Obsah fóra U Prokopnutého bubnu U Prokopnutého bubnu
Vaše oblíbená hospoda nyní již i na hexnetu!

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vy a hudební nástroje
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Archiv kategorie Fanoušci Terryho Pratchetta
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Šimon

PříspěvekZaslal: středa 15. říjen 2008 16:57     Předmět: Vy a hudební nástroje Citovat

Tak mě napadlo,probíráme tu dost hudbu,ale nikdo se nepochlubil na co vše umí hrát,tak jací jste hudebníci?

Já hraju na kytaru- mám klasiku,na tu hraju k táboráku a tak,takový klasický písničky. A pak mám asi čtvrt roku elektriku,zatím jen tak zkouším,ale během dvou týdnů bych měl začít pravidelně chodit k učitelovi tak se těším moc a moc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Samík

PříspěvekZaslal: středa 15. říjen 2008 17:07     Předmět: Citovat

Tak to ja se muzu pochlubit tim,ze uz sestym rokem navstevuji hru na Pricnou fletnu...a mam i par uspechu..a taky chodim do tria(tam kde hrajou tri fletny),do dechoveho souboru a tak podobne.Bohuzel,pro verejnost jsme hrali s triem jen pro duchodce....ale s dechovkou se da jet i do Italie ci Nemecka.
VeHaLi
Člen Klubu Terryho Pratchetta

PříspěvekZaslal: středa 15. říjen 2008 17:09     Předmět: Citovat

Já hraji na akustickou kytaru, doprovody k písničkám, k tomu zpívám. Na klasiku jsem chodila rok. Dále jsem schopná vyťukat na pianu písničku a stupnice, klíďo i cis dur, když na to přijde a pronikám do tajů mollových stupnic, obouruč nevládnu. Dále zahraju na zobcovou flétnu, hrála jsem i na 5 strunné banjo a 8 strunou mandolínu. Můj partner má doma hromadu elektrických kytar, zesilovačů, můžu si s nima hrát. Taky máme doma kontrabas a baskytaru, ale to mě moc neláká Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Myriáda Netrefkoulová

PříspěvekZaslal: středa 15. říjen 2008 17:51     Předmět: Citovat

Když mi bylo 6, učila jsem se rok a půl na piáno. Pak jsem se asi 2 roky učila na klávesy (proti své vůli).
Pak jsem se coby zapálený samouk naučila zahrát Nothing Else Matters na akustickou kytaru Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
Elischka

PříspěvekZaslal: středa 15. říjen 2008 18:15     Předmět: Citovat

Několik let (asi od první třídy ZŠ až do tercie nebo do kvarty) jsem se nedobrovolně učila hrát na klavír. Nebavilo mne to a ani mi to nešlo. Jakmile byla možnost, tak jsem s tím sekla.

Jinak jsem hrála asi osm let na sopránovou a na altovou flétnu, IMHO docela obstojně. Pak jsem toho jeden rok musela nechat a nějak už jsem se k tomu nevrátila.

Takže momentálně nehraju na nic.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Šimon

PříspěvekZaslal: středa 15. říjen 2008 18:48     Předmět: Citovat

VeHaLi napsal:
Taky máme doma kontrabas a baskytaru, ale to mě moc neláká Very Happy

Ale co jsem se díval jak se hraje na baskytaru,přijde mi to celkem lehké,nebo se pletu? Smile

Ale děsně by mě zajímalo,proč všichni nutí své děti hrát na klavír.
TheMole

PříspěvekZaslal: středa 15. říjen 2008 18:49     Předmět: Citovat

Moje přítelkyně hraje na flétnu, já jí brnkám na nervy.
To by bylo tak k tomuto tématu vše. Very Happy
adam vévoda morporský

PříspěvekZaslal: středa 15. říjen 2008 19:11     Předmět: Citovat

Já hraju na flétnu a klarinet.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Elischka

PříspěvekZaslal: středa 15. říjen 2008 19:13     Předmět: Citovat

Simon88 napsal:

U nás to bylo tak, že sestra už hrála na kytaru a u nás byl klavír od babičky, takže pochopitelně rodiče chtěli, aby na něj někdo hrál. A je pravda, že hra na klavír se považuje za základní hudební vzdělání, které přeci jenom není úplně k zahození (což mohu potvrdit, ačkoli mě klavír rozhodně neuchvátil).
Šimon

PříspěvekZaslal: středa 15. říjen 2008 19:15     Předmět: Citovat

Elischka napsal:
Simon88 napsal:

U nás to bylo tak, že sestra už hrála na kytaru a u nás byl klavír od babičky, takže pochopitelně rodiče chtěli, aby na něj někdo hrál. A je pravda, že hra na klavír se považuje za základní hudební vzdělání, které přeci jenom není úplně k zahození (což mohu potvrdit, ačkoli mě klavír rozhodně neuchvátil).

Tak k zahození určitě není,ale mě kytara baví víc,a dá se přenášet a je mezi lidmi praktičtější Wink Ale já bych chtěl pro změnu někdy alespoň zkusit hrát na dudy (doufám že si to THEMOLE nevyloží špatně Smile )
Myriáda Netrefkoulová

PříspěvekZaslal: středa 15. říjen 2008 19:16     Předmět: Citovat

Elischka napsal:
Simon88 napsal:

Moje babička byla klavíristka... tak asi proto Cool
Já bych chtěla umět hrát na violoncello Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
Elischka

PříspěvekZaslal: středa 15. říjen 2008 19:29     Předmět: Citovat

Simon88 napsal:
Tak k zahození určitě není,ale mě kytara baví víc,a dá se přenášet a je mezi lidmi praktičtější Wink

Ntj, vždycky jsem chtěla jako sestra hrát na kytaru a těžce jsem jí záviděla. Wink Když už na ni nehrála, asi rok jsem se na ni učila hrát sama od sebe, ale pak jsem skončila i s tím. Wink Smile
Šimon

PříspěvekZaslal: středa 15. říjen 2008 19:56     Předmět: Citovat

Elischka napsal:
Simon88 napsal:
Tak k zahození určitě není,ale mě kytara baví víc,a dá se přenášet a je mezi lidmi praktičtější Wink

Ntj, vždycky jsem chtěla jako sestra hrát na kytaru a těžce jsem jí záviděla. Wink Když už na ni nehrála, asi rok jsem se na ni učila hrát sama od sebe, ale pak jsem skončila i s tím. Wink Smile

A proč si přestala?
Tonik87

PříspěvekZaslal: středa 15. říjen 2008 20:00     Předmět: Citovat

Já hraju na akustickou kytaru a zpívám Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Šimon

PříspěvekZaslal: středa 15. říjen 2008 20:07     Předmět: Citovat

Tonik87 napsal:
Já hraju na akustickou kytaru a zpívám Laughing

No tak já taky u toho zpívám,ostatní říkají že zpívám dobře (chodil jsem pár let do sboru Laughing ) ale mě přijde,že to co zpívám je hrozný Laughing
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Archiv kategorie Fanoušci Terryho Pratchetta Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

Přejdi na: