Obsah fóra U Prokopnutého bubnu U Prokopnutého bubnu
Vaše oblíbená hospoda nyní již i na hexnetu!

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Páně Pratchettovo zrání či zenit - Noční Hlídka vs. Buch
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Terry Pratchett a ti druzí
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Noby

PříspěvekZaslal: čtvrtek 15. březen 2007 16:13     Předmět: Citovat

Van Goh sice taky skončil na psychiatrii ,ale myslím si ,že něco takového by on asi nemaloval....to mi k němu prostě nesedí... Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
puczmeloun

PříspěvekZaslal: čtvrtek 15. březen 2007 18:08     Předmět: Citovat

No právě...navíc on si prece nikam nelepil zadne vzkazy...ze ne? Je tu nejaký kulturní referent?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
DORFL
Člen Klubu Terryho Pratchetta

PříspěvekZaslal: čtvrtek 15. březen 2007 21:27     Předmět: Citovat

Mák napsal:
DORFL napsal:
Asi budu za totálního blbce, ale v jaké knize je ten malíř Vidojje Grassel zmiňován? Vůbec si nemůžu vzpomenout...

Buch! Je to ten maník co namaloval Ten obraz

Díky moc. Smile A to jsem to četl docela nedávno...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Elischka

PříspěvekZaslal: pátek 16. březen 2007 12:09     Předmět: Citovat

puczmeloun napsal:
No právě...navíc on si prece nikam nelepil zadne vzkazy...ze ne?

Ne, ale zato si jednou uřízl ucho. Very Happy
Noby

PříspěvekZaslal: pátek 16. březen 2007 15:46     Předmět: Citovat

Počkat ..Vidojj Grassel taky provozoval nějaké sebezničování?
Elischka

PříspěvekZaslal: sobota 17. březen 2007 17:15     Předmět: Citovat

Noby napsal:
Počkat ..Vidojj Grassel taky provozoval nějaké sebezničování?

Třeba pravidelně polykal peří, vždyť se peřím zadusil. Ale to ho vlastně zničilo Kuře. Very Happy Wink
Noby

PříspěvekZaslal: sobota 17. březen 2007 20:41     Předmět: Citovat

Van Goha taky pronásledovalo kuře?? Very Happy
Elischka

PříspěvekZaslal: neděle 18. březen 2007 9:41     Předmět: Citovat

Noby napsal:
Van Goha taky pronásledovalo kuře?? Very Happy

Třeba jo, co Ty víš. Wink Very Happy
puczmeloun

PříspěvekZaslal: neděle 18. březen 2007 20:35     Předmět: Citovat

No vy ste teda kulturni dejepisci jak noha Very Happy (Ja teda taky ale o to me nejde) ale dival sem se na lspace do anotací a vono tam nemaj taky ani slovo...sakris a van gogh podle toho co tady plácáte to taky není...a jineho šilence (krome dalího, ale ten si nelepil vzkazy a nemel nic spolecneho s kuretem) neznám Very Happy to sou teda problémy...
Tomis

PříspěvekZaslal: neděle 18. březen 2007 23:32     Předmět: Citovat

jedinej problem je ten, ze v originale se ten malir jmenuje
Methodia Rascal, takze primou souvislost na od pana P. "Vincenta" tam nevidim. To G je az tvorbou pana K.(btw rascally znamena v originale nicemny, proto as Grassel)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Noby

PříspěvekZaslal: pondělí 19. březen 2007 21:31     Předmět: Citovat

Ach jo!Tak to máme po zábavě Wink ...tak to vypadá ,že tato postava je čistě fatazijní...
Elischka

PříspěvekZaslal: úterý 20. březen 2007 13:09     Předmět: Citovat

Noby napsal:
Ach jo!Tak to máme po zábavě Wink ...tak to vypadá ,že tato postava je čistě fatazijní...

To mi zase na TP úplně nesedí...
Noby

PříspěvekZaslal: úterý 20. březen 2007 13:44     Předmět: Citovat

No právě ....,ale v Buch! přece byla jistá spojitost seŠifrou mistra Leonarda....četli jste ji?Já osobně jsem toho v půlce nechala(přišlo mi to moc nechutné.. Wink )
VeHaLi

PříspěvekZaslal: úterý 20. březen 2007 13:55     Předmět: Citovat

Já jsem tedy Šifru četla, ale žádná pdobnost s Buch! mě na mysl nepřišla. Šifra se mi líbila, ale když jsem si od Browna přečetla další knihy, zjistila jsem, že píše dost šablonovitě, že používá naprosto shodnou strukturu příběhu a stejné triky pro udržení napětí, načasování a tak, že pjři druhé třetí knize dokážete dost rychle ohdadnout, jak se to bude dál vyvíjet.

Harry Potter se mi líbí, furt věřím, že Sirius není mrtvý, že Snape není tak okatě zlý, že Brumbál z toho taky nějak vyvázl a schovává se, že to Harry všechno přežije a tak. Začala jsem to číst jako příběh spíše dětský a pohádkový a jako takový by měl i skončit, protože jinak to nebude fér vůči čtenářům.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
spoquito

PříspěvekZaslal: úterý 20. březen 2007 14:39     Předmět: Citovat

citace:
,ale v Buch! přece byla jistá spojitost seŠifrou mistra Leonarda..

byla, prislo mi, ze si z toho prachett dela legraci...

citace:
Já osobně jsem toho v půlce nechala(přišlo mi to moc nechutné.. Wink )

na sifru mistra leonarda se neda divat jako na umelecke veledilo s hlubokym smyslem... je to precejom kniha, ktera ma pobavit napnout a vyvolat nejakou kradkodobou emocinalni reakci...ne ovlivnit dejiny literatury...je remeslne dobre zvladnuta, napinava, ale po tom, co si ji jeden precte, na ni brzo zapomene...stejne jako film...jednou se na nej clovek koukne, ale staci to. nic vic. ted te nechci urazit, ale rict, zes ji nedocetla proto, ze ti prisla nechutna, mi prijde jako pozerstvi...ta kniha ma jen pobavit na jeden vecer...

citace:
zjistila jsem, že píše dost šablonovitě, že používá naprosto shodnou strukturu příběhu a stejné triky pro udržení napětí

Smile to znam, nejenom u browna, proto se snazim cist knihy od stejnych autoru nebo z ruznych serii s ostupem, postupne...u pratchetta mi to ale nevadi, toho nemuzu nabazit..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger MSN Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Terry Pratchett a ti druzí Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Strana 8 z 10

Přejdi na: