Obsah fóra U Prokopnutého bubnu U Prokopnutého bubnu
Vaše oblíbená hospoda nyní již i na hexnetu!

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

NejNEoblíbenější postava
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Zeměplošské postavy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celulóza Borovičková

PříspěvekZaslal: sobota 26. září 2009 0:43     Předmět: Citovat

Nemám rada lorda Rzezacza (a s ním väčšinu AM smotánky), pána Kosopáda a Majonézu Ucholuba. Fred Tračník mi nevadí, hoci ľudí jeho typu v reálnom živote nejak nevyhľadávam. Zato Karotka mi miestami ide na nervy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zuzka

PříspěvekZaslal: sobota 26. září 2009 0:45     Předmět: Citovat

Astfglt napsal:
Pleskot Řiťku. Sice chápu, že asi musí mít, dle příběhu, těžké být jako "žena", jež se snaží být co nejvíce jako ženská, jen mi evokuje takové ty pipinky, které ječí, když na ně při volejbalu letí míč, a pak okolo sebe vrhají pohled "no co, to je přeci normální, to si přeci můžeme dovolit".

To nechápu.
Astfglt

PříspěvekZaslal: sobota 26. září 2009 1:27     Předmět: Citovat

Zuzka napsal:
Astfglt napsal:
Pleskot Řiťku. Sice chápu, že asi musí mít, dle příběhu, těžké být jako "žena", jež se snaží být co nejvíce jako ženská, jen mi evokuje takové ty pipinky, které ječí, když na ně při volejbalu letí míč, a pak okolo sebe vrhají pohled "no co, to je přeci normální, to si přeci můžeme dovolit".

To nechápu.

Konkrétně případ: Když se v Buchu prochází s Anguou a Sally, tak se jich ptá, proč se nemůžou bavit o vlasech, nehtech, a tím, co její kolegyně shrnou "ženské řečičky", jako o něčem, což jí příjde normální, ač Sally a Angua, které jsou příslušnice stejného pohlaví, to nepotřebují, chovají se... prostě normálně, nenuceně, přirozeně.
A tímto mi připomíná ty pipinky, kterých jsme měli plnou celou obchodku, které si důležitě povídají, kde a na čem byla, co si nechala udělat, přilepšit, atd. Je to asi normální, ale když se je nikdy nedalo přeslechnout, mám k těmto typům a priori těžko snesitelnou averzi.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Albi

PříspěvekZaslal: sobota 26. září 2009 10:01     Předmět: Citovat

Astfglt napsal:
A tímto mi připomíná ty pipinky, kterých jsme měli plnou celou obchodku, které si důležitě povídají, kde a na čem byla...

Angua a Sally mají podle mě také máslo na hlavě - jejich "holčičí" rady Táně, proč by se měla rozejít s Nobym, mě vytáčí tak, že zmíněné pasáže musím přeskakovat. (Proč mají vlastně některé dívky pocit, že jen proto, že jsou dívky, mají právo hodnotit osobní život jiných dívek?)

Mojí nejneoblíbenější postavou je rozhodně Tonička Bolavá - kdyby její sérii nezachraňovali Nac Mac Fíglové, asi bych knížky s ní nikdy nedočetla. U Toničky totiž naprosto chápu, co někomu může vadit na Bábi - jenže, jak Sargon psal, zatímco Bábi je vážně tak dobrá, jak si o sobě myslí, Tonička je obyčejné přemoudřelé dítě, které žije ve světě, co se točí jen kolem jeho JÁ ("je to má povinnost", "já to musím zastavit", "já, já, já"...) Pro mě je Tonička zkrátka naprosto nesnesitelná Smile
Zuzka

PříspěvekZaslal: sobota 26. září 2009 14:42     Předmět: Citovat

Astfglt napsal:
Konkrétně případ: Když se v Buchu prochází s Anguou a Sally, tak se jich ptá, proč se nemůžou bavit o vlasech, nehtech, a tím, co její kolegyně shrnou "ženské řečičky", jako o něčem, což jí příjde normální, ač Sally a Angua, které jsou příslušnice stejného pohlaví, to nepotřebují, chovají se... prostě normálně, nenuceně, přirozeně.
A tímto mi připomíná ty pipinky, kterých jsme měli plnou celou obchodku, které si důležitě povídají, kde a na čem byla, co si nechala udělat, přilepšit, atd. Je to asi normální, ale když se je nikdy nedalo přeslechnout, mám k těmto typům a priori těžko snesitelnou averzi.

Jenže pro Pleskot to je něco nového. Jako trpaslík si to dovolit nemohla, narozdíl od těch pipinek jak píšeš (vim o čem mluvíš), tak to dohání najednou.
Rubína

PříspěvekZaslal: neděle 27. září 2009 19:06     Předmět: Citovat

Já tedy souhlasím s Albi, Pleskot mám docela ráda.
Toničku tedy také moc nemusím, ale to bude tím mým mágským založením... Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
amgirr
Anonymní

PříspěvekZaslal: pátek 09. říjen 2009 19:56     Předmět: Tonička Citovat

Když ona za to ta Tonička zase tolik nemůže, celý Zimoděj je tak nějak na ......., hned se pozná změna překladatele/ tady -ky
Rausek
Člen Klubu Terryho Pratchetta

PříspěvekZaslal: pátek 09. říjen 2009 22:30     Předmět: Re: Tonička Citovat

amgirr napsal:
Když ona za to ta Tonička zase tolik nemůže, celý Zimoděj je tak nějak na ......., hned se pozná změna překladatele/ tady -ky
Tohle jsem opravdu nepochopil, Zimoděje přeci normálně překládal Kantůrek jako ostatně téměř vše...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hadati

PříspěvekZaslal: sobota 10. říjen 2009 13:39     Předmět: Citovat

amgirr: Překládal to Kantůrek, jako všechno ostatní ze Zeměplochy. Rozdíl je v tom, že TP knížku psal pro děti, které se s takovou postavou umí lehce ztotožnit, ale pro dospělé čtenáře už není tolik přitažlivou hrdinkou.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Ziriath

PříspěvekZaslal: pondělí 28. červen 2010 22:52     Předmět: Citovat

Třeba mě zabite, ale z nějakého důvodu nemám ráda Zuzanku.
Nesedne mi Pleskot (právě proto že tak řeší svoji ženskost) a Tonička taky ne, protože přemýšlí tak jako moc...rustikálně.
TheMole

PříspěvekZaslal: úterý 29. červen 2010 6:01     Předmět: Citovat

Ziriath napsal:
Třeba mě zabite...

Twisted Evil No, pokud jsi opravdu z Brna, pak k tomu bezpochyby dojde. Wink

A jaká dívčí postava se ti tedy alespoň líbí?
Adoráta Srdénková

PříspěvekZaslal: úterý 29. červen 2010 10:55     Předmět: Citovat

já vám teda nevím, sice mi nejsou všechny postavy sympatické, ale že by člověk mohl někoho z nich nenávidět...to nechápu, páč pan TP dal každé postavě to dobré i to zlé, jakož je to i u nás, normálních (....normálních?hmmm...Very Happy) lidí. Nějaké osoby nás někdy prudí, ale neříkejte, že je nenávidíte, nebo je nemůžete vystát, to by byla škoda:) A Tonička je fajnová, mám ji ráda i knihy s ní. Je to sice někdy moc rádoby moudré dítko, ale věřte, že TP ji na to taky nechá v nějakých chvílí dojet Smile
DORFL

PříspěvekZaslal: úterý 29. červen 2010 13:24     Předmět: Citovat

Já mám rád všechny postavy. Také proto, že to jsou jen literární postavy a bez těch "špatných" by hůře vynikalo to "dobré" na těch ostatních. Pokud ale symbolizují něco opravdu špatného z tohoto světa, pak ani je samotné nemám zrovna dvakrát v lásce. Proto já osobně například nenávidím to, co představuje postava Vorbise.

Podobné téma... Největší padouch Zeměplochy
Ziriath

PříspěvekZaslal: úterý 29. červen 2010 13:52     Předmět: Citovat

Jako nechci říct že bych je neměla ráda celé, spíše mi na nich nesednou některé vlastnosti.
Tak z holek se mi líbí např. Angua nebo Agnes. Taky Krasomila Adoráta je dobrá.
Šlýžkal

PříspěvekZaslal: neděle 18. červenec 2010 20:44     Předmět: Citovat

mě nudí knížky s Toničkou,ale ostatní postavy ze Zeměplochy mě nevadi.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Zeměplošské postavy Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Strana 9 z 10

Přejdi na: