Obsah fóra U Prokopnutého bubnu U Prokopnutého bubnu
Vaše oblíbená hospoda nyní již i na hexnetu!

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vymyslete si vlastní postavu.
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Archiv kategorie Dílo Terryho Pratchetta
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Chocolattestarfish

PříspěvekZaslal: pondělí 30. červen 2008 23:28     Předmět: Vymyslete si vlastní postavu. Citovat

Tu jednou qečeru sem začal přemýšlet nad tím, jak těžký musí být vymýšlet jednotlivý postavy do Zeměplošských příběhů (Následuje poklona mistrovi a rozliční efektové). A pak se mi to zvrtlo, a já začal přemýšlet nad svojí postavou. A tak by mě zajímalo, jakou postavu by ste si vymysleli vy, kam na zeměplochu by jste ji situovali, jaké by byla rasy, povolání, jaké by měla povahové rysy, záliby atd.

Když si těch postav vymyslíme dost, tak si pak můžeme klidně napsat příběh Laughing Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Myriáda Netrefkoulová

PříspěvekZaslal: pondělí 30. červen 2008 23:37     Předmět: Citovat

let me think...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
Chocolattestarfish

PříspěvekZaslal: pondělí 30. červen 2008 23:46     Předmět: Citovat

Mě by se asi líbilo být alchimistou někde v zatuchlých uličkách Ankh-Morporku. Nejspíš člověk, nebo možná gnómoš. Prodával bych různý srajdy, zmixovaný z toho, co bych nabagroval z Ankhu, jedy pro kamarády z cechu vrahů, a protijedy pro ty, kteří byli poctěni jejich návštěvou, pak taky různý koření, líčidla, střelnej prach, tajemný špiritusy (lišící se od jedů tím, že se po nich ráno znovu probudíte), afrodiziaka, leštidla, lektvary, elixíry, potřeby pro okultisty atd.

Měl bych malej obchůdek s velkým sklepem a malým podkrovím tak akorát pro dva lidi a akvárko s ještěrkou. Na krámku by visela vývěska:
Thudr. Hvězdoň Čokoryba Casc. - Alchymista
Hvězdoňovým největším snem by bylo samozřejmě stvořit elixír života, věčného mládí nebo dokázat přeměnit ohryzek od jablka na zlato.

Tak, a teď schválně, co si vymyslíte vy?
TheMole
Člen Klubu Terryho Pratchetta

PříspěvekZaslal: úterý 01. červenec 2008 7:12     Předmět: Citovat

Byl bych novou hlavou Cechu šašků a klaunů, poté co by doktora Bělobrada stihla nešťastná nehoda s otráveným pudinkem.
Byl bych mladý a ambiciózní klaun Don Carolíno, který by tajně spřádal plány na odstranění lorda Vetinariho a který by zastával názor, že šaškové mají vládnout Ankh-Morporku. Též by měl po svém uchopení moci v úmyslu vydat nařízení, že každý obyvatel A-M se musí aspoň hodinu denně smát.
Myriáda Netrefkoulová

PříspěvekZaslal: úterý 01. červenec 2008 13:37     Předmět: Citovat

Já samozřejmě zůstávám Myriádou Netrefkoulovou.

Příjmení jsem získala po svém otci, Hippodromu Netrefkoulovi, druhém nejhorším hráči kulečníku na Zeměploše. Jméno mi vybrala moje drahá maminka, která se vyznačovala zálibou v neobvykle znějících slovech. Moje starší sestra se jmenuje Balustráda.

Když mi bylo pět let, rodiče tragicky zahynuli při kočáronehodě v Ankh-Morporku, při které se na ně z vozu před nimi skutálel nezajištěný náklad hlávek zelí.

Od té doby mě vychovávala moje teta Tympanona Hergot-Blut von Übervald. Neměla mě však příliš v lásce a jakmile jsem trochu povyrostla, odvezla mě do Ankh-Morporku. Nehledě na můj zájem o umění pekařské mě zapsala ke studiu v cechu vrahů. Tvrdila sice, že pro mě chce jen to nejprestižnější vzdělání, ale já jsem věděla, že tajně doufá v to, že bránu cechu opustím ve vodorovné poloze a ona se mě tak zbaví navždy - aniž by musela hnout prstem.

Dokáže Myriáda odolat všem nebezpečenstvím na pozadí šílené doby? Tisíce slonů!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
Mrakoplaška

PříspěvekZaslal: úterý 01. červenec 2008 21:57     Předmět: Citovat

to já jsem zamířila o něco výš...

Osud a Dáma se jaksi "spřátelili", ačkoli si to nikdo z nich nepamatoval, ten nektar byl nějak hrozně silný, bůh vína měl holt dobrou úrodu. ...ale výsledkem byla jakási Hříčka Osudu, které dali jméno Aurelia ze Středu. Získala nesmrtelnost, věčných 18 let, krátké rozcuchané fialové vlasy a oktarínový pohled, nesmírně navztekanou povahu a magickou moc. Stala se jakousi polobohyní, jejimž úkolem bylo zachraňovat lidi před jistou smrtí. Objevovala se pocelá tisíciletí vždy tam, kde byl někdo v nouzi. často podala ruku horolezci, co se jednou rukou držel a druhou se snažil psát závěť. Někdy se objevovala v domech bohatých lidí, kterým z neznámých důvodů vyhazovala jídlo z oken, aby se pak dověděli, že bylo otrávené...

jejím největším nepřítelem je Smrť. Ten, bohužel, nemá žlázy, takže nechápe, jak se Aurelia cítí. Jenže ona mu to jednou ve velkém návalu vzteku dokázala ukázat. Od té doby čas od času nacházela ve své chatě, kde ve volném čase vedla osamělý život,podezřelé dárky, na které si dávala pozor, třeba bonboniéra, a bonbony ve tvaru malých lebčiček chutnaly jako sekaná.

Aureliin věčný život, věčný život protipólu Smrtě by dál pokračoval onou idylkou jako po celá tisíciletí, jenže ona udělala největší chybu svého života: při jedné "misi" se zamilovala. No jen si to představte... v jedné vteřině pomáháte malému dítěti v Klači vyzvracet zbytky kaše a v druhé chvíli bojujete kdesi v ulicích ankh-morporku a stačí jediný chybný pohled...

životní příběh Hříčky Osudu končí se zánikem Zeměplochy. POmohla všechny obyvatele evakuovat na vylidněnou zemneplochu a odešla se Smrtěm do jeho říše, kde žili do tý doby než vyprchala magie i tam.
Jak jejich soužití probíhalo, to není známo, ale tvrdit že "žili šťastně až do smrti" by asi nebylo na místě.

argh, to je ale konina... a to už v hlavě nosim přes rok.... jo neni to tak vtipný, ale co se dalo čekat...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
effel

PříspěvekZaslal: úterý 01. červenec 2008 22:04     Předmět: Citovat

Serge Renine, upír žijící na vysoké noze v Ankh-morhorku nedělající v podstatě nic - jeden z členů ligy střídmosti Wink a neměla bych ráda klauny a šašky Wink
dawen

PříspěvekZaslal: úterý 01. červenec 2008 23:16     Předmět: Citovat

Hubertek, hrobník z Überwaldu jehož životním snem je, že všichni pohřbení zůstanou v hrobech...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Knize.Vladivoj
Člen Klubu Terryho Pratchetta

PříspěvekZaslal: pondělí 11. srpen 2008 13:25     Předmět: Citovat

Huldrych z Borogravie, vzdálený příbuzný vévodkyně Annadominy a manžel asivévodkyně Alice "Coto", stratég a vojevůdce Smile
Samík

PříspěvekZaslal: pondělí 11. srpen 2008 17:30     Předmět: Postava Citovat

Alice Hopsalova narozena v Genove....ve trech letech prevezena z Genovi do Ankh-Morporku kde se stala v pozdejsich letech vyznamnou vyrobkyni nejpevnejsich bavlnek a nití,ktere bohuzel nesli ''prestrihnout'' ani sekyrou.V jednu kritickou dobu cca 16 let delala pradlenu v NU,proto take nenavidi vsechny zijici magy.Jeji docasne bydliste je v ulici U Melasoveho Dolu.Nyni je stale zamestnana stara babicka hlidajici si svuj podnik a setrici na svuj vysneny navrat do rodne Genovi-i kdyz v Ankh-Morporku neni nejhur?Že?......
Machy

PříspěvekZaslal: čtvrtek 14. srpen 2008 20:50     Předmět: Citovat

Mladý a charakteristický muž. S neznámým původem, vystudoval cech vrahů ze kterého odstoupil. Momentálně je zaměstnán v Hlídce.

P.S. Škoda že neví že je synem Vetinariho.
Myriáda Netrefkoulová

PříspěvekZaslal: čtvrtek 14. srpen 2008 22:47     Předmět: Citovat

Machy napsal:
Mladý a charakteristický muž. S neznámým původem, vystudoval cech vrahů ze kterého odstoupil. Momentálně je zaměstnán v Hlídce.

Charakteristický, charismatický nebo charakterní? A kdo je potom tvoje matka? Shocked
Alvin

PříspěvekZaslal: pátek 15. srpen 2008 7:35     Předmět: Citovat

Matka je neznámá, otec známý Laughing
Mrakoplaška

PříspěvekZaslal: pátek 15. srpen 2008 13:24     Předmět: Citovat

Myriáda Netrefkoulová napsal:
Machy napsal:

Charakteristický, charismatický nebo charakterní? A kdo je potom tvoje matka? Shocked

charakteristický? to bude obojí...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Machy

PříspěvekZaslal: pátek 15. srpen 2008 21:24     Předmět: Citovat

Sorry ma tam byt charismaticky. Jo a co se matky tyce jak mam vedet kdo to je, kdyz ani nevim kdo je muj otec. Smile
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Archiv kategorie Dílo Terryho Pratchetta Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

Přejdi na: