Obsah fóra U Prokopnutého bubnu U Prokopnutého bubnu
Vaše oblíbená hospoda nyní již i na hexnetu!

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Začátek
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Gumbo paní Gogolové
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mrakošlap

PříspěvekZaslal: pátek 21. září 2007 21:43     Předmět: Začátek Citovat

Jak jste se dostali ke knihám Terryho Pratchetta a jeho Zeměploše? Já díky tomuhle úžasnému webu kde jsem si jen tak četl co je to Zeměplocha a nějak mě to okouzlilo a velmi nadchlo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
puczmeloun

PříspěvekZaslal: sobota 22. září 2007 0:09     Předmět: Citovat

Jedou jsme na vánoce dostal Dobrá znamení (doted moje nejoblíbenejsí kniha) jen tak od mámy. Kniha se mi moc líbila a tak na narozeniny pribila Noční hlídka právě bvytisklá z tiskárny. Tato kniha byla taky nádherná a tak stacilo jen si predplatit knihovnu a pokracovat prez lehké fantasticno, tezké melodicno, a otce prasátek dál. Poslední pratchettova kniha kterou jsem precetl napoprvé bylo hrr na ne. Od té doby zemeplochu miluju vetsina knih byla prectena trikrát, casto navstevuju discworld.cz a jeho forum a spravuju vlastní stránky http://ankh.ic.cz/ tod muj pribeh...no a v patek pojedu do prahy a setkám se konecne poprvé na sraze...aaaaaaa Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
TheMole
Člen Klubu Terryho Pratchetta

PříspěvekZaslal: sobota 22. září 2007 9:36     Předmět: Citovat

Mně kdysi před lety (a long time ago, in a galaxy far, far away) půjčil kámoš Lehké fantastično..mohlo to být tak kolem roku 95..no, a už mě to nepustilo Wink
Martinez

Bydliště: Kladno - město vydolovaného uhlí a spousty oceli žadonící o to aby byla sebrána

PříspěvekZaslal: sobota 22. září 2007 10:35     Předmět: Citovat

Já kdysi četl v jednom nejmenovaném herním časopise recenzi na Muže ve zbrani, tak jsem si v knihovně půjčil první knížku od T. P., kterou jsem našel - byl to Sekáč, přečetl jsem to, líbilo a čtu to furt Smile ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
Max

PříspěvekZaslal: sobota 22. září 2007 11:11     Předmět: Citovat

Mne TP odporučil spolužiak. Tak som si z knižnice požičal Erika. Tak sa mi to zapáčilo, že som proste musel prečítať všetky (o čo sa stále snažím).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Mrakoplaška

PříspěvekZaslal: sobota 22. září 2007 11:19     Předmět: Citovat

u mě ve tříde četla barvu kouzel a lehký fantastično spolužačka co vedle mě seděla, občas mi se smíchem četla nějaký hlášky a pasáže, mě se to zalíbilo, tak jsem si začla zeměplochu půjčovat a ejhle, čtu jí dodnes.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hadati

PříspěvekZaslal: sobota 22. září 2007 13:48     Předmět: Citovat

Mrakoplaš: A jak si se na naše stránky dostal?

Já svoji první Zeměplochu četl v r. 1994. Byl to Mort. Zaujala mě jeho obálka v knihovně. Trochu jsem váhal, protože jsem měl pochybnosti, že ten zajímavý obal obsahuje i zajímavý text, ale v té době jsem četl tak dvacet knížek do měsíce, takže jsem si ji půjčil a od té doby jsem si to zamiloval.
Moje první koupená kniha byla Pohyblivé obrázky, pak jsem začal Zeměplochu kupovat celkem pravidelně.
Velkým fanouškem jsem se ale stal až po amatérském divadelním představení Stráže! Stráže! (2001) a autogramiádě TP v Praze.
Cca od roku 2002 jsem na conech začal dělat zeměplošské kvízy a přednášky.
V r. 2003 jsem měl malý štěk v am. div. před. Trollí most. To už jsem znal osobně, jak Kantůrka, tak i Talaše.
V prosinci 2005 jsem kývnul na převzetí stránek krakatit.cz a začal je dělat od ledna 2006. Od března jsem začal dělat na Průvodci po Zeměploše.
V říjnu 2006 se rozeběhli stránky discworld.cz a toto fórum. Na srazu 28. září vlastně oslavíme toto jubileum. Už se vlastně známe téměř rok. Alespoň s většinou z vás. Příští víkend budu muset udělat bilanci úspěchů/neúspěchů.
Výročí prvního srazu lidí od Bubnu je 16. 3. 2008, což je neděle. Takže sraz vidím na 14. 3. pátek :-D
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
VeHaLi

PříspěvekZaslal: sobota 22. září 2007 14:47     Předmět: Citovat

Já jsem se dostala k Zeměploše takto: v roce 1997 můj švagr začal hrát v kapele Mrakoplaš (modří vědí Very Happy ) a já se tehdy zamilovala do jejich kapelníka a všechny kamarády lanařila na koncerty. A jedna kamarádka se mě zeptala: "hele, oni se jmenují podle Pratchetta? A četlas něco od něj?" Tak mi půjčila Lehké fantastično, pak Morta, pak Magický prazdroj, pak Stáže stráže, pak Muži ve zbrani, a pak mi oznámila, že objevila knihkupectví, kde mají všechny díly, tak jsem si je všechny pořídila. Čerstvě vyšlou jsem si pořídila Težké melodično. Na stránky Krakatitu jsem začla chodit, když měl vyjít Zloděj času a sem jsem se dostala hned vloni v říjnu. Jo a s tím kapelníkem Mrakoplaše jsem se o pár let později skutečně dala dohromady a dneska slavíme 3,5 roku Very Happy Very Happy Zazvonil zvonec...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Rausek

PříspěvekZaslal: sobota 22. září 2007 17:46     Předmět: Citovat

K Zeměploše jsem se dostal asi před třemi lety. Ve vesnici, kde jsem tehdy bydlel, byla jenom malá knihovna s dost chabou zásobou sci-fi a fantasy knih. Tou jsem se brzy pročetl, takže jsem hledal jiné způsoby, jak ukojit své čtenářské choutky. Tak jsem brzy přišel i na E-booky. Oproti knihovně to mělo celou řadu výhod, především se daly obvykle sehnat všechny knihy ze série (a ne jen první a třetí díl Very Happy). Zase na druhou stranu, když jsem nějakou sérii dočetl, tak mě to hrozně mrzelo a tak jsem hledal nějaký delší.
I když jsem na Zeměplochu několikrát narazil, nikdy jsem si nic nepřečet, protože mi to znělo jako kravina (nevim proč ale slovo Zeměplocha jsem si neustále spojoval s rýsováním a architekturou Laughing). Pak mi ale kámoš (kterej mimochodem dodnes nepřečet od Pratchetta ani stránku) řekl, že se vlastně jedná o fantasy. To mě zaujalo, a hned ten den jsem si stáhnul Barvu kouzel. Ta mě sice nějak zvlášť za srdce nevzala (přišla mi hrozně chaotická), ale byl jsem zvědavej, jak to bude dál. No a když jsem se tímhle stylem dostal až k Mortovi, bylo mi už jasný, že prostě přečtu každej díl kterej se mi dostane pod ruku.
Stejně jsem ale netušil, že se nakonec do Zeměplochy tak zbláznim, že nejenom, že si pořídim všechny knihy, ale že budu dokonce jezdit skoro každej měsíc do prahy, abych se viděl s dalšími cvoky podobobného ražení. Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mrakošlap

PříspěvekZaslal: sobota 22. září 2007 19:59     Předmět: Citovat

Hadati napsal:
Mrakoplaš: A jak si se na naše stránky dostal?

Na Vaše, nebo spíše tvoje stránky jsem se dostal jen tak náhodou, prostě jsem si hledal jen tak na internetu nějaky fantasy stránky o knihách a vylezl mi tam Discworld po nějakém tom hledání a tak mě zajímalo co to je Zeměplocha a tak jsem si přečetl Váš úvodník a nějak mě okouzlil a prostě nadchl a tak jsem šel do knihovny a půjčil jsem si tam Lehké fantstično to jsem přečetl jednim dechem, a tak si ted pomalu pořizuju celou sbírku všech knih od pana Pratchetta,,, už mám tři Very Happy určitě to časem pořádně naroste Very Happy
effel

PříspěvekZaslal: sobota 22. září 2007 20:08     Předmět: Citovat

Já už vlastně ani pořádně nevím....

jediné co si pamatuju je, že jsem okukovala vyborné obálky Sekáče a Morta v Barvičovi, když ho kdysi ještě měli v točicím stojanu a pak jsem si to asi půjčila v knihovně...ale přiznám se, napoprvé mě to vůbec nezaujalo, tak jsem si časem půjčila Johnny a mrtví a pak čarodějky na cestách a nakonec sekáče...ten konec u Prachettovek mne vubec nezaujal, tak jsem si dala pauzu...

až před 2,5 rokem jsem shaněla nějakou dobrou četbu a dva přátele mi doporučili dobrá znamení a od nich jsem přešla k zeměploše - podivný regiment...první kniha kterou jsem si koupila byla právě znamení, pak Maurice a te´d už to jede, když vidim nějakej bankrot, první po čem se sháním je TP Smile)

to Hadati...Když máš tolik známostí, neznáš náhodou sebranku ze 6. smyslu? Myslím tím třeba Raven a Nekra (Nekromant) Lukačinovi, Hače a spol? Docela by mě to zajímalo Smile
Hadati

PříspěvekZaslal: neděle 23. září 2007 9:43     Předmět: Citovat

Raven a Hače znám.
effel

PříspěvekZaslal: neděle 23. září 2007 17:03     Předmět: Citovat

Hadati napsal:
Raven a Hače znám.

eeh fakt? Very Happy tady je to taky kazdy s kazdym Very Happy
Raven mi kladla na srdce, abych ji jeji podepsane nohy z jilu proboha neposkodila! Very Happy
DORFL

PříspěvekZaslal: neděle 23. září 2007 19:02     Předmět: Citovat

effel napsal:
Raven mi kladla na srdce, abych ji jeji podepsane nohy z jilu proboha neposkodila! Very Happy

A ty se divíš? Smile
effel

PříspěvekZaslal: pondělí 24. září 2007 14:56     Předmět: Citovat

DORFL napsal:
effel napsal:

A ty se divíš? Smile

no ani ne...ale ja ji fakt nic neudelala
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Gumbo paní Gogolové Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 1 z 6

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.