Obsah fóra U Prokopnutého bubnu U Prokopnutého bubnu
Vaše oblíbená hospoda nyní již i na hexnetu!

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

petice za omezení kouření
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 25, 26, 27  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Skládka Jindřicha Močky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Podepíšete tuto petici?
ano
61%
 61%  [ 37 ]
ne
38%
 38%  [ 23 ]
Celkem hlasů : 60

Autor Zpráva
Ikshorm
Člen Klubu Terryho Pratchetta

PříspěvekZaslal: pátek 26. duben 2013 12:42     Předmět: Citovat

Hrdlodus napsal:
Proč mi chce vláda vše zakázat, abych žil mnohem déle, ale život, který budu nenávidět?!

Idea To je vlastní myšlenka, nebo tě posedl duch Murray Rothbarda? Tak jako tak, nemohu dodat ani Ň. Byl by z toho skvělý slogan na tričko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Mágor

PříspěvekZaslal: pátek 26. duben 2013 13:10     Předmět: Citovat

Další výmysl MZ. Účinnost k 1. lednu v žádném případě nemůžou stihnout, ne s předložením vládě v červnu. Nestihli by to ani kdyby to v červnu došlo do sněmovny, ta přes prázdniny nepracuje.

P.S.: Podepsáno jest.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vildak

PříspěvekZaslal: pátek 26. duben 2013 13:34     Předmět: Citovat

[PŘÍSPĚVEK S NULOVÝM PŘÍNOSEM]

DORFL napsal:
Já, ač nekuřák, jen žasnu, co si to vymýšlejí. Každý má právo na provozování takového podniku, jaký chce. (...)

Asi jsem si DORFLa, co se týče jeho názoru v téhle věci vůbec nepamatoval. Každopádně velký plus.

[/PŘÍSPĚVEK S NULOVÝM PŘÍNOSEM]
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Knihomol r. .303.

PříspěvekZaslal: pátek 26. duben 2013 19:03     Předmět: Citovat

DORFL: Nemá. Dejme tomu, že jako zákazník mám nějakou možnost volby (která může být při zohlednění dalších faktorů dost mizerná, ale budiž). Ale co zaměstnanci? Dovedeš si představit, že se někdo v zemi s 10% nezaměstnaností zřekne místa? Nebo předkládá zaměstnavateli požadavky na ochranu vlastního zdraví?
Ano, uznávám argument, že zákaz kouření může vést ke snížení poptávky, se všemi negativními důsledky. Ale myslím, že by k tomu nedošlo. Většina kuřáků by chodila kouřit ven a zákaz by mohl zvednout návštěvnost ze strany nekuřáků.

Hrdlodus: Jestli člověk začne život nenávidět, protože je mu odebrána droga, měl by se léčit. Ve svém zájmu, i v zájmu společnosti.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
DORFL

PříspěvekZaslal: pátek 26. duben 2013 20:01     Předmět: Citovat

Knihomol r. .303. napsal:
DORFL: Nemá. Dejme tomu, že jako zákazník mám nějakou možnost volby (která může být při zohlednění dalších faktorů dost mizerná, ale budiž). Ale co zaměstnanci? Dovedeš si představit, že se někdo v zemi s 10% nezaměstnaností zřekne místa? Nebo předkládá zaměstnavateli požadavky na ochranu vlastního zdraví?
Ano, uznávám argument, že zákaz kouření může vést ke snížení poptávky, se všemi negativními důsledky. Ale myslím, že by k tomu nedošlo. Většina kuřáků by chodila kouřit ven a zákaz by mohl zvednout návštěvnost ze strany nekuřáků.

Ano, dovedu si to představit. Zákazník má možnost volby, zaměstnavatel má možnost volby, zaměstnanec má možnost volby. "Nelíbí se ti tady? Běž pracovat jinam, nikdo tě tu nedrží." A pokud majiteli, který by rád měl podnik čistě kuřácký či částečně kuřácký, odejdou všichni zaměstnanci, protože se jim to nelíbí, je to jejich věc a jeho problém. Ale tak to prostě chodí, to je také součástí rizika podnikání.
A mně nejde jen o obavu, že všichni kuřáci utečou domů a jinam již nikdy nepůjdou. Jde o svobodu podnikat tak, jak chci já a jak to vyhovuje lidem. Nesdírám ze zaměstnanců kůži, poctivě jim platím, neokrádám stát a a ni hosty... V čem je tedy problém? Proč stát musí strkat noc do toho, že zrovna v mém podniku lidé kouří, přičemž ti, kterým se to nelíbí, mohou odejít jinam?!
Knihomol r. .303.

PříspěvekZaslal: pátek 26. duben 2013 20:47     Předmět: Citovat

Tak to máš docela dobrou představivost.
Pokud by dotyčný měl naději na získání solidní práce, tak by to fungovalo. Ale ve skutečnosti jen doplní rezervní armádu nezaměstnaných. A to není jen tak. Dneska jsou totiž lidi skutečně rádi, když mají nějakou práci. A to dává podnikatelům nesmírnou tržní sílu. Dlouhodobě nezaměstnaný je totiž často tak zoufalý, že ne že pracuje za podmínek zákonného minima, ale i horších.

A svobodní podnikatelé by se mohli smířit s tím, že vždycky bude někdo kontrolovat, jestli skutečně neokrádají stát ani spotřebitele, zajistí zaměstnancům podmínky neohrožující jejich zdraví a důstojnost, poctivě jim platí a tak dál. A že tyto pojmy nedefinuje něčí tržní síla. Protože ta umí být někdy dost nespravedlivá.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Mágor

PříspěvekZaslal: pátek 26. duben 2013 21:08     Předmět: Citovat

Hele Knihomole, měl bych otázku. Nejseš napravenej kuřák? Twisted Evil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vildak

PříspěvekZaslal: pátek 26. duben 2013 21:12     Předmět: Citovat

Spíš nenapravitelný levičák.

(Tento výrok NENÍ urážkou a doufám, že za ni nebude považován. Říkám to naprosto stejným tónem jako třeba "pravičák" a nebo spoustu dalších věcí.)
Ikshorm

PříspěvekZaslal: pátek 26. duben 2013 22:15     Předmět: Citovat

Existuje kategorie podniků, kde prakticky nikdo jiný než majitel (nebo pár spolumajitelů) neobsluhuje. Chudáky zaměstnance ani nepřijali. A majitel sám ví, jestli chce ve svém podniku kouřit nebo ne. Zakážeme mu to? Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Mike

PříspěvekZaslal: pátek 26. duben 2013 23:14     Předmět: Citovat

Nazdárek, před časem jsem četl poměrně zdařilý článek na blogu jisté osoby, a který se týče tohoto tématu a vysvětluje tuto problematiku velice dobře.

>> http://hic-est-charly.blogspot.cz/2011/12/private-property.html
Ikshorm

PříspěvekZaslal: pátek 26. duben 2013 23:54     Předmět: Citovat

Mike napsal:
Nazdárek, před časem jsem četl poměrně zdařilý článek na blogu jisté osoby, a který se týče tohoto tématu a vysvětluje tuto problematiku velice dobře.

>> http://hic-est-charly.blogspot.cz/2011/12/private-property.html

Když jsem se s autorem rozešel u klasifikace objektů, mám vůbec číst dál?
Zato mne zaujal první odkaz v diskusi:
citace:
Tato změna názoru se mi zdá zcela arbitrární a Charly bohužel nepředložil jediný argument, který by vysvětloval, proč je kritérium vlastnictví méně legitimní než kritérium přístupnosti. Zdá se mi, že se dopouští přesně toho samého mlžení, ze kterého podezřívá mě, liberály nebo jeho vlastní staré já.
DORFL

PříspěvekZaslal: sobota 27. duben 2013 11:28     Předmět: Citovat

Ano, ta představivost je založena na zkušenosti, kdy tě nějaká i dost dobře placená práce může po čase přestat z různých důvodů bavit natolik, že se rozhodneš odejít a riskovat tak i to, že budeš nějaký čas nezaměstnaný. A když seženeš konečně nějakou práci, tak bude hůře placená. Je to ale o tvém rozhodování, o tvé svobodě. Nebo mi má snad stát zajišťovat práci? Má mi zametat cestičku? Má mě přímo někam umisťovat? Říkat, co mám a co nemám dělat? To už tu tak nějak bylo, ne?
Majitel má kuřácký podnik. O místo se uchází člověk, kterému to vadí. Kvůli němu se má podnik změnit na nekuřácký? Co když ten člověk za měsíc odejde jinam? Co když ten zaměstnanec bude chtít přidat a když nedostane, protože na to například nejsou finance, nebo by ten člověk pak dostával tolik co mnohem kvalifikovanější pracovník, je zaměstnavatel snad vykořisťovatel, co chudákovi zaměstnanci nedopřeje, co on si žádá? Ne, to je prostě podnikání. Chceš se účastnit našeho obchodu? Pak máme takové podmínky, taková je situace. Ber, nebo nech být. Nikdo tě nenutí.
Jistě, já jsem také říkal, že ti zaměstnavatelé by měli dodržovat jisté věci, to je jasné a samozřejmé. Ale jinak by stát už neměl moc zasahovat do toho, co kdo provozuje. Jestli časem lidé sami od sebe odmítnou kuřácké podniky, tak ať, to bude přirozený vývoj. Ale není dobré, když stát do takové míry říká, co je dobré a co je špatné.
Jestli v tom podniku neprodávají kuřácké a alkoholické výrobky mladistvým, tak v čem je problém? Že tam vleze nějaké dítě a dýchá kouř? To je blbost toho dítěte a rodičů.

No nic, už se opakuji.
Mike

PříspěvekZaslal: sobota 27. duben 2013 17:00     Předmět: Citovat

Ikshorm: Pak máš pravdu, asi nemá. Smile

Juj, ten článek jsem četl opravdu dávno, Dronteho blog občas shlédnu, ale toto jsem nečetl. Inu zajímavý názor, já se obecně k této problematice stavím tak, aby byly stavebně oddělené prostory pro ne/kuřáky a tím pro mě debata na toto téma hasne... Smile Osobně mi nevadí sedět v kuřácké části, ač sám nekouřím.
Knihomol r. .303.

PříspěvekZaslal: sobota 27. duben 2013 20:54     Předmět: Citovat

Ikshorm: Živnostníky (ty skutečné, bez zaměstnanců), by se mělo ze zákonů na ochranu zaměstnanců vyjmout. Obecně.
Ad arguument z diskuse: nečetl jsem to pořádně, ale nemyslím, že by mělo být jedno kritérium nadřazeno. Prostě jsou místa soukromá-soukromá (byt), soukromá-veřejná (hospoda), veřejná-veřejná (park), veřejná-soukromá (centrála BIS), a v každé platí jiná pravidla toho co si občan a stát mohou vůči sobě dovolit.
DORFL:
Ano, stát má zajistit to, že kdo může a chce tvořit hodnoty prospěšné společnosti, je skutečně tvoří. Pokud je někdo tvořit nemůže či nechce, je jiný problém. (reakci na toto prosím do Politiky).
To, že "to tu jednou bylo a nebylo to dobré" není moc dobrý argument, protože doba, kdy byly podmínky práce dány jen tržní silou, tu už taky byly. A nebylo to dobré.
Je stavba, kde zaměstnancům padají na hlavu cihly. Přijde tam zaměstnanec, kterému to vadí. Mají se kvůli němu pořídit helmy a zabezpečovací sítě? Co když po měsíci odejde?
Ale to už je možná nefér, možná je rozdíl mezi těmito případy rozdíl v tom, co pokládáme za nutné a samozřejmé. Já pokládám za samozřejmé, že zaměstnavatel nenutí své zaměstnance riskovat rakovinu plic.
Mike:
Pokud by ta kuřácká byla bez obsluhy, tak prosím.
A mě taky. Ale osobní není totéž co důležité.
DORFL

PříspěvekZaslal: neděle 28. duben 2013 13:06     Předmět: Citovat

Knihomol r. .303. napsal:
Je stavba, kde zaměstnancům padají na hlavu cihly. Přijde tam zaměstnanec, kterému to vadí. Mají se kvůli němu pořídit helmy a zabezpečovací sítě? Co když po měsíci odejde?
Ale to už je možná nefér, možná je rozdíl mezi těmito případy rozdíl v tom, co pokládáme za nutné a samozřejmé. Já pokládám za samozřejmé, že zaměstnavatel nenutí své zaměstnance riskovat rakovinu plic.

Už jsem k tomu nic psát nechtěl, ale tady srovnáváš nesrovnatelné! Kouření na pracovišti a padající cihly, jasné ohrožení bezpečnosti práce?
Riskování zdraví zaměstnanců? Neudělá se tedy rovnou zákon na to, aby všechny podniky, obchody a firmy zavíraly v takovou dobu (a v daném ročním období), aby se zaměstnanci stihli včas ještě za světla dostat domů a neriskovali tedy tak díky své práci to, že je někdo za tmy spíše přepadne, nebo je přejede auto, protože nebyli na cestě dobře vidět?
Zaměstnavatel je nenutí. On má takový a takový podnik, oni se nemusí do takového podniku jít ucházet o místo. Mohou jít jinam. A pokud majitel se rozhodne přejít z nekuřáckého podniku na kuřácký, pak samozřejmě záleží na dohodě se zaměstnanci. Pokud se nedohodnou, riskují obě strany. Záleží prostě na nich.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Skládka Jindřicha Močky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 25, 26, 27  Další
Strana 26 z 27

Přejdi na: