Obsah fóra U Prokopnutého bubnu U Prokopnutého bubnu
Vaše oblíbená hospoda nyní již i na hexnetu!

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

První knížka
Jdi na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Gumbo paní Gogolové
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Byla vaše první přečtená zeměplocha Barva Kouzel?
jes
27%
 27%  [ 13 ]
nou
72%
 72%  [ 34 ]
Celkem hlasů : 47

Autor Zpráva
Ploch44ever

PříspěvekZaslal: středa 13. srpen 2008 9:36     Předmět: První knížka Citovat

čau plochomaniaci. CO takhle trošku zavzpomínat a nostalgicky se vrátit do časů, kdy jste se se(Juj. tohle jsem si muse párkrát opakovat než mi to začalo dávat smysl- jste se se - blé) zeměplochou setkali poprvé...
Která byla první knížka, jak jste na ni přišli, atd Smile

Takže. Já se o Zeměploše dozvěděl před pár lety na jednom fóru o jedné online hře, kde mi to pár lidí doporučilo. Tak jsem se zaregistroval v knihovně(největší na okrese- v té naší od Pratchetta mají jenom koberce) a půjčil si ten nejstarší díl, kterej tam měli- Čaroprávnost.
Po pravdě, tehdy jsem z toho zas tak unešenej nebyl, ale tak po půl roce jsem si pujčil ilustrovaného posledního hrdinu a tehdy jsem odšpuntoval nový životní styl. Našel jsem smysl života. - v zeměploše Cool Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DORFL
Člen Klubu Terryho Pratchetta

PříspěvekZaslal: středa 13. srpen 2008 10:36     Předmět: Citovat

Možnost diskutovat o něčem podobném je již v tématu "Otázky na tělo" zde. Ale uznávám, že najít to nějakou tu chvilku zabere... Wink
TheMole

PříspěvekZaslal: středa 13. srpen 2008 12:03     Předmět: Citovat

Případně zde - http://forum.discworld.cz/viewtopic.php?t=603
Mrakoplaška

PříspěvekZaslal: středa 13. srpen 2008 13:33     Předmět: Citovat

barva kouzel? jo i ne. kdysi v prváku jsem si půjčila Zloděje času. Pokoušela sem se ho číst, ale nijak mi to nešlo. totéž i s "Malými bohy". ty jsem taky četla, ale tak nějak na přeskáčku... až ve 3. ročníku, kdy jsem se ve škole mraky nudila, přinesla spolusedící barvu kouzel. já jsem si řekla, že je to nuda, ale ona se u toho řehonila a citovala vtipné pasáže, takže jsem šla do knihovny a barvu kouzel si půjčila. takže vlastně barva kouzel byla první, co jsem si přečetla celou a v kuse, ale třetí, co jsem četla.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Tezi

PříspěvekZaslal: středa 13. srpen 2008 14:31     Předmět: Citovat

Když jsem byla poprvé bez rodičů v Praze, kamarádka, u které jsem bydlela, mě za každou cenu chtěla vzít do divadla na Soudné sestry. Cool Ona a Divadlo v Dlouhé mají hlavní zásluhu na tom, že se ze mě stal Pratchettovec. Twisted Evil V knihovně, kam jsem zamířila po mém návratu domů, měli jen Magický prazdroj, který se tím pádem stal mou první přečtenou Zeměplochou. A přestože tento díl neřadím k mým nejoblíbenějším, rozhodně mě navnadil na další Zeměplochy. Wink

Naposledy upravil Tezi dne pátek 15. srpen 2008 0:42 , celkově upraveno 1 krát.
Myriáda Netrefkoulová

PříspěvekZaslal: středa 13. srpen 2008 15:00     Předmět: Citovat

Já jsem jako první četla Pyramidy, pokud si dobře vzpomínám...
Ale úplně první pratchettovka, kterou jsem měla v ruce, byla Temná strana slunce, tehdy jsem se ale na jméno autora snad ani nepodívala... vlastně jsem si do dalšího života nezapamatovala ani ten název, ale když jsem nedávno Temnou stranu slunce začala číst, vzpomněla jsem si, že už jsem ji kdysi dávno četla Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
VeHaLi

PříspěvekZaslal: středa 13. srpen 2008 15:05     Předmět: Citovat

Já jsem, jak už jsem jinde psala, první četla asi před 11 lety Lehké fantastično.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bratr Žumpa

PříspěvekZaslal: středa 13. srpen 2008 15:48     Předmět: Citovat

VeHaLi napsal:
Já jsem, jak už jsem jinde psala, první četla asi před 11 lety Lehké fantastično.

Já zrovna tak. A chechtal jsem se u toho nahlas, bylo to něco úplně nového. Barva kouzel byla druhá.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Knize.Vladivoj

PříspěvekZaslal: středa 13. srpen 2008 16:21     Předmět: Citovat

Moje první byly Zajímavé časy, pak v různým pořadí jak to jeden spolubydlící vozil na internát Smile
Samík

PříspěvekZaslal: čtvrtek 14. srpen 2008 10:42     Předmět: Citovat

No ja jsem se o Zemeplose dozvedel na tabore.......jedna vedouci to tam mela a tak me rekla ze je to fakt husty a ze Zemeplocha je takova nenormalni fantasy.. Very Happy ....no a mne to prislo jako dobry namet na precteni tak sem si sel rovnou koupit Barvu kouzel...a od tohoto prelomu uz nectu nic jineho..
Novom

PříspěvekZaslal: čtvrtek 14. srpen 2008 11:42     Předmět: Citovat

Každý začíná takovýma normálníma knížkama. Já asi před 3 roky byl se známými na houseboatu na kanále ve Francii a jelikož je na lodi docela nuda, tak jsem přečetl všechno, co tam bylo a jedna z těch knížek, kterou jsem nalezl, byla Strata - absolutně mě to nadchlo, jelikož o Pratchettovi známí neustále mluvili a já si ihned po příjezdu domů půjčil Hrr na ně! a pratchettovec byl na světě. Wink
Alvin

PříspěvekZaslal: čtvrtek 14. srpen 2008 12:03     Předmět: Citovat

Tak koukám že my chronologisté jsme ve značné menšině.
I když chronologisté... já měl pro začátek (v půlce devadesátých let) Mrakoplašovskou trilogii Barva kouzel - Lehké Fantastično - Magický prazdroj. Zbytek jsem četl v rámci možností jak to vycházelo.
dawen

PříspěvekZaslal: čtvrtek 14. srpen 2008 12:12     Předmět: Citovat

Já osobně sem četl chronologicky protože v době kdy sem začal už byla většina napsaná Very Happy
Machy

PříspěvekZaslal: čtvrtek 14. srpen 2008 19:46     Předmět: Citovat

Já sem začínal s Muži ve zbrani. Susedka mi to pučila že je to od nejlepšího autora na světě, tak sem to přečet a uznal že měla pravdu. Very Happy
Chocolattestarfish

PříspěvekZaslal: pátek 15. srpen 2008 6:01     Předmět: Citovat

Mrakoplaška napsal:
barva kouzel? jo i ne. kdysi v prváku jsem si půjčila Zloděje času. Pokoušela sem se ho číst, ale nijak mi to nešlo. totéž i s "Malými bohy". ty jsem taky četla, ale tak nějak na přeskáčku... až ve 3. ročníku, kdy jsem se ve škole mraky nudila, přinesla spolusedící barvu kouzel. já jsem si řekla, že je to nuda, ale ona se u toho řehonila a citovala vtipné pasáže, takže jsem šla do knihovny a barvu kouzel si půjčila. takže vlastně barva kouzel byla první, co jsem si přečetla celou a v kuse, ale třetí, co jsem četla.

Hh, to máš podobný jako já, seděl sem s týpkem, kterej za školní rok přečetl snad 20 zeměploch, a to výhradně jen během vyučování, a to s těma vtipnýma pasážema a strašlivým řehotem vidím úplně živě. To sme na tom byli stejně. hhh Laughing
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Gumbo paní Gogolové Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.