Obsah fóra U Prokopnutého bubnu U Prokopnutého bubnu
Vaše oblíbená hospoda nyní již i na hexnetu!

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Terry Pratchett - dokument

Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Archiv kategorie Dílo Terryho Pratchetta
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Letax

PříspěvekZaslal: pondělí 16. březen 2009 23:06     Předmět: Terry Pratchett - dokument Citovat

Zdravím,
začal jsem pracovat na zhruba půlhodinovém dokumentu o Terry Pratchettovi. Jedná se o školní práci, ale zároveň by mělo jít o plnohodnotný film, propagující Terryho a koho jiného bych mohl poprosit o pomoc s realizací tohoto projektu než osazenstvo tohoto fóra. Trochu jsem to po e-mailu konzultoval s Hadatim a mám od něj přislíbenou pomoc. Chtěl bych ale o ni požádat i vás. O co konkrétního by se mělo jednat? Primárně o samotnou spoluúčast na natáčení (především pokud možno od Rauska, Novoma a MNŽM, ale i od všech ostatních, kdo budou mít zájem- viz. scénář). A sekundárně potřebuju lidi znalé tématiky (což jste tady všichni), kteří by si prošli scénář a házeli tu po mě napády a připomínky co všechno jsem vynechal, co by se tam dalo přidat, co důležité z Terryho života a tvorby neopomenout apod. Také bych byl rád, pokud mi pomůžete se shromažďováním zajímavých materiálů- fotografií, kreseb, videozáznamů, fanouškovské tvorby, odkazy na zajímavé weby- všechno týkající se nějakým způsobem Terryho a Zeměplochy. Budu rád za každého člověka, kterého to zaujme a bude mi ochotný s tím pomoci.

Zde je k nahlédnutí scénář, nebo spíše prvotní nástřel mé představy o celkovém konceptu- http://uloz.to/1473437/Úžasný Terry Pratchett- Kronikář zeměplochy.pdf

Letax

p.s.- ten link se zalamuje a nevim proč ale když ho sevřu do URL tagů tak mi zmizí celej příspěvek. Tak musíte zkopírovat celej odkaz.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Rausek
Člen Klubu Terryho Pratchetta

PříspěvekZaslal: pondělí 16. březen 2009 23:27     Předmět: Citovat

Já rád vypomůžu, ale vyhrazuju si možnost "smrťovského hlasu" a minimálně 20 klapek. Propadám příšerné nervozitě míří-li na mě kamera, foťák, pistole, luk, samostříl nebo oči většího množství lidí... Embarassed
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Novom

PříspěvekZaslal: úterý 17. březen 2009 10:05     Předmět: Citovat

Neřekl bych, že jsem fotogenický typ, spíš naopak nefotogenický a že bych měl vystupovat hned na začátku celého dokumentu? Jako je to zajímavé, ale nevím nevím, jak by to dopadlo. To by bylo asi na delší konzultace.
nenapadáměžádnýméno
Anonymní

PříspěvekZaslal: úterý 17. březen 2009 10:30     Předmět: Citovat

Pro mě bude důležitej termín natáčení (pokuď budeš trvat na mý účasti) - abych náhodou nemusel trčet v práci. Možná ale přídeš na to, že bude lepčí, dyž budu zády ke kameře a namluví mě něgdo jinej.
Letax

PříspěvekZaslal: úterý 17. březen 2009 21:02     Předmět: Citovat

Termín záleží na vás. Pro mě by samozřejmě byli nejlepší pátky nebo soboty, ale přizbůsobim se čemukoliv.

A ještě bych chtěl poprosit Cellindru a TheMole(ho), zda-li by byli ochotni v tom dokumentu taky něco říct (třeba o překladu). Sice s vámi dosud ve scénáři neoperuju, ale rád bych tam přidal nová témata a některá z těch co už tam sou převedl na vás (ať se tam netočí jenom tři "mluvící hlavy").
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
nenapadáměžádnýméno
Anonymní

PříspěvekZaslal: středa 18. březen 2009 14:40     Předmět: Citovat

Ve scénáři píšeš vo ňákym vobchodnim domě nebo takněco a pak záběr na Novoma jak modeluje (a já jak přemejšlim a vyrábim kouř)... To mi příde divný - kolik lidí si asi tak modeluje z hlíny ve vobchoďáku? Nebo kolik lidí zpracovává chronologii tamtéž? Nehledě na to, že mi tam nejspíš nedovolej kouřit. Mr. Green
Proč se vlastně třikrát pokouší rozhovorovatel navázat rozhovor a nedaří se mu to?
Máme my tři znamenat vokultní síly v pozadí jako v Soudnejch sestrách?
Ehm, tak mě napadalo, pane Kolíku…, jakou mám já motivizaci pro tuhle scénu?
Letax

PříspěvekZaslal: středa 18. březen 2009 16:06     Předmět: Citovat

Celá ta úvodní scéna je samozřejmě nadsázka, ani nemá působit jako reálná anketa (je hloupost aby někdo na veřejnosti modeloval z hlíny, psal chronologii/kreslil stripy nebo se tam producíroval v kostýmu smrtě). Šlo mi tam pouze o to, vykreslit na začátku fanouškovskou komunitu (reprezentovanou vámi), to jak je aktivní (reprezentováno vaší tvůrčí činností) apod. Možná to půjde i jiným způsobem (je pravda že tohle je trochu neohrabané), nenapadl mě ale zatim žádnej, ze kterýho by šlo tak plynule přejít na Hadatiho, který udělá úvod do problému (takhle je to snadné, anketa prostě pokračuje a Hadati odpovídá na dotaz a tím zasvěcuje diváka do problematiky). Pokud ale někoho napadne vtipnější způsob, sem s ním.
Letax

PříspěvekZaslal: pátek 10. duben 2009 20:32     Předmět: Citovat

Zdravím, neví někdo kde sehnat ten záznam české televize ze soudných sester? A taky sem tady nedávno našel krátké video z maškarády, ale nemůžu ho znovu najít (byla to ta scéna "ty zatracené dveře nejdou otevřít"). Dál bych potřeboval sehnat animovaný filmy soudné sestry a těžké melodično. A pokud někdo ví o jakémkoliv videu týkající se Pratchetta, Kantůrka, Zeměplochy u nás nebo ve světě, conů atd. tak budu rád za link příp. za poslání. A ještě otázka asi spíše na Hadatiho- existuje nějaká fotodokumentace z návštěv Terryho u nás (nějaký fotky ze zoo, z divadla v dlouhé, z autogramiády atd.). Díky.
DORFL

PříspěvekZaslal: pátek 10. duben 2009 21:20     Předmět: Citovat

Fotografie Terryho Pratchetta - najde se tam několik z autogramiády - zde

Trpaslicon 2006 - Jan Kantůrek - Kdepak je má kravička? - zde

Jan Kantůrek na Trpasliconu 2007 - videa - zde

Něco k animovaným filmům a podobně - zde

A pochopitelně dále na Youtube, stačí trochu hledat...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Letax

PříspěvekZaslal: neděle 12. duben 2009 19:21     Předmět: Citovat

DORFL: Díky.
Ví ještě někdo kde najít tu krátkou scénu z divadelního představení maškarády?
Novom

PříspěvekZaslal: neděle 12. duben 2009 21:37     Předmět: Citovat

26. dubna se bude Maškaráda natáčet oficiálně, tak možná poté, co bude v televizi. Pochybuju, že by na Youtube bylo něco kvalitního, co by bylo natočené dobrou kamerou.
Tezi

PříspěvekZaslal: pondělí 13. duben 2009 20:24     Předmět: Citovat

Letax napsal:

Ví ještě někdo kde najít tu krátkou scénu z divadelního představení maškarády?

Já mám nahranou na kazetě ukázku, jak se Anežka učí zpívat Questa porta (záznam z předávání cen na Grand festivalu smíchu), ale nemám čas dát to na net. Leda až na začátku května. Tak kdyby to pak bylo ještě k něčemu, dej vědět. Wink

PS: Pár ukázek je tady http://www.youtube.com/watch?v=bkAAolhCiE8&feature=channel_page
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cellindra

PříspěvekZaslal: středa 15. duben 2009 10:46     Předmět: Citovat

Ráda pomůžu. :)
(Chceš kontakt na Kantůrka nebo už máš?)

Co se týče fotek z návštěvy TP v Praze, nejvíc toho bude mít určitě pan Talaš, zkus napsat jemu.
Letax

PříspěvekZaslal: středa 03. červen 2009 16:49     Předmět: Citovat

Hadati: Psal jsem ti mejl ale zatim bez reakce tak to zkusim ještě sem- dokument už je hotovej, jestli máš zájem, napiš mi adresu (nejlíp na mejl) ať ti můžu poslat kopii.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra U Prokopnutého bubnu -> Archiv kategorie Dílo Terryho Pratchetta Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: