Obsah fóra U Prokopnutého bubnu U Prokopnutého bubnu
Vaše oblíbená hospoda nyní již i na hexnetu!

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zasl/raná pošta
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Obsahové chyby v překladu (nejen) Zeměplochy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
nenapadáměžádnýméno
Anonymní

PříspěvekZaslal: sobota 25. srpen 2007 5:42     Předmět: Citovat

Ebook str. 125 doplněnýho vydání :
Pan Špůlka říká, že se moc omlouvá, ale že tam zřejmě došlo k nějaké vedlejší magnetické indukci. Víte, co tím myslí, pane? To jako že ta velká kouzelná věž může mít sama o sobě nějaký magický náboj?

Kdepak je asi prauda?
TheMole
Člen Klubu Terryho Pratchetta

PříspěvekZaslal: sobota 25. srpen 2007 12:40     Předmět: Citovat

Mr Spools is very sorry, sir. He says it may be some kind of induced magic. You know, sir? Like, even a picture of a wizards’ tower might be a bit magical itself?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
puczmeloun

PříspěvekZaslal: neděle 26. srpen 2007 21:51     Předmět: Citovat

Hadati napsal:
TheMole: Rozhodl jsem se ten chybějící text dát jako novinku a přidat to i ke knize. Mohl bys mi tedy říct, kam přesně ten text patří? Přímo na konec druhé kapitoly?

btw. nechceš mi prozradit své jméno nebo tam mám zase jako autora překladu dát TheMole?

Přeložil bys i ten druhý chybějící text?

Ehm ale není to tam a to je 26 nebo sem si toho nevšim?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Tomis

PříspěvekZaslal: neděle 29. červen 2008 9:46     Předmět: Citovat

Při poslechu audiobooku jsem přišel ještě na chybějící větu:
a to při loučení se s Kůňpečem říká Pozlátko "Dbejte na to abyste ho v pořádku předal komorníkovi. Igore" a pak v aj říká:
chybí věta "And when you've done it could you locate my colleague Mr. Gryle".
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Peetee
Anonymní

PříspěvekZaslal: čtvrtek 21. květen 2009 15:29     Předmět: Citovat

Hadati napsal:
TheMole: Rozhodl jsem se ten chybějící text dát jako novinku a přidat to i ke knize.
Chtěl bych se zeptat proč v dotisku z roku 2008 už nejsou přidaný ty chybějící texty?
nenapadáměžádnýméno
Anonymní

PříspěvekZaslal: pátek 30. říjen 2009 10:36     Předmět: Citovat

Pan Pumpa nedýchá. Ujde šest a půl kilometru za hodinu, to je 1092 kilometrů za týden. Rychle se to sčítá.

6,5 x 24 x 8 = 1248 km za tejden. Vetinári asi neumí počítat. Very Happy
Mágor

PříspěvekZaslal: pátek 30. říjen 2009 10:48     Předmět: Citovat

To bude tím, že Vetinari počítal se sedmi dny v týdnu. Zajímalo by mě, jak je to v originále. Není to chyba TP?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
nenapadáměžádnýméno
Anonymní

PříspěvekZaslal: pátek 30. říjen 2009 10:54     Předmět: Citovat

"Anghammarad o ní řekl, že mu připomíná Lelu, bohyni vulkánů, která také neustále kouří, protože Bůh deště na ni seslal lávový déšť," pokračoval golem.

Nevim, ale dost mi to připomíná pozdější záležitost v Zimodějovi, dyž si povídá Dotčena s Toničkou vo tom, jak se jí bůh deště vypršel na její lávu.

Navíc neprší láva ale popel. Láva většinou teče po zemi.
Sargon

PříspěvekZaslal: pátek 30. říjen 2009 13:54     Předmět: Citovat

Co se km týče, myslím si, že kantůrek pouze přepočítal měrné jednotky jen u mil/h, ostatní dopočítal a přitom zapomněl na osmotu.

Co se Dotčeny týče, vidím to tak, že dřív byla bohyní vulkánů, někdo byl nejspíše i před ní a někdo bude i po ní a Anghammarad je dost starý na to, aby pamatoval tu první bohyni, a nebo je to jako s Iem, tj. že v různých zemích mu říkají jinak, ale všechno to zastává jeden bůh.

Prší déšť na lávu, která je ještě v v sopce)nevím, jak se jmenuje tato část sopky). V tom bych problém neviděl
TheMole

PříspěvekZaslal: pátek 30. říjen 2009 18:30     Předmět: Citovat

ad 1) "It means that if you are thinking of, say, finding a ship headed for Fourecks, on the basis that Mr Pump is big and heavy and travels only at walking pace, Mr Pump will follow you. You have to sleep. Mr Pump does not. Mr Pump does not breathe. The deep abyssal plains of the oceans present no barrier to Mr Pump. Four miles an hour is six hundred and seventy-two miles in a week. It all adds up. And when Mr Pump catches you—"

spočítejte si sami Wink

ad 2) "Anghammarad Said She Reminded Him Of Lela The Volcano Goddess, Who Smokes All The Time Because The God Of Rain Has Rained On Her Lava," the golem went on.

takže tady se NMŽM strefil, panu Kantůrkovi se trochu zamotal smysl věty; v Zimodějovi je to už pochopené správně.
Voyta
Anonymní

PříspěvekZaslal: úterý 10. listopad 2009 10:38     Předmět: Citovat

4x24x8=768
4x24x7=672

Tzn. TP zapomel na osmotu. Nebo den nema 24 hodin ale jen 21? Nebo neni cas homogenni? Smile
Ikshorm

PříspěvekZaslal: úterý 10. listopad 2009 10:57     Předmět: Citovat

Voyta napsal:
Nebo neni cas homogenni? Smile

Dle Zloděje času bych řekl, že není, ale tohle nebude ten případ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Knize.Vladivoj

PříspěvekZaslal: pondělí 07. červen 2010 15:48     Předmět: Citovat

Str. 103, Nadosah Pozlátko o Patricijově Buch!ovnici: "llamedoská modrá skalice"
- má být chalamadoská, mimochodem mám pocit, že v Noční hlídce je seržant Havránek původem z "Čalamádosu" Smile
FreezingStan
Anonymní

PříspěvekZaslal: úterý 08. červen 2010 18:26     Předmět: Citovat

nenapadáměžádnýméno napsal:
Pan Pumpa nedýchá. Ujde šest a půl kilometru za hodinu, to je 1092 kilometrů za týden. Rychle se to sčítá.

6,5 x 24 x 8 = 1248 km za tejden. Vetinári asi neumí počítat. Very Happy

Nejspíš Vetinari počítal i s tím, že golemové mají den volna (aby mohli být golemy, a ne nářadím).
Cellindra

PříspěvekZaslal: středa 25. srpen 2010 9:16     Předmět: Citovat

Tak jsem ponořená v Zaslané poště, a nacházím ještě mnohem víc chyb, než je tady místní sbírka... :) Ale nějak jsem si je nezačla psát.

Ale za nejlepší fór považuju konec páté kapitoly, str. 187, kde k Vlahošovi "mluví" dopisy. (Asi jste si toho všimli i vy ostatní, jen si myslím, že by to tu mělo být zvěčněno. :))

Pošta musí proudit, Vlahoši von Rosrete! Už příliš dlouho jsme tady zapomenuta! (Sic! Má být buďto "zapomenuty", jako dopisy, nebo "jsem tady zapomenuta", jako pošta.)
"Rozproudím poštu!"
Rozproudíš poštu?
"Ano, to udělám!"
Vlahoši von Rosrete?
"Ano?"
Slova přilétla jako vichřice, točila obálkami v jasné záři a otřásala základy samotné budovy.
DELIVERUS!

Správně má být samozřejmě "Doruč nás!" (Deliver us)
Ale nepopírám, že toto má jisté harrypotterovské kouzlo. :)
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Obsahové chyby v překladu (nejen) Zeměplochy Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.