Obsah fóra U Prokopnutého bubnu U Prokopnutého bubnu
Vaše oblíbená hospoda nyní již i na hexnetu!

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zeměplocha bez Kantůrka
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Terry Pratchett a ti druzí
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Case
Noční hlidka

PříspěvekZaslal: pondělí 26. únor 2007 11:03     Předmět: Citovat

Ta jistota, že by to bez Kantůrka bylo příšerný a nedalo se číst a to, jak by vám hrozně vadila jiná jména, mi připadá legrační...

Kantůrek není jediný slušný překladatel u nás, a vy tady navíc neuvažujete situaci "jak by asi vypadalo, kdyby Zeměplochu překládal od začátku někdo úplně jiný, tudíž jsem Kantůrkovu verzi nikdy vůbec neviděl", jako spíš situaci "jsem zvyklý na Kantůrkův překlad a nedokážu si představit, že bych měl číst jiný překlad"
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Tomis
Člen Klubu Terryho Pratchetta

PříspěvekZaslal: pondělí 26. únor 2007 12:59     Předmět: Citovat

tak tak, plne souhlasim.
ono i medkuv preklad HP je taky celkem slusny, i kdyz se jedna o neco malinko jineho. S tema jmenama je vzdycky potiz, zvlast kdyz neco v originale znamenaji, co ma dulezity nadech pro pribeh
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
nenapadáměžádnýméno
Anonymní

PříspěvekZaslal: pondělí 26. únor 2007 13:07     Předmět: Citovat

Case napsal:
Ta jistota, že by to bez Kantůrka bylo příšerný a nedalo se číst a to, jak by vám hrozně vadila jiná jména, mi připadá legrační...

Jedinej způsob jak to zjistit je zapíchnout Kantůrka, počkat až někdo přeloží něco novýho vod TP a pak porovnávat. Hlásí se někdo dobrovolně ? Smile
tutchek

PříspěvekZaslal: pondělí 26. únor 2007 14:19     Předmět: Citovat

To uz bych byt tebou (pro blaho vsech) pockal na jeden ze tri duvodu, proc by Kanturek mohl prestat preklaat zemeplochu (a jake to jsou? nereknu.. mel jsi byt na trpasliconu Wink )... a az jeden zt ech tri duvodu nastane.. tak te ztlucem, pac jsi to privolal!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sargon

PříspěvekZaslal: pondělí 26. únor 2007 14:34     Předmět: Citovat

nenapadáměžádnýméno napsal:
Jak by řek Vetinari : "Dyby sme neměli vlastního Kantůrka, museli bysme si ňákýho udělat." Very Happy

To řekl Važuzel.
Vetinari řekl:"A já si myslím,že přesně to jsem udělal."
Case
Noční hlidka

PříspěvekZaslal: pondělí 26. únor 2007 14:36     Předmět: Citovat

Case napsal:

Jedinej způsob jak to zjistit je zapíchnout Kantůrka, počkat až někdo přeloží něco novýho vod TP a pak porovnávat. Hlásí se někdo dobrovolně ? Smile

Ne, jediný způsob, jak to zjistit, by byl vrátit se v čase a zabránit Kantůrkovi v překládání Zeměplochy.
Sargon

PříspěvekZaslal: pondělí 26. únor 2007 14:45     Předmět: Citovat

tutchek napsal:
To uz bych byt tebou (pro blaho vsech) pockal na jeden ze tri duvodu, proc by Kanturek mohl prestat preklaat zemeplochu (a jake to jsou? nereknu.. mel jsi byt na trpasliconu Wink )... a az jeden zt ech tri duvodu nastane.. tak te ztlucem, pac jsi to privolal!

Já to kldně řeknu.
Kantůrek řkl:"Buďto umřu nedej bože já,nebo umře nedej bože Pratchett,nebo se zbláznim natolik,že už tonebudu moct překládat,nebo se Pratchett zblázní natolik,že už to nebude moci psát.Jelikož jsme steně staří,tak se nám to může stát současně
nenapadáměžádnýméno
Anonymní

PříspěvekZaslal: pondělí 26. únor 2007 14:54     Předmět: Citovat

Case napsal:
Ne, jediný způsob, jak to zjistit, by byl vrátit se v čase a zabránit Kantůrkovi v překládání Zeměplochy.

A ty snad umíš cestovat časem chlapče ? Pokuď jó, dal bych ti seznam brabenců, na kerý bys moh šlápnout. Laughing
nenapadáměžádnýméno
Anonymní

PříspěvekZaslal: pondělí 26. únor 2007 14:54     Předmět: Citovat

Sargon napsal:
To řekl Važuzel. Vetinari řekl:"A já si myslím,že přesně to jsem udělal."

Dyk já vim. Smile
Sargon

PříspěvekZaslal: pondělí 26. únor 2007 14:57     Předmět: Citovat

Case napsal:
Case napsal:

Ježe pak by zeměplochu nepřekládal Kantůrek a ty bysnevěděl že se máš vrátit v čase,takže by Zeměplochu zase překládal Kantůrek a ty by ses vrátil v čese.....a máme tu...ČASOVOU SMYČKU
Lepší by bylo unést pár překladtelů,dát jim nějakou Zeměplochu v originále a snažte se kluci
Sargon

PříspěvekZaslal: pondělí 26. únor 2007 15:00     Předmět: Citovat

Case napsal:

A ty snad umíš cestovat časem chlapče ? Pokuď jó, dal bych ti seznam brabenců, na kerý bys moh šlápnout. Laughing

Tu už si na ně šlápnul takže se nic nestane,takže můžeš klidně stepovat
nenapadáměžádnýméno
Anonymní

PříspěvekZaslal: pondělí 26. únor 2007 15:03     Předmět: Citovat

Sargon napsal:
Tu už si na ně šlápnul takže se nic nestane,takže můžeš klidně stepovat

To jako já? Páč estli jó, tak né. Já časem cestovat zpátky neumim.
Mimochodem ta ČASOVÁ SMYČKA se dá taky vysvětlit jináč. Tak, že by mohla klíďo fungovat.
tutchek

PříspěvekZaslal: pondělí 26. únor 2007 15:06     Předmět: Citovat

Sargon napsal:
Já to kldně řeknu.
Kantůrek řkl:"Buďto umřu nedej bože já,nebo umře nedej bože Pratchett,nebo se zbláznim natolik,že už tonebudu moct překládat,nebo se Pratchett zblázní natolik,že už to nebude moci psát.Jelikož jsme steně staří,tak se nám to může stát současně

Plus jeste se rekne ze uz nam nevyhovuje..

tzn bud rekne komunita ze uz to nevyhovuje.. nebo jeden zblbne.. nebo jeden zemre... tehdy a jen tehdy by mohlo dojit k tomu ze by kanturek mohl prestat prekladat

k prvnimu snad nedojde.. a dalsi dve snad pockaj jak dlouho je to jen mozny... aneb "VZDY JE CAS NA DALSI POSLEDNI CHVILI"
HAL

PříspěvekZaslal: pondělí 26. únor 2007 15:38     Předmět: Citovat

Jak by to vypadalo bez Kantůrka? Čet někdo z vás slovenskej překlad LOTRa? Tak asi tak...
Cellindra
Člen Klubu Terryho Pratchetta

PříspěvekZaslal: pondělí 26. únor 2007 16:28     Předmět: Citovat

Dovolím si přerušit váš chvalozpěv a upozornit, že ne všichni smýší stejně jako vy. Například profesionální překladatelé a kritici. (Viz Jan Vaněk, jr. a jeho článek v Interkomu:http://interkom.scifi.cz/1997/19970213.htm)
Až objevím kritiky několika Kantůrkových překladů, které jsem kdysi na netu zahlédla, tak je sem taky pastnu.

Ovšem tím nechci páně Kantůrkův přínos nijak snižovat. Při překládání Průvodce jsem se přesvědčila o dvou věcech:
1. Nikdo není neomylný a Kantůrek teprve ne.
2. Já bych to tak dobře přeložit neuměla, ale zase bych nadělala míň chyb. :)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Terry Pratchett a ti druzí Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

Přejdi na: