Obsah fóra U Prokopnutého bubnu U Prokopnutého bubnu
Vaše oblíbená hospoda nyní již i na hexnetu!

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Těžké literárno
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Archiv kategorie Fanoušci Terryho Pratchetta
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
TheMole
Člen Klubu Terryho Pratchetta

PříspěvekZaslal: pondělí 19. listopad 2007 18:28     Předmět: Citovat

Po chvíli zakroutil hlavou, proč že vlastně nad tím tak urputně přemýšlí, a vydal se za Lu-Tzem.
"Tak jak se vede Tvým horám, starý brachu?"
"Není to špatné. Sice se mi pořád nedaří spustit lavinu, ale i na to jednou přijdu..."
"Poslyš, Lu-Tze, nechtěl bys nějakou dobu pozorovat laviny v praxi? Venku je prý poslední léta moc hezky..."
"Ale no tak. Proč zrovna já? Minule, po té záležitosti s tím omnijským páprdou, jsi mi důrazně zakázal aktivity ve vnějším světě, a výslovně jsi řekl-"
"Lu-Tze, Lu-Tze...ty přece víš, u Času, že takové schopnosti jako Ty nemá žádný jiný mnich. V té Omnii jsi samozřejmě jednal proti mým směrnicím, to přece víš, ale kdybych tu dokázal najít někoho lepšího, tak bych k Tobě dneska nepřišel. A to, co jsem tenkrát říkal...no, to bylo hlavně kvůli ostatním...nemůžu si dovolit, aby moje autorita byla ohrožována, ačkoli uznávám, že tehdy před Tvou omnijskou misí jsem měl jiná očekávání týkající se vývoje situace. Ano, nakonec to i díky Tobě dopadlo o mnoho lépe, ale uznej, že si nemůžu dovolit, aby si tu někdo začal myslet, že opatovi už ty reinkarnace lezou na mozek a nedokáže odhadnout situaci."
"Hm. Takže kam a proč?"
"Do Lancre. Je to taková malá zemička, celkem bezvýznamná, ale narodil se tam někdo velmi neobvyklý. Je nutné velmi pečlivě dohlížet na jeho - tedy, její - formování, neboť při negativním zvratu hrozí bolestná trhlina v podstatě příběhu a v časoprostorovém kontinuu."
"Ale? Takže ona? A kdopak je ta osoba, kterou shledáváš tak důležitou, že kvůli ní musí starý Lu-Tze sbalit svých pět párů ponožek a vyrazit?"
"Všechno je v tomto svitku pergamenu. Zaručuji Ti, že je to skutečně velmi pozoruhodné. A mimochodem, stav se prosím u Qua. Říká, že se mu podařilo vynalézt něco geniálního, ačkoli tohle on říká každou chvíli...a kdo má potom pořád překračovat ty hlavy..."
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TheMole

PříspěvekZaslal: pondělí 18. únor 2008 20:19     Předmět: Citovat

Laughing Nějak to tu umřelo, tak zkusíme něco jiného - téma na povídku, které mě napadlo o víkendu v ordinaci doktora Chocholouška.

Na Zeměplochu dopadalo ráno. Slunce se zvedalo pomalu a opatrně, jako student snažící se vyrovnat s posobotní kocovinou. I na Neviditelné Univerzitě se už několik mágů probudilo (no dobře, Vzoromil Výsměšek a knihovník, ale i to bylo na tamější poměry vcelku úspěch).
Uprostřed růžových, nadýchaných peřin otevřela oči hlavní hospodyně Univerzity, paní Vidláková. Zazívala, mátožně vstala, a přešla k zrcadlu. Chvíli do něj ospale hleděla, a pak jí nějaká dotěrná myšlenka začala vemlouvat, že když večer usínala, rozhodně neměla tři hlavy. Paní Vidláková propadla okamžitému záchvatu paniky, rychle se navlékla do několika decentních vrstev oblečení (mágové byli zásadně proti jakémukoliv vizuálnímu narušování jejich celibátu), a v hrůze se rozeběhla studenými chodbami k Velkému sálu, kde osamělá postava pomalu konzumovala studené klobásy a černé pivo.
Hadati

PříspěvekZaslal: pondělí 18. únor 2008 23:09     Předmět: Citovat

To chce kratší přízpěvky, kdo to má pořád číst :-)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Astfglt

PříspěvekZaslal: středa 20. únor 2008 15:30     Předmět: Citovat

Celá udýchaná se zastavila a otázala se cizince. "Co šmatlať vy tu v ta brzká doba? Všici stále spať maju a vy sa pripľažíte sem..."
"Dle čeho soudíte, že nejsem zdejší hladový student, ale vetřelec?", odpověděl otázkou na řečnickou otázku paní Vidlákové.
"Pretoža vylezť z bedny po včerajšku, čo sa tu hýřilosť sa vším, co len přijísťa pod nohy - snaď sa ten študent, čo si nabroukal pána knihovníka uždraví - by prežal toľko cizí bo iděňa blebecek."
Hm, další nepropočítaný detail, poznamenal si v duchu neznámý. "Ano, přiznávám se, že nejsem zdejší. Jdu za svým strýcem. Vzoromilem Výsměškem. Řekl mi, že ho tu najdu. A ač mi posledně psal, že se zde terčů na lov dá nalézt mnoho, nemohu zatím najít jediný, jenž by stál za námahu."
Paní Vidláková si ho se prohlédla znovu. Tentokrát už s lehkou nervozitou a pokynula, aby jí následoval až k jeho kanceláři. Došli vcelku bez potíží, jen synovcovi dělaly vrásky to neznámé bublání, které se ozývávalo z pokojů studentů.
.....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vojta de Vodolka

PříspěvekZaslal: úterý 22. duben 2008 11:38     Předmět: a jedeme dal Citovat

"Teho rambajsu si nevšímajte mlady pane" uklidňovala ho hospodyně. "Mágošové,jako byste jich neznal, co je to za prevít. A co sem tuhle tamhle mohla vidět,žádnej mág to nemá v makovici v porádku.Všěci sou tak trochu..."rozhlédla se aby se ujistila že je vzduch čistý a začala točit ukazovákem u spánku.
"Jistě." přikyvoval cizinec, oblečený v dlouhém červeném rouchu posázeném zekýny, ve vysokém špičatém klobouku ozdobeném třpitkami a háčky na ryby a opírající se o skoro dva metry vysokou hůl.
Těsně před dveřmi do arcikancléřovy pracovny se paní Vidláková zastavila. Na půdě univerzity byla již dlouho,a tak věděla,jak některé věci chodí.
"Jen běžte první." popostrkovala mladíka a snažila se ukrýt za něco velkého a tvrdého.
Cizinec se nadechl, na tváři vykouzlil úsměv a otevřel dveře.
"A sakra ..." ozvalo se zpoza kulečníkového stolu uprostřed pracovny. Pak se objevil Výsměšek a v ruce držel právě použitou kuši.
Výsměškův synovec se pokoušel nehýbat.
TheMole

PříspěvekZaslal: úterý 22. duben 2008 17:15     Předmět: Citovat

Výsměšek se užasle zadíval na postavu, o kterou se právě pokoušely mdloby.
"U všech bžochů a pížďalek, Adalberte, kde ty se tu bereš? Pojď na mou hruď, ty lumpe jeden! A vytáhni si z klobouku ten pitomý šíp!"
Návštěvník ze sebe roztřeseně vypravil několik slov na pozdrav a snesl se na dubovou židli, která stála hned vedle dveří.
Paní Vidláková si hlasitě odkašlala a ozvala se: "Ehm, vaše vznešenosťo, možete mě nějako říct, proč mám o dvě hlave navíc?"
Výsměšek zamyšleně pohlédl na horní (velmi horní) partie Univerzitní hospodyně. Hm...takže ta zatracená magie zase začala prosakovat. Ale vždyť přece po tom nedávném nešťastném incidentu s prachovkou, džbánem sádla a růžovým nosorožcem byly veškeré místnosti Univerzitního personálu speciálně antimagicky izolovány...
Vojta de Vodolka

PříspěvekZaslal: středa 23. duben 2008 15:01     Předmět: Citovat

Všechny tři hlavy hlavni hospodyně se zatvářily provinile. " Tož já za to nemožem, opravdu" omlouvala se prostřední hlava." tož pan Kolík si mě zastavil takhle na náměstá před Palácem a povídá mě´hej krasavice, nekoupíte si něco z Kolíkova potulného obchodu s rozličným tovarem?Ať se picnu, jestli si něco nevyberete.´a předtavte si, všecky ty věci jen za pět toláčů. No nekupte to vaše eminence."
"Jistě,ale to vás netrklo , že to bylo od Kolíka?" zeptal se Výsměšek a mezi tím hledal další střelu do kuše. Najednou se zarazil. "Paní Vidláková" zeptal se tím šibalským nenuceným sladkým zupůsobem,který předchází katastrofám.
" A nekoupila jste ti u něj ještě něco? Koukám, že vaše vlasy mají nějakou jinou barvu než před tím incidentem. A jsou takové nadýchané a nespoutané."
Tři z pěti hlav v místnosti zadrželi dech.
" Nooo... Jen takovou maličkost"
"A to?"
"No byla to...
Wolfie

PříspěvekZaslal: středa 07. květen 2008 19:20     Předmět: Citovat

Taková malá flaštička jakási... počkéte, někde som si ju zastrčkala. Tutaj do kapsářa! Tak čtite," tři páry očí se přimhouřily a hlavy se pokoušely přečíst nápis na zažloutlém štítku. "Johnsonův vlasový po-hnoj-ič! Budete mít kštici na tři hlavy!"
Výsměšek intenzivně hleděl z okna a z nosu mu unikalo tiché kvílení. Nebyl dobrý nápad chechtat se do tváře hospodyně, která měla na starosti jeho další jídlo. Adalbert utrpěl náhlý záchvat kašle.
"No tak si to z těch vlasů umyjte a mělo by se to spravit," nadechl se zhluboka Výsměšek a utřel si oči zřejmě zarosené krásou časného jitra.
Rudá paní Vidláková vycouvala na chodbu pozadu.
TheMole

PříspěvekZaslal: neděle 25. duben 2010 16:50     Předmět: Citovat

No, takže, co jsem chtěl říct na srazu a zapomněl jsem na to:
Já vím, že zdejší pokusy o sepsání zeměplošské povídky skončily vždy po kratší či delší době ve vzduchoprázdnu. Ale napadlo mě, co to zkusit trochu jinak? Začít psát povídku, kde by každý příspěvek směl obsahovat jen jednu větu?To by se mohli zapojit prakticky všichni, kdo by si netroufli na nějaké větší elaboráty...

Takže já bych s dovolením začal, a můžete se přidávat:

Ankh-Morpork se zvolna a nedůtklivě probouzel do mlhavého podzimního rána.

(edit:Obecně pro všechny - opravdu se zkuste omezit jen na jednu větu. Jsou dovoleny středníky, je dovolen neomezený počet vložených vět, jsou dovoleny závorky. Pokud chce někdo napsat svou větu v hrabalovském stylu, nebudu mu bránit Wink )

Naposledy upravil TheMole dne neděle 25. duben 2010 20:31 , celkově upraveno 1 krát.
Market

PříspěvekZaslal: neděle 25. duben 2010 17:44     Předmět: Citovat

Z jednich malých dveří vyklouzla holka, podívala se kolem sebe a rozběhla se po ulici .
TheMole

PříspěvekZaslal: neděle 25. duben 2010 21:18     Předmět: Citovat

Původně měla v úmyslu jen doběhnout si do klačské pizzérie pro jednu pálivou s ančovičkami, ale před hospodou U Bubnu polekaně zastavila a zírala na podivnou postavu u zdi.
Market

PříspěvekZaslal: neděle 25. duben 2010 21:25     Předmět: Citovat

Zamhouřila očima přišla trochu blíž a pozdravila .
DORFL

PříspěvekZaslal: neděle 25. duben 2010 21:28     Předmět: Citovat

A vysoká postava oděna v čenočerný šat se sklonila k malé dívence a odpověděla: "DNES TY."
Astfglt

PříspěvekZaslal: neděle 25. duben 2010 21:29     Předmět: Citovat

"Ale já nic, já muzikant!"
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
TheMole

PříspěvekZaslal: neděle 25. duben 2010 21:33     Předmět: Citovat

TO ŘÍKAL TUHLE I IMP Y CILIN, A TAKY MU TO NEBYLO NIC PLATNÉ. TAKŽE, NEMÝLÍM-LI SE - KATKA KVÁRNÍKOVÁ, Z FILIGRÁNSKÉ ULIČKY?
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Archiv kategorie Fanoušci Terryho Pratchetta Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 2 z 9

Přejdi na: