Obsah fóra U Prokopnutého bubnu U Prokopnutého bubnu
Vaše oblíbená hospoda nyní již i na hexnetu!

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Making money
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 20, 21, 22, 23  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Knihy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
TheMole
Člen Klubu Terryho Pratchetta

PříspěvekZaslal: sobota 27. prosinec 2008 9:26     Předmět: Citovat

Vlahoš von Rosret se ožení se Zuzankou Stohelitskou a stane se novým arcikancléřem Neviditelné univerzity.

NMŽM má holt informace z první ruky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
WhiteSnow94

PříspěvekZaslal: neděle 28. prosinec 2008 3:10     Předmět: Citovat

A kdy se chystá další knížka? A neví se něco o názvu??? Question
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
nakladatel

PříspěvekZaslal: pondělí 29. prosinec 2008 12:00     Předmět: Citovat

Příští titul z cyklu Úžasná Zeměplocha se v originále bude jmenovat Unseen Academicals a má vyjít v Anglii na podzim 2009. Mezitím v Česku vydáme Nation a Folklór na Zeměploše.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
brutusáček

PříspěvekZaslal: pondělí 26. leden 2009 23:59     Předmět: Citovat

TheMole napsal:
Vlahoš von Rosret se ožení se Zuzankou Stohelitskou a stane se novým arcikancléřem Neviditelné univerzity.

NMŽM má holt informace z první ruky.

zuzanku si vezmu já, nebo aspon její filmovou představitelku..... láska na první pohled Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
nenapadáměžádnýméno
Anonymní

PříspěvekZaslal: úterý 27. leden 2009 7:49     Předmět: Citovat

WhiteSnow94 napsal:
Co všechno se chystá v A-M v příští knize, nenapadamezadnymeno???
To dybych věděl. Ale tipuju na novej kanalizační systém (něco jako se stavělo v Londýně po tom, co tam měli takovýto hódně smradlavý léto). A do toho zmíněný akční přebudování Daňovýho ouřadu.
WhiteSnow94

PříspěvekZaslal: úterý 27. leden 2009 9:38     Předmět: Citovat

Takže to že se VVR ožení se zuzankou a stane se novým arckancléřem NU
je blááábol? Question
Alvin

PříspěvekZaslal: úterý 27. leden 2009 9:56     Předmět: Citovat

WhiteSnow94 napsal:
Takže to že se VVR ožení se zuzankou a stane se novým arckancléřem NU
je blááábol? Question

Ne... Vlahoš to všechno zvládne najednou... není přece žádný vořezávátko Very Happy
WhiteSnow94

PříspěvekZaslal: úterý 27. leden 2009 15:00     Předmět: Citovat

Jaj...
Knihomol r. .303.

PříspěvekZaslal: úterý 05. květen 2009 17:54     Předmět: Citovat

Nutně bych potřeboval vědět, jak se jmenuje ten účetní, co se na konci ukáže že je... Kdo četl tak už ví, nechci zbytečně prozrazovat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Knize.Vladivoj

PříspěvekZaslal: úterý 05. květen 2009 19:07     Předmět: Citovat

Mavolio Korouhvička Smile
nenapadáměžádnýméno
Anonymní

PříspěvekZaslal: neděle 22. listopad 2009 15:19     Předmět: Citovat

Kdysi kdesi se tu TheMole ptal na to, co znamená Chmelšiškůf záchvatovej výkřik v kvirmštině - tak sem se poptal jedný francoužtinářky a prej to nejni tak jednoduchý, samej starej výraz (a nebo prej chyběj písmenka), ale dalo by se to prej volně přeložit jako: Do varné konvice! Proč jsem se jen těm bohům vysmíval?
Knize.Vladivoj

PříspěvekZaslal: neděle 22. listopad 2009 15:27     Předmět: Citovat

Že by byl pan Chmelšiška prokletý?
Dude

PříspěvekZaslal: pondělí 02. duben 2012 17:10     Předmět: Citovat

Vety v golemčine.

Originálne písmo sa mi nepodarilo zreprodukovať (podobá sa na hebrejské), ale vety sú v angličtine.

Prepis do latinky:

309 (Adoráta) : "I can speak formal golem"
319 (Odblechal): "You make eternity bear able"
320 (Odblechal): "Why do you care about golems They have no passionate parts"

Pozn.1: V golemčine je c=k, y=i, u=v=w.

Pozn.2: Hľadal som to pseudohebrejské písmo v Unicode, ale nenašiel som ho. Zrejme je to fungl nové písmo špeciálne pre golemov.

Pozn.3: Je jedno, či čítate originál alebo preklad, vety sú stále rovnaké.
Dude

PříspěvekZaslal: středa 04. duben 2012 15:37     Předmět: Citovat

Prachy-134:
"Nenechte se mnou dále zdržovat, pane Rosrete. Pamatujte si, jde vždycky jen o město."

Prachy-178:
"Nenech se mnou dále zdržovat," dodával, když Pěvana vztekle vyrazila z místnosti.
Nenechte se mnou dále zdržovat. Jak úžasnou frázi si to Vetinari vymyslel. Ten zvonivý dvojsmysl naznačoval spodní proudy a vzbuzoval nejistotu i v těch nejnevinnějších myslích.

Prachy-382:
"Aha, ano. Prozatím padesát tolarů, důstojný otče," řekl nakonec chlácholivým tónem. "A ráno, pokud bude vaše paměť pořád ještě stejně dobrá, se pro vás podíváme po nějaké lepší a zámožnější budoucnosti. Rozhodně už se mnou nenechte zdržovat."

Ide o menej známe slovo 'detain' - zdržovať, zaistiť.
Fráza sa objavila už skôr - hlavne v Elefantovi a Pošte.

Stráže-50:
"Díky," přikývl Patricij. "Nerad bych tě dál zdržoval," pokračoval způsobem, který jeho návštěvníka ještě více zmátl.

Melodično-190:
"Ano? Vážně? To řekl? No, tak to je opravdu zajímavé." Vetinari si na okraj hlášení udělal poznámku. "Děkuji."
"Ehm -"
"Nenech se mnou zdržovat."

Časy-20:
"Jak vidím, jste dychtivý zvednout tuhle hozenou rukavici,” řekl Patricij. "Nerad bych vás zdržoval od návratu na univerzitu. Jistě se těšíte na to, jak se vrhnete na přípravné práce.”

Nohy-150:
"Díky, Elánie.” Vetinari si sedl a vzal do rukou hromadu listin ležících na nočním stolku. "A teď už vás nebudu zdržovat.”

Hrrr-103:
"Děkuji vám, veliteli,” ukončil rozhovor Vetinari. "Děkuji vám, pánové. Dál už vás nebudu zdržovat. Ano, Elánie, ještě na slovíčko, buďte tak laskav. Vy ne, kapitáne Karotko. Jsem si jistý, že i v téhle chvíli někdo ve městě páchá zločiny.”

Kontinent-252:
"No jistě, samozřejmé, nenechte se zdržovat,” přikývl bůh a mávl ledabyle rukou.

Elefant-31:
"Výborně. Dám hned poslat zprávu semafory. Podrobnější instrukce dostanete později. Vyřiďte mé upřímné pozdravení vévodkyni. A teď už vás nebudu dále zdržovat…”

Elefant-100:
"Špatné novinky, pane?” odvážil se Postihnout.
"Jen novinky, policisto. Nebudu vás dále zdržovat.”

Elefant-148:
"Sire! Mám v plánu -”
"Tím jsem chtěl říci, že vás už nechci zdržovat.”
"Ale, to je v pořádku, sire, já mám spoustu času -”

Hlídka-158:
"No, nenechtese odemě zdržovat, seržante Kýlo.”

Pošta-257:
"Tak do toho, pane Rosrete. Jsem si jist, že máte hlavu plnou nápadů. Nerad bych vás zdržoval.”

Pošta-378:
"Dobrá práce, pane Rosrete, opravdu, všechna čest. Skvělá. A teď už vás nesmím zdržovat.”

Pošta-504:
"Tak, tak,” řekl. "Veliteli Elánie, myslím si, že by bylo nevhodné tady ty gentlemany dále zdržovat.”
Dude

PříspěvekZaslal: pondělí 22. duben 2013 20:38     Předmět: Citovat

Skrytá téma knihy je modelovanie (imitácia).
Vidíme to priamo v názve knihy (Nadělat/Podělat prachy).

Účel modelovania (simulácie, falšovania) je ten, aby sa model čo najviac podobal originálu.
Niečo podobné je maškaráda, ale tu je účelom, aby divák nepoznal originál.
Najdokonalejšia simulácia je vtedy, ak model je rovnaký ako originál.
To sa podarilo Vyšplouchu v poslednej kapitole knihy.

Ďalšie simulácie:
1. Vlahoš imituje zlodeja (1. kapitola) a policajta. Vlastne falšuje všetko, čo môže.
2. Jamník falšuje známky. Aj jeho identita je sfalšovaná (raz Igorom a raz Vlahošom).
3. Opulent falšuje zlato v banke.
4. Korouhvička je v skutočnosti klaun.
5. Grácie sa snaží simulovať ženu (naviac zamilovanú).
6. Vlahošove bankovky simulujú skutočné peniaze.
7. Kosma by chcel simulovať Vetinariho.
8. Ale všetky jeho pomôcky (údajne Vetinariho parafernálie) sú falošné.
9. A určite nájdete mnoho ďalších imitácií a simulácií.

---
98:
Není žádný spěch, pomyslel si Vlahoš zachmuřeně. Tak jo. Můžu aspoň v klidu sníst chleby, co mi ta hodná slečna golem udělala.

Film Slečna Golem. Niekde na Webe určite je.

---
103:
Vetinari se zastavil s nohou položenou na schůdku. "Jistě, ale trochu optimismu mi dodává ta skutečnost, Važuzle, že vám znovu ukradl tužku."
"Tak to mi tedy tentokrát neukradl, protože jsem si dával velký pozor, abych si ji dal nazpět do kapsy!" prohlásil s jistým zadostiučiněním Važuzel.
"Jistě," přikývl Vetinari a se šťastným výrazem se pohodlně usadil do vrzajícího koženého sedadla, zatímco Važuzel si s rostoucí nervozitou začal prohledávat kapsy.
"Já vím."

Vetinari blufuje a vtipkuje (lebo je v dobrej nálade). T.j. robí si srandu z Važuzla.

---
234:
"Aha pes skurvus!"

V originále 'Habby arse corparse!', t.j. habeas corpus.

---
243:
Číslo domu v článku uvedeno nebylo, protože Krátká cesta byla dlouhá právě tak, aby se tam vešly jediné vstupní dveře.

Našli ste to niekto na mape? Zrejme to nie je Krátká ulice, lebo tá je dlhá (Stráže-77).

---
248:
Teď musí být asi tak čtyři hodiny, pomyslel si Vlahoš. Čtyři hodiny! Nenávidím dny, kdy v bdělém stavu prožiju dvakrát čtvrtou hodinu!

Básník Rives předvádí 8 minutovou skládačku kousků historie, ze kterých tvoří sérii situací, pojících se k nejpodivnější denní hodině, čtyřem hodinám ráno.
http://www.ted.com/talks/rives_on_4_a_m.html

---
384:
"Ale já jsem vás vrátil! Použil jsem Devítinásobné odeslání! To uzavírá všechno!"
"Sám jsem to napsal," odpověděl Odblechal a lišácky zamrkal. "No, nedělejte si s tím starosti. Já jsem jediný, na koho to neúčinkuje. Pch, byl bych pitomec, kdybych vymyslel zaříkávací obřad, který by zabíral i na mě, nemyslíte?"
Zbalíkov na něj ukázal roztřeseným prstem. "Vy jste tam vložil tajnou branku, že je to tak?"

Zadní vrátka (anglicky backdoor) je v informatice název metody, která umožňuje obejít běžnou autentizaci, která za běžných okolností brání uživateli v neoprávněném využívání počítačového systému.

---
408:
Přicházeli v šestistupech, tři metry vysocí, a vyplňovali ulici z jedné strany na druhou. Řinula se z nich voda a řídké bláto. Ozvěna jejich kroků letěla celým městem.

Mauzoleum císaře Čchin (兵馬俑) ze 3. století př. n. l., známé také pod názvem Terakotová armáda, patří mezi největší a nejbohatší mauzolea na celém světě.

Pozri aj Zajímavé časy (362).

---
487:
"Včera v noci poslal nějaký zrádce prostřednictvím semaforů zlaté tajemství vládcům všech velkých měst na Pláních. Původ ani zdroj té zprávy se nedají vystopovat. Nebyl jste to vy, pane Rosrete, že ne?"

Vetinari zlaté tajomstvo uhádol a hneď ho vykecal do siete. Teraz to chce hodiť na Vlahoša. Geniálny politik!

Naposledy upravil Dude dne úterý 04. červen 2013 7:42 , celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Knihy Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 20, 21, 22, 23  Další
Strana 21 z 23

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.