Obsah fóra U Prokopnutého bubnu U Prokopnutého bubnu
Vaše oblíbená hospoda nyní již i na hexnetu!

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Trilogie pána prstenů.
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Skládka Jindřicha Močky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Je lepší film, nebo kniha?
Kniha!
77%
 77%  [ 42 ]
Film, kniha je horší.
9%
 9%  [ 5 ]
Film, protože sem knihu nečet.
12%
 12%  [ 7 ]
Celkem hlasů : 54

Autor Zpráva
Knihovník Nev. Univerzity

PříspěvekZaslal: úterý 17. duben 2007 16:21     Předmět: Trilogie pána prstenů. Citovat

Četli ste knihu? Ne? No, určitě ste viděli film.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Noby

PříspěvekZaslal: úterý 17. duben 2007 16:29     Předmět: Re: Trilogie pána prstenů. Citovat

Knihovník Nev. Univerzity napsal:
Četli ste knihu? Ne? No, určitě ste viděli film.

Knihu jsem četla(no ne celou protože jsem ji musela vrátit do knihovny Wink )...četl jsi hobita?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Maťas

PříspěvekZaslal: úterý 17. duben 2007 16:45     Předmět: Citovat

Ja se dostal asi do tretiny hobita ale pak sem zacal cist Zeměpllochu takže pro mě je lepčí film
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
puczmeloun

PříspěvekZaslal: úterý 17. duben 2007 16:55     Předmět: Citovat

Myslím že hlasování je jasné...ale je zase pravda ze díky filmu sem si knihu precetl...bez nej bych se k ní asi dostal mnohem pozdeji...
Mák
Člen Klubu Terryho Pratchetta

PříspěvekZaslal: úterý 17. duben 2007 17:30     Předmět: Citovat

No, je politicky nekorektní říkat tomu trilogie.

Četl a číst budu, dostal jsem se k tomu přes film, byla to taky první kniha co jsem četl v originále (druhá byla Silmarillion). Lepší knihu neznám.
Rausek

PříspěvekZaslal: úterý 17. duben 2007 17:52     Předmět: Citovat

Sice jsem viděl první film, ale kniha jednoznačně vede (a kdy taky ne? Very Happy ). Jinak myslím, že už jsem někde psal, že Hobit, trilogie Pán prstenů (nehodlám se tady s nikým hádat, prostě budeme počítat Hobita zvlášť, ju?) a Silmarillion jsou nejlepší knihy, které jsem kdy četl a nic mě nepřesvědčí o opaku. Very Happy
Silence

PříspěvekZaslal: úterý 17. duben 2007 18:35     Předmět: Citovat

Zvolila jsem knihu, ale miluju obojí. Čtu Pána prstenů každý rok a nikdy mě nezklamal. Wink Četla jsem všechny knížky od Tolkiena a je fakt, že Silmarillion mi při prvním čtení dal dost zabrat. Pořád jsem se musela dívat, kdo je kdo. Podruhé už to bylo bez problémů. Wink
Zrovna 1.6. by měla vyjít nová kniha Húrinovy děti - http://www.argo.cz/detail.asp?id=132250
Už se nemůžu dočkat! Wink Very Happy
TheMole

PříspěvekZaslal: úterý 17. duben 2007 19:03     Předmět: Citovat

Kniha je samozřejmě lepší, protože film musel nutně být proškrtaný a lehce pozměněný, a nic ani nemůže nahradit kouzelný jazyk, kterým pan profesor píše...na ty měsíce, kdy jsem na gymplu Pána prstenů poprvé louskal (doporučila mi ho naše dějepisářka která vedla školní knihovnu) vzpomínám jako na jedno z nejkrásnějších období mého života...PS: Wink Rauska nebudu přesvědčovat o opaku, ale nejlepší kniha kterou jsem já kdy četl je Gormenghast
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
spoquito

PříspěvekZaslal: středa 18. duben 2007 9:36     Předmět: Citovat

film sice knihu nadherne zvizualizuje, ale tim ti taky vezme prostor k dalsi imaginaci, a uzivani si knihy...ale je to uzasny film....kamaradky mi jednou k narozeninam udelali nonstop promitani vsech tri rozsirenych dilu....uzasne...trochu zdlouhave, rozhodilo mi to spaci rezim, ale takove filmy by se meli delat!

jinak knihy si cas od casu znova prectu, protoze jsou opravdu moc krasne...nehlede na to, ze si na tom cvicim anglictinu...

jinak nejlepsi kniha, kterou jsem ja kdy cetla je Tracyho tygr od Williama Saroyana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger MSN Messenger
VeHaLi

PříspěvekZaslal: středa 18. duben 2007 11:23     Předmět: Citovat

já jsem Tolkienovy knihy, všechny, tedy Hobita, trilogii, Silmarilion, Nedokončené příběhy, Příběhy z čarovné země, Tuláka Rovera, četla daleko dřív, než byly filmy. Filmy mě nadchly, ale jen jako bonbónek na i bez toho velmi vydařeném dortu. Bez filmů se obejdu, bez knih ne. K narozkám jsem dostala Kritici, netvoři a jiné eseje a na Húrinovy děti se už taky moc těším. Jo, ještě taky mám komiks Hobit v angličtině Very Happy
Max

PříspěvekZaslal: středa 18. duben 2007 11:56     Předmět: Citovat

Kniha je jednoznačne lepšia ale bez filmu by som sa k nej nedostal. Žial film museli, ako to býva, poskracovať, čo je škoda lebo sa prišlo o pár dobrých častí (smrť Sarumana na konci a tak).

Keby ešte chceli sfilmovať Silmarillion a Hobita.

Silmarillion, Hobit a Pán prsteňov tvoria najprepracovanejší a najdlhší (od stvorenia sveta až po vek ľudí) príbeh aký som kedy čítal.

Tolkien patrí medzi mojich najobľúbenejších autorov.

Briti proste vedia písať výborné knihy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Sargon

PříspěvekZaslal: středa 18. duben 2007 12:10     Předmět: Citovat

Kniha je určitě lepší,i když sem jí nečet.Kniha je VŽDYCKY lepší

Hobita mám audio

Pán prstenů? Neni to náhodou to co parodoval Pratchett?
TheMole

PříspěvekZaslal: středa 18. duben 2007 12:19     Předmět: Citovat

Very Happy No vida...a já jsem si vždycky myslel že Pratchett paroduje Fritze Leibera...
Elischka

PříspěvekZaslal: středa 18. duben 2007 14:31     Předmět: Citovat

Myslím si, že kniha a film se nedá moc srovnávat. Osobně znám obojí nazpaměť, ale nemohu říct, co je lepší. Každé má svoje klady i zápory.
Noby

PříspěvekZaslal: středa 18. duben 2007 14:55     Předmět: Citovat

TheMole napsal:
Very Happy No vida...a já jsem si vždycky myslel že Pratchett paroduje Fritze Leibera...

Pratchett paroduje skoro všechno... Wink
Teď se chystám přečíst si Silmarillion..všichni mi to strašně doporučují... Wink
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Skládka Jindřicha Močky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 1 z 6

Přejdi na: