Obsah fóra U Prokopnutého bubnu U Prokopnutého bubnu
Vaše oblíbená hospoda nyní již i na hexnetu!

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Hrrr na ně!
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Obsahové chyby v překladu (nejen) Zeměplochy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
DORFL
Člen Klubu Terryho Pratchetta

PříspěvekZaslal: středa 04. duben 2007 20:39     Předmět: Citovat

Tak v Dobrých znameních chybí také nějaká stránka? Páni... Mohl bys mi to prosím také poslat? Díky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TheMole

PříspěvekZaslal: středa 04. duben 2007 21:02     Předmět: Citovat

Smile tak k přečtení Dobrých znamení v originále jsem se ještě nedostal, i když doma je mám - můžeš prosím napsat číslo stránky? Btw: "Give a man a fire and he's warm for a day, but set fire to him and he's warm for the rest of his life." Laughing Laughing
puczmeloun

PříspěvekZaslal: čtvrtek 05. duben 2007 16:11     Předmět: Citovat

Toz udelame to takhle: http://ankh.ic.cz/Dobra_znameni.doc puvodne je to mam pocit ze zemeplocha.info neni to moje autorske dilo...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
TheMole

PříspěvekZaslal: středa 01. srpen 2007 8:33     Předmět: Citovat

Tak tady je ten slíbený překlad chybějící části textu.

Nebylo to velké místo; bloky zhroucených budov se srazily tak, že vytvořily nádrž, která byla z půlky naplněná dešťovou vodou.
Kuboš Janeček poplácal svého syna po zádech.
„Pitná voda!Konečně!Dobrá práce, chlapče!“
„Víš, byl jsem se dívat na tady ty namalované věci, tati, a potom-“
„No jo, no jo, malůvky chobotnic, moc pěkné,“ zabručel Janeček. „Cha! Teď taháme pilku my, a ne že ne!Je to naše voda, na naší straně ostrova, a ať si ti umaštění mizerové tvrdí něco jiného!Ať si nechají své mizerné naplavené dřevo a ať si cucají vodu z ryb!“
„Tak jo, tati,“ přikývl Les. „A pak s nimi můžeme vyměnit vodu za nějaké dřevo a mouku, ne?“
Jeho otec opatrně mávl rukou. „Možná. Ale není kam spěchat. Už brzo najdeme mořské řasy, které půjdou zapálit. Chci říct, co jsou naše cíle v dlouhodobém výhledu?“
„Vařit jídla a udržovat se v teple?“ navrhl Les s nadějí v hlase.
„Dobře, na začátku,“ připustil Janeček. „To je samozřejmé. Ale víš co se říká, chlapče. ´Dej člověku oheň, a zahřeješ ho na jeden den. Ale zapal ho, a zahřeješ ho na celý zbytek života.´ Víš, co tím chci říct?“
„Nemyslím že se to říká právě takhle-„
„Myslím tím, že my tu můžeme zůstat, a žít o vodě a syrových rybách na…no,prakticky napořád. Ale tamta banda moc dlouho bez pořádné pitné vody nevydrží, ne? Takže k nám budou muset přijít s prosíkem, ne? A pak se bude jednat podle našich podmínek, hm?“
Položil ruku kolem ramen svého zdráhajícího se syna a máchl rukou nad krajinou.
„Chci říct, synku, že na začátku jsem neměl nic, jen tu starou loď co mi odkázal tvůj dědeček,ale-“
„-dřel jsi do úmoru-“ doplnil ho Les unaveně.
„-dřel jsem do úmoru-“
„-a vždycky jsi se snažil udržet se nad vodou-„
„-správně, vždycky jsem se snažil udržet se nad vodou-„
„-a vždycky jsi chtěl odkázat mi něco, co by-AU!“
„Přestaň si dělat ze svého táty legraci!“ vyštěkl Janeček. „Nebo ti jednu střihnu i přes druhé ucho! Tak podívej, vidíš tuhle zemi? Vidíš ji?“
„Vidím, tati.“
„Tohle je země plná příležitostí!“
„Ale není tu žádná pitná voda, a v půdě je spousta soli, tati, a je cítit mizerně!“
„Je cítit svobodou, tak to je!“
„Je cítit jako by si někdo opravdu pořádně upšoukl,tati-AU!“
„To je někdy skoro to stejné! A já myslím na tvoji budoucnost, chlapče!“
Les se podíval na plochy rozkládajících se mořských řas před sebou.
Stejně jako jeho otec i on se učil rybářem, protože takhle to v jeho rodině bylo vždycky, a on byl příliš dobrosrdečný než aby se hádal, i když ve skutečnosti chtěl být malířem, jako ještě nikdo v jeho rodině před ním. Všímal si věcí, a ty ho znepokojovaly, i když nedokázal říct proč.
Ale ty budovy prostě nevypadaly správně. Sem tam zahlédl určité známky, no, architektury, třeba morporské sloupy a klačské oblouky, ale byly připojeny k budovám, které vypadaly, jako by nějací nešikovní lidé prostě navršili kameny na jiné kameny. A potom na jiných místech byly desky naskládané na vrchu prastarých cihlových zdí a na dlážděných podlahách. Nedokázal si představit, kdo to dláždění mohl vytvořit, ale evidentně měl rád malby chobotnic.
Do hlavy se mu vkrádala myšlenka, že spor Morporčanů a Klačanů o vlastnictví tohohle prastarého kusu mořského dna naprosto postrádá smysl.
„Ehm…já o své budoucnosti taky přemýšlím, tati,“ prohlásil. „Opravdu ano.“
nenapadáměžádnýméno
Anonymní

PříspěvekZaslal: středa 01. srpen 2007 8:41     Předmět: Citovat

Čoveče Mole, dyk ty bys to moh eventuálně překládat místo Kantůrka. Dyby se mu nedejOhbože něco stalo.
TheMole

PříspěvekZaslal: středa 01. srpen 2007 8:50     Předmět: Citovat

nenapadáměžádnýméno napsal:
Čoveče Mole, dyk ty bys to moh eventuálně překládat místo Kantůrka. Dyby se mu nedejOhbože něco stalo.

Embarassed Díky, ale nemyslím si to..některé věty jsou dost kostrbaté, a obávám se, že až teď budu překládat tu druhou chybějící pasáž z Pošty, tak to bude ještě horší...
nenapadáměžádnýméno
Anonymní

PříspěvekZaslal: středa 01. srpen 2007 8:59     Předmět: Citovat

Hele, žádnej učenej z nebe nespad (ale debily jako by schazovali). Chce to jenom ňákou tu prakci a vono to pude.
DRAGONN

PříspěvekZaslal: pátek 07. září 2007 23:40     Předmět: Citovat

Mole fakt si machr !!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
puczmeloun

PříspěvekZaslal: sobota 08. září 2007 18:41     Předmět: Citovat

DRAGONN napsal:
Mole fakt si machr !!

jenom proto ze je Mol z brna nebudu to mazat...prosimte Dragone pis príspevky do diskuze a ne tohle...díky Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Tonik87

PříspěvekZaslal: úterý 14. říjen 2008 22:26     Předmět: Citovat

Ahoj. Můžete se prosím vás někdo kouknout v HNN na str. např. 423 a napsat mi, jestli to klačské písmo je čitelné? Já tam mám jen změt písmenek...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
nenapadáměžádnýméno
Anonymní

PříspěvekZaslal: středa 15. říjen 2008 6:46     Předmět: Citovat

Klačský písmo je čitelný. Akorát je použitej takovej vozdobnej font, kerej já mam v PC pod ménem Merlin. Tagže estli to máš rozmazaný, tak je to další nepovedenej výtisk.
Šimon

PříspěvekZaslal: středa 15. říjen 2008 9:37     Předmět: Citovat

Taky jsem se díval,taky to mám čitelné. Takže vadný výtisk Wink Vypadá to že na ně máš opravdu štěstí
Tonik87

PříspěvekZaslal: středa 15. říjen 2008 19:57     Předmět: Citovat

Simon88 napsal:
Taky jsem se díval,taky to mám čitelné. Takže vadný výtisk Wink Vypadá to že na ně máš opravdu štěstí

Co se dá dělat, v pátek zkusím zajít do Krakatit Bookstore Smile
Šimon

PříspěvekZaslal: středa 15. říjen 2008 20:03     Předmět: Citovat

Tonik87 napsal:
Simon88 napsal:

Co se dá dělat...

No můžeš si to třeba ještě přepsat lihovkou,nebo tak něco
Knize.Vladivoj

PříspěvekZaslal: středa 10. prosinec 2008 9:41     Předmět: Citovat

Když se jde Fred ubytovat do Ossiho pokoje, dává bytné pár tolarových bankovek. A já se ptám, KDE SE VZALY, KDYŽ PAPÍROVÉ PENÍZE DO ANKH-MORPORKU ZATÁHL AŽ VLAHOŠ? (Mohl i Mrakoplaš, ale ten se IMHO v době HNN zdržoval na ostrově a nevěděl o nich než ho poslali na Vyvažovací kontinent.)
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Obsahové chyby v překladu (nejen) Zeměplochy Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.