Obsah fóra U Prokopnutého bubnu U Prokopnutého bubnu
Vaše oblíbená hospoda nyní již i na hexnetu!

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kytara
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Archiv kategorie Fanoušci Terryho Pratchetta
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ploch44ever

PříspěvekZaslal: středa 26. listopad 2008 18:51     Předmět: Kytara Citovat

Hrajete někdo na kytaru?
V poslední sobě jsem dostal neodolatelnou chut hrát na elektrickou kytaru... Smile Nikdy v životě jsem na žádný hudební nástroj nehrál, zpívat taky neumím(Very Happy), ale přesto mě děsně láká kytara... nechcu obyčejnou ta se mě nelíbí Very Happy Ale jsem absolutní "začátečník"(kterej ještě ani nezačal) nevím jestli to vubec pujde začít hrat na elektrickou, když neumím ani na normální. Nevím jestli to zvládnu, nevím jak je to těžký, nevim jstli to pujde samotnymu když ani nevim co je to akord Laughing
Proč píšu? Jestli tu náhodou není někdo kdo na kytaru hraje a poradil mi co do začátku... jak vůbec začít...

Díky Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Šimon

PříspěvekZaslal: středa 26. listopad 2008 19:04     Předmět: Citovat

Začínat na elektriku to nevím. Já začal na akustice. Kámoška začala na elektrice a sekla s tím. Akordy jsou nejjednodušší první písničku můžeš umět i za hodinu. Doporučuju třeba žlutý zpěvník já písnička. Pokud chceš vyloženě elektriku sežen si přes torrent program guitar pro 5 ,začni něčím jako je třeba linkin par bleed it out ta je opravdu primitivni. A jinak hodně štěstí Wink
VeHaLi
Člen Klubu Terryho Pratchetta

PříspěvekZaslal: středa 26. listopad 2008 19:08     Předmět: Citovat

Na kytaru hraji, ale jen na akustickou. Na elektrickou hraje můj partner. Pokud se chceš učit, měl by sis uvědomit, že elektrická kytara se zesilovačem něco stojí, kdežto akustická je podstatně levnější, navíc k ní nepotřebuješ elektřinu. Dále taky záleží, co chceš hrát. Na folk a táborové písně elektrickou kytaru určitě nepotřebuješ. Nejlepší je buď se poptat po učiteli, nebo si koupit nějakou učebnici hry na kytaru.
Co se týče hudební nauky, měl bys mít nějaké povědomí o tom, jak jdou tóny za sebou, noty umět nemusíš, stačí naučit se číst tabulaturu. Dále jak se tvoří akord - z jakých tónů se skládá - aspoň povrchně. Pokud nemáš cit pro rytmus, pořiď si metronom. A pak taky neopovrhuj základy, bez základů ti spadne i kůlnička na dříví.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Šimon

PříspěvekZaslal: středa 26. listopad 2008 20:10     Předmět: Citovat

Tak já teda metronom mám v ladiččce ale nepoužívám neb mě strašně rozhází. Já vím že teda učís hudebku tak nebudu dělat chytrýho,ale myslím že nepotřebuje znát z jakých tónů je akord, ne? A s tou investicí souhlasím,elektrika i s kombem mě stála 5600 a to má kytaru z druhé ruky.
Novom

PříspěvekZaslal: středa 26. listopad 2008 21:35     Předmět: Citovat

Půjč si někde nějakou obyčejnou starou omlácenou španělku a zkus si na ní něco zahrát, zda ti to půjde a bude tě to bavit. Pár akordů a poznáš co dál. Takhle jsem začínal já. Dnes už sice asi 4. rok nehraju, ale stále určitě ještě něco umím, protože se to snad nezapomíná. Smile
Astfglt

PříspěvekZaslal: čtvrtek 27. listopad 2008 0:03     Předmět: Citovat

Mohu-li říci za sebe, tak u mě to zkoušeli podobně. Chtěl jsem se naučit hrát, koupili mi španělku, šoupli mě na kurzy. Po roce jsem toho moc kloudného neuměl a i scházela motivace, co bych se třeba chtěl jednou naučit hrát. Nechal jsem toho a dodnes se na tu kytaru práší. Za cca 2 roky jsem objevil jisté pány (Buckethead, Hammet, Malmsteen, Vai, Satriani a.... prostě každého, kdo hraje ta úžasná šílená a krásná sóla), ke kterým vzhlížím dodnes, kteří jsou mé modly a jejichž muziku zbožňuji ze dne na den ještě silněji. Nevím, jak by to vyšlo v reálu, ale říkám si, že kdybych začal s elkytarou (dostat tak ji a mít na ni čas, obejmu celý svět), rozhodně by mě to neopustilo a měl bych konkrétní vidinu toho, co bych se jednou (ano vím, uvádí se tak 15-20 let) naučil to, co mí zbožňovaní kytaroví mágové, do jejichž muziky jsem absolutní maniak.
Jinak ohledně vybavení... díval jsem se tady u nás na Chodově sice na nové věci (kytaru, combo a vše k tomu) a vyšlo mi bezmála 20 000 Kč.
Šimon

PříspěvekZaslal: čtvrtek 27. listopad 2008 9:50     Předmět: Citovat

Tak kvalitná elektrika i s kombem ibanez se dá za 8 sehnat,20 mi přijde do začátku moc
Mrakoplaška

PříspěvekZaslal: čtvrtek 27. listopad 2008 10:05     Předmět: Citovat

já mam normální kytaru a pak mandolínu, ale ani na jedno neumim zahrát ani akord
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
VeHaLi

PříspěvekZaslal: pátek 28. listopad 2008 13:55     Předmět: Citovat

Astfglt: já si myslím, že mít za vzor hnedka Satrianiho, Vaie a podobné génie (šílence?) může být pro někoho spíš demotivující, když zjistíš, že ti ani roky hraní na jejich talent nestačí...
Já jsem se na kytaru učila od 12 let sama, ve 14 jsem rok chodila do hudebky a pak jsem zse pokračovala sama. Písničky, které zpívám, si doprovodím bez problémů, víc ke štěstí nepořebuji. Navíc mám ve škole žačku, kterou učím totéž a i se jí snažím vštípit základy klasiky.
Hoptam

PříspěvekZaslal: pátek 28. listopad 2008 15:16     Předmět: Citovat

To je nějaký znamení, protože já mám zase nějak chuť začít hrát na akustickou. Taky jsem ale nikdy na žádný hudební nástroj nikdy nehrál a už mi táhne na 20.
Kytaru mám (po bráchovi), tak teď to chce jenom otravovat kámoše, aby mě na to naučili Very Happy
Myslíte, že to pude? Tenhle rok bych měl mít trošku víc času, možná...
Pak založíme nějakou skupinu, ctnt? Cool Laughing
Ploch44ever

PříspěvekZaslal: pátek 28. listopad 2008 15:17     Předmět: Citovat

Já chci kytaru spíš jen tak pro sebe, nemám v úmyslu ji brat k táborákům atd... CHtěl bych si hrát sám pro sebe(nebo pro kámoše) Nirvanu, Offspring , red hoty, pstě něco takovýho...
Šimon

PříspěvekZaslal: pátek 28. listopad 2008 15:18     Předmět: Citovat

Tak to je na elektriku,díval jsi se po tom guitar pro 5??
Ploch44ever

PříspěvekZaslal: pátek 28. listopad 2008 15:24     Předmět: Citovat

Simon88 napsal:
Tak to je na elektriku,díval jsi se po tom guitar pro 5??
ne neé, o co vlastně jde?

MYslíte že by se to dalo zvládnout zcela sám? Jako pomocí nákých internotových stránek, kde jsou ukázaný akordy(+video), nebo náké moudré knihy...

Jo a díky všem za ohlasy Wink

PS: Do kapely jdu Laughing
Šimon

PříspěvekZaslal: pátek 28. listopad 2008 15:30     Předmět: Citovat

Zkus TOTO nebo TOTO

A už to umím Laughing sice jsem se musel znova podívat do chocholouškárny na návod ale nekažte mi radost Laughing
Hoptam

PříspěvekZaslal: pátek 28. listopad 2008 17:15     Předmět: Citovat

Já mám radši spíš Frets on Fire, už kvůli tomu skvělýmu tutorialu Very HappyVery Happy
http://www.youtube.com/watch?v=bbj-Iqs96_c
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Archiv kategorie Fanoušci Terryho Pratchetta Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

Přejdi na: