Obsah fóra U Prokopnutého bubnu U Prokopnutého bubnu
Vaše oblíbená hospoda nyní již i na hexnetu!

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Víte, že
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Obsah stránek Discworld.cz
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Knihomol r. .303.

PříspěvekZaslal: pátek 23. březen 2012 21:05     Předmět: Citovat

Já mám tedy taky raději lehce vtipné miničlánky, ale raději čistě seriosní text, než vtipy za každou cenu. A popis slepé uličky při lovu informací může pravda poněkud encyklopedický text zlidštit. A tenhle článek se dokonale hodí k citovanému textu, navazuje na vtip... Nevím, proč by měl vadit.

Jenom mi v tom poněkud chybí jedna informace: Proč se vlastně Řebčíku říká Hadí hlava?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Rimilad
Anonymní

PříspěvekZaslal: pátek 23. březen 2012 21:09     Předmět: Citovat

Zjevne proto, ze je jedovaty. Nic blizsiho jsem nedohledal. To oznaceni sachovnicovy tulipan mi prijde hezci ;P
ortie

PříspěvekZaslal: pátek 23. březen 2012 21:17     Předmět: Citovat

Vzhledem k tomu, že se podílím na zpracovávání textů pro botany.cz, kterou Wiki dost často vykrádá, raději věnuji čas psaní textů pro botany. Pro discworld jsou to jen drobné reakce na český text knih. A velikost cibule je pro mne jako botanika velmi důležitá informace. Konec konců ve starých tištěných herbářích byl popis podzemních částí rostlin téměř důležitější než částí nadzemních. Používaly se totiž na výrobu léků atd.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ortie

PříspěvekZaslal: pátek 23. březen 2012 22:05     Předmět: Citovat

Jinak z různých českých jmen řebčíku kostkovaného je nejhezčí komonka vrhcábnička.
ortie

PříspěvekZaslal: úterý 10. duben 2012 21:51     Předmět: Citovat

Víte že .....Big issue.... pro mne byla absolutní novinka, děkuji za poučení
Hadati
Člen Klubu Terryho Pratchetta

PříspěvekZaslal: středa 11. duben 2012 19:55     Předmět: Citovat

Víte, že... slouží hlavně k informaci lidem, které ani nenapadne něco googlit. Samozřejmě, vyskytuje se tam i mnoho triviálních informací, na druhou stranu co se jednomu zdá triviální může být pro jiného něčím zcela novým. Mně osobně se občas i stane, že v textu skrytý smysl ani nenajdu a určitě v tom nejsem sám.

Vzhledem k politice wikipedie, kde oni sami rozhodují co je a není důležité a "nedůležité" věci mažou, navíc k tomu, že jakýkoliv blbec tam může kdykoliv cokoliv změnit, raději tyto věci dávám na discworld.cz, kde si o tom rozhoduji já. Tím nechci schazovat wiki, jen poukázat na její negativa.

Když mi někdo nabídne odborný a obšírný článek o něčem ze Zeměplochy, budu jen rád. Naneštěstí je takových lidí jako šafránu (viz např. semaforové věže) a já jsem rád za lidi jako je paní Möllerová nebo ti další, co mě opravují, když tam uvedu nějakou nepřesnost.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
datel

PříspěvekZaslal: středa 11. duben 2012 20:57     Předmět: Citovat

Nevím, jestli to sem úplně patří, ale všiml si
Barva kouzel, Bůh ví jaká strana...
citace:
Ymor pomalu a opatrně zvedl ruku a nalil ještě jeden džbánek piva.
"Nepřisedneš si, Zlorfe?" řekl potom klidně. "Ten meč můžeš odložit, Strene. Zlorf Flanelnoha je náš přítel."
Náčelník Cechu vrahů dovedně protočil svou foukačku kolem prstu a jediným plynulým pohybem ji zasunul do pouzdra.

A
Nohy z jílu, 89:
citace:
První se vrhl na Elánia pan Flanelnoha z Cechu Lupičů. "Co se děje, Elánie?"

Náhoda, přestoupení k jinému cechu, příbuznost, neba má Pratchett tohle jméno prostě rád?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
TheMole

PříspěvekZaslal: středa 11. duben 2012 21:42     Předmět: Citovat

Prekladovy omyl. V originale BK je Flannelfoot, v originale NZJ je Boggis.
datel

PříspěvekZaslal: čtvrtek 12. duben 2012 14:53     Předmět: Citovat

Á-ha...děkuju!
Jarda

PříspěvekZaslal: pátek 19. říjen 2012 16:35     Předmět: Frankenstien Citovat

Já si pamatuji, že něco takového dávali hodně dávno v televizi. Taky tam Igor měl přinést mozek, normální rozflákal, tak vzal abnormální. A taky tam bylo: "Ah doktor Frankenštajn" "Vyslovuje se to Frankenstýn" Není to ono?
Hadati

PříspěvekZaslal: pátek 02. listopad 2012 18:59     Předmět: Re: Frankenstien Citovat

Jarda napsal:
Já si pamatuji, že něco takového dávali hodně dávno v televizi. Taky tam Igor měl přinést mozek, normální rozflákal, tak vzal abnormální. A taky tam bylo: "Ah doktor Frankenštajn" "Vyslovuje se to Frankenstýn" Není to ono?

Je to ono, viz odkaz na video.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jarda

PříspěvekZaslal: pátek 02. listopad 2012 19:26     Předmět: Citovat

Dík já jen, že to s tím normálním a abnormálním mozkem je i v Frankensteinovi z 1931.
http://www.tcm.com/mediaroom/video/384956/Frankenstein-Movie-Clip-The-Abnormal-Brain.html
VeHaLi

PříspěvekZaslal: úterý 06. listopad 2012 21:10     Předmět: Citovat

Víte, že tradice našeho Svatomartinského vína je daleko starší než Beaujolais nouveau?

Tradice Svatomartinského vína se po staletí vyvíjela zcela svébytným způsobem vycházejícím z koloritu českých zemí, především Moravy. Tady mladé víno získalo svůj název podle pravidelného otvírání a prvního ochutnávání v den sv. Martina, tedy symbolicky 11. 11. Označení Svatomartinské víno ve spojitosti s vítáním nového vína se začalo užívat již na dvoře císaře Josefa II. Začátkem listopadu končila vinařům pracujícím u větších sedláků služba a některá vína bývala už tou dobou ve sklepě „vyčištěna“, a proto bylo zvykem ochutnávat novou úrodu. Toto období připadalo na dobu, kdy byla sklizeň již v bezpečí pod střechou a blížil se klidný advent spojený s předvánočním půstem. Svatomartinské tak bylo vždy spjato s časem bohatého hodování a bujarého veselí. Odtud pochází dnes již tradiční spojení – svatomartinská husa a Svatomartinské víno

Jestlipak Francouzi neopisovali? Wink
Chroustal

PříspěvekZaslal: úterý 06. listopad 2012 21:29     Předmět: Citovat

Wink A ještě jsem slyšela teorii o vzniku názvu Beaujolais: z doby Napoleonských válek, kdy francouzští vojáci slyšeli, jak Moraváci pobízejí šenkýřku, aby nalévala (Božo, lé) Cool
Tezi

PříspěvekZaslal: úterý 13. listopad 2012 12:06     Předmět: Citovat

Jen poznámka ke Carpe diem. Carpe znamená doslova trhni/utrhni. Proto podle mě ten dodatek hraběnky "Za hrdlo". Wink
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Obsah stránek Discworld.cz Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 4 z 5

Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.