Obsah fóra U Prokopnutého bubnu U Prokopnutého bubnu
Vaše oblíbená hospoda nyní již i na hexnetu!

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

petice za omezení kouření
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 24, 25, 26, 27  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Skládka Jindřicha Močky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Podepíšete tuto petici?
ano
61%
 61%  [ 37 ]
ne
38%
 38%  [ 23 ]
Celkem hlasů : 60

Autor Zpráva
Sargon

PříspěvekZaslal: pondělí 03. prosinec 2012 19:11     Předmět: Citovat

Ikshorm napsal:
Sargon napsal:
Ikshorm napsal:

Co se týče obalů na cigarety, co bude dál? Vytetují nám hned po narození nad genitálie nápis "Nechráněný sex může vést k nakažení pohlavní chodobou!", protože je třeba to mít na paměti, a když apel na lidský rozum selhává, tak aspoň na očích?

Tak pokud se k tomu trozjhodnou jejich rodiče, tak proč ne. Jsou to přece jenom JEJICH děti, že.

O legislativě řešící nápisy nebo obrázky na cigaretách nerozhodli rodiče, ale vlády. Vykládáš si moji analogii zcela špatně.

Ale kdepak, já si ji vyložili naprosto správně. Kdyby vláda chtěla tetovat genitálie novorozenců, je to nepochybně špatně. Na tom se všichni shodnem. Shodli bychom se ale, kdy by se ale všichni na tom, že je to špatné, i kdyby se na tomto dohli jejich rodiče a pokud ano, čím se to liší od náboženských praktik s genitáliemi novorozenců?
A ano, jsem si vědom toho, že odbíhám od tématu, takž toho tady a teď nechávám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ikshorm
Člen Klubu Terryho Pratchetta

PříspěvekZaslal: pondělí 03. prosinec 2012 19:35     Předmět: Citovat

Sargon napsal:
Ikshorm napsal:
Sargon napsal:
Ikshorm napsal:

Co se týče obalů na cigarety, co bude dál? Vytetují nám hned po narození nad genitálie nápis "Nechráněný sex může vést k nakažení pohlavní chodobou!", protože je třeba to mít na paměti, a když apel na lidský rozum selhává, tak aspoň na očích?

Tak pokud se k tomu trozjhodnou jejich rodiče, tak proč ne. Jsou to přece jenom JEJICH děti, že.

O legislativě řešící nápisy nebo obrázky na cigaretách nerozhodli rodiče, ale vlády. Vykládáš si moji analogii zcela špatně.

Ale kdepak, já si ji vyložili naprosto správně. Kdyby vláda chtěla tetovat genitálie novorozenců, je to nepochybně špatně. Na tom se všichni shodnem. Shodli bychom se ale, kdy by se ale všichni na tom, že je to špatné, i kdyby se na tomto dohli jejich rodiče a pokud ano, čím se to liší od náboženských praktik s genitáliemi novorozenců?
A ano, jsem si vědom toho, že odbíhám od tématu, takž toho tady a teď nechávám.

Rolling Eyes Neodváděj pozornost k náboženství.

Moje logika je následující:
A1. Kouření způsobuje často nemoci a předčasnou smrt.
A2. Kouření je špatné, ale bez ohledu na vývoj společnosti módní a láká mladé. Kuřáci kouří rádi (teda aspoň všichni, co znám).
A3. Kuřáci ohrožují zdraví ostatních.
A4. Všichni už několik desetiletí vědí, že kouření je špatné, a přesto to dělají.
A5. Ergo, lidé jsou blbci a je potřeba jim to připomínat. Na krabičkách, baleném tabáku, zapalovačích, sirkách, prostě všech věcech spojených s kouřením.

B1. Nechráněný sex vede (dle situace v regionu i často) k pohlavním chodobám. Léčby některých jsou pro zdravotní pojišťovny nákladné srovnatelně s chorobami způsobenými kouřením.
B2. V některých situacích mladí i staří jednají lehkovážně. Sex má rád skoro každý.
B3. Potenciálně nakažení pohlavně přenosnými chorobami ohrožují zdraví svých partnerů, u některých nemocí i nezůčastněných.
B4. Všichni vědí, že nechráněný sex vede k pohlavním chorobám, přesto tu máme nejvyšší výskyt HIV za posledních 20 let, vrací se kapavka a syfilis, o chlamidiích a herpes nemá ani smysl se bavit.
B5. Ergo, lidé jsou blbci a je třeba jim to připomnínat. Psát to na kondomy je nesmysl - míjí to cílovou skupinu. K sexu si není třeba nic kupovat, takže ani upozornění na pomůckách ze sexshopů nemá valný význam. Jediné, co potřebujeme k nechráněnému sexu jsou naše genitálie, proto zaveďme mandatorní upozornění v jejich bezprostřední blízkosti. A když nepomůže nápis, tak obrázek nemocného přirození jedince opačného pohlaví (ok, to je nekorektní vůči homosexuálům, ale v obecné rovině to dává smysl).

Výchozí situace je stejná, geneze řešení se přímo nabízí. Nebo mám ve své úvaze nějakou logickou chybu?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
TheMole

PříspěvekZaslal: pondělí 03. prosinec 2012 19:46     Předmět: Citovat

A co slepci, hm? Jak bys varoval je? Wink
Ikshorm

PříspěvekZaslal: pondělí 03. prosinec 2012 19:54     Předmět: Citovat

TheMole napsal:
A co slepci, hm? Jak bys varoval je? Wink

Ti na krabičkách od cigaret taky nic nevidí, takže mají smůlu/štěstí (nehodící se škrtněte).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Knihomol r. .303.

PříspěvekZaslal: pondělí 03. prosinec 2012 20:36     Předmět: Citovat

Ikshorm: Pokud řešení problému A metodou x nevede k řešení, neznamená to, že nelze metodou x dojít k řešení problému B.
Tvá úvaha B totiž pohořela ne na tom, že by byla v obou úvahách chyba, ale že jsi záměrně ignoroval změnu podmínek: Ke kouření potřebuješ cigarety, k sexu nepotřebuješ nic. Proto není žádné zboží, na které by se dal umístit regulační obrázek. Je třeba najít jinou cestu k omezení tohoto problému. U cigaret máme prostě výhodu. Ano, můžeš najít důvod, proč ji nevyužít. Ale že to není globální řešení na všechny problémy lidstva to není. To je záměrný logický klam. A dost solidně průhledný.

TheMole: Vlastně to samé co Ikshorm. Slepce neovlivníme, můžeme ovlivnit alespoň ostatní.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Ikshorm

PříspěvekZaslal: pondělí 03. prosinec 2012 20:44     Předmět: Citovat

Knihomol r. .303. napsal:
Ikshorm: Pokud řešení problému A metodou x nevede k řešení, neznamená to, že nelze metodou x dojít k řešení problému B.
Tvá úvaha B totiž pohořela ne na tom, že by byla v obou úvahách chyba, ale že jsi záměrně ignoroval změnu podmínek: Ke kouření potřebuješ cigarety, k sexu nepotřebuješ nic. Proto není žádné zboží, na které by se dal umístit regulační obrázek. Je třeba najít jinou cestu k omezení tohoto problému. U cigaret máme prostě výhodu. Ano, můžeš najít důvod, proč ji nevyužít. Ale že to není globální řešení na všechny problémy lidstva to není. To je záměrný logický klam. A dost solidně průhledný.

TheMole: Vlastně to samé co Ikshorm. Slepce neovlivníme, můžeme ovlivnit alespoň ostatní.
No, já to sice nepovažuju za výchozí podmínku - spíš za rozdíl mezi průmyslovou likérkou a pěstitelskou pálenicí, chápu ale tvůj pohled na věc. Pak je tu ještě nezanedbatelný fakt, že z kouření plynou daně a ze sexu ne, takže to státní optikou skoro ani srovnávat nejde.

Naposledy upravil Ikshorm dne pondělí 03. prosinec 2012 20:45 , celkově upraveno 1 krát.
Sargon

PříspěvekZaslal: pondělí 03. prosinec 2012 20:45     Předmět: Citovat

A flužno říci, že díky velké propagaci kondomů v reklamách, ve školách, na přednáškách, besedách atd. byl tento problém vcelku eliminován.

A ano, lidé jsou blbci a je potřeba jim to připomínat.
Ikshorm

PříspěvekZaslal: pondělí 03. prosinec 2012 20:45     Předmět: Citovat

Sargon napsal:
A flužno říci, že díky velké propagaci kondomů v reklamách, ve školách, na přednáškách, besedách atd. byl tento problém vcelku eliminován.

A ano, lidé jsou blbci a je potřeba jim to připomínat.

Nebyl - viz B4.
Mágor

PříspěvekZaslal: úterý 04. prosinec 2012 9:45     Předmět: Citovat

Když už ste v tom, tak

http://www.novinky.cz/domaci/286655-cssd-po-vzoru-australie-zvazuje-drasticke-obaly-cigaret.html

Teda srovnávat míru zdanění ve VB a ČR je dost mimo mísu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Knize.Vladivoj

PříspěvekZaslal: úterý 04. prosinec 2012 11:08     Předmět: Citovat

Socanům zase hrabe. Z dalších zpráv, papež odhalen jako katolík.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sargon

PříspěvekZaslal: čtvrtek 17. leden 2013 16:27     Předmět: Citovat

DORFL napsal:
Zapálili byste dítěti cigaretu?

Zapálili byste českému dítěti cigaretu?

Nojo, Brno.
Osobně bych ale neočekával, že by to třeba v Praze dopadlo o moc lépe. Vždyť je to přeci JEJICH zdraví, že? Takže je jen JEJICH věc, jestli si ho chtějí zkazit, že?
Vildak

PříspěvekZaslal: čtvrtek 17. leden 2013 16:49     Předmět: Citovat

A) Jo. (víceméně) (a přesto ty lidi odsuzuji)
B) Ne, v Praze by to nedopadlo o nic lépe.
C) Děti jsou dvakrát starší, než ty thajské (nebo ty thajské vypadají hodně mladě). Já bych nezapálil ani jim, což o to, ale myslím si, že šestiletým dětem by snad nezapálila ani větší část Čechů.
DORFL

PříspěvekZaslal: pátek 26. duben 2013 11:51     Předmět: Citovat

DORFL zde 8. 5. 2009 napsal:
Nic takového se nikdy ve skutečnosti nestane. To by byla pořádná hloupost... Nikdo není takový politický sebevrah, aby se kouření a prodej tabáku vůbec snažil zakazovat. Už když by se na veřejnost dostala o takovém úmyslu zpráva, tak by byl slyšet ten řev lidu...

Ach ta naivita! Smile

Zákaz kouření v restauracích má být od ledna 2014
DORFL

PříspěvekZaslal: pátek 26. duben 2013 12:01     Předmět: Citovat

Já, ač nekuřák, jen žasnu, co si to vymýšlejí. Každý má právo na provozování takového podniku, jaký chce. Jestli chce někdo nekuřácký prostor, ať si ho vyhledá. Pokud nekuřáckou restauraci v dosahu nemám, tak mám prostě smůlu, ale kuřácké bych nezakazoval, toto není pro život nezbytná věc, je to jen věc nabídky a poptávky, volnosti obchodu.

Tak ať je to tady trochu vyvážené:
Petice proti zákazu kouření

A ještě pro doplnění (čas 3:45)...
Hrdlodus

PříspěvekZaslal: pátek 26. duben 2013 12:35     Předmět: Citovat

spoquito napsal:
podivejte se na tohle: jiste pane premiere, dil o zakazu koureni - myslim, ze tady je pekne shrnuto to, ceho se dockame od nasi vlady vzhledem ke koureni Wink

cast1http://www.youtube.com/watch?v=p-8e3k9F_1M
cast2http://www.youtube.com/watch?v=Lax85h7AxC4
cast3http://www.youtube.com/watch?v=GaOYw1Ltw7Q

Protože videa jsou již smazána, toto video v tomto tématu na tomto fóru rozhodně nesmí chybět. Kuřáci: dobrodinci národa

Mně na kuřácích vadí zápach, který kolem sebe šíří. Otravuje mne, že po chvíli v zakouřeném prostředí můžu jít rovnou pod sprchu a k pračce.

Ale nelíbí se mi snahy plošně zakazovat kouření. Stále je snaha o to řídit lidský život. Když se mi líbí kouřit, když mám rád smažák potopený v oleji, když mi dělá dobře LSD, proč mi chce vláda vše zakázat, abych žil mnohem déle, ale život, který budu nenávidět?!
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Skládka Jindřicha Močky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 24, 25, 26, 27  Další
Strana 25 z 27

Přejdi na: