Obsah fóra U Prokopnutého bubnu U Prokopnutého bubnu
Vaše oblíbená hospoda nyní již i na hexnetu!

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Četba pro mládež
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Archiv kategorie Dílo Terryho Pratchetta
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
VeHaLi
Člen Klubu Terryho Pratchetta

PříspěvekZaslal: pondělí 12. leden 2009 12:00     Předmět: Četba pro mládež Citovat

Měla bych takový návrh: bavila jsem se s češtinářkami na naší škole a všechny se shodují, že nemají přehled v současné tvorbě pro mládež, nestíhají sledovat, co nového vychází, natož to číst a hodnotit, co je pro mládež vhodné a co ne. V osnovách je, že mají dětem zadávat povinnou a doplňkovou četbu, ale Babičkou je už ke čtení nepřitáhnou, a nikdo jim ani nové tituly vhodné k četbě nedoporučí. Napadlo mě tedy, když jsme tu takoví knihomolové, kteří leckdy nepohrdnou ani knihou pro mládež, když přečtete knihu, o které usoudíte, že je vhodná pro čtenáře 2. stupně ZŠ, tedy asi 11-16 let, napište mi její název a autora, případně i odkaz na recenzi nebo stručný přehled a Vaše hodnocení, budu to posílat dál. Měly by to být knihy, které vyšly v průběhu posledního roku, dvou, aby se to dalo sehnat v obchodě, kolegyně to pořídí i do školní knihovny.
Pochopitelně mezi prvními umístím Toničku Bolavou Very Happy
Díky všem dopisovatelům Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dawen

PříspěvekZaslal: pondělí 12. leden 2009 19:07     Předmět: Citovat

Hmm že by Zeměplocha?
Myriáda Netrefkoulová

PříspěvekZaslal: pondělí 12. leden 2009 19:25     Předmět: Citovat

dawen napsal:
Hmm že by Zeměplocha?

Myslíš, že by to jedenáctileté děti opravdu pochopily? Ale třeba takový "Nation" by mohl teď někdy vyjít česky, co?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
DORFL

PříspěvekZaslal: pondělí 12. leden 2009 19:30     Předmět: Citovat

Myriáda Netrefkoulová napsal:
Myslíš, že by to jedenáctileté děti opravdu pochopily?

Teď by se mohl Maťas urazit... Wink
A abych si dloubnul ještě jednou, tak já jsem v jedenácti letech už Zeměplochu také četl. Já! Dovedeš si to představit? A vzhledem k tomu, že ji čtu dodnes, tak jsem snad něco málo pochopil. Už tehdy se mi to moc líbilo... Wink
Abych se vyhnul všetečnému dotazu ze strany Miryády, který by jistě nyní mohl následovat, tak tím, že říkám, že Zeměplochu čtu dodnes, nemyslím to, kupodivu, že stále čtu tu jednu knihu. Ne ne! Very Happy Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dawen

PříspěvekZaslal: pondělí 12. leden 2009 19:37     Předmět: Citovat

dawen napsal:
Hmm že by Zeměplocha?

Myslíš, že by to jedenáctileté děti opravdu pochopily? Ale třeba takový "Nation" by mohl teď někdy vyjít česky, co?

Myslím že jo a taky tu bylo řečeno rozmezí 11-16 let.
Myriáda Netrefkoulová

PříspěvekZaslal: pondělí 12. leden 2009 19:38     Předmět: Citovat

Na to by mě ani nenapadlo se zeptat! Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
Maťas

PříspěvekZaslal: pondělí 12. leden 2009 21:34     Předmět: Citovat

DORFL napsal:
Myslíš, že by to jedenáctileté děti opravdu pochopily?

Teď by se mohl Maťas urazit... Wink
Very Happy Wink

To jsem se tedy urazil ! Smile

Jinak, můžu doporučít serii Hlídek od Sergeje Lukjaněnka , myslím, že to nijak náročné není a dobře se to čte ...

Naposledy upravil Maťas dne středa 23. březen 2011 21:08 , celkově upraveno 1 krát.
Astfglt

PříspěvekZaslal: úterý 13. leden 2009 0:40     Předmět: Citovat

Možná tu budou má doporučení zbytečná, v 11 jsem z vlastní vůle nečetl prakticky nic až do cca 14-15 let, kdy jsem teprve začínal samovolně číst, tak to byl HP (stejně návykový jako Zeměplocha - 4. díl jsem četl celkem 17x, ač teď si sotva pamatuju zhruba děj knihy; a jinak je mnohem chudší na meziřádkové bádání), po něm Pán Prstenů, známe - příjemná a kultivovaná klasika, ale... (zkuste jeho jazyk konfrontovat s jazykem dnešní podstatné části mládeže probírané před pár dny v Chocholouškovi) a po LOTR vše točící se okolo stoicismu.... bla bla bla... a pak Zeměplocha - proč to píšu - toto je literatura, kterou jsem přečetl do 16 let a... nechtěl bych být nějak arogantní, ale nevím, zda budu objektivní v doporučování knih pro mládež:

Isaac Asimov - Já Robot.

Je to kouskovaný příběh vzpomínek jedné robopsycholožky, která čtenáře seznamuje s tím, jak se dá měnit něco tak základního jako je logika a její aplikace ve světě. - Není to tak složité, jak by se možná podle těchto slov mohlo zdát. Smile - Doporučuju pro milovníky matematiky a spíše 8.-9. třída.

Isaac Asimov - Nadace.

Je to román na pokračování. Není moc dlouhý, také se opírá o různé obměny v logických operacích "co kdyby..." - Doporučené opět - pro milovníky logiky, matematiky a 7.-9. třída.

Stephen King - Prokletí Salemu

Snadné a velmi čtivé vypravování o zvláštních událostech legendárního městečka Salem. Ač řazeno do hororu, toto osobně neřadím do toho brutálnějšího, typu Misery.
Navíc v ději je jedna z hlavních postav 11letý chlapec, který má také své konflikty a trable ve škole i za oknem, mohlo by je to i zaujmout.
Doporučený věk.... těžko říci. Schválně to zkus dát 11letýmSmile
Hoptam

PříspěvekZaslal: úterý 13. leden 2009 12:30     Předmět: Citovat

Nadaci jsem četl na základce na druhým stupni... ale nevím nevím jestli to je typický příklad knížky pro děti a mládež xD
Spíš pro ty děti poznamenané láskou k sci-fi.
Astfglt

PříspěvekZaslal: úterý 13. leden 2009 14:29     Předmět: Citovat

Nebo si ji získají až právě touto četbou Wink
Šimon

PříspěvekZaslal: úterý 13. leden 2009 15:44     Předmět: Citovat

Já bych doporučoval slabikář ,obzvláště NěKtHeRýM jedincům
TheMole

PříspěvekZaslal: úterý 13. leden 2009 17:58     Předmět: Citovat

Simon88 napsal:
Já bych doporučoval slabikář ,obzvláště NěKtHeRýM jedincům

omlátit o hlavu?
Šimon

PříspěvekZaslal: úterý 13. leden 2009 18:18     Předmět: Citovat

Těm kterým už nic jiného nepomůže ano Wink
Silence

PříspěvekZaslal: středa 14. leden 2009 9:17     Předmět: Citovat

Doporučuju:
Goscinny René - Mikulášovy patálie, a další knížky s Mikulášem a jeho přáteli. Vtipné, milé čtivo, rozdělené do jednotlivých příběhů, takže i menší děti udrží pozornost na přečtení jednoho příběhu.

Garth Nix - Sabriel, Lirael, Abhorsenka - trilogie velmi dobrá. Spíš pro starší děti. Magie, dobrodružství, skvělé hrdinky. Prostě skvělé knížky. I další knížky od Nixe stojí za pořízení.

Eoin Colfer - Artemis Fowl a další pokračování. Skvělé knížky, dobrodružné, vtipné. I další knížky od Colfera jsou dobré, rozhodně Seznam přání.

J. R. R. Tolkien - Hobit - myslím, že nemá cenu psát o něm něco víc. Wink

Lewis Clive Staples - Letopisy Narnie - když odmyslím ten náboženský podtext, tak pořád dobré fantasy knížky.

Lemony Snicket - Řada nešťastných příhod - vtipné knížky, rychle přečtené, trochu černý humor. Za nejlepší považuju hlavně asi pět prvních dílů, ale i ostatní jsou skvělé.
Silence

PříspěvekZaslal: středa 14. leden 2009 10:21     Předmět: Citovat

Philip Reeve - Tajemství prstenců Saturnu, Pomsta jednooké letkyně, Smrtelné stroje - dobré knížky, dobrodružné, dobře napsané.

Pullman, Philip - Zlatý kompas, Jeinečný nůž, Jantarové kukátko - skvělá trilogie! Naprosto mě uchvátila! Úžasní hlavní hrdinové. Wink

Skelton, Matthew - Dračí kniha - V knihovně jedné z oxfordských kolejí, v oddělení vzácných tisků, mají prazvláštní knihu. Je plná prázdných stránek, a přitom skrývá největší poznání, jakého lze dosáhnout. Je neúplná, i ti nejváženější vědci jsou ochotni podniknout cokoli, jen aby ji dostali do rukou. Jenže kniha si svého majitele vybírá sama; a když si vybere, málem to stojí život jednoho kluka. Nebo snad dvou? Ty dva dělí půl tisíciletí... a spojuje je to nejpodivnější tajemství ze všech... Tuhle knížku jsem nečetla, ale doporučuje ji má sestra. Prý je dost čtivá a v rámci literatury pro mládež hodně dobrá.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Archiv kategorie Dílo Terryho Pratchetta Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

Přejdi na: