Obsah fóra U Prokopnutého bubnu U Prokopnutého bubnu
Vaše oblíbená hospoda nyní již i na hexnetu!

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Maškaráda
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Knihy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Manticore

PříspěvekZaslal: neděle 08. březen 2009 12:36     Předmět: Citovat

díky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cej

PříspěvekZaslal: čtvrtek 21. květen 2009 0:10     Předmět: Citovat

Manticore napsal:
Trochu odbočka. Arie Loučení - questa maledetta porta si blocca. Nevíte, jestli existuje v La Traviatě podobná arie? Nebo je to čistě autorem vymyšlené?

Možná tu pomůže inscenace Maškaráda Moravského Divadla Olomouc. Pro árii Questa maledetta byla využita canzona z Figarovy svatby Voi, che sapete. Kupodivu to obsahově jako vtip docela sedí. Canzona začíná slovy "Voi che sapete che cosa e amor, Donne, vedete s'io l'ho nel cor." Nejsem italštinář, ale volně se to dá přeložit jako "Ty, kdo víš, co je láska, řekni, zda je v mém srdci."
Zajímavá návaznost na dialog Andrého a Anežky o této árii ve znění "Questa maledetta porta si blocca ...".
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cellindra
Člen Klubu Terryho Pratchetta

PříspěvekZaslal: čtvrtek 21. květen 2009 11:56     Předmět: Citovat

To je zvláštní, protože já jsem si jistá, že je to árie z Traviaty (tedy alespoň ta, kterou zpívají v Dlouhé). Byla jsem na ní dvakrát a pokaždé jsem do přítele žďuchala, hele, to je Questa porta, maledetta... :)
Zkusím zjistit, která to je.
Sargon

PříspěvekZaslal: čtvrtek 21. květen 2009 12:03     Předmět: Citovat

Tak podle strýčka googla je to také La Triviata, ale je možné, že se jim ty zatracené dveře zasekly ve více operách.
Cellindra

PříspěvekZaslal: čtvrtek 21. květen 2009 12:46     Předmět: Citovat

Našla jsem to, je to kousek, kdy Violetta přesvědčuje Germonta, že Alfreda nemůže opustit, protože jeho láska je jediné, co má.

Poslechnout si to můžete například tady:
http://www.youtube.com/watch?v=YUNgaxssIMI (začátek 5:37)

Ah, no giammai! Non sapete quale affetto vivo, immenso m'arda in petto? Che nè amici, nè parenti lo non conto tra i viventi? E che Alfredo m'ha giurato che in lui tutto io troverò?
Non sapete che colpita d'altro morbo è la mia vita? Che già presso il fin ne vedo? Ch'io mi separi da Alfredo? Ah, il supplizio è si spietato, che morir preferirò.

Ah, no, never! Do you know the immense love that consumes me? That I have no friends, no relatives, and no one left in the world? And that Alfredo swore that he would be everything to me?
Do you know how terribly sick I am? That the end is near? And you want to separate me from Alfredo? Ah, death would be less cruel than to give up Alfredo.

(Questa porta je sice o tón níž než originál, ale to se dá pochopit, v divadle obvykle nebývají operní sopranistky. ;))
Cej

PříspěvekZaslal: čtvrtek 21. květen 2009 14:55     Předmět: Citovat

Sargon napsal:
Tak podle strýčka googla je to také La Triviata, ale je možné, že se jim ty zatracené dveře zasekly ve více operách.

Nemyslím, že je nutné zkoumat v kolika operách se zasekly dveře, protože text se zaseklými dveřmi je čistá parodie velmi romantického textu. La Triviata je samozřejmě narážkou na La Traviatu, ale jak to tedy vypadá, obsahově romantický text a hudba, na kterou Questa maledetta sedí, se dá najít ve více operách. Konec konců, většina jich je stejně skoro o tom samém. Do značné míry tedy univerzání parodie.
Manticore

PříspěvekZaslal: čtvrtek 21. květen 2009 18:47     Předmět: Citovat

Cej napsal:
Sargon napsal:

Nemyslím, že je nutné zkoumat v kolika operách se zasekly dveře, protože text se zaseklými dveřmi je čistá parodie velmi romantického textu. La Triviata je samozřejmě narážkou na La Traviatu, ale jak to tedy vypadá, obsahově romantický text a hudba, na kterou Questa maledetta sedí, se dá najít ve více operách. Konec konců, většina jich je stejně skoro o tom samém. Do značné míry tedy univerzání parodie.

já jsem měla na mysli spíš melodii, takže díky vám za pomoc
Therihar Kyllinvain

PříspěvekZaslal: neděle 03. leden 2010 18:02     Předmět: Maškaráda v TV Citovat

Konečně se mi podařilo shlédnout Maškarádu. Pravda, nebylo to na živo, ale lepší než drátem do oka. Teď ještě zjistit, jak nějak bezbolestně převést záznam z TV tuneru, aby to vzal stolní přehrávač a nemusel to sledovat jen na compu Smile
Jenik

PříspěvekZaslal: úterý 27. duben 2010 9:15     Předmět: Maškarády Citovat

Ako to bolo s tými maškarádami?

1. Anežka spieva playback za Kristínu.
2. Jeden fantóm je falošný (ale vidno ho), druhý fantóm je skutočný (vraždí).
3. Silver sa zmení na sexy chlapíka.
4. Jindřich Slimejš sa maskuje ako Enrico Bazilica.
5. Klavírista André je detektív.
6. Nóblhoch a Navážka tiež vystupujú v prestrojení.
7. Bábi Zlopočasná vystupuje ako bohatá vdova.
8. Starenka Oggová hrá čašníčku, barmanku a dievča pre všetko.
9. Silver sa zamaskuje formou na bábovky. Neuvedomí si, že forma na bábovky má v strede dieru.
10. Účtovná kniha je sfalšovana tak, že to vyzerá ako neporiadne vedené účtovníctvo. Ale účel falšovania je iný.

Sú tam ešte nejaké ďalšie maškarády? Mne sa zdá, že si Terry urobil maškarádu z čitateľov. Povedal si: Čo keby som tam strčil tretieho fantóma, ktorého síce bude ťažké nájsť, ale nebude to celkom nemožné. Keď si čitateľ prečíta knihu viackrát s tým, že ho treba hľadať, snáď ho nájde. Ja som našiel tretieho fantóma na s.188 (zachránil Bábi Zlopočasnú pred lupičmi), ale možno sa mýlim.

Čo vy na to?
TheMole

PříspěvekZaslal: úterý 27. duben 2010 16:48     Předmět: Citovat

"Ten třetí" je podle mě Valtr Plíža.
Jenik

PříspěvekZaslal: úterý 27. duben 2010 18:12     Předmět: Citovat

To by mohol, ale je to po čertoch dobrá maškaráda, keď jeho matka ho volá "ubožáček" (s.186).
TheMole

PříspěvekZaslal: úterý 27. duben 2010 19:02     Předmět: Citovat

Podle mě má ten incident příčinu v okamžiku, kdy Stařenka říká Valtrovi, že jeho maminka už šla domů; Valtr vyhrkne, že maminka nesmí jít domů bez svého Valtra, který na ni dává pozor; a když se za chvíli Stařenka rozhlédne, Valtr je fuč.
Knize.Vladivoj

PříspěvekZaslal: úterý 27. duben 2010 23:01     Předmět: Citovat

Podle mě jsou fantómové jen dva: Sardelli - vraždící, Valtr - parádní, ten kdo má lóži 8 a kdo zachrání Báááábi před lupiči Smile
Perdita x (Nulíčková)

PříspěvekZaslal: úterý 18. květen 2010 18:48     Předmět: Citovat

Manticore napsal:
Trochu odbočka. Arie Loučení - questa maledetta porta si blocca. Nevíte, jestli existuje v La Traviatě podobná arie? Nebo je to čistě autorem vymyšlené?

Jestli jde o melodii tak ano, ale slova jsou myslím vymyšlená Smile
Perdita x (Nulíčková)

PříspěvekZaslal: úterý 18. květen 2010 18:49     Předmět: Citovat

Manticore napsal:
Ahoj, potřebovala bych pomoc. Jména postav v angličtině- Anežku, Valtra Plížu, Štandlíka, Kozlovrha? díky moc

Tak to by mne také zajímalo Smile
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Knihy Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.