Obsah fóra U Prokopnutého bubnu U Prokopnutého bubnu
Vaše oblíbená hospoda nyní již i na hexnetu!

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Hledá se Terry P.
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Gumbo paní Gogolové
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Amywiel

PříspěvekZaslal: úterý 07. listopad 2006 13:55     Předmět: Hledá se Terry P. Citovat

Rozhodla jsem se napsat seminární práci o knižní kultuře Zeměplochy, ale hodily by se mi také nějaké drby o autorovi a případně kontakt (aspoň na anglického vydavatele, když už ne přímo na Terryho). Pomůže mi cokoli, výsledek jsem ochotna zveřejnit Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Martinez

Bydliště: Kladno - město vydolovaného uhlí a spousty oceli žadonící o to aby byla sebrána

PříspěvekZaslal: úterý 07. listopad 2006 15:47     Předmět: Citovat

http://en.wikipedia.org/wiki/Terry_Pratchett ? Doufám, že neradím blbě Embarassed ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
puczmeloun

PříspěvekZaslal: úterý 07. listopad 2006 17:45     Předmět: Citovat

Kontakt: tpratchett@unseen.demon.co.uk teda nevím jestli to jeste platí...btw chcete i jeho adresu? Very Happy

a drby? snad ze má dceru o které nikdo neví jak je stará (teda nikdo to zatím nedokázal odpovedet) a ze pestuje masozrave rostliny:D to je tak nejdrbovatejsí co o nem vím Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
majls

PříspěvekZaslal: úterý 07. listopad 2006 20:11     Předmět: Citovat

puczmeloun napsal:
Kontakt: tpratchett@unseen.demon.co.uk teda nevím jestli to jeste platí...btw chcete i jeho adresu? Very Happy

jj tenhle e-mail byl i na puvodnich strankach zemeplochy nez jsem se prevzali. bohuzel nejsem schopný řict jestli je tento mail vubec funkcni. a postovni adresa by mela být:

Terry Pratchett
c/o Colin Smythe
Colin Smythe Limited
Publishers.
Gerrards Cross
Buckinghamshire.
SL9 8XA.
England

ale stejne tak jako ten mail te6ko rict jestli jeste plati.

a jinak samozrejme musim doporucit zivotopis na nasich strankach Smile
http://www.discworld.cz/zemeplocha.php?section=lide&ID_clovek=1
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Martinez

Bydliště: Kladno - město vydolovaného uhlí a spousty oceli žadonící o to aby byla sebrána

PříspěvekZaslal: úterý 07. listopad 2006 21:04     Předmět: Citovat

puczmeloun napsal:
a drby? snad ze má dceru o které nikdo neví jak je stará (teda nikdo to zatím nedokázal odpovedet)

Myslíš tu o které píšou na wiki?
citace:
His daughter Rhianna Pratchett (born 1976) is a journalist and "accidental cat collector"; she has also written a fantasy novella titled Child of Chaos, distributed with the computer role-playing game Beyond Divinity. She is working on the scripts and storyline for the PS3 launch game Heavenly Sword, the Xbox 360/PC game Overlord, and several others. She is a member of the Writers' Guild of Great Britain.

A co jí je pokud dobře počítám 30?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
Hadati
Člen Klubu Terryho Pratchetta

PříspěvekZaslal: středa 08. listopad 2006 11:33     Předmět: Citovat

Tak jednu historku přihodím (není to drb, protože je to pravda):

Když měl TP poprvé autogramiádu v Praze, tak ho Talaš s Kantůrkem vzali do pražské synagogy, protože se dozvěděli, že bude psát o golemech. (TP se jich totiž zeptal, jestli neví něco o golemech, což vedlo k drobnému smíchu. Vždyť mi přece máme ty nejlepší legendy o tomto tématu.)
Vyprávěli mu celou legendu o golemovi rabiho Löwa a tak se chtěl TP podívat na místo (myslím, že to měla být půda), kde byl golem údajně uložen k "poslednímu" odpočinku. Byli na místo vpuštěni a Kantůrek popisuje, že TP vypadal, jako by doopravdy očekával, že tam toho golema najde. Bylo vidět, že je zklamaný, když ho tam nenašel.

No a díky této příhodě vypadají zeměploští golemové tak, jako jsme na to zvyklí my - hrouda chodící hlíny.
Hadati

PříspěvekZaslal: středa 08. listopad 2006 11:34     Předmět: Citovat

Doporučuji navštívit Trpaslicon 2007 (16. - 18. února), kde bude hostem Jan Kantůrek (pokud mu to tedy zdravotní stav dovolí). Ten má takových zábavných historek habaděj a narozdíl ode mě to umí dobře podat.
Amywiel

PříspěvekZaslal: středa 08. listopad 2006 12:33     Předmět: Citovat

Děkuji za všechny Vaše rady a připomínky, určitě se mi budou hodit, ačkoli golemové asi nemají mnoho společného s knižní kulturou a Trpaslicon je až v únoru (odevzdání práce je ve zkouškovém období, tzn. v lednu) Smile takže klidně pokračujte, ani já neumím odhadnout, co by se mi mohlo hodit
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
DORFL

PříspěvekZaslal: středa 08. listopad 2006 14:35     Předmět: Citovat

Hadati napsal:
Doporučuji navštívit Trpaslicon 2007 (16. - 18. února), kde bude hostem Jan Kantůrek (pokud mu to tedy zdravotní stav dovolí). Ten má takových zábavných historek habaděj a narozdíl ode mě to umí dobře podat.

Doufám, že dorazí. Pořídil jsem si kvůli tomu vetší paměťovou kartu do foťáku, abych si mohl natočit celou "besedu" a ne jen dva kousky jako na Tpasliconu 2006. Smile

Ten termín konání je jistý na kolik procent?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hadati

PříspěvekZaslal: středa 08. listopad 2006 19:27     Předmět: Citovat

Má nejoblíbenější historka.

Na první pražské autogramiádě se Terry poprvé seznámil s Kantůrkem. Podali si tam ruce a TP na JK začal hned anglicky. Kantůrek se zoufale otočil za sebe a zavolal: "Tlumočník!" Ti, co něco vědí o JK ví, že se učil angličtinu jako samouk a umí dobře anglicky číst, ale mluvenému slovu moc dobře nerozumí. TP se po tomto výstupu zděsil, co za člověka překládá jeho knihy a upokojil se až když byl svědkem čtení v češtině, kde zjistil, že se lidé smějí na správných místech. Později prohlásil, že pouze v Čechách a Holandsku si je jistý dobrým překladem jeho knih.

Ale jak říkám, když tyhle historky neslyšíte přímo od Kantůrka, tak to nezní tak zábavně. JK je výborný vypravěč a skutečně doporučuji zajet na Trpaslicon, i když to bude už pozdě na vaše seminárky apod.
Elischka

PříspěvekZaslal: pondělí 13. listopad 2006 10:25     Předmět: Citovat

Hadati: Mně to přijde dost vtipné i tak Laughing
Hadati

PříspěvekZaslal: pondělí 13. listopad 2006 22:13     Předmět: Citovat

No, a takových historek má Kantůrek spoustu. Nebylo by hezké, kdybych jej přesvědčil, ať nám je postupně sepíše? Ale nevím, jak bych byl úspěšný, protože vím, že už po něm jeden nakladatel chtěl, aby mu sepsal jeho životopis, že to vydá.
DORFL

PříspěvekZaslal: úterý 14. listopad 2006 9:38     Předmět: Citovat

To by byla výborná věc. A rovnou by mohl k historkám přidat ten životopis... Na Trpasliconu nebo někde jinde ho holt musíme přitlačit ke zdi. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VeHaLi

PříspěvekZaslal: úterý 14. listopad 2006 12:12     Předmět: Citovat

DORFL napsal:
To by byla výborná věc. A rovnou by mohl k historkám přidat ten životopis... Na Trpasliconu nebo někde jinde ho holt musíme přitlačit ke zdi. Smile

Very Happy To abyste na to byli aspoň 4, aby jste byli všude okolo něho Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Amywiel

PříspěvekZaslal: úterý 14. listopad 2006 16:38     Předmět: Citovat

VeHaLi napsal:
DORFL napsal:

Very Happy To abyste na to byli aspoň 4, aby jste byli všude okolo něho Very Happy

Super nápad Smile Tak ve tři před hlavním vchodem Wink
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Gumbo paní Gogolové Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.