Obsah fóra U Prokopnutého bubnu U Prokopnutého bubnu
Vaše oblíbená hospoda nyní již i na hexnetu!

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Ebooky - knihy v elektronické podobě
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Dotazy nakladateli
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Knihu v elektronické podobě jsem
již četl a chtěl bych číst i v budoucnu
37%
 37%  [ 21 ]
nečetl, ale zvažuji, že bych v budoucnu takto knihy četl
10%
 10%  [ 6 ]
četl, ale tento způsob mě nenadchnul a tak zůstanu u papíru
39%
 39%  [ 22 ]
nečetl a nikdy ani tak knihy číst nebudu
12%
 12%  [ 7 ]
Celkem hlasů : 56

Autor Zpráva
nakladatel
Člen Klubu Terryho Pratchetta

PříspěvekZaslal: pondělí 27. říjen 2008 23:28     Předmět: Citovat

trilogii o johnnym jsem zkusmo projednaval s distributorem, zatim se nerozhoupal. Zeptam se jeste agenta na cenu elektronickych prav...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
effel

PříspěvekZaslal: úterý 28. říjen 2008 0:47     Předmět: Citovat

Mr.Rincewind napsal:
Také mám zajem o komplet trilogii. dik za odpoved.

Ja nechci panu Talasovi kazit zisky, ale co takhle zkouset se koukat po antikvariatech? Uz osahane knihy maji sve kouzlo, Talpress na tom netrati a navic je mozne je sehnat i kdyz jsou uz u nakladatele rozebrane Smile

A abych nebyla OT, mam dotaz.

Ted jsem v knihkupectvi narazila na nadherne vydani Barvy kouzel a Lehkeho fantasticna (nebojte se, uz jsem napsala jeziskovi ^^). Chtela bych se zeptat, jestli v podobne vazbe neplanujete i dalsi zemeplosske knihy?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ploch44ever

PříspěvekZaslal: úterý 28. říjen 2008 11:24     Předmět: Citovat

effel napsal:
Mr.Rincewind napsal:

Ja nechci panu Talasovi kazit zisky, ale co takhle zkouset se koukat po antikvariatech? Uz osahane knihy maji sve kouzlo, Talpress na tom netrati a navic je mozne je sehnat i kdyz jsou uz u nakladatele rozebrane Smile

Ted jsem v knihkupectvi narazila na nadherne vydani Barvy kouzel a Lehkeho fantasticna (nebojte se, uz jsem napsala jeziskovi ^^). Chtela bych se zeptat, jestli v podobne vazbe neplanujete i dalsi zemeplosske knihy?
Narazit na zeměplochu v antikvariátu? jů už se vám to někomu poštěstilo? Razz
effel

PříspěvekZaslal: úterý 28. říjen 2008 12:54     Předmět: Citovat

Ploch44ever napsal:
Narazit na zeměplochu v antikvariátu? jů už se vám to někomu poštěstilo? Razz

Kdyz vis kde hledat, na internetu je spousta antikvariatu a v brne se to mele a obmenuje velmi casto. Velmi dobre je zasobeny treba i Arrakis, kde narazis na pekne antikvarni veci.
nakladatel

PříspěvekZaslal: úterý 28. říjen 2008 21:03     Předmět: Citovat

effel napsal:
Mr.Rincewind napsal:

Vy byste je fakt chtěli v pevné vazbě? Vždyť to zabere fůru místa v knihovně a bude to dražší než teď. Distributor dělal sondu u knihkupců, ale zatím nemají žádný zájem. Nicméně je to dobrá otázka do ankety (zrovna jsem nějakou hledal) na stránce Talpressu, díky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
VeHaLi

PříspěvekZaslal: středa 29. říjen 2008 12:18     Předmět: Citovat

Já bych tedy o pevnou vazbu zájem neměla. Mám od Pratchetta kompletní dílo včetně Nomů a Johnyho, i další starší knihy, které vyšly ještě u Magnet-pressu, nekoupím si ani První příběhy, nevím, kam bych to dávala. Takový fanatik, abych měla knihy dvojmo, nebo i trojmo, když bych vzala v úvahu opavená vydání klasických Zeměploch (chybějící strány, nesourodý překlad jmen,...) fakt nejsem. To abych si postavila velevilu jen pro knihy. Myslím, že nejsem zdaleka jediná.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mr.Rincewind

PříspěvekZaslal: středa 29. říjen 2008 12:50     Předmět: Citovat

Alespoň serie užasná zeměplocha by si vázanou vazbu zasloužila, tak říkám ANO. Déle to vydrží a je to podstatně odolnější vazba než u peiprbooku. zvlašt v knihovnách.Nějaka ta stovka navíc mě nevadí kniha první příběhy ze zeměplochy vypadá fantasticky a moc se povedla peipr book jem z poličky hned vyloučil Very Happy
Tomis

PříspěvekZaslal: středa 29. říjen 2008 20:40     Předmět: Citovat

osobně mi paperbacky k pratchettovi sedí více než vazba...
a to říkám jako majitel kravičky, příběhů i některých anglických hardcover vydání....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
dawen

PříspěvekZaslal: středa 29. říjen 2008 20:42     Předmět: Citovat

Tomis napsal:
osobně mi paperbacky k pratchettovi sedí více než vazba...

S tímhle naprosto souhlasim
Tonik87

PříspěvekZaslal: středa 29. říjen 2008 21:07     Předmět: Citovat

VeHaLi napsal:
Já bych tedy o pevnou vazbu zájem neměla. Mám od Pratchetta kompletní dílo včetně Nomů a Johnyho, i další starší knihy, které vyšly ještě u Magnet-pressu, nekoupím si ani První příběhy, nevím, kam bych to dávala. Takový fanatik, abych měla knihy dvojmo, nebo i trojmo, když bych vzala v úvahu opavená vydání klasických Zeměploch (chybějící strány, nesourodý překlad jmen,...) fakt nejsem. To abych si postavila velevilu jen pro knihy. Myslím, že nejsem zdaleka jediná.

Souhlasím. Stačí mi ty knížky jednou jako paperback, maximum jsou nějaká dárková vydání, ale celou sadu nově kupovat určitě nechci...
nakladatel

PříspěvekZaslal: čtvrtek 30. říjen 2008 1:35     Předmět: Citovat

Tak prosím hlasujte na naší stránce, ať v tom mám jasno Cool
Fíglice

PříspěvekZaslal: čtvrtek 30. říjen 2008 8:00     Předmět: Citovat

knížka..papír..šustení stranek..ticha hudba....jenze kdyz knízecka ne a ne objevit se v knihiovne e-bookem nepohrdnu:-Dporad lepsí nez literarne hladovet nebo uzirat se tim jak ten pribeh dopadne:-)
Ploch44ever

PříspěvekZaslal: čtvrtek 30. říjen 2008 18:16     Předmět: Citovat

K Zeměploše už ty paperbacky tak nějak patří.. Smile Hlasuji že ne Wink
effel

PříspěvekZaslal: čtvrtek 30. říjen 2008 18:38     Předmět: Citovat

Ja hlasuji pro ANO Smile

VeHaLi napsal:
Takový fanatik, abych měla knihy dvojmo, nebo i trojmo, fakt nejsem.

Ja jo, mam nekolik knizek v ruznych vydanich a jsem stastna a spokojena. Proste knihomol jak se patri ^^
Anonymní

PříspěvekZaslal: pátek 28. listopad 2008 2:12     Předmět: Citovat

K otazce paperback vs. hardcover.

Pracuju v knihkupectvi (sem tam sem neco na tohle tema kvaknu) a myslim si zhruba tohle:

Lidi maji pevnou vazbu radi. Nejak podvedome to v nich evokuje "neco lepsiho" ci co a taky to berou vic jako darkove zbozi. Rada zakazniku casto zvoli jako darek jednoznacne horsi titul jen proto ze lepe vypada (je v pevne vazbe). ...paperback je pro radu mozna rovnitkem po paperbrak Wink I v oddeleni fantastiky se nam obcas kdejaky neznamy XY prodava podstatne lepe nez ...treba G.R.R Martin (ale neni to vubec pravidlem, je fakt, ze fantastika ma do znacne miry prevazne "stale" ctenare, kteri jsou na mekky obal asi zvykli...ale taky je pravda, ze rada ctenaru pratcheta se o fantastiku vubec nezajima a u Terryho je oslovuje styl psani, vtip, satyra...).

Problem bych nevidel ani ve vyssi cene, zakaznici uz jsou na vyssi castky celkem zvykli a cena neni proste problem (Kuprikladu prodeje ilustrovaneho vs. neilustrovaneho Pana prstenu jsou podobne, ne-li lepsi ve prospech toho ilustrovaneho,drazsiho). Spis jde o to, ze soucasni ctenari pratchetta (ne zdejsi superfanousci Wink )imo ve vetsine pripadu nebudou chtit zacit menit look sve sbirky (prejit z broze na vazanou a mit tak v knihovnicce schod) a uz vubec ne obmenovat celou sbirku.

Takze potencial bych videl hlavne v novaccich, kteri s Terrym teprve zacinaji. Ze je jich stale dost a dost prokazuje prodejnost starsich titulu (Pratchett se v nasi prodejne pysni samostatnym regalem, zatimco veskera dalsi fantastika se musi chudinka vmestnat to pouhych peti dalsi Wink Smile ). Rada z nich by mohla dat prednost vazane podobe a jak zminuju vyse, tak si myslim, ze by to mohlo aji okruh potencialnich novacku rozsirit.

Akorat musi mit jistotu, ze jde o regulerni vec, jistotu do budoucna, ne ze v pulce budou muset presedlat k papiru. "Prvni pribehy ze Zemeplochy" by sly imo na odbyt lepe, kdyby vysly samostatne jako regulerni casti serie, nebo evidentne oznacene jako prvni dvojdil nadchazejici serie. Takhle v nich rada lidi vidi jen jakysi one time deal, gimmick na dojeni penez...

Ale to je jen muj nazor z denniho pobytu mezi zakazniky, tezko soudit, jakou maji tyhle reci hodnotu ;o) . Kazdopadne tlacte do nas (mekce ci tvrde Wink ) Pratcheta dal pane nakladatel, je to ctenicko fajne Wink Smile
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Dotazy nakladateli Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.