Obsah fóra U Prokopnutého bubnu U Prokopnutého bubnu
Vaše oblíbená hospoda nyní již i na hexnetu!

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Začátek
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Gumbo paní Gogolové
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
scara

PříspěvekZaslal: čtvrtek 19. červen 2014 21:40     Předmět: Citovat

Já taky začala na střední škole. Měla jsem obrovské štěstí na spolužačky, které mi začaly půjčovat a doporučovat ty správné knihy. Bohužel si už nevzpomenu, co byla moje první Pratchettovka.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Texos

PříspěvekZaslal: pátek 20. červen 2014 21:28     Předmět: Citovat

To já si pamatuji,že mou první knihou od Terryho byl Mort v roce 1996.Teda to už je ale hodně dlouho . Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Faasteer

PříspěvekZaslal: čtvrtek 24. červenec 2014 17:17     Předmět: Citovat

Už je to dlouho, bylo mě tehdy 15 let, jestli dobře počítám. Měl jsem kamaráda jehož tatínek byl vášnivým sběratelem. Nějak přišla řeč na četbu a oblíbené žánry a já o Zeměploše neměl ani potuchy, nicméně mě tenhle žánr dost bral. Slovo dalo slovo a dostal jsem na půjčení knihu Stráže! Stráže! (která je mimo jiné dodnes mou nejoblíbenější), kterou měl ten chlapík ve sbírce 2x. Zhltnul jsem jí během několika otevření a hrozně mě to bavilo. Pak jsem zašel do knihovny v Praze na Jižním městě, kde toho moc neměli, ale něco přeci jenom, později jsem navštívil Ústřední knihovnu, kde toho bylo k dispozici mnohem víc. Ale pořád to nějak nebylo ono, chtěl jsem vlastní knihy a tak jsem začal shánět. Zakoupil jsem dva nebo tři kousky, ale pak přišlo jedno z prvních stěhování a já toho na nějakou dobu nechal. Po pár letech jsem měl velké štěstí, na Aukru jsem objevil chlapíka, který prodával značnou část své sbírky (něco kolem 30-ti knih) a já neváhal ani minutu. Od té doby zase pár let uplynulo. Sem tam se něco dokoupilo a uložilo ke spánku. Leccos jsem ve volných chvílích přečetl, ale vždy tak nějak "na přeskáčku", něco víckrát, něco vůbec. A tak jsem nyní rád, že jsme s přítelkyní (tedy vlastně nyní snoubenkou a za chvilku manželkou) koupili byt kousek za Prahou a díky dojíždění do práce mám na knížky času dost. Začal jsem pěkně od začátku, chronologicky jednu po druhé a vážně si to užívám. Smile

Jen se tedy přiznám, ze zcela praktických důvodů, vozím svou sbírku v Kindlovi, neb ty knihy a starý papír. No, měl bych o ně strach.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hadati
Člen Klubu Terryho Pratchetta

PříspěvekZaslal: neděle 27. červenec 2014 22:18     Předmět: Citovat

A to ty knížky prodávané na Aukru byly levnější, že sis je nekoupil v knihkupectví?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Faasteer

PříspěvekZaslal: pondělí 28. červenec 2014 8:27     Předmět: Citovat

Hadati: O cenu nešlo.
Mágor

PříspěvekZaslal: pondělí 28. červenec 2014 16:12     Předmět: Citovat

Tak v Talpressu bys koupil taky všechny a řekl bych, že i v lepším stavu. Levněji samozřejmě taky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Faasteer

PříspěvekZaslal: úterý 29. červenec 2014 6:19     Předmět: Citovat

Mágor: Upřímně, netuším, proč tu řešíme detaily a místo nákupu, který proběhl před několika lety. A navíc, nikdo přeci netvrdil, že sbírka nebyla (a samozřejmě stále je) v perfektním stavu a že cena nebyla více než příznivá. Jinak bych asi logicky šel nakoupit jinam, ne? Rolling Eyes

EDIT: A kdyz uz jsme u tech detailu, tak bych se jen pro uplnost zminil, ze ve vsech pripadech jde o prvni vydani knih zakoupenych vzdy presne v roce jejich vydani. Coz se mi u pozdejsich nakupu (mimo jine take u Talpressu) uz bohuzel nepodarilo. Ale to snad s postupem casu take napravim... Wink
Gar-Mogoth

PříspěvekZaslal: úterý 29. červenec 2014 9:14     Předmět: Citovat

Tak já jsem začal v roce 2008 ještě na základce, kdy jsem od Ježíška dostal první dvojknihu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hadati

PříspěvekZaslal: úterý 29. červenec 2014 10:52     Předmět: Citovat

Faasteer napsal:
A kdyz uz jsme u tech detailu, tak bych se jen pro uplnost zminil, ze ve vsech pripadech jde o prvni vydani knih zakoupenych vzdy presne v roce jejich vydani.

Takže tam máš všechny ty chyby a překlepy, které se v dotiscích vychytaly ;-)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
ortie

PříspěvekZaslal: úterý 29. červenec 2014 12:36     Předmět: Citovat

Hadati napsal:
Faasteer napsal:
A kdyz uz jsme u tech detailu, tak bych se jen pro uplnost zminil, ze ve vsech pripadech jde o prvni vydani knih zakoupenych vzdy presne v roce jejich vydani.

Takže tam máš všechny ty chyby a překlepy, které se v dotiscích vychytaly Wink

Sbírková hodnota.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Gumbo paní Gogolové Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strana 6 z 6

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.