Obsah fóra U Prokopnutého bubnu U Prokopnutého bubnu
Vaše oblíbená hospoda nyní již i na hexnetu!

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Věda na zeměploše - Koule
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Knihy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hadati
Člen Klubu Terryho Pratchetta

PříspěvekZaslal: sobota 21. říjen 2006 22:05     Předmět: Citovat

O žádné společné, která by vyšla i u nás, nevím.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Martinez

Bydliště: Kladno - město vydolovaného uhlí a spousty oceli žadonící o to aby byla sebrána

PříspěvekZaslal: středa 15. listopad 2006 21:17     Předmět: Citovat

Dneska jsem dočetl a líbilo - pravda není to už tolik na Zeměploše, ale spíš o Zemneploše, Pratchettovo příběh ale nebyl ani nijak silnej v jedničce (a tehdy jsem od tý knížky opravdu očekával něco jinýho)...

Jinak na wikipedii jsem viděl citáty z Vědy trojky - nevíte náhodu jak to s ní bude u nás?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
Elischka

PříspěvekZaslal: čtvrtek 16. listopad 2006 11:52     Předmět: Citovat

Hm, tak jsem dočtla... Hex se koukám docela rozjel Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Duirin

PříspěvekZaslal: pátek 24. listopad 2006 21:18     Předmět: Citovat

Už jsem to dočetl před pár týdny a musím říct, že jak mě jednička příliš nezaujala, ale byl tam alespoň celkem zajímavý ten Zeměplošský příběh, tak tenhle druhý díl podle mě po všech stránkách horší.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cellindra

PříspěvekZaslal: neděle 26. listopad 2006 18:46     Předmět: překlad Koule Citovat

Taky jsem před nedávnem dočetla. Obsahově se mi líbila, obzvláště hezký mi přišly kousky, kde se navážejí do náboženství ("myslete si, že mluvíme o všech ostatních, jen ne o tom vašem"). Ovšem překlad je tristní. Myslím, že Krejčová bylo šlápnutí vedle. Co víc, pořádné dupnutí vedle... O chybách se tu nechci moc rozpovídávat, určitě jste si taky alespoň několika všimli, ale chvílemi jsem měla pocit, že díky špatnému překladu vůbec nechápu, o čem se to mluví (a to mám se čtením odborných textů nemalou zkušenost). Nejasné věty, divné slovosledy, občas se úplně ztratila pointa celé úvahy (viz ten kousek s Rumplcimprcamprem - za to by si zasloužila na překladatelský skřipec). No jo, co se dá dělat. Snad to bude příště lepší...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
nenapadáměžádnýméno
Anonymní

PříspěvekZaslal: pátek 01. prosinec 2006 13:17     Předmět: Citovat

A von to nepřekládal celý Kantůrek ?
majls

PříspěvekZaslal: pátek 01. prosinec 2006 13:32     Předmět: Citovat

nenapadáměžádnýméno napsal:
A von to nepřekládal celý Kantůrek ?

On to nepřekládal vubec Kanturek. v tom je ten problem
Hadati

PříspěvekZaslal: sobota 02. prosinec 2006 9:55     Předmět: Citovat

Oprava, Kantůrek překládál jen ten zeměplošský příběh, co napsal Pratchett. Ty vědecké věcičky od Cohena a Stewarta překládala Krejčová.
nenapadáměžádnýméno
Anonymní

PříspěvekZaslal: sobota 02. prosinec 2006 11:08     Předmět: Citovat

Tak tim by se to dalo asi vysvětlit. A proto :

Fůůůůj, Hanbáááá a Chléb a hry!

Nehanim dílo, líp bych to nesved. Ale nemoh sem si to vodpustit.
Drizzt

PříspěvekZaslal: úterý 02. leden 2007 17:57     Předmět: Citovat

Tak jsem dočetl Kouli na stranu 290 a najednou je tam zase 259 - 290 a pokračuje 323. 33 stran úplně chybí Mad. Může mi to někdo vysvětlit, případeně napsat kde se dají sehnat, páč účet jsem asi zahodil. A netvrďte mi, že se ztratily někde v K - prostoru...
MUDR

PříspěvekZaslal: úterý 02. leden 2007 18:59     Předmět: Citovat

Drizzt napsal:
Tak jsem dočetl Kouli na stranu 290 a najednou je tam zase 259 - 290 a pokračuje 323. 33 stran úplně chybí Mad. Může mi to někdo vysvětlit, případeně napsat kde se dají sehnat, páč účet jsem asi zahodil. A netvrďte mi, že se ztratily někde v K - prostoru...

Já ji měl naprosto v pořádku.
puczmeloun

PříspěvekZaslal: úterý 02. leden 2007 19:37     Předmět: Citovat

Hej dobrý...33 stránek...to je jak v Dobrých znameních kde prekladatel zapomel uplne na jednu stranku....btw kdyby o tom nekdo nevedel ja mu tu zbyvajici poslu...
Hadati

PříspěvekZaslal: úterý 02. leden 2007 21:43     Předmět: Citovat

Drizzt napsal:
Tak jsem dočetl Kouli na stranu 290 a najednou je tam zase 259 - 290 a pokračuje 323. 33 stran úplně chybí :x. Může mi to někdo vysvětlit, případeně napsat kde se dají sehnat, páč účet jsem asi zahodil. A netvrďte mi, že se ztratily někde v K - prostoru...

Jasný tiskařský zmetek. Jestli nemáš účtenku, tak to reklamuj přímo u Talpressu, tam ti to snad vymění i bez ní.
DORFL

PříspěvekZaslal: úterý 02. leden 2007 21:57     Předmět: Citovat

Já jsem si zase koupil Kouli, kde byli stránky natištěny nakřivo. Když jsem ji reklamoval a vybíral si jinou, tak jsem takových viděl víc.
MUDR

PříspěvekZaslal: úterý 02. leden 2007 22:09     Předmět: Citovat

To by se těm trpaslíkům nemělo dovolit. Tisknout magické texty i ty světské stejnými literami a ještě k tomu na křivo. Very Happy
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Knihy Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 2 z 7

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.