitě jasné, jak se jmenuji.
korloid

PříspěvekZaslal: neděle 29. říjen 2017 7:48     Předmět: trestná lavice na týden Citovat

Jenik napsal:
Česká republika.

Jak si dobře pamatuji, narodil jsem se osmnáct minut po sedmé večer (1918).
Zrovna skončila velká domovní schůze, když se hádal každý s každým (vojna).
Naštěstí ten děsný rámus netrval ani pět minut (1914)
a navíc jsme dostali s bráchou (Slovensko) konečně vlastní byteček a vydali se na naši samostatnou cestu.
Ze začátku to byla celkem pohoda a s ostatními sousedy jsme celkem v dobrým vycházeli.
Pak nás trochu zaskočil jeden hulvátský soused (Nemecko),
protože začal tvrdit, že by měl u nás bydlet.
Dokonce začal vykládat něco o tom, že nejlepší by bylo, kdyby dostal celé patro.
Snažil jsem se ho spolu s ostatními sousedy vyhodit na ulici (vojna),
což se nám povedlo až na další schůzi, která skončila o tři čtvrtě na osm (1945).
Tak jsme tedy znovu šli po cestě sami, ale některé věci se už prostě změnily.
Chtěli jsme si uvařit kafe, ale co se nestalo, náš další soused (ZSSR)
na nás začal přes zeď hulákat, kolik do něj máme dát cukru.
Asi dvacet minut jsme se drželi jeho rad, ale pak nám to kafe přestalo chutnat a začali jsme si ho sladit po svém (1968).
Najednou zvoní zvonek, běžíme otevřít: ve dveřích ten soused a s ním pár dalších! (bratská pomoc).
A hned nás začal objímat, držel nás pořádně dlouho a pevně, až nám kosti praskaly.
To nás teda naštvalo, no už jste někdy zažili, aby vás dospělý chlap přes dvacet minut nepustil z náručí?
A jen co odešel (1989), tak jsme se s bráchou pohádali.
Protože opravdu nebylo kam se odstěhovat, každý si vzal půlku bytu (1993)
a můžu říct, že od tý doby spolu normálně mluvíme.
Zrovna teď je něco po osmé (2000 a niečo)
a kosti, co nám zlámal ten soused od vedle, pomalu srůstají, a tak nějak se cítím líp a líp.
Nebo ne? Každý to vidí jinak.
Ale stejně už je vám určitě jasné, jak se jmenuji.

Stydím se. Mně se zadrhlo myšlení na tom, že to musí být klasické jméno a příjmení tj.člověk a nic jiného. Pošlu se na hanbu.
Ale pak se zas vrátím.Very Happy
S dovolením to překopčím na ty diskutníky, ať nás má o čem přemýšlet víc. Děkuji, Jeníku ♥
Jenik

PříspěvekZaslal: neděle 29. říjen 2017 12:07     Předmět: Citovat

Ja ďakujem tebe, že si sa ozvala, lebo sa kľudne mohlo stať, že by tu tá hádanka visela napríklad celý rok bez odpovede.
A to by bola škoda.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Skládka Jindřicha Močky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 21, 22, 23  Další
Strana 22 z 23

Přejdi na: