Obsah fóra U Prokopnutého bubnu U Prokopnutého bubnu
Vaše oblíbená hospoda nyní již i na hexnetu!

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Amatérský film
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Filmy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Letax

PříspěvekZaslal: čtvrtek 28. prosinec 2006 15:46     Předmět: Citovat

Když se tady bavíte o těch narozeninách, napadlo mě (tedy po pravdě né mě, ale jednoho kolegu z Fanatik Studia), co pánům zfilmovat nějakou povídku z divadla krutosti? A když říkám zfilmovat tak mám na mysli skutečně profesionální úroveň. Vybrat nějakou povídku a pod produkcí Fanatik Studia (pro ty co neznají- http://www.fanatikstudio.net) a serveru www.discworld.cz to natočit. Zapojit by se mohli i lidi z tohoto fóra, kteří by měli zájem (a doufám že jich bude hodně). Co se týče zpracování, fanatik studio má z fantasy filmy nemalé zkušenosti (dovolil bych si tvrdit že největší v čr, protože se pustilo jako první v naší republice do ryzího, velkovýpravného, celovečerního fantasy filmu, kterým se momentálně zabývá (viz. třeba - http://www.mfantasy.cz/2006080045-rozhovory-fanatik-studio.html) . Právě k tomuto filmu se nám podařilo sehnat neskutečné zázemí, ať už se jedná o herce (Jiří Lábus, Roman Holý), kaskadéry (double stunt team, Agilitas), 3D grafiky k výrobě digitálních postav a bitevních scén, hudbu (Raulan Zhubanov, H. G. Williams (Letopisy Narnie, Shrek 2)) a také poloprofi až profi filmařské vybavení, a myslím že by nebyl problém podobné zázemí vybudovat i při natáčení nějakého kratšího povídkového filmu (který by měl v konečné fázi cca. 15-25 minut). Takže jde o to, jestli se vám ten nápad bude líbit, v první řadě vybrat povídku, která by se zfilmovala a poté se půjde dál. Na rovinu říkám že samotné Fanatik Studio se do toho pouštět nebude, pokud se ale setkáme s oporou tady tohoto fóra, věřím že velký počet lidí z celé české republiky by mohl dosáhnout velmi kvalitního výsledku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MUDR

PříspěvekZaslal: čtvrtek 28. prosinec 2006 15:52     Předmět: Citovat

Já si myslím, že to není špatný nápad. Viděl jsem už práci Fanatik Studia a mohu říci, že natáčejí kvalitní snímky. Hlasoval bych pro dvaceti minutovou stopáž. Myslíte, že by se to mělo natočit v angličtině nebo v češtině a přiložit titulky?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Letax

PříspěvekZaslal: čtvrtek 28. prosinec 2006 15:54     Předmět: Citovat

MUDR napsal:
Já si myslím, že to není špatný nápad. Viděl jsem už práci Fanatik Studia a mohu říci, že natáčejí kvalitní snímky. Hlasoval bych pro dvaceti minutovou stopáž. Myslíte, že by se to mělo natočit v angličtině nebo v češtině a přiložit titulky?

Já osobně bych byl pro obě jazykové verze.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
joker

PříspěvekZaslal: čtvrtek 28. prosinec 2006 16:13     Předmět: Citovat

Zní to moc hezky, ale kdo to zaplatí?
Letax

PříspěvekZaslal: čtvrtek 28. prosinec 2006 16:25     Předmět: Citovat

joker napsal:
Zní to moc hezky, ale kdo to zaplatí?

To bych vyřešil až se dohodne povídka, napíše se scénář a rozvrhne se rozpočet. Až podle toho rozpočtu se to dá rozvrhnout do sponzorů a vlastních zdrojů. Ale věřim že z penězma nebude velkej problém.
MUDR

PříspěvekZaslal: čtvrtek 28. prosinec 2006 16:30     Předmět: Citovat

Dobrá 20 minutová povídka se dá natočit s minimálním rozpočtem. Já bych peníze zatím neřešil.
nenapadáměžádnýméno
Anonymní

PříspěvekZaslal: čtvrtek 28. prosinec 2006 18:17     Předmět: Citovat

Tý jo, to je nápad. A z povídek navrhuju Inkubáce, páč ten bude rozhodně nejlevnější. Smile
MUDR

PříspěvekZaslal: čtvrtek 28. prosinec 2006 19:01     Předmět: Citovat

nenapadáměžádnýméno napsal:
Tý jo, to je nápad. A z povídek navrhuju Inkubáce, páč ten bude rozhodně nejlevnější. Smile

To jo, ale zase nejkradší. Ten by tak zabral na 2 minuty a ani se to nedá pořádně zahrát. Tahle povídka je zajímavá počtem slov. Nemá žádnou zápletku.
Hadati
Člen Klubu Terryho Pratchetta

PříspěvekZaslal: čtvrtek 28. prosinec 2006 21:36     Předmět: Citovat

Asi bych dokázal sehnat herce a lidi, co by s tím pomohli, ale to je tak vše, co bych dokázal. Sám hrát nepřipadá v úvahu, protože před kamerou zamrzám a pomoci jinak... záleželo by jak. Už teď nezvládám to, co jsem si umínil.
MUDR

PříspěvekZaslal: čtvrtek 28. prosinec 2006 21:43     Předmět: Citovat

Hadati napsal:
Asi bych dokázal sehnat herce a lidi, co by s tím pomohli, ale to je tak vše, co bych dokázal. Sám hrát nepřipadá v úvahu, protože před kamerou zamrzám a pomoci jinak... záleželo by jak. Už teď nezvládám to, co jsem si umínil.

Výborně. Jakou povídku natočíme? já osobně bych se přikláněl k Moře a malé rybky. Byla by asi nejlehčí k natočení. Děje je tam dost a nevyskytují se tam žádné jiné rasy než lidské. Problém by asi byl s lokací.
Hadati

PříspěvekZaslal: čtvrtek 28. prosinec 2006 21:48     Předmět: Citovat

Ano, Moře a malé rybky by asi byli ti nejvhodnější. Dokonce bych mohl snad i sehnat holky, co by zahrála Bábi. A možná i tu Stařenku :-)

Lokace? Nějaká travnatá louka by bohatě postačila.
MUDR

PříspěvekZaslal: čtvrtek 28. prosinec 2006 21:52     Předmět: Citovat

Hadati napsal:
Ano, Moře a malé rybky by asi byli ti nejvhodnější. Dokonce bych mohl snad i sehnat holky, co by zahrála Bábi. A možná i tu Stařenku Smile

Lokace? Nějaká travnatá louka by bohatě postačila.

Pokud seženeš Bábi a Stařenku tak by to bylo úžasné. Herecké obsazení těchto dvou rolí bylo pro mne největším oříškem. Myslíš Jaroslovu Pokornou a Naďu Vicenovou? Nebo koho?

Travnatá louka by asi nestačila, máš tam bábin domek, dokence i stařenčin a prales.
Pan Priatel

PříspěvekZaslal: čtvrtek 28. prosinec 2006 23:31     Předmět: Citovat

Tak to je teda fakt ze brutusny napad!
Normalne ste ma prekvapili kamarati!
Hlasim sa dobrovolne ku komparzu :0)
Ale taka jedna dve veticky by mi nezaskodili :0)
Som na va naozaj hrdy!
Ak sa to podari tak to urcite budem nanucovatvsetkym kamaratom!
Vynikajuci napad!
Juu...
A mate k tomu taky profesionalny pristup!
No dobre...
Uz som kludny...
Huuu...
Letax

PříspěvekZaslal: pátek 29. prosinec 2006 0:02     Předmět: Citovat

Právě jsem dočetl povídku Moře a malé rybky a myslím že ke zfilmování bude ideální. Dá se natočit velkolepě, umělecky, má pointu i docela povedené dialogy a je v ní prostě krása Zeměplochy. Co mě přijde škoda je nepřítomnost Smrtě (bez toho se tedy obejdeme) a nějakého trolla (ale tak nějakého nenápadně šoupnem do davu). Čili já jsem pro zfilmování této povídky! Takže jí asi začnu pomalu převádět do scénáře. Jakékoliv nápady na vylepšení pište!
DORFL

PříspěvekZaslal: pátek 29. prosinec 2006 0:19     Předmět: Citovat

Vynikající nápad a pokud by se to podařilo (v což silně věřím a doufám), byla by to výborné. Very Happy

Bohužel mě nenapadá, s čím bych mohl mohl být nápomocen. Filmová technika je pro mě v podstatě španělská vesnice, neznám nikoho, kdo by byl podobný nějaké postavě... snad jen... kdyby jste hledali nějaký komparz, jsem váš člověk! Wink
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Filmy Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 1 z 6

Přejdi na: