Obsah fóra U Prokopnutého bubnu U Prokopnutého bubnu
Vaše oblíbená hospoda nyní již i na hexnetu!

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Průvodce po Zeměploše
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Obsahové chyby v překladu (nejen) Zeměplochy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
nenapadáměžádnýméno
Anonymní

PříspěvekZaslal: čtvrtek 08. únor 2007 8:19     Předmět: Citovat

U cechu vrahů je zmiňováno několik generací vrátnejch (méno mi vypadlo). Ale v Noční Hlídce je uvedenej p. Rozbušný.
puczmeloun

PříspěvekZaslal: čtvrtek 08. únor 2007 13:49     Předmět: Citovat

Vrátný Ťupka Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Hadati
Člen Klubu Terryho Pratchetta

PříspěvekZaslal: čtvrtek 08. únor 2007 14:28     Předmět: Citovat

To jsme při překladu prověřovali. Pan Ťupka v Průvodci zmíněn nebyl, za to tam bylo zcela nové jméno vrátného, kterého jsme přeložili jako Rozbušný.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
nenapadáměžádnýméno
Anonymní

PříspěvekZaslal: čtvrtek 08. únor 2007 14:31     Předmět: Citovat

Hadati napsal:
To jsme při překladu prověřovali. Pan Ťupka v Průvodci zmíněn nebyl, za to tam bylo zcela nové jméno vrátného, kterého jsme přeložili jako Rozbušný.

Todle mi hlava nebere. Ale v Průvodci je uvedej Ťupka.
Hadati

PříspěvekZaslal: čtvrtek 08. únor 2007 14:40     Předmět: Citovat

Aha :-) No, tak je to tedy obráceně (s těmi jmény). Tak daleko s encyklopedickými znalostmi ještě nejsem, abych si pamatoval jméno každého vrátného v Zeměploše ;-)
nenapadáměžádnýméno
Anonymní

PříspěvekZaslal: čtvrtek 08. únor 2007 14:47     Předmět: Citovat

Máš pravdu, Karotka nejseš. Ale jednou seš Patrícijůf tajemník, tak se musíš snažit. Nebo se budeš smažit. Twisted Evil
Hadati

PříspěvekZaslal: čtvrtek 08. únor 2007 15:21     Předmět: Citovat

Já se snažím, ale je toho opravdu moc, na co musím pamatovat.
Letax

PříspěvekZaslal: neděle 11. únor 2007 21:31     Předmět: Citovat

Toto není chyba, ale přišlo mi zbytečný kvůli tomu zakládat nový téma. Jenom by mě zajímala jedna věc. U hesla Mrakoplaš je napsáno toto- Věří se že je jedním z devíti lidí, kteří navštívili smrťovu říši ještě za svého života. Z těch lidí si vybavuji- mrakoplaše, dvoukvítka, morta, isabel, zuzanku, alberta, princeznu keli, toho mága z Morta jehož jméno sem si nikdy nzapamatoval. Kdo je ten devátej? (jedinej kdo mě napadá je instalatér o němž je také v pár knihách zmínka. Myslíte že je to opravdu on nebo se tam dostala ještě nějaká další, důležitější postava?)
puczmeloun

PříspěvekZaslal: neděle 11. únor 2007 22:09     Předmět: Citovat

Já nechci nic ríkat ale v lehkém fantastičnu se píše že tam den co den chodí mladíci zachraňovat svoje holky...tzn. císlo 9 je podle me hodne malé...
jinak jesi se pocítají jenom zdokumentované prípady bude to určitě ten instalatér....nikoho jineho si nemuzu vybavit

Naposledy upravil puczmeloun dne neděle 11. únor 2007 22:12 , celkově upraveno 1 krát.
Sargon

PříspěvekZaslal: neděle 11. únor 2007 22:11     Předmět: Citovat

puczmeloun napsal:
Já nechci nic ríkat ale v lehkém fantastičnu se píše že tam den co den chodí mladíci zachranovat svoje holky...tzn. císlo 9 je podle me hodne malé...
jinak jesi se pocítají jenom zdokumntované prípady bude to určitě teninstalatér....nikoho jineho si nemuzu vybavit

Otázka je,jestli se vrací
Jasná narážka na Orfea
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sargon

PříspěvekZaslal: sobota 24. únor 2007 12:22     Předmět: Citovat

Mám dotaz.pokud to sem ž někdo psal tak se omlouvám
Je Mrakoplaš nejmladším členem univerzitního zboru?
Nejmladší je snad Rozšafín Ctibum,nebo ne?
Mám důkaz
Mrakoplaše z NU vykopli někdy před Barvou kouzel a Ctibum promoval v Pohyblivých obrázcích
avíc je v Průvodci u obou napsáno že jsou nejmladší.

Vysvětluji si to tak:Ctibum je nejmladší(věkově),kdešto Mrakoplaš služebně
Martinez

Bydliště: Kladno - město vydolovaného uhlí a spousty oceli žadonící o to aby byla sebrána

PříspěvekZaslal: sobota 24. únor 2007 12:49     Předmět: Citovat

Už jsem se na to ptal tady... Většina lidí to chápe stejně jako ty - každopádně tak jak je to napsaný je to trošku zmatený...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
Sargon

PříspěvekZaslal: sobota 24. únor 2007 14:49     Předmět: Citovat

Pardon
Cellindra

PříspěvekZaslal: pondělí 26. únor 2007 15:57     Předmět: Ad Jindra Rakvář Citovat

Ad Jindra Rakvář: To bude tím, že v Průvodci je nejspíš i v originále uvedená jiná věta než v Pravdě. Podívám se na to, až mi Hadati vrátí moji kopii angl. Průvodce.:)

Ad vrátný Ťupka: To je přímo můj překlad - v originále tam bylo jméno vrátného, které se neshodovalo s žádným vrátným zmíněným v knihách. Tak jsme si taky vymysleli vlastního. I když je to divný, už jsem to řešila tehdy, jestliže to byla jedna rodina, tak se měli jmenovat všichni stejně.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Knize.Vladivoj

PříspěvekZaslal: sobota 03. březen 2007 10:37     Předmět: Citovat

Svatkup, seržant: narozen v Istancii...já myslel že Istancie je Klač...nebo Omnia? Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Obsahové chyby v překladu (nejen) Zeměplochy Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 5 z 7

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.