Obsah fóra U Prokopnutého bubnu U Prokopnutého bubnu
Vaše oblíbená hospoda nyní již i na hexnetu!

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

spam spam spam
Jdi na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Otázky ohledně fóra a stránek discworld.cz
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tutchek

PříspěvekZaslal: pátek 09. únor 2007 15:46     Předmět: spam spam spam Citovat

Kdyby provozovatel fora chtel, pred casem jsem si napsal takovou moc dobrou captchu pro phpBB forum.. mno zase tak idealni neni... na druhou stranu od te doby ani jeden spam (a ze tohle je jenom zacatek.. vsadim boty ze brzo tu budou primo zaplavy spamu behem par minut az se to nebude stacit mazat :S)

includes/user_cp.php
zmenit

kód:
   else if ( $mode == 'register' )
   {
      if ( empty($username) || empty($new_password) || empty($password_confirm) || empty($email) )
      {
         $error = TRUE;
         $error_msg .= ( ( isset($error_msg) ) ? '<br>' : '' ) . $lang['Fields_empty'];
      }
   }

na

kód:
   else if ( $mode == 'register' )
   {
      if ( empty($username) || empty($new_password) || empty($password_confirm) || empty($email) || StrToLower(Trim($_POST["captcha"])) != 'hub')
      {
         $error = TRUE;
         $error_msg .= ( ( isset($error_msg) ) ? '<br>' : '' ) . $lang['Fields_empty'];
      }
   }

/posting.php
kód:
      case 'reply':
         $username = ( !empty($HTTP_POST_VARS['username']) ) ? $HTTP_POST_VARS['username'] : '';
         $subject = ( !empty($HTTP_POST_VARS['subject']) ) ? trim($HTTP_POST_VARS['subject']) : '';
         $message = ( !empty($HTTP_POST_VARS['message']) ) ? $HTTP_POST_VARS['message'] : '';
         $poll_title = ( isset($HTTP_POST_VARS['poll_title']) && $is_auth['auth_pollcreate'] ) ? $HTTP_POST_VARS['poll_title'] : '';
         $poll_options = ( isset($HTTP_POST_VARS['poll_option_text']) && $is_auth['auth_pollcreate'] ) ? $HTTP_POST_VARS['poll_option_text'] : '';
         $poll_length = ( isset($HTTP_POST_VARS['poll_length']) && $is_auth['auth_pollcreate'] ) ? $HTTP_POST_VARS['poll_length'] : '';
         $bbcode_uid = '';

prepare_post($mode, $post_data, $bbcode_on, $html_on, $smilies_on, $error_msg, $username, $bbcode_uid, $subject, $message, $poll_title, $poll_options, $poll_length);

na

kód:
        case 'reply':
           $username = ( !empty($HTTP_POST_VARS['username']) ) ? $HTTP_POST_VARS['username'] : '';
           $subject = ( !empty($HTTP_POST_VARS['subject']) ) ? trim($HTTP_POST_VARS['subject']) : '';
           $message = ( !empty($HTTP_POST_VARS['message']) ) ? $HTTP_POST_VARS['message'] : '';
           $poll_title = ( isset($HTTP_POST_VARS['poll_title']) && $is_auth['auth_pollcreate'] ) ? $HTTP_POST_VARS['poll_title'] : '';
           $poll_options = ( isset($HTTP_POST_VARS['poll_option_text']) && $is_auth['auth_pollcreate'] ) ? $HTTP_POST_VARS['poll_option_text'] : '';
           $poll_length = ( isset($HTTP_POST_VARS['poll_length']) && $is_auth['auth_pollcreate'] ) ? $HTTP_POST_VARS['poll_length'] : '';
           $bbcode_uid = '';

if ($_POST['username'] && Trim(StrToLower($_POST['captcha'])) != 'kde')
        {
             $error_msg = "Fuckin' bots disallowed here.";
           } else {
              prepare_post($mode, $post_data, $bbcode_on, $html_on, $smilies_on, $error_msg, $username, $bbcode_uid, $subject, $message, $poll_title, $poll_options, $poll_length);
           }

/templates/subSilver/posting_body.tpl
kód:
   &lt;!-- END switch_username_select --&gt;

na

kód:
   <tr>
      <td><span><b>Captcha</b></span></td>
      <td><span>To by mě zajímalo, <input> udělali soudruzi z NDR chybu.</span></td>
   </tr>
     &lt;!-- END switch_username_select --&gt;

a nakonec

/templates/subSilver/profile_add_body.tpl

kód:
   &lt;!-- BEGIN switch_namechange_allowed --&gt;

na

kód:

&lt;!-- BEGIN switch_namechange_allowed --&gt;
   <tr>
      <td><span>Captcha:</span></td>
      <td>Když jsem šel z <input>, ztratil jsem zub.</td>
   </tr> 

Asi by se hodilo zmenit ony hlasky na neco vic zemeplosskeho, ale mely by zustat bez diakritiky a bez moznosti vice variant, treba "kolik je dve a dve" nabizi jak 4 tak ctyri tak čtyři, coz neni idealni...

EDIT: to &lt; a &gt; jsou samo spicate zavorky.. kdybych to naspal s nima tak to to forum zmrsi, a entity zase neprelozii... grr.. no nic..

EDIT2: koukam ze to forum tak rozes.... ze... PHP vzpada v poho, sablony jsou zde:

http://www.tulacek.info/tmp/captcha.txt
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
majls

PříspěvekZaslal: pátek 09. únor 2007 16:23     Předmět: Citovat

diky moc. o necem podobnem taky zacinam uvazovat. zatim se da zvladat mayat spam rucne ale tohle vylepseni asi stejne hodne brzo pridam minimalne pro anonzmni uzivatele.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Case
Noční hlidka

PříspěvekZaslal: pátek 09. únor 2007 16:50     Předmět: Citovat

Captcha je ovšem prasárna v tom ohledu, že vyřazuje i lidi - například slabozraké.

BTW, majlsi, už před nějakou dobou jsem Ti házel ohledně spamu jistý odkaz v organizačním fóru, viděl jsi ho?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
majls

PříspěvekZaslal: pátek 09. únor 2007 16:53     Předmět: Citovat

jj jestli me pamet neklame tak jo. jak jsem rikam zatim mnoystvi spamu neni nijak moc velke tak spis jen tak zatim zjistuju jak to resi ostatni a vznejslim jak to vyresit jeste lip Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
tutchek

PříspěvekZaslal: pátek 09. únor 2007 19:52     Předmět: Citovat

No tohle neni captcha v klasickem smyslu, ze by se objevil obrazek a mel jsi napsat co tam je..

tohle zobrazi vetu

kdyz jsem sel z [ ] ztratil jsem zub

a do toho policka mas doplnit vhodne slovo... pravda vyradi to na druhou stranu ty co neznaji dane uslovi (proto se vyplati neco notoricky znameho) a cizince (slovaky neberu za cizince)... ale na druhou stranu se tu mluvi cesky a vetsina spambotu (a nebo pripadne spammeru co za to dostavaj zaplaceno a celej den u toho sedi.. i takovi byvaji) to proste neda.. protoze neumej cesky...
Druss
Člen Klubu Terryho Pratchetta

PříspěvekZaslal: pátek 02. březen 2007 19:40     Předmět: Citovat

Tak už to začíná bejt hustý...za 5 minut to napíše do všech kategorií a ještě mi to stačilo poslat 4 soukromý zprávy
Voronde

PříspěvekZaslal: pátek 02. březen 2007 19:47     Předmět: Citovat

Přesně tak, mně sice zatím 1 zprávu, ale i tak...
edit: tak po přihlášení tu také žádné zprávy nemám

Naposledy upravil Voronde dne pátek 02. březen 2007 20:34 , celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MUDR

PříspěvekZaslal: pátek 02. březen 2007 19:55     Předmět: Citovat

me to odeslalo na email upozornění na 4 zprávy, ale když jsem se přihlásil tak jsem je tam neměl. POkud je někdo smazal tak děkuji.
DORFL

PříspěvekZaslal: pátek 02. březen 2007 21:04     Předmět: Citovat

Začíná to tu být opravdu zajímavé... Mně přišly tři upozornění a nic.

Možná by to chtělo víc moderátorů...
Elhana

PříspěvekZaslal: pátek 02. březen 2007 21:14     Předmět: Citovat

Taky jedno upozornění na novou zprávu, ale horší je, že když proklikávám novinky, tak jsou to skoro samé spamy.
Case
Noční hlidka

PříspěvekZaslal: pátek 02. březen 2007 21:21     Předmět: Citovat

Už jsem snad témata promazal. Co dodat než omluvu za způsobené nepříjemnosti...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MUDR

PříspěvekZaslal: pátek 02. březen 2007 22:26     Předmět: Citovat

Za to se neomlouvejte, za to nemůžete. Ale přesto děkujeme, hned se tu dá líp dejchat.
majls

PříspěvekZaslal: sobota 03. březen 2007 11:11     Předmět: Citovat

bohužel nezbývá než abych pridal i svoji omluvu. no nezbývá nez se vrátti k tomu ze na forum mohou pouze registrovani uživatelé. dalsi zabezpečení bude brzo následovat.
Case
Noční hlidka

PříspěvekZaslal: sobota 03. březen 2007 13:13     Předmět: Citovat

Zrovna tohle má nicméně na svědomí registrovaný "uživatel"...Sad
puczmeloun

PříspěvekZaslal: sobota 03. březen 2007 13:20     Předmět: Citovat

Nakej svinák co se nudí...je to skoda ze lidi takhle votravujou
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Otázky ohledně fóra a stránek discworld.cz Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.