Obsah fóra U Prokopnutého bubnu U Prokopnutého bubnu
Vaše oblíbená hospoda nyní již i na hexnetu!

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Ebooky - knihy v elektronické podobě
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Dotazy nakladateli
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Knihu v elektronické podobě jsem
již četl a chtěl bych číst i v budoucnu
37%
 37%  [ 21 ]
nečetl, ale zvažuji, že bych v budoucnu takto knihy četl
10%
 10%  [ 6 ]
četl, ale tento způsob mě nenadchnul a tak zůstanu u papíru
39%
 39%  [ 22 ]
nečetl a nikdy ani tak knihy číst nebudu
12%
 12%  [ 7 ]
Celkem hlasů : 56

Autor Zpráva
Azifaral

PříspěvekZaslal: čtvrtek 25. říjen 2007 1:15     Předmět: Ebooky - knihy v elektronické podobě Citovat

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat zda neplánujete vydávat a prodávat knihy také v elektronické podobě. Je mi jasné, že je zde nebezpečí pirátství (tomu ale nejste schopen zabránit ani dnes, např. v případě knih od Pratchetta které najdete na CZ internetu naprosto běžně) a také není dnes ještě příliš jasné jaký by byl zájem v České republice, ale v zahraničí již tento druh distribuce začíná být běžný.
Já jsem hodně velký bibliofil a tištěnou knihu bych si ve většině případů koupil stejně, ale jsou u knihy u kterých to opravdu zvažuji (např. detektivky, kde po jednom přečtení už jaksi "není důvod" tu knihu číst znovu)a tak by bylo pro mě příjemnější ji nekupovat v tištěné podobě, protože přece jenom byt není nafukovací Smile - už tak máme dneska doma cca 1000 knih a roste to hodně velkým tempem. Navíc u ebooku je ta výhoda, že jsem schopen si tu knihu vzít v PDA / mobilu jednoduše na služební cestu, dovolenou atd ...a to v případě tištěných knih je někdy složitější - zabírá prostor, má svou váhu (do letadla člověk šetří každé deko).
Budu Vám každopádně vděčný za Vaši odpověď, neboť jste jeden z lidí, kteří vlastně určují zda se i tato forma prodeje knih dostane na "pulty".
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
effel

PříspěvekZaslal: čtvrtek 25. říjen 2007 1:20     Předmět: Citovat

Já s tímto dotazem v podstatě souhlasím, i když vím, že vydávání E-Book se v ČR ještě nějakou dobu nerozšíří.
DORFL
Člen Klubu Terryho Pratchetta

PříspěvekZaslal: čtvrtek 25. říjen 2007 9:17     Předmět: Citovat

Někde už tady o nějakém oficiálním vydání e-booků padla zmínka...

Já tedy e-booky nečtu, ale když chci najít například nějakou pasáž, tak je to velice užitečný pomocník. A myslím, že také urychlují hledání chyb...
Rozhodně bych jejich oficiální vydání uvítal.
nenapadáměžádnýméno
Anonymní

PříspěvekZaslal: čtvrtek 25. říjen 2007 14:21     Předmět: Citovat

Oficiální, opravený, doplněný...zadarmo. Twisted Evil
effel

PříspěvekZaslal: čtvrtek 25. říjen 2007 15:43     Předmět: Citovat

nenapadáměžádnýméno napsal:
Oficiální, opravený, doplněný...zadarmo. Twisted Evil

muhehe, to bych brala Very Happy Twisted Evil
Martinez

Bydliště: Kladno - město vydolovaného uhlí a spousty oceli žadonící o to aby byla sebrána

PříspěvekZaslal: čtvrtek 25. říjen 2007 18:17     Předmět: Citovat

Pokud knížku už mám tištěnou, tak bych si ebook nekoupil (což neznamená, že bych si ho nepořídil Smile ) - prostě rád platím za defakto stejnou věc jenom jednou - to by bylo stejný, jako kdybych si nemohl naripovat (a jakože to u chráněnejch nemůžu) audio CD... Tohle je pro mě věc principu Smile ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
nakladatel

PříspěvekZaslal: středa 31. říjen 2007 0:04     Předmět: Citovat

Zatím bohužel o formě e-booků jen uvažujeme (spíše u starších našich titulů, ne u knih T.Pratchetta) a jsme si vědomi všech úskalí, která v současnosti převažují nad nemnohými pozitivy. Navíc bychom na ně museli mít nové speciální smlouvy a znovu je zaplatit. Technická stránka není také ještě stoprocentně zvládnutá a čtecích zařízení (Sony, apod.) není v prodeji mnoho. U knih, které mají již propadlá práva (70 let po smrti autora) to takový problém pochopitelně není.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
pieter

PříspěvekZaslal: středa 31. říjen 2007 10:15     Předmět: Citovat

nakladatel napsal:
Zatím bohužel o formě e-booků jen uvažujeme (spíše u starších našich titulů, ne u knih T.Pratchetta) a jsme si vědomi všech úskalí, která v současnosti převažují nad nemnohými pozitivy. Navíc bychom na ně museli mít nové speciální smlouvy a znovu je zaplatit. Technická stránka není také ještě stoprocentně zvládnutá a čtecích zařízení (Sony, apod.) není v prodeji mnoho. U knih, které mají již propadlá práva (70 let po smrti autora) to takový problém pochopitelně není.

Ono technické řešení by existovalo už dnes: www.mobipocket.com což je docela slušný formát pro e-knihy (v jejich nabídce mimochodem najdete i Making Money plus 26 dalších Zeměploch od HarperCollins). Jasně, že americký trh je někde jinde, ale za pokus by to stálo. V případě Mobipocketu to vypadá nadějně i tím, že je vlastní Amazon, a že ta čtečka je prakticky na cokoliv - a pokud se v budoucnosti rozšíří nějaké čtecí zařízení, tak na něj bude také.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Martinez

Bydliště: Kladno - město vydolovaného uhlí a spousty oceli žadonící o to aby byla sebrána

PříspěvekZaslal: středa 31. říjen 2007 17:51     Předmět: Citovat

Tak ono stačí ty e-booky vydávat v nějakým rozumným formátu - .pdb je docela ok - tam taky existuje SW na snad všechny platformy. Nebo pokud si tu knihu koupím můžu dostat těch souborů rovnou několik a pak si následně vyberu, kterej budu používat...

Jinak pokud je autor 70 let mrtvej, tak si snad tu knihu můžu pořídit úplně zadarmo (bohužel jenom v původním znění - většnou, páč nějaký práva má i překladatel) - viz Project Gutenberg...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
pieter

PříspěvekZaslal: středa 31. říjen 2007 19:42     Předmět: Citovat

Martinez napsal:
Tak ono stačí ty e-booky vydávat v nějakým rozumným formátu - .pdb je docela ok - tam taky existuje SW na snad všechny platformy. Nebo pokud si tu knihu koupím můžu dostat těch souborů rovnou několik a pak si následně vyberu, kterej budu používat...

Jinak pokud je autor 70 let mrtvej, tak si snad tu knihu můžu pořídit úplně zadarmo (bohužel jenom v původním znění - většnou, páč nějaký práva má i překladatel) - viz Project Gutenberg...

To by jistě šlo, ale nakladatelům jde o to, aby ty knihy šlo co nejhůř kopírovat (což je logické). A právě mobipocket formát takovou ochranu má. Proto do něj v Americe hodně nakladatelů šlo. Jo, abych předešel, tak PDF to umí taky, ale to je spíš pro tisk, prc (to je hezká přípona souboru:-) je na obrazovku čehokoliv, od mobilu po stůl výborné. A pdb umí, jestli se nepletu, jen čistej text, tady to jde formátovat, přidávat obrázky a linky (protože to je v podstatě komprimovanej html,
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
nakladatel

PříspěvekZaslal: čtvrtek 01. listopad 2007 0:16     Předmět: To Pieter Citovat

Díky za tip, prostudujeme to. V podstatě se jedná opravdu o to, jak co nejvíce ztížit či znemožnit následné kopírování. Některé projekty to už umí. Taky je potřeba, aby se rozhýbal tuzemský trh s čtecími zařízeními (a možná i s elektonickým inkoustem a ohýbatelným elektronickým papírem)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
nakladatel

PříspěvekZaslal: čtvrtek 01. listopad 2007 2:14     Předmět: Citovat

Bylo by to takhle správně?
http://www.talpress.cz/file_download/6
pieter

PříspěvekZaslal: čtvrtek 01. listopad 2007 8:33     Předmět: Citovat

nakladatel napsal:
Bylo by to takhle správně?
http://www.talpress.cz/file_download/6

No, to jsou jen obrázky, ne text. Zkuste si z Mobipocket.com stáhnout libovolnou ukázku, je myslím u každé knihy, pro obchod v provozu je samozřejmě jednodušší vzít knížku, ustřihnout z ní všechno kromě titulu a několika prvních stránek, lépe to vypadá.
Udělat i chráněný soubor jde přímo v Readeru, samozřejmě pro profesionální tvorbu je lepší Creator
http://www.mobipocket.com/en/DownloadSoft/ProductDetailsCreator.asp

Taky se můžete poradit s konkurencí, na www.palmknihy.cz nějaké ty placené knihy jsou, nevím jak to funguje, ale mobipocket může mít knihy třeba za heslem, nebo i pro určitý prohlížeč (každý si při instalaci vygeneruje unikátní kód), zkrátka z nakladatelského hlediska je to dotaženo do konce, o čemž svědčí třeba velká suma nakladatelství, která prodávají přímo přes ně. A nejsou to jen malé kousky, ale třeba Random, Ballantine, už zmíněný Harper Collins, Doubleday, Oxford Un.Press ...

Ještě malé upozornění, MobipocketReader bohužel kašle na české typografické konvence a dělá mezery mezi odstavci. Možná by mu to šlo nějak rozmluvit, ale jak, to netuším.
effel

PříspěvekZaslal: pondělí 05. listopad 2007 22:56     Předmět: Citovat

jops, ona je to vsechno pravda...a nam cernym ctenarum to stezuje co muze Smile Kdyz jsem psala maturitni praci na E-books, tak jsem samozrejme zkousela co jsem mohla, muzu potvrdit, ze na obycejneho ctenare tohle zajisteni dela dojem a je vcelku i pouzitelne Wink
Mr.Rincewind

PříspěvekZaslal: pondělí 27. říjen 2008 22:27     Předmět: Citovat

V přízpěvku o johnnym jsem četl že dotisk serie o jonnym se neplanuje z duvodu vysoké ceny, ale co takhle e-book ten na vydání nestojí nic jen zakoupení prav na prodej a založení nějaké chráněné download sekce kde by si to mohl stahnout jen ten kdo zaplatí. pokad to chápu.nešlo by to poro určité zajemce vydat alespon elektronicky v cz. Jsem ochoten zaplatit plnou cenu jako za papírovou pokad tedy to co si zakoupím pujde vytisknout abych mohl číst i jinde než jen u počítače. ja na jonny a mrtvé čekám už několik let a furt nic. Nebo my alespon odpovědět kdy bude plánovanej papírovej dotisk anketu na Tallpresu jsem prošvihl a také mám zajem o komplet trilogii. dik za odpoved
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Dotazy nakladateli Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.