Obsah fóra U Prokopnutého bubnu U Prokopnutého bubnu
Vaše oblíbená hospoda nyní již i na hexnetu!

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Je chroust nesmrtelný? aneb filozofování ad hoc
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Skládka Jindřicha Močky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Knihomol r. .303.

PříspěvekZaslal: čtvrtek 30. červenec 2015 23:18     Předmět: Citovat

Hrdlodus napsal:
IVČRN se shodne s Islámským státem na tom, co je pravý islám a kdo je pravý muslim. A stejně jako Islámský stát se snaží vnutit muslimům svůj obraz „pravého islámu“. Není vrcholně ironické, že IVČRN přesvědčuje muslimy o tom, že jejich náboženství je vlastně zlé? Muslimy, kteří oslavují proroka jako laskavého, moudrého a dobrého muže, IVČRN přesvědčuje, že to byl vrah, násilník a pedofil a že pokud by byli opravdu muslimové, chovali by se jako Islámský stát. Nelze se ubránit dojmu, že se tím IVČRN dostává do role užitečného idiota všech extrémistů.

http://www.respekt.cz/politika/jak-se-siri-nenavist-pripad-islam-v-cr-nechceme

Živě si vzpomínám, jak se mě tu Knihomol ptal, jestli mám nějaký důkaz, že jsou muslimové tak špatní, jak o nich píšu.

Také mě napadlo, že Konvička musí být feminista. Pokud říká, že muslimky jsou společností nuceny chtít nosit šátky, tak stejně musí uznávat, že západní ženy jsou společností nuceny být "ženské".
A naopak, pokud někdo podporuje strhávání kvótami rolí "žena" a "muž", měl by i podporovat strhávání šátků muslimkám z hlav.

Ad první věta: Já už si to nepamatuji, takže mi uniká souvislost.
Ad druhá věta: Spíš si myslím, že Konvička prostě jen uvažuje stylem "My dobří, oni špatní." a logikou se netrápí.
Ad třetí věta: Čistě akademicky máš pravdu, ale jestli si mám vybrat mezi dvěma alternativami:
1) Postavit islám a feminismus do kontrastu (buď je feministka, odvrhne islám a s ním hidžáb a patriarchát, nebo muslimka a pak ty věci přijme).
2) Dát je sice do kontrastu, ale s možností kompromisu (může odvrhnout všechno, přijmout všechno, nebo si něco ponechat a něco přijmout)
Tak si vyberu ten přístup 2) protože tak odmítne patriarchát více žen. A o to jde. Bavíme se samozřejmě o muslimech v civilizovaných zemích. Cokoli, co oslabí wahábismus a neohrozí ničí životy a zdraví (případně ve velké míře jiné hodnoty), je dobré.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hrdlodus

PříspěvekZaslal: pátek 31. červenec 2015 0:49     Předmět: Citovat

Knihomol r. .303. napsal:
Hrdlodus napsal:
IVČRN se shodne s Islámským státem na tom, co je pravý islám a kdo je pravý muslim. A stejně jako Islámský stát se snaží vnutit muslimům svůj obraz „pravého islámu“. Není vrcholně ironické, že IVČRN přesvědčuje muslimy o tom, že jejich náboženství je vlastně zlé? Muslimy, kteří oslavují proroka jako laskavého, moudrého a dobrého muže, IVČRN přesvědčuje, že to byl vrah, násilník a pedofil a že pokud by byli opravdu muslimové, chovali by se jako Islámský stát. Nelze se ubránit dojmu, že se tím IVČRN dostává do role užitečného idiota všech extrémistů.

http://www.respekt.cz/politika/jak-se-siri-nenavist-pripad-islam-v-cr-nechceme

Živě si vzpomínám, jak se mě tu Knihomol ptal, jestli mám nějaký důkaz, že jsou muslimové tak špatní, jak o nich píšu.

Také mě napadlo, že Konvička musí být feminista. Pokud říká, že muslimky jsou společností nuceny chtít nosit šátky, tak stejně musí uznávat, že západní ženy jsou společností nuceny být "ženské".
A naopak, pokud někdo podporuje strhávání kvótami rolí "žena" a "muž", měl by i podporovat strhávání šátků muslimkám z hlav.

Ad první věta: Já už si to nepamatuji, takže mi uniká souvislost.
Ad druhá věta: Spíš si myslím, že Konvička prostě jen uvažuje stylem "My dobří, oni špatní." a logikou se netrápí.
Ad třetí věta: Čistě akademicky máš pravdu, ale jestli si mám vybrat mezi dvěma alternativami:
1) Postavit islám a feminismus do kontrastu (buď je feministka, odvrhne islám a s ním hidžáb a patriarchát, nebo muslimka a pak ty věci přijme).
2) Dát je sice do kontrastu, ale s možností kompromisu (může odvrhnout všechno, přijmout všechno, nebo si něco ponechat a něco přijmout)
Tak si vyberu ten přístup 2) protože tak odmítne patriarchát více žen. A o to jde. Bavíme se samozřejmě o muslimech v civilizovaných zemích. Cokoli, co oslabí wahábismus a neohrozí ničí životy a zdraví (případně ve velké míře jiné hodnoty), je dobré.

K první větě: Neměla tam být souvislost. Jen jsem tenkrát považoval Islám za nebezpečí (samozřejmě ne všechny ani ne většinu muslimů), ale bylo to proto, že jsem se o to zvlášť nezajímal a považoval jsem příliv muslimských problémů za dostatečně reprezentativní na to, abych se bál muslimů (sic menšiny). Ne, že by obavy na místě nebyly - mj. salafisté v Německu toho jsou důkazem. Ale spousta těch zpráv, ze kterých jsem vycházel, patří do v článku popsaných skupin.

Ke Konvičkovi: Hlavně zastává názor, že účel světí prostředky.

Ke třetí větě: Myslel jsem to jinak. Např. v Evropě zastávám kvóty? Měl bych strhávat šátky Arabkám. A naopak: Kritizuji šátky Arabek? Podporuji i kvóty. Oběma snahám jde o to samé - změnit tradiční nastavení společnosti směrem k rovnoprávnosti. Ale samozřejmě je tu nadsázka. Nic nelze takhle snadno porovnávat a všude se musí dělat kompromisy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenik

PříspěvekZaslal: pondělí 17. srpen 2015 8:31     Předmět: Citovat

Rozpoviem vám príbeh falošného blogera. Môj vlastný príbeh.

Sokalova aféra na slovenský spôsob.
Hrdlodus

PříspěvekZaslal: pondělí 17. srpen 2015 16:01     Předmět: Citovat

Jenik napsal:
Rozpoviem vám príbeh falošného blogera. Môj vlastný príbeh.

Sokalova aféra na slovenský spôsob.

Škoda že to smazali. Věřím, že by to brzy bylo linkované z několika webů.
Jinak takovýmto článkům věří stejně jen hlupáci. Také jsem jednou objevil AC24. Po několika článcích mi došlo, že ten web je odpad.
Jenik

PříspěvekZaslal: pondělí 17. srpen 2015 16:34     Předmět: Citovat

Verím, že sa znovu objaví.
Autor má kópiu, a teraz už záleží len na tom, či o neho bude záujem.
Teda či tá aféra bude mať mediálnu odozvu.
Hrdlodus

PříspěvekZaslal: pondělí 17. srpen 2015 16:50     Předmět: Citovat

Jenik napsal:
Verím, že sa znovu objaví.
Autor má kópiu, a teraz už záleží len na tom, či o neho bude záujem.
Teda či tá aféra bude mať mediálnu odozvu.

Nebral bych to jako aféru, která by mohla mít mediální odezvu.
Takových článků je plný Internet, zejména po započetí nové studené války se jich vyrojilo dost. Sem tam se média věnovala lživým článkům.
Samozřejmě ideální by bylo, kdyby se média věnovala vyvracení nesmyslů (a nedávala prostor zastáncům těchto nesmyslů *), ale možná by to bylo kontraproduktivní, protože by ti, kteří jsou nezasaženi těmi nesmysly, se mohli o ty nesmysly začít zajímat.

* Vzpomínám na Hyde park (nebo jiný pořad na ČT), kde byl pozván nějaký odborník či co za stranu rozumu a prostor k dotazům dostali členové sekty "USA je zlo". Ti přednesli několik konkrétních dotazů a podložili je různými pseudozdroji a chytrými větami. Odborník se nezmohl na adekvátní reakci, jelikož nebyl připraven na tyto dotazy a vyvrátit je může jen někdo, kdo o tom trochu ví (a vyvrátit je to pak snadné). Takže nakonec vypadal odborník jako nekňuba a ten trouba, který pokládal otázky jako chytrák.
Jenik

PříspěvekZaslal: pondělí 17. srpen 2015 17:23     Předmět: Citovat

Nejde o to, čo autor povedal.
Ide o to, že to povedal, povedal to s určitým zámerom, a potom to v druhom článku vysvetlil.
Presne takto postupoval aj Sokal (mal určitý zámer a potom ho vysvetlil.)
Preto sa to volá aféra a preto som to aj ja nazval aféra.
Len u Sokala ten článok zostal na Webe a tu bol zmazaný.
Samozrejme ten zmazaný článok je kravina, to povedal sám autor.
Podľa mňa by mal byť reštaurovaný a zachovaný ako dokumentácia tej aféry.
Jenik

PříspěvekZaslal: pondělí 26. říjen 2015 13:10     Předmět: Citovat

Karel Čapek: Dvanáctero figur zápasu perem čili Příručka písemné polemiky
Hrdlodus

PříspěvekZaslal: úterý 29. prosinec 2015 15:37     Předmět: Citovat

http://www.doba.sk/2014/11/26/ucitel-dal-svojim-ziakom-efektivnu-lekciu-o-ich-privilegiach/
Jenik

PříspěvekZaslal: pátek 08. leden 2016 13:25     Předmět: Citovat

Foxy napsal:

Komnata ozvěny – krásný název!
Leč domnívám se, že to je všeobecný jev, vztahující se obecně na jakákoliv diskusní fóra.
Příznaky jsou vždy stejné, či alespoň velice podobné.
Okruh diskutujících se zvolna zužuje, nesouladní diskutéři jsou vypuzováni či sami opouští diskusní proud. Výsledkem je jednotvárnost diskuse, která se stále více dá předem odhadnout a ve které lze nalézt stále méně originálních či jiskřivých myšlenek. Ať je rozdiskutováno jakékoliv téma, výsledkem se stane tok stále stejných, opakovaně přehrabovaných názorů, které s diskutovanou věcí ztrácí jakýkoliv kontakt. Závěrečné příspěvky delších diskusních řetězců tak bývají navzájem skoro zaměnitelné, bez ohledu na to, ze kterých diskusních vláken pocházejí.
Asi to bude obecná zákonitost diskusních fór, bez ohledu na to, čemu se věnují či co bylo podnětem jejich vzniku.
Rodí se, bouřlivě a jiskřivě se rozvíjejí, oplošťují se, degenerují a tiše zanikají.
Tož tak asi.
Jenik

PříspěvekZaslal: středa 27. leden 2016 14:11     Předmět: Citovat

ortie napsal:
Cokoliv souvisí s čímkoliv

Droodles.
Z určitého pohľadu a v správnom kontexte hocičo môže pripomínať hocičo iné.
Napr. čierny štvorec je 'čierna mačka za bezmesačnej noci'.

Wiki: https://en.wikipedia.org/wiki/Droodles
Jenik

PříspěvekZaslal: úterý 05. duben 2016 22:33     Předmět: Citovat

Otázka dňa...
Jenik

PříspěvekZaslal: středa 06. duben 2016 9:13     Předmět: Citovat

Most.

Trolley problem

John Mikhail: Universal Moral Grammar: Theory, Evidence, and the Future
Jenik

PříspěvekZaslal: pátek 15. duben 2016 21:37     Předmět: Citovat

Václav Cílek: Přicházejí nejhloupější generace za mnoho staletí
Jenik

PříspěvekZaslal: čtvrtek 19. květen 2016 21:43     Předmět: Citovat

Cook objavil Cookov prieliv.

Lakatos:
Cook "objavil" Cookov prieliv.

Popper:
Medzi nekonečnom rovnako nemožných alternatív, jedna hypotéza, ktorá bola zvlášť plodná v navrhovaní problémov pre ďalší výzkum a kritickú diskusiu, je domnienka (prvýkrát "potvrdená" prácou Cooka), že severný a južný Nový Zéland oddeľuje prieliv.

Kuhn:
Samozrejme by bolo hrubým anachronizmom nazvať paradigmu plochej zeme v geografii omylom. Táto je jednoducho neporovnateľná s neskoršími paradigmami: to je evidentné z faktu, že napríklad problémy zemepisu protinožcov by v nej nebolo možné ani vyjadriť. Jednako podľa Magellanovho paradigmu jeden z problémov postavených a vyriešených negatívne, bolo to, či Nový Zéland je jeden celistvý ostrov. Že tento problém vyriešil Cook, je jednako vulgárna chyba zavedených historikov, dokonale diskreditovaná súčasnou historiografiou. Objavenie Prielivu mohlo byť nemožné, alebo prinajlepšom nemusela to byť veda, nebyť prítomnosti Kráľovskej spoločnosti na palube, v osobe Sira Josepha Banksa. Je potrebné omnoho viac výzkumu mojich postgraduálnych študentov v súčasnej sociológii geografickej profesie, jednako predtým by malo byť známe, či podľa súčasnej paradigmy problém existencie Cookovho prielivu zostáva vyriešený, alebo sa stane znovu neriešeným, t.j. un-problémom.

Feyerabend:
Dávno predtým, ako zapšklý a zanovitý Cook, ktorého znalosti optiky teleskopov boli minimálne, racionálne vnútil pomocou trikov, vtipov a nelogických výrokov "vzdelanému" svetu mýtus Cookovho prielivu, maorskí vedci nielenže "vedeli" o existencii Prielivu, ale často ho prekračovali tak, že sa zmenili na vtákov. Dnes jednako nielenže je táto schopnosť, ale aj samotná znalosť "existencie" Prielivu, stratená. To je zapríčinené zlomyseľným ovplyvnením vzdelania autoritatívnymi vedcami a filozofmi, zvlášť kritickými racionalistami z LSE, ktorí neprijali môj kriticizmus a mali by byť vyrazení. "Bezpochyby tento finančný kriticizmus ideí bude efektívnejší ako [...] intelektuálny kriticizmus a mal by byť použitý."

Tak snáď ešte smajlík: Very Happy
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Skládka Jindřicha Močky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20  Další
Strana 18 z 20

Přejdi na: