Obsah fóra U Prokopnutého bubnu U Prokopnutého bubnu
Vaše oblíbená hospoda nyní již i na hexnetu!

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Strata a Temná strana slunce
Jdi na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Dotazy nakladateli
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
DORFL
Člen Klubu Terryho Pratchetta

PříspěvekZaslal: úterý 30. leden 2007 22:05     Předmět: Strata a Temná strana slunce Citovat

Pane nakladateli, chtěl bych se zeptat, zda-li neuvažujete o vydání knih Strata a Temná strana slunce.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nakladatel

PříspěvekZaslal: úterý 30. leden 2007 22:09     Předmět: Citovat

Ani náhodou.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MUDR

PříspěvekZaslal: úterý 30. leden 2007 22:16     Předmět: Citovat

Pěkná odpověď, taková stručná Very Happy. Mohu se zeptat z jakých důvodů? Malý zájem?
Letax

PříspěvekZaslal: úterý 30. leden 2007 22:32     Předmět: Citovat

nakladatel napsal:
Ani náhodou.

Vy taky nic nevydáváte! Sad Sad Mě je jasný že v ČR je poptávka po knihách mizerná. Jenže ona je mizerná i nabídka! Sad Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Pan Priatel

PříspěvekZaslal: středa 31. leden 2007 10:44     Předmět: Citovat

Co keby sme si mi ako fanusici (alebo skor "vy" ako fanusici :0)) zalozili vlastne nakladatelstvo?
nakladatel

PříspěvekZaslal: středa 31. leden 2007 11:52     Předmět: Citovat

Tyhle staré knihy šly svého času do slev, protože nakladatelství Magnet jich vydalo mnoho tisíc a neprodaly se. Tak proto.
nakladatel

PříspěvekZaslal: středa 31. leden 2007 11:55     Předmět: Citovat

Jo a ještě k mizerné nabídce - ročně vychází v Česku přes deset tisíc různých titulů ve více než pěti stech aktivních nakladatelstvích!!! Tak jaká mizerná nabídka? O čem to člověče mluvíš!
Druss

PříspěvekZaslal: středa 31. leden 2007 12:24     Předmět: Citovat

Letax napsal:

Vy taky nic nevydáváte! Sad Sad Mě je jasný že v ČR je poptávka po knihách mizerná. Jenže ona je mizerná i nabídka! Sad Confused

Nedráždi nakladatele bosou nohou Laughing

Víš co já nakladatele chápu. Pokud je kniha o kterou je malý zájem, a ve finále skončí v nějakejch levnejch knihách, tak je logické že se nikdo nepustí do dalšího vydání když tu hrozí reálná šance že to bude ztrátový. Myslím si že tenhle rok by toho mohlo být dost...jsou slíbení Nómové, určitě se dělá na Wintersmithovi...takže si myslím že je to v poho. Já bych mohl taky nadávat nakl. Perseus že knížky který nemám maj v plánu dotisknout až v roce 2009 ale vyčkám Wink ...neboť kdo si počká, ten se jednou dočká Laughing Laughing
nakladatel

PříspěvekZaslal: středa 31. leden 2007 13:32     Předmět: Citovat

Raději si nedělejte falešné naděje. A ty knihy jsou hodně slabé, T.Pratchett se k nim už taky moc nehlásí, stejně jako ke starým povídkám, které jsme museli ve sbírce Divadlo krutosti oželet.
puczmeloun

PříspěvekZaslal: středa 31. leden 2007 14:43     Předmět: Citovat

Temná strana slunce a Strata slabé knihy? Co třeba kobercové? Ti byly taky znovu vydáni a já je potkávám v knihkupectvích cím dál tím mín. (mizí u zakazníku). A co třeba už zmínení nomové, ti nejsou oproti nim slabí? Mozná je to muj nazor ale ti jsou prece mnohem detstejsí a presto všechno nakonec budou znovu přeloženi a vydáni? A navíc kdy byla TSS a Strata vydány? To ze to dopadlo jak z mapama ze zemeplochy to není duvod nevydaní dnes, dyt mapy se ted taky hodne prodavajpo pratchettovi je snad poptávka velká ne? Ja nevím ze se nevydává johny to chápu ale tyhle dve knihy jsou podle me dobré dost...
Letax

PříspěvekZaslal: středa 31. leden 2007 16:01     Předmět: Citovat

nakladatel napsal:
Jo a ještě k mizerné nabídce - ročně vychází v Česku přes deset tisíc různých titulů ve více než pěti stech aktivních nakladatelstvích!!! Tak jaká mizerná nabídka? O čem to člověče mluvíš!

Já to samozřejmě nemyslel nějak zle. Ale v průměru dvacet publikací na nakladatelství ročně mi v porevoluční zemi přijde hodně slabé. Ve srovnání třeba se západem. Ale tak to není jen s knihami, tak je to se vším, to že se u nás produkuje sotva 25 celovečerních filmů je žalostné. Jediné co zde skvétá je divadlo díky podpoře ze strany politiků.

Jinak ale musím z většiny souhlasit s Puczmelounem. Sice do toho moc nevidím ale myslím si že se vydávají mnohem horší věci, které si dle mého názoru nemůže nikdy nikdo v životě koupit a knihy autorů typu Terry Pratchett mají řekl bych slušný potenciál. Jen je třeba více propagovat. A nebát se riskovat.
zavazadlo

PříspěvekZaslal: středa 31. leden 2007 20:19     Předmět: Citovat

Panove panove - vzhledem k rozloze a počtu obyvatel teto male libezne zemičky si myslim že nových vydaných titulu je tu haš haš - u celovečernich filmu bych častečně souhlasil - to je zas o penězich (jako fšechno), ale nadruhou stranu produkce kratkých hraných, animovaných i loutkových filmů je tu nadpruměrna. Vzato kolem a kolem - pohoda - kdo něco chce ten si to najde a vyběr tu je --- jasně že vám (i mě) jako fanouškum se pan nakladatel prostě nezavděči nikdy a rencat si mužete (mužeme) jak chcete (chceme Smile - dokud nebude zaručen dostatečnej zajem (ať už o novinku nebo dotisk) tak do toho nikdo nepude (to plati nejen u TALPRESSu) --- doba kdy se vydávaly knihy v desetitisicových nákladech se už nikdy nevrati soudruzi (dnes je problem i se dvouma tisicema).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Letax

PříspěvekZaslal: středa 31. leden 2007 21:15     Předmět: Citovat

zavazadlo napsal:
Vzato kolem a kolem - pohoda - kdo něco chce ten si to najde a vyběr tu je ---

No to je tvůj názor, můj pocit je jiný, ale rozhodně ti nechci podrejvat národní vědomí! Laughing Laughing (nemyšleno na nakladatelství talpress ale všeobecně na všechno v této maličké, žalostné, legislativně zaostalé, skoro rozkradené zemičce)
DORFL

PříspěvekZaslal: středa 31. leden 2007 21:25     Předmět: Citovat

Plně chápu obavy, že vydání těchto knih by mohlo být ztrátové. Ale to, že se dobře neprodávaly před deseti lety, neznamená, že by se špatně prodávaly i teď. Zvlášť když by ten náklad nebyl tak velký, jako udělalo nakladatelství Magnet-Press. A o Pratchetta je v dnešní době takový zájem, jaký snad ještě nebyl...
A jen já vím asi o čtyřech lidech, kteří by si s radostí ty knihy koupili (a není mezi nimi nikdo z tohoto fóra).
zavazadlo

PříspěvekZaslal: středa 31. leden 2007 21:30     Předmět: Citovat

Mno to je jak s tim divnym přirovnanim ke sklenicim - ja ji mam poloplnou - ty (jak se mě zda podle reakce) poloprazdnou SmileSmile --- fšak porovnej s okolnima zemičkame přopližně stejne velikosti a historie --- i Masaryk řikal že se narod da dopořadku až za 40 let (u něj myšleno po valce - pro komunizmus to plati taky - takže mame eště čas Smile --- a na zavěr ukaž mě zemičku kde sou fanoušci spokojeni s tim jak vydavaj jejich oblibeneho autora Smile --- podrejvat si nic nenecham - sem zahradnik a rejč se nepučuje stejně jako manželka SmileSmile --- (fše brat s usměvem SmileSmile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Dotazy nakladateli Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.