Obsah fóra U Prokopnutého bubnu U Prokopnutého bubnu
Vaše oblíbená hospoda nyní již i na hexnetu!

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Trilogie pána prstenů.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Skládka Jindřicha Močky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Je lepší film, nebo kniha?
Kniha!
77%
 77%  [ 42 ]
Film, kniha je horší.
9%
 9%  [ 5 ]
Film, protože sem knihu nečet.
12%
 12%  [ 7 ]
Celkem hlasů : 54

Autor Zpráva
Myriáda Netrefkoulová

PříspěvekZaslal: sobota 30. srpen 2008 17:41     Předmět: Citovat

DoktorkaŠáhlá napsal:
Na Bandu trotlů prostě nikdo nemá Very Happy
Nějaký jiný týpci zkoušeli zparodovat dvojku (Dvě v leže), ale není to ono... Ukázka: http://www.youtube.com/watch?v=soGDAd4IoFw

no, ale možná bych se díky tomu konečně dodívala na ten film (jsem originál dvou věží viděla jen do půlky...)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
Voronde

PříspěvekZaslal: sobota 30. srpen 2008 18:32     Předmět: Citovat

Tak to já jsem na Pánovi prstenů drobet závislá. Taky si občas dělám maratony z rozšířených filmů a knížky si čtu pořád dokola Wink A na Hobita se celkem těším, protože ho bude režírovat Guillermo Del Toro (Faunův labyrint, Hellboy) a bude spolupracovat s Peterem Jacksonem... už aby to bylo Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Myriáda Netrefkoulová

PříspěvekZaslal: sobota 30. srpen 2008 18:37     Předmět: Citovat

Voronde napsal:
Tak to já jsem na Pánovi prstenů drobet závislá. Taky si občas dělám maratony z rozšířených filmů a knížky si čtu pořád dokola Wink A na Hobita se celkem těším, protože ho bude režírovat Guillermo Del Toro (Faunův labyrint, Hellboy) a bude spolupracovat s Peterem Jacksonem... už aby to bylo Very Happy

Jestli to fakt bude režírovat del Toro, tak se na to půjdu podívat taky, Faunův Labyrint mě uchvátil a nový Hellboy podle ukázek taky vypadá dobře Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
DoktorkaŠáhlá

PříspěvekZaslal: sobota 30. srpen 2008 19:00     Předmět: Citovat

A ví se, kdy toho Hobita zfilmujou? Ráda bych se na něj co nejdřív mrkla, knížka je skvělá Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
DORFL
Člen Klubu Terryho Pratchetta

PříspěvekZaslal: sobota 30. srpen 2008 23:57     Předmět: Citovat

DoktorkaŠáhlá napsal:
A ví se, kdy toho Hobita zfilmujou? Ráda bych se na něj co nejdřív mrkla, knížka je skvělá Smile

Hobit má být v roce 2011, Hobit 2 o rok později. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hadati

PříspěvekZaslal: neděle 31. srpen 2008 10:48     Předmět: Citovat

Hobit 2?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
DORFL

PříspěvekZaslal: neděle 31. srpen 2008 10:54     Předmět: Citovat

Hadati napsal:
Hobit 2?

Hobit 2 zde a zde.
To nevíš, že v Hollywoodu je možné vše? Wink
Mrakoplaška

PříspěvekZaslal: neděle 31. srpen 2008 21:21     Předmět: Citovat

Simon88 napsal:
dawen napsal:
no stránkách autorů je zmínka jen o tom prvním Sad

jestli myslíš bandu trotlů,tak ti udělali pouze první díl. Existuje něco tuším jako dvě hifi věže,ale to už je od někoho jiného. Banda trotlů uvažovala že by parodovala Nasrat krále,ale upustila od toho kvůli tomu že je tam prý moc bitev,a že by to bylo tedy nezáživné.

A všechny tyto innformace mám od učitele občanky,Zdendy Navrátila na kterýho mám skvělý vzpomínky Laughing on totiž znal nebo přímo spolupracoval s bandou trotlů,teď nevím co z toho,každopádně s jeho humorem a výkladem v hodinách věřím tomu že s nimi i spolupracoval Laughing

mělo to bejt dvě hifi věže a nasrat krále, ale nedělali to hlavne z důvodu, že je warner bros snad žalovali za společenstvo, a nechtěli dělat další a i kuli tomu, že tam bylo moc bitev a nebylo co parodovat...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bratr Žumpa

PříspěvekZaslal: neděle 31. srpen 2008 21:48     Předmět: Citovat

Pána Prstenů jsem četl už v prvním českém vydání, tuším to byl nějaký rok 1987 nebo tak nějak a bylo to strašlivé čekání - vycházelo to v Mladé Frontě co rok, to díl. Okamžitě mě to uchvátilo a je to nejlepší kniha, co jsem kdy čet. Film se mi moc líbil ve své první části, která se celkem věrně drží předlohy (a obrazově maleb Teda Nasmithe), Morie je fantastická, ovšem dvě následující časti už mě naopak velmi zklamaly - nechápu, proč si musel Jackson přimýšlet do děje věci, které v knize nejsou, když naopak nevyužil všechno, co v ní je. Čili abych byl konkrétnější: nevím, proč tam musí být pasáž s Vrrky (v celém knižním Pánovi Prstenů se nevyskytují, jen v Hobitovi), a naopak úplně vypustil mojí nejoblíbenější závěrečnou část Vymetení Kraje. A už vůbec nemluvím o naprosto nelogické stupiditě jménem elfové v Helmově Žlebu, to mě vyloženě nasralo. Ovšem zase jsem celkem rád, že vypustil Toma Bomadila. Čili: kniha je MNOHEM lepší než film.
Mrakoplaška

PříspěvekZaslal: neděle 31. srpen 2008 21:56     Předmět: Citovat

vymetení kraje bylo docela důležitý. To mě docela vadilo, že to ve filmu vynechal. Elfové v helmově žlebu... no něco to do sebe mělo, náladu, atmosféru, ale klidně bych se bez toho obešla.
bratr Žumpa

PříspěvekZaslal: pondělí 01. září 2008 18:50     Předmět: Citovat

Mrakoplaška napsal:
vymetení kraje bylo docela důležitý. To mě docela vadilo, že to ve filmu vynechal. Elfové v helmově žlebu... no něco to do sebe mělo, náladu, atmosféru, ale klidně bych se bez toho obešla.

No už když se koukneš na mapu Středozemě, musí Ti být jasné, že elfové ve Želbu jsou nesmysl. Tolkien to věděl a Jackson to přesto zprasil Sad
Mrakoplaška

PříspěvekZaslal: pondělí 01. září 2008 19:00     Předmět: Citovat

bratr Žumpa napsal:
Mrakoplaška napsal:

No už když se koukneš na mapu Středozemě, musí Ti být jasné, že elfové ve Želbu jsou nesmysl. Tolkien to věděl a Jackson to přesto zprasil Sad

no mapu po ruce zrovna nemam, ale vim zhruba jak to tam vypadá. jo je to blbost, to by zaboha nemohli stihnout se tam doplahočit., leda že by ovládali nějaký přemistovací kouzla, nebo já nevim, měli stíhačky Mr. Green . je to ale docela bota...
Šimon

PříspěvekZaslal: pondělí 01. září 2008 21:48     Předmět: Citovat

Mrakoplaška napsal:
Simon88 napsal:
dawen napsal:
no stránkách autorů je zmínka jen o tom prvním Sad

jestli myslíš bandu trotlů,tak ti udělali pouze první díl. Existuje něco tuším jako dvě hifi věže,ale to už je od někoho jiného. Banda trotlů uvažovala že by parodovala Nasrat krále,ale upustila od toho kvůli tomu že je tam prý moc bitev,a že by to bylo tedy nezáživné.

A všechny tyto innformace mám od učitele občanky,Zdendy Navrátila na kterýho mám skvělý vzpomínky Laughing on totiž znal nebo přímo spolupracoval s bandou trotlů,teď nevím co z toho,každopádně s jeho humorem a výkladem v hodinách věřím tomu že s nimi i spolupracoval Laughing

mělo to bejt dvě hifi věže a nasrat krále, ale nedělali to hlavne z důvodu, že je warner bros snad žalovali za společenstvo, a nechtěli dělat další a i kuli tomu, že tam bylo moc bitev a nebylo co parodovat...

no co sem se bavil se Zdendou tak Hifi věže jsou,ale nejsou od nich,někdo prý jen přejal námět,a nasrat krále neudělali,ale to co jsi napsala že moc bitev atd jsem už napsal v prvním příspěvku Wink
Šimon

PříspěvekZaslal: pondělí 01. září 2008 21:50     Předmět: Citovat

a jesště jsem si vzpomněl,ostatním to asi nevadí,nevím,mě celekm naštvalo že Aragornův meš skuli ve filmu až ve třetím díle,naopka v knize už byl hned v prvním díle.

A k tomu Bombadilovi,mě by tam,ani nevadil Wink naopak bych uvítal aby cesta hobitů ke Skákavému poníkovi byla alespoň o něco delší Smile
bratr Žumpa

PříspěvekZaslal: úterý 02. září 2008 8:32     Předmět: Citovat

Simon88 napsal:
a jesště jsem si vzpomněl,ostatním to asi nevadí,nevím,mě celekm naštvalo že Aragornův meš skuli ve filmu až ve třetím díle,naopka v knize už byl hned v prvním díle.

A k tomu Bombadilovi,mě by tam,ani nevadil Wink naopak bych uvítal aby cesta hobitů ke Skákavému poníkovi byla alespoň o něco delší Smile

Tak pravda, je tam přinejmenším pasáž s Dědkem Vrbákem, která by stála za to, ale celkově se mi celá ta pasáž do knížky vůbec nehodí. Knížka je temná a tenhle pouťový klaun tam prostě nezapadá.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Skládka Jindřicha Močky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 5 z 6

Přejdi na: